AKTUÁLNE


Záhrada, závlaha aj dom v lete bez starostí

Dom a byt:Interiér na mieru

Záhrada, závlaha aj dom v lete bez starostí

Marek


Rodinný dom je obrovskou výhodou oproti panelákovému bývaniu. Na druhej strane si vyžaduje aj viac starostlivosti. Tú však môžete zložiť na plecia profesionálov a tešiť sa len z priaznivých účinkov letnej pohody na vlastnej záhrade. Záhrada ako z katalógu Vysadiť si trávnik na záhrade zvládne asi každý, ale aby vás záhrada potešila na duši a pohladila na srdci, na to je vhodné spoľahnúť sa na odborníka. Tak, ako si ani šaty nešijeme sami, tak aj tvorba záhrady je do istej miery o kumšte a tvorivosti. „Mať krásnu záhradu je niečo, čo vás nebude tešiť len jednu sezónu, ale každý rok. Pri správnom navrhnutí záhrady a základnej starostlivosti môže ísť o celoživotnú ozdobu okolia domu,“ hovorí Pavol Vedel  zo spoločnosti AB majstri. Práve oni realizovali záhrady pre rodinné domy, ale aj firmy, veľké spoločnosti a vedia realizovať aj projekty záhrad a zelene pre samosprávy. Také, aby potešili aj oko, aj boli čo najmenej náročné. Bezúdržbová záhrada Starostlivosť o kvety a zeleň na záhrade nie je jednoduchá záležitosť A nie je to len kosenie trávnika, čo zvládnu už aj automatické kosačky. Starostlivosť o záhradu je aj o správnom zvlažovaní, strihaní, údržbe kríkov, presádzaní kvetov, hnojení, kyprení a vytváraní dokonalých podmienok pre zeleň. Nemusí to byť však drina na celé dni.  „Mnoho ľudí si myslí, že starostlivosť o záhradu je náročná. My sa snažíme vytvárať záhrady, ktoré vyžadujú čo najmenšiu údržbu. Aj vďaka inštalácii zavlažovacích systémov, ktoré vieme inštalovať aj už do existujúcich záhrad. Zároveň však poskytujeme komplexný servis starostlivosti o záhradu. O všetko sa vieme postarať a majiteľ si užíva len krásu zeleň,“ hovorí Pavol Vedel. Tak isto aj v rámci zazimovania, aby záhrada prežila zimu a v plnej kráse rozkvitala v ďalšom roku. Altánky aj obnova domu Ku krásnej záhrade patrí aj pekný altánok, prípadne záhradný domček, prípadne rekonštrukcia starej stavby. Spoločnosť AB majstri sa špecializuje nielen na úpravu záhrad, ale na komplexnú starostlivosť o váš domov a priestorov okolo neho. Ak túžite po novom altánku, kameninovom chodníku, plote, či obnove starého domu, stačí, sa na nich obrátiť. „Dnes je moderným trendom, že bývať v domoch a peknej záhrade chcú aj mladí ľudia, ktorí nevedia rekonštruovať starý dom, starať sa o záhradu, ale venujú sa svojej práci, v ktorej sú dobrí. No a o záhradu, obnovu, či stavbu domu a  vytvorenie romantickej záhrady, o to s vieme postarať na kľúč zasa my,“ hovorí  Pavol Vedel. Môžete sa tak venovať svoje práci, rodine, starosť zveriť na profesionálov a užívať si príjemný život v rodinnom dome bez starostí. Práve z toho dôvodu sa AB majstri venujú záhrade a starostlivosti o dom komplexne. Ak chcete navrhnúť záhradu, závlahový systém, alebo len pokosiť, prípadne postaviť záhradný domček, navštívte stránku AB majstri.

27.06.20191127
Pri kúpe nových okien neváhajte, vyberte si plastové

Dom a byt:Interiér na mieru

Pri kúpe nových okien neváhajte, vyberte si plastové

effectix effectix


Nechcete mať okná ako každý druhý? Plastové okná sú najrozšírenejšie nielen pri rekonštrukciách, ale aj v prípade novostavieb. Nie je však okno ako okno, o tom vás presvedčia roky jeho využívania. Cenovo najdostupnejšie sú plastové okná Hliníkové, drevené alebo plastové? Ak hľadíte najmä na ekonomickú stránku, určite vyhrajú plastové okná, ktoré i napriek najpriateľskejšej cene dokážu ohromiť moderným dizajnom a funkčnosťou. Len si spomeňte na pôvodné okná vo vašom dome alebo byte. Keď ste kúrili, ani ste nemali ten pocit, pretože príjemné teplo unikalo oknami von. Ako „bonus“ ste mali vždy čerstvo vyvetrané, lebo cez okná prefukovalo. Alebo sa rozhodnete pre bežné plastové okno, ktoré sa bude správať len o niečo lepšie a po pár mesiacoch stratí svoju pôvodnú farbu, alebo stavíte na renomovaných výrobcov, ktorí garantujú zachovanie vlastností vašich plastových okien a odbornú montáž. Moderné plastové okná zdobia rozmanité farebné odtiene, stačí si vybrať taký, ktorý korešponduje so stavbou a jej štýlom. Ani s modrými, zelenými alebo červenými plastovými oknami nebude váš dom vyzerať smiešne, je to otázka kombinácie. Napriek cenovej dostupnosti plastových okien sa dočkáte perfektnej zvukovej a tepelnej izolácie, dobrej bezpečnosti, ale i dokonalého prevedenia, čo sa týka dizajnu okien. Plastové okná vyrobené špičkovou technológiou K nespochybniteľným výhodám moderných plastových okien patrí to, že sú vyrobené z prvotriednych materiálov a technikami, ktoré garantujú ich farebnú stálosť, dlhoročnú odolnosť (voči počasiu, nárazom) a stabilitu. Aktuálne si viete vyberať z PVC profilov s dvojitým alebo až trojitým tesnením a s bezpečnostným kovaním. I na prvý pohľad obyčajné plastové okno sa vám dokáže po správnej montáži postarať o úsporu pri vykurovaní a každé ráno i večer vás ušetrí aj hluku z ulice. Kto žije v meste, vie, aký nepríjemný je zvuk premávky alebo hlučných skupiniek ľudí. Medzi ďalšie výhody najmodernejších plastových okien patrí tiež ich chemická odolnosť a široké možnosti využitia – v bytoch, domoch, hoteloch, na chatách. Vyrábajú sa v rozmanitých rozmeroch i v atypických tvaroch, vidno ich aj v podkrovných izbách alebo na komerčných budovách. Plastové okná môžu byť inštalované napevno alebo sa dajú otvoriť dokorán či len vyklopiť. Jednoducho – môžete si ich navrhnúť presne podľa svojich potrieb a požiadaviek na dizajn. Vhodná starostlivosť o okná (pravidelné čistenie, premazávanie kovových dielov v zatváracom mechanizme) vám ich životnosť ešte viac predĺži.

25.06.2019887
Krbové drevo a brikety. Ekologické palivo, s ktorým ušetríte

Dom a byt:Interiér na mieru

Krbové drevo a brikety. Ekologické palivo, s ktorým ušetríte

Marek


Kúrenie a ohrev teplej vody patria medzi najväčšie položky v rodinnom rozpočte . Vďaka alternatívnym palivám však môžete šetriť nielen peniaze, ale aj samotné životné prostredie. Jednou z možností sú stopercentné prírodné brikety a krbové drevo. Brikety nie sú žiadna chémia, ale ekologické drevo Krbové brikety nepredstavujú žiadnu záťaž pre prírodu. Nevzniká kvôli nim výrub nových stromov. Drevené brikety sa vyrábajú vysokotlakovým lisovaním odpadových materiálov, ktoré vzniknú pri spracovaní dreva v drevovýrobe. Najpoužívanejší materiál pre výrobu brikiet sú drevená štiepka a piliny. Dôležité je však povedať, že ide len o mechanický proces. Pri výrobe brikiet sa nepoužívajú žiadne chemické látky ani lepidlá, či spojivá. „Našim zákazníkom ponúkame 100 % bukové drevené brikety, ktoré sú mechanicky zhutnený horľavý materiál, vyrábaný lisovaním,“ hovorí  Juraj Belkovič  zo spoločnostie Ekopalivko a dodáva: „Drevené brikety patria medzi najekologickejšie palivá v súčasnosti. Svojimi vlastnosťami sa podobajú drevu, ale majú vyššiu hustotu a väčšiu výhrevnosť. To v praxi znamená, že s menším počtom paliva dosiahnete požadovanú teplotu a to sa prejavuje na ekonomike vašej domácnosti. Navyše popol z brikiet je tak ekologický, že poslúži aj ako vhodné hnojivo pre vašu záhradu. Palivo pre každý kotol Brikety a krbové drevo môžete spaľovať v každom zariadení na pevné palivo. Je teda jedno, či na vykurovanie používate kotol alebo napríklad si len v kuchyni prikladáte pár polienok do kachlí počas zimných večerov. Všade sem sa hodia aj brikety a krbové drevo. Vyskúšať tento spôsob spaľovania môžete kedykoľvek, kotol nepotrebuje žiadne špeciálne úpravy. Ak ste sa rozhodli dokonca pre inováciu vášho kotla, môžete využiť aj štátne dotácie na kotol spaľujúci peletky, ktoré vám tiež pohodlne až k dverám dodajú z Ekopalivka. Začnite sporiť okamžite Výhodou drevených brikiet je, že s nimi začínate šetriť prakticky okamžite. „V porovnaní s kúrením plynom, elektrinou a drevom, ušetríte minimálne 25 % na kúrení za sezónu,“ hovorí Belkovič a dodáva, že pre priemerný bungalov s rozlohou od 80 do 100 metrov štvorcových spotrebuje za rok tonu brikiet. Rýchla dodávka aj platba kartou Ak premýšľate o spaľovaní briekiet, neváhajte osloviť Ekopalivko, ktoré spolupracuje výhrade len s českými a slovenskými dodávateľmi a dodáva produkty vo vysokej kvalite. Pritom do dvoch dní vašu objednávku zrealizujú a dodajú až k vám domov. „Pre klientov navyše prinášame možnosť zaplatiť na mieste celú dodávku kartou. Dopredu nemusia nič platiť,“ hovorí Belkovič. Vyskúšajte kvalitné krbové drevo a brikety a pre viac informácií kliknite tu.

20.06.2019846
UV tlač premení každý interiér na moderný a krásny

Dom a byt:Interiér na mieru

UV tlač premení každý interiér na moderný a krásny

Marek


Chcete rekonštruovať interiér a obohatiť ho o praktické vstavené skrine? Určite sa ohliadnite po možnosti dekorovania pomocou UV tlače. Ide o modernú a progresívnu technológiu, ktorá aj z „bežnej“ skrine môže spraviť umelecké dielo. Interiér o poznanie krajší a žiarivejší Investícia do vstavanej skrine nie je na rok ani na dva, ale na desiatky rokov. Dá sa povedať, že sa stáva trvalou súčasťou interiéru. Pretože na rozdiel od bežného nábytku si vstavanú skriňu nepresťahujete. Preto je samozrejme dôležité, aby aj jej výzdoba odolávala času. Práve UV tlač túto možnosť ponúka.  „UV tlač je nesmierne trvácna. Dáva sa pod špeciálne sklo, ktoré zvýrazňuje samotný obraz a zvyšuje jeho atraktivitu. Toto dekorovanie vstavaných skríň možno považovať za najnovšiu technológiu potlače a vydrží prakticky tak dlho, ako celá skriňa, takže nastálo,“ hovorí o výhodách UV tlače Patrik Župánek zo spoločnosti Rolkom. Výhoda tejto technológie tak isto je, že umožňuje na vstavanej skrini zachytiť akýkoľvek obrazec. Vstávať môžete každé ráno ako na dovolenke Predstavte si, že máte vstavanú skriňu v spálni a hneď po prebudení sa pozriete na krásny obraz ryžových políčok, ktoré ste si odfotili niekde na exotickej dovolenke. Alebo milujete pyramídy z Egypta? Žiadny problém. Nabijete sa tak každý deň úžasnou energiou. Fotografie vytvorené pomocou UV tlače sú totiž stále a farby nevyblednú ani po rokoch. Môžete pritom použiť akúkoľvek vašu fotografiu, grafiku, alebo obrázok, ktorý vás poteší. Zharmonizujte si interiér Patrik Župánek hovorí, že UV tlač je vhodná ako na menšie dekorácie na vstavenej skrini, tak aj celoplošné. Nemusíte mať v spálni alebo v obývačke iba fotografiu, ale napríklad aj čoraz modernejšie harmonizujúce obrazy, rôzne vibračné obrazce, ktoré  farbami a štruktúrou dokážu zharmonizovať celé okolie. Takýto dizajn sa hodí nielen pre byty a domy, ale napríklad aj pre dekoráciu masážneho štúdia, meditačných miestností a podobne. UV tlač pritom vyzdvihne samotné farby a dostanú tak ešte intenzívnejší a krajší nádych. UV tlač prekonala foto tapety Fototapety na vstavaných skriniach nevyzerali zle, avšak UV tlač je podstatne vyšší level. Fototapety nemali taký lesk a navyše ani tak dlhú životnosť. UV tlač je zatiaľ neprekonateľná. Je potom už len na vás, či si touto technológiou dáte potlačiť celú skriňu alebo napríklad len výrez na ozdobenie. „Existuje mnoho možností, ako si pomocou UV tlače okrášliť priestor. Výsledok je však vždy rovnaký, budete sa z neho tešiť,“ dodáva Župánek. Cenovo je UV tlač drahšia ako použitie fototapety, ale dizajnom aj kvalitou je úplne inde. Lenže nezabudnite, že vstavanou skriňou nekupujete len nábytok, ale plnohodnotnú súčasť bývania. Viac informácií o vstavaných skriniach na mieru a možnostiach UV tlače nájdete tu: https://www.vstavaneskrine.com/    

24.04.20191747
Jar je tu. Okná potrebujú nielen umyť, ale aj renovovať

Dom a byt:Interiér na mieru

Jar je tu. Okná potrebujú nielen umyť, ale aj renovovať

Marek


Umývanie okien už tradične patrí k rituálom, ktorý chce väčšine domácnosti stihnúť v jarnom období. Je však rozdiel umyť len sklá a postarať sa o okná komplexne. Jar a leto sú pritom ideálny čas, keď môžete okná oživiť nielen tým, že ich umyjete. Pretože okná nie sú len na to, aby sme cez ne videli. Zabezpečujú nám aj dobrú klímu v miestnosti a sú súčasťou vzhľadu interiéru  aj exteriéru. Všetky tieto zložky si zaslúžia, aby sme im venovali pozornosť. Iba vtedy budú dobre slúžiť. Starajte sa o eurookná Eurookná patria k najspoľahlivejším aj najekologickejším oknám. Drevo je drevo a takéto okná vydržia prakticky celý život. Má to však háčik. Treba sa o ne aspoň z času na čas postarať. Marián Drahovský z firma DM servis hovorí: „Ľudia si často myslia, že ak si kúpia eurookná, tak im budú slúžiť roky bez toho, aby sa o ne starali. Zabúdajú, že ide o drevo, ktoré je vystavené poveternostným vplyvom a údržba v podobe obnovy vonkajšieho náteru, ošetrenia voskom alebo natrenia náterom proti plesniam a zahnívaniu je základom.“ Práve počas teplých letných dní je priestor, na to, aby ste aj eurooknám venovali starostlivosť, vďaka ktorým budú skutočne dlho slúžiť a nezačnú po pár rokoch trpieť na problémy s tesnením. Popraskaný lak sa dá ľahko opraviť Hliníkové okná sú po zimách náchylné na popraskanie laku. Aj tu sa im dá rýchlo pomôcť. Obrúsením starého laku a nanesením nového. Takáto obnova okien sa oplatí napríklad aj v prípade, že meníte fasádu domu alebo si chcete premaľovať izbu na inú farbu. Premaľovať tak môžete aj okná, aby lak ladil aj s novou maľovkou. Oplatí sa čistiť aj plastové okná Plastové okná nenatierame ani neobrusujeme, ale napriek tomu si zaslúžia ochranu a oživenie. Marián Drahovský  hovorí: „Aj platové okná môžu opäť zažiariť svojou krásnou bielou farou. Slnko a počasie vedia plast nepekne patinovať. Existuje však čistič, ktorý im dokáže vrátiť oživenú farbu.“ Bolo by škoda, ak by ste umyli len sklenené tabule a rámy ostali „špinavé, v DM servis registrujú preto čoraz viac požiadaviek na úpravu okien práve týmto typom obnovy. Problematická tesniaca pena Leto je ideálny čas aj na väčšie stavebné zásahy a doteplenie okien. Marián Drahovský upozorňuje, že často za problémom zlého tesnenia nie sú samotné okná, ale zvetraná tesniaca pena okolo nich. „Aj táto pena má svoju životnosť. Vždy meriame termokamerou, kadiaľ vedie únik tepla. A tesniaca pena okolo okien má životnosť približne 15 rokov. Ak je pod tenkou vrstvou omietku, životnosť sa znižuje.“ Aj to sa dá riešiť bez výmeny okien. Obvykle stačí  penu nahradiť novou, okná dobre osadiť a potom už ostáva len obnoviť parapet novým nástrekom a máte okná opäť ako nové,  nielen umyté. Na zimu tak zamedzíte tepelným mostom a už v lete sa dostaví lepšia izolácia v podobe menšieho prechodu teplého vzduchu do interiéru. Ak chcete obnoviť okná určite navštívte DM servis

10.04.20191417
Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Dom a byt:Interiér na mieru

Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Marek


Nové bývanie je vždy veľký krokom pre každého jednotlivca aj rodinu. No o tom, ako sa budete v novom príbytku cítiť, nerozhoduje len počet metrov štvorcových, lokalita a prípadne susedia, ale aj to, ako pekne, dobre a funkčne vybavíte svoj interiér. Myslíte na to najdôležitejšie Ak ste si vybrali svoj nový projekt na bývanie  a je jedno, či ide napríklad o byt alebo dom, je dôležité premyslieť si nielen obstarávacie náklady na zabezpečenie samotnej nehnuteľnosti, ale aj na jej vybavenie. Pritom ak budete počítať s financiami na zariadenie, je vždy dobré investovať najviac do toho, čo budete používať najviac a najčastejšie. To znamená, že sa neoplatí vybrať sedačku ak napríklad nemáte vyriešenú kuchyňu. Práve v tomto bode je vhodné premýšľať o kuchyni na mieru. Pretože práve to je riešenie, ktoré vám dokáže maximalizovať využitie priestoru, dokonale je možné kuchyňu zladiť s interiérom a tak isto aj kvalita kuchýň na mieru je o pár kategórii vyššia ako bežná strojová výroba v „hypermarketoch s nábytkom“. Skúste sa inšpirovať Výhodou kuchyne na mieru nie je len to, že nemusíte riešiť kompromisy a že vám nikde neostanú medzery, kde nebudete vidieť, čo dať a zbytočne sa tak ukrajujete o úžitkovú plochu, ale odborný predajca zo spoločnosti Kuchyne bmv hovorí, že je to aj o inšpirácii: „Nájdete kuchyňu, ktorá sa vám páči. Napríklad v časopise alebo u známeho. A zrazu nie je problém mať takú istú alebo podobnú.“ S rovnakými funkciami, odkladacími priestormi. Prípadne si môžete kuchyňu sami nakresliť, vysnívať a nechať vyrobiť. Nie je to krajšie mať kuchyňu podľa vlastných predstáv, ako sa uspokojiť s tuctovými modelmi z obchodu? Nemáte nápad? Zoberte si bývanie aj s kuchyňou Kvalitné kuchyne na mieru od Kuchyne bmv si napríklad vybral developer pre svoje stavby v Rezidencii Miloslavov, v obci vzdialenej necelých 10 km od Bratislavy, pričom prijekt stelesňuje predstavu pokojného bratislavského vidieka. Tu si môžete bývanie nielen kúpiť už rovno s kuchynskou linkou v špičkovej kvalite od Kuchyne bmv, ale v ukážkových realizovaných domoch si aj pozrieť, ako taká kuchyňa vyzerá. Ako funguje a čo všetko obsahuje. Práve spojenie síl v podobe kvalitných stavieb a špičkových Kuchýň bmv posunie vaše bývanie na novú úroveň. Výborná kuchyňa aj k rekonštrukcii Kuchyne bmv však nie sú určené len do novostavieb a nových bytov. Je zaujímavé aj pri rozsiahlejšej rekonštrukcii siahnuť po kuchyni na mieru. „Kuchyňou na mieru pri rekonštrukcii môžete objaviť skryté rezervy a možnosti a tak vlastne radikálne zmeniť funkčnosť aj vzhľad vášho bývania,“ hovorí odborný predajca z Kuchyne bmv. Ak teda chcete zariaďovať nový priestor, alebo rekonštruovať, voliť si kuchyňu na mieru je jedno z najlepších rozhodnutí.   Pre kuchyne viac informácií o kuchyniach na mieru navštívte: https://www.kuchyne-bmv.sk/  , alebo priamo spoločnosť na Popradsej 5 v Bratislave. Informácie vám poskytnú aj na telefónnom čísle 0948 228 119.    

15.03.20192925
Všetko, čo potrebujete vedieť o jarnej rekonštrukcii interiéru

Dom a byt:Interiér na mieru

Všetko, čo potrebujete vedieť o jarnej rekonštrukcii interiéru

Marek


Interiér na mieru stelesňuje dokonalé spojenie medzi predstavami a skutočnými možnosťami. Dáva nám priestor stvoriť si svet podľa vlastných snov a nerobiť kompromisy. Dnes sme sa pozreli na problematiku zariaďovania interiéru aj skvelé možnosti, ako pri renovácii významne ušetriť. Bývanie bez kompromisov Andrej Chudík pracuje s najnovšími technológiami a v oblasti dodávok nábytku na mieru pôsobí už niekoľko rokov. Sám tvrdí, že už dávno neplatí, že výroba na mieru je menej kvalitná, ako nábytok od renomovaných firiem. Dokonca často to býva dnes presne naopak. Tam, kde sa firmy snažia ušetriť, poctivý remeselník zanecháva kvalitu. V článku Bývanie bez kompromisov. Prispôsobte dizajn predstavám, podáva pohľad na súčasné možnosti aj riešenia v oblasti výroby nábytku na mieru. O tom, že kuchynská linka je obvykle najčastejší kus interiéru, ktorý sa dnes dáva vyrábať na mieru, no nemusí byť jediný, hovorí článok  Kuchynská linka na mieru je fajn. Ale niečo je ešte lepšie! Prečítajte si, ako  Margita Janíčková  z FM Design hovorí, že zariaďovanie na mieru, či dokonca na kľúč, má neporovnateľné výhody v porovnaní so skladaním a lepením jednotlivých komponentov do celku. Jednotnosť, estetika a účelnosť. To sú tri premenné, na ktorých stojí rovnica pekného bývania. Parádne jarné akcie na nábytok Jar je časom rekonštrukcií a preto sme vám v spolupráci s našimi partnermi priniesli nielen skvelé rady, ako si zariadiť interiér snov, ale aj skvelé akcie. Článok Vyvetrajte na jar periny a využite skvelé akcie na spálne a matrace je dobrým návodom ako si vybrať kvalitnú posteľ, aké materiály sú in a dozviete sa, ako získať zaujímavé ceny a akcie na matrace od firmy Nábytok Beták. Ďalšou možnosťou, ako na jar ušetriť je získať kameninový drez do 200 eur ku kuchynskej linke zadarmo od spoločnosti Kuchyne MAKS . Ako využiť takúto špeciálnu akciu sa dozviete v článku Štýlová linka s kameninovým drezom zadarmo. Okrem iného sa oplatí ho prečítať aj pre informácie o tom, aký dekór a farebná kombinácia v tomto roku bude priať kuchyniam. Skutočný príbeh malej kuchyne Inšpirujte sa príbehom, pri ktorom sme sa manželmi Magátovcami a spoločnosťou KuchyneBA pustili do kuchyne na mieru pre malý byt. Marek Magát v článku Ako sa krásna kuchyňa vošla do malého bytu približuje jeho cestu za vysnívanou kuchyňou, ktorá je síce malá, ale skutočne krásna. V článku Výnimočné krásne kuchyne na mieru nemusia byť drahé vysvetľuje Vladimír Skala , ako môže aj malá, krásna a účelná kuchyňa stáť primerané peniaze. Na čo si dať pozor, aby ste nenakúpili predražene, ale na druhej strane nešetrili na kvalite.

12.05.201612746
Originálne kusy nábytku nemusia stáť celý majetok

Dom a byt:Interiér na mieru

Originálne kusy nábytku nemusia stáť celý majetok

Marek


Zariaďovanie je dlhodobý proces a každý chce skĺbiť útulnosť, originalitu a samozrejme dobrú cenu. V nábytkárskych sieťach nachádzame rovnaké dyhy, materiály, povrchové úpravy a oprašujú sa stále rovnaké dizajny. Riešením z mizérie je nájdenie dobrého stolára, ktorý sa prispôsobí novinkám a pripraví nábytkový originál iba pre vás. Spolupráca s dizajnérom je puncom kvality Mnoho stolárov už pochopilo, že len s pílkou a hoblíkom sa nezaobídu. Preto pracujú so skúsenými dizajnérmi, ktorí dokážu zladiť predstavy zákazníka s naozaj atraktívnym vzhľadom nového nábytku. „Pracujeme na dizajnoch sami, ak je potrebné i v spolupráci s externým dizajnérom,“ vysvetľuje Daniel Tatarka. Stolár tak vie plne akceptovať predstavy zákazníka a nebojí sa pustiť do práce ani v nadštandardných dizajnových zákazkách. Dizajnér či architekt by nemal chýbať. „Vieme vypracovať vizualizácie aj sami, ale je výhodou pracovať s architektom, ktorý spraví dizajn a vie to zapracovať do priestoru, nakoľko mi sme hlavne výroba,“ hovorí stolár Peter Hupka. Samotní stolári radi pracujú na nových prvkoch, ktoré zároveň môžu slúžiť ako inšpirácia pre iných zákazníkov. Vždy sa preto pýtajte na možnosti spracovania dizajnu na mieru. "Najvhodnejšie je to pri vstavaných skriniach a kuchyniach, keďže každá skriňa je unikátna," dodáva pán Hanuliak zo SUPERINTERIER. Kupovať lacné veci je pridrahé „Som zástancom známeho výroku, že nie som dosť bohatý,  aby som si kupoval lacné veci. Preto by som odporučil každému, kto hľadá kvalitný nábytok bez ohľadu na to, či sa jedná o kuchynskú linku, obývačkovú stenu, či konferenčný stolík, aby sa obrátil na stolára. Radšej raz zainvestovať do poriadneho nábytku, ako ho každý rok prerábať,“ hovorí stolár Dušan Klbečko. Napriek tomu originál na mieru s vlastným dizajnom vyjde lacnejšie ako doplnky, ktoré by ste žiadali pri sériovej výrobe, o čom sme hovorili v článku Kvalitné kuchyne, skrine a nábytok zoženiete iba na mieru. Čo je však skutočnou devízou kvality je originalita. Popri službách dizajnéra je vhodné pozrieť si aj referencie stolárov či predchádzajúce práce. Práve tak môžete prísť aj na to, že dizajnéra potrebovať nebudete, pretože ukážkové výrobky vás chytia tak za srdce, že budete chcieť rovnaké, iba prispôsobené rozmerom vášho bývania. No a to pre stolára nie je žiadny problém. „Mám vlastné nápady a dosť. Takéto výrobky nekúpite nikde na svete. Možno podobné,“ chváli svoje portfólio Tibor Truhan. Prispôsobiť originál priestoru berie ako samozrejmosť. Juraj Duran berie ako klad aj kvalitu materiálov, na ktoré stolár dbá v prvom rade aj z dôvodu kvality celku ako takého. Pomocník priamo u vás doma Možno ste už zažili situáciu, keď ste si vybrali nábytok v obchode, ale aj pri možnosti malej úpravy predavačka len zúfalo krčila ramenami. Pretože dizajn, to nie je len originál za každú cenu, ale aj celkové ladenie s bývaním. Aj tu získavajú tradiční stolári konkurenčnú výhodu. Ako hovorí Ján Malinovský z MALINOVSKY interier: „Za naše pôsobenie a skúsenosti máme inšpirácie, ale vieme urobiť dizajn aj na mieru.“ Dobrý stolár s dizajnérom vás navštívia priamo doma ešte pred samotnou výrobou. Odporučia aj presne zamerajú, čím získate skutočný originál pasujúci do interiéru za cenu, ktorá konkuruje aj bežným obchodom. Kvalitný stolár sa nebojí ani riešení v netypických priestoroch, čo často vyrieši  mnohé problémy so zariadením.  Aj malou úpravou tak môžete získať skutočný skvost, ako hovorí Marián Kriščák: „Najlepšie spravíte ak sa obrátite na stolára v prípade atypických priestoroch napríklad pri schodoch  a kuchyniach.“   O ďalších výhodách, ktoré prinesie stolár do vášho interiéru, si povieme v ďalšom článku.

30.09.201312200
Kvalitné kuchyne, skrine a nábytok zoženiete iba na mieru

Dom a byt:Interiér na mieru

Kvalitné kuchyne, skrine a nábytok zoženiete iba na mieru

Marek


Kupovať nábytok vo výpredaji, či akciovej cene vo veľkej nábytkárskej firme, je tak trochu krokom do prázdna. Už pri samotnom skladaní sa môžu prejaviť problémy a ako sa hovorí, kto pozerá iba na cenu, nech nepozerá naozaj na nič iné. Ani na kvalitu, ani na trvácnosť, o peknom a netradičnom dizajne nemusíme ani hovoriť. Nábytok na mieru je unikátny spôsob zariaďovania. Presne na vami želané rozmery s dizajnom snov a kvalitou, ktorá prekoná akýkoľvek typ nábytku z hypermarketu. Konkurencia nie je Moderní stolári nevidia v nadnárodných sieťach s nábytkom konkurenciu. Pôsobia v úplne iných dimenziách. Obchody vyrábajú podľa šablóny a pripomínajú rovnaké trendy v zariaďovaní, ako za čias socializmu. Každý extra prvok a požiadavka však dodávku nesmierne predražia. „Konkurovať veľkým nábytkárskym sieťam sa v štandardoch nedá. Ak však chceme niečo extra, tak sú oveľa vyššie príplatky, ako keď si dáte niečo priamo vyrobiť na mieru. Vtedy sa konkurovať dá výrazne. Ak takí stolári existujú, ktorí vedia konkurovať týmto firmám, je dosť pravdepodobné riziko. Neoplatí sa šetriť za každú cenu,“ vysvetľuje Ján Malinovský z MALINOVSKY interier. Kuchyne, skrine a izby od drevára majú šmrnc aj kvalitu „Všetko zariadenie, ktoré si vyžaduje výrobu na mieru, teda najefektívnejšie využiť priestor, prípadne si zákazka vyžaduje prekrytie či  zabudovanie častí interiéru je vhodné zveriť stolárovi. Môžu to byť aj rúry, kúrenie, rozvodové skrine,“ vysvetľuje Daniel Tatarka, podľa ktorého sa na stolára najčastejšie obracajú ľudia  s požiadavkou na zhotovenie kuchynskej linky,  vstavaných skríň a detskej  študentskej izby. Samozrejme práve preto, že kvalitné linky, detská izba a vstavaná skriňa na mieru sa materiálmi a prevedením nedajú porozprávať so strojovou výrobou. Napriek tomu dokázali mnohí stolári uspieť v konkurencii aj cenou. Jeným z nich je Roman Janda, ktorý tvrdí, že ich firma sa prispôsobila trhovým podmienkam a vie cenovo konkurovať aj veľkým výrobcom nábytku. Zároveň dodáva, že dobrý stolár pomôže vyriešiť vo viacerých prípadoch na základe svojich skúseností aj situácie, kedy obyčajný človek si už nevie rady, či už ide o vyriešenie kuchyne alebo vstavanej skrine, šatníku poradí s výberom kvalitného a trendového materiálu. Spoľahnúť sa môžete aj na pružnosť Málokedy je možnosť vybrať si výrobok priamo v obchode a čakacie lehoty sa pohybujú od dvoch až do šesť týždňov. Za tento čas je možné mať doma aj nábytok na mieru. „Čo sa týka času zhotovenia, pokiaľ mám potrebný materiál, rezivo si suším a upravujem sám, tak tam dokážem konkurovať. Vyrábam postele a záhradný sedací nábytok, pričom výroba jedného produktu mi zaberie zhruba 3 - 4 dni, záleží od povrchovej úpravy a náročnosti vyhotovenia,“ hodnotí stolár Michal OROS. Samozrejme závisí aj od materiálov. Vysvetľuje Pavel Polák, konateľ firmy Malcom:  „Dodacia lehota závisí od vybratého materiálu a náročnosti samotnej výroby, striekané a dyhované solitéry majú dlhšiu dodaciu lehotu. Nábytok zo štandardných materiálov vieme dodať do 2-3 týždňov. Kuchynské linky majú dodaciu lehotu minimálne 4 týždne. Vstavané skrine a solitéry vieme dodať aj do 10 dní.“ Čas za ktorý máte doma nábytok podľa predstáv sa tak nedá porovnávať s výrobou vo firmách, kde navyše ostáva neistou aj kvalita. Podľa Jozefa Poništa môže byť doba dodania veľmi rýchla. Záleží od náročnosti, ale vie vyjsť v ústrety aj rýchlym a akútnym potrebám zákazníka, čo sa pri veľkovýrobe nestáva.   O tom, ako si vybrať kvalitného stolára, čo zmôže referencia a ako je to s dizajnom výrobkov na mieru.

27.09.201317247
Kuchynská linka na mieru je fajn. Ale niečo je ešte lepšie!

Dom a byt:Interiér na mieru

Kuchynská linka na mieru je fajn. Ale niečo je ešte lepšie!

Marek


Keď hovoríme o zariaďovaní, musíme si uvedomiť, že väčšina ľudí nemá na začiatku ani šajnu, ako by ich bývanie malo vyzerať. Niečo vyberú v časopise, niečo pochytia od susedov a nakoniec sa z toho snažia navariť guláš pekného a útulného domova. Takmer nemožné! Prečo všeobecné riešenia nesedia? Pekné články v časopisoch, skvele nainštalované showroomy, skvostné katalógy, ale časom zisťujete, že to u vás doma tak nefunguje. Dôvod je prostý. Nebývame v katalógových domoch, ani nemáme dokonalé priestory. V panelákoch nás čakajú krivé steny a v domoch, ktoré nikdy nebudete mať rovnaké priestory ako sú tie, v ktorých nábytok vyzeral tak dobre. Margita Janíčková  z FM Design sa zaoberá poradenstvom pri zariaďovaní 14 rokov a preto odporúča, že každý kto chce bývať bez kompromisov, je pre neho asi jediným riešením nábytok na mieru. Ten sa dokáže prispôsobiť predstavám, štýlu a vie dokonca aj upraviť katalógové rozmery vysnívanej skrine, či komody na tvar, ktorý sa vám hodí. Linka na mieru a čo viac? Najviac ľudí sa dnes rozhodne pre kuchynskú linku na mieru. No tou by to končiť nemalo. Najmodernejšie technológie dnes umožňujú prinášať na mieru nielen kuchyňu, ale  aj spálňu, obývačku, čo sa hodí najmä pri koncepte spojených miestností. Je omnoho lepšie, ak svoj byt naplníte vlastnými predstavami v rámci celého bytu. Bude pôsobiť krásne a jednoliato. Pri zariaďovaní treba pamätať aj na zdravie Žijeme v dobe znečisteného ovzdušia, bytovej chémie a preto je dôraz na zdravie čoraz väčší. Certifikovaný, zdravotne nezávadný nábytok už nie je iba výmysel ekológov, ale potreba, ktorá sa vám vráti v menšom riziku alergie, lepšej odolnosti organizmu a celkovej pohode pri bývaní. Margita Janíčková hovorí, že predávajú nábytok len z kvalitných a zdravotne bezpečných materiálov, pričom výsledok je nielen ekologický, ale aj nesmierne trendy. Všetko s pomocou Vybrať si správne zariadenie, nie je vždy jednoduché. Preto spoločnosť FM Design ponúka kompletné riešenia otázky zariadenia. Od postele, cez kuchynské linky, nábytok na mieru s kvalitným kovaním a dizajnérskou pomocou. Práve tá je často na nezaplatenie. Vďaka nej nemusíte riešiť, čo sa k čomu hodí, ako nakombinovať kuchynské lavice so stolom a drezom. Čo budete potrebovať v spálni a ako zariadiť príjemné prostredie celého bytu. Riešenie zariadenia na kľúč je moderný spôsob, ako si zariaďovanie skutočne užívať.

11.05.201610244
Štýlová linka s kameninovým drezom zadarmo

Dom a byt:Interiér na mieru

Štýlová linka s kameninovým drezom zadarmo

Marek


Leto so sebou prináša nové výzvy aj chuť skrášliť si bývanie. Ak zvažujete novú linku, prinášame zaujímavé tipy, ako si postaviť trendy kuchyňu aj s výnimočným a moderným kameninovým drezom. Výhody kameninového drezu Pri novej linke je vždy otázka, aký dres do nej osadiť. Jedným z moderných, vkusných a trvácnych je kameninový, alebo inak nazývaný aj granitový drez. Patrí medzi veľmi výhodné investície a pre svoje vlastnosti získava čoraz väčšiu obľubu. Vzhľad ani funkčné vlastnosti sa prakticky nedajú porovnávať s bežným nerezovým. Vďaka vysokému percentu prírodného kameňa je pevný, málo nasiakne a udržiava si dlhú životnosť. Výhodou je aj údržba. Na granitovom dreze nebude vidieť každý kvapka, či odrenina. Bude tak stále čistý a ako nový. Je síce o niečo drahší v porovnaní s nerezom, ale na druhej strane ho v Kuchyne MAKS môžete získať aj zadarmo. Výhodná májová akcia „Pre našich klientov sme pripravili májovú akciu. Ku každej kuchyni na mieru v hodnote nad 2500 eur je možné si až do 31. mája vybrať ľubovoľný kameninový drez až do sumy 200 eur úplne zadarmo,“ hovorí Štefan Šimurda zo spoločnosti Kuchyne MAKS. Drezy si môžete vybrať podľa vkusu, bez ohľadu na farbu, či typ, iba podľa toho, aký sa vám bude páčiť a hodí sa do vašej novej kuchynskej linky. Hitom sezóny je biela s tmavou kombináciou Biela vo všeobecnosti by mala patriť v tomto roku k výberu číslo jedna z hľadiska trendovosti. Štefan Šimurda hovorí, že najviac zákazníkov chce dnes práve lesklú bielu, ale do popredia sa dostáva aj matná biela, prípadne vanilka a slonovinová kosť. Do úzadia už jemne ustúpili rustikálne aj prehnane farebné kuchyne a vyžaduje sa čistota a jemný, nenásilný minimalizmus. Pre tých, čo majú radi kombinácie by odporúčal bielu kuchyňu s dreveným dekórom, či už bledším, alebo tmavším. Veľmi pekne pôsobia biele kuchyne s doskou pripomínajúcou prírodné drevo. Keď je reč o dreve, tak si najväčšiu obľubu získava orech a o slovo sa hlási aj dub, ktorý sa opäť vracia do kuchýň. Vyberte si podľa fantázie Jednou z výhod kuchýň na mieru je práve nielen priestorová, ale aj farebná a materiálová variabilita. Nemusíte si vyberať zo žiadnych hotových kombinácii, ale máte možnosť nakombinovať si farby presne podľa predstáv. „Každému klientovi vieme poradiť, linku zostavíme presne podľa rozmerov nakreslíme, vyrobíme a namontujeme. Presne tak, aby mu ladila k bytu aj predstavám,“ hovorí Štefan Šimurda.

05.05.201615157
Výnimočné krásne kuchyne na mieru nemusia byť drahé!

Dom a byt:Interiér na mieru

Výnimočné krásne kuchyne na mieru nemusia byť drahé!

Marek


Mať krásnu a modernú kuchyňu nemusí stáť obrovské peniaze. Rozmery na mieru a množstvo materiálov dáva každému možnosť poskladať si kuchyňu snov za rozumné peniaze. Vždy ide o individuálne potreby Exkluzívne spoločnosti vyrábajúce kuchyne investujú do reklamy, do množstva pracovníkov a to sa odráža aj na ich cene. Vladimír Skala začal spoločnosť Castor Design budovať s cieľom priniesť klientom kuchyne svetových trendov za prijateľné ceny bez toho, aby utrpela kvalita. Vytvára štýlový nábytok aj kuchyne na mieru a už dlhé roky neustále inovuje ako technológie, tak aj možnosti. Kvalita za dobrú cenu Pri kvalitnej a dizajnovo peknej kuchyni však treba počítať s tým, že nekupujete nábytok na jednu sezónu. Ak chcete, aby spoje držali, fólia sa neodliepala, dvierka sa nerozpadávali, určite nesiahajte po najlacnejších modeloch na trhu. Tu totiž platí, že nízka cena sa musí niekde odraziť. Preto sa Castor Design vydal vlastnou cestou a ponúka výnimočnú kvalitu za úmerné ceny. „Vždy si s klientom prejdeme jeho očakávania, finančné možnosti a zároveň priamo  u neho nameriame rozmery, všetko navrhneme a prídeme kuchyňu aj zložiť. Nestáva sa preto, že dodáme skrinky, ktorý by nepasovali do rohov, alebo boli zbytočne veľké, prípadne malé. “ 3D fólie s efektom dreva Ak sme hovorili o novinkách, k jednej z najžiadanejších patria 3D fólie s efektom dreva. „Je to veľmi cenovo prijateľná alternatíva pre tých, ktorí napríklad nemajú financie, aby investovali do skriniek z masívu, ale majú radi klasický drevený dizajn. 3D fólie s efektom dreva sú na pohľad od dreva nerozoznateľné, no lepia sa na drevotriesku a tým je kuchyňa lacnejšia,“ hovorí Vladimír Skala. Ak ide o kvalitu fólií, vydržia dlhé roky. Sú síce menej odolné na poškodenie ako laminát, ale pri šetrnom zaobchádzanú sú krásne desiatky rokov. Letia bledé odtiene Ak potrebujete inšpiráciu, aktuálne sú v kurze belšie drevá, jelša, lipa, ale evergreenom je stále buk aj dub, pri ktorom prevláda bardolino. Aktuálne sa do popredia dostáva aj nádych surového, alebo vymývaného dreva, ktoré pôsobí drsne a preto je vhodné ho kombinovať s minimalistickejším dizajnom. Vďaka moderným technológiám však už dnes nemusíte voliť len medzi masívom a všednou drevotrieskou. Ponuka dekorov je tak široká, že si každý nájde to svoje, pekné, trendy aj trvácne.

27.04.201610666
Bývanie bez kompromisov. Prispôsobte dizajn predstavám

Dom a byt:Interiér na mieru

Bývanie bez kompromisov. Prispôsobte dizajn predstavám

Marek


Pri zariaďovaní domu už nie je potrebné hľadať kompromis medzi tým, čo je na trhu a tým, čo by sme chceli. Vďaka kombinácii dizajnéra a výroby na mieru môžete mať presne také bývanie, o akom ste snívali. Ak vám to znie dobre, tak máme pre vás návod, ako sa k nemu dopracovať. Od kúpeľne až do detskej izby Obvykle máme vlastné predstavy, ale chýba nám komplexný pohľad na celý byt a možno nevieme využiť všetky možnosti priestoru. Andrej Chudík  preto radí požiadať o konzultáciu skúseného dizajnéra. Možno je to investícia navyše, ale treba si zvážiť, že dizajnér pomocou skúseného oka a praxe si vypočuje predstavy klienta a vdýchne im život. Navyše ide o investíciu takpovediac na celý život. Dizajnér navrhne bývanie komplexne. To znamená, že všetko bude k sebe ladiť a zároveň vytvorí atraktívny priestor. Pri rekonštrukcii, alebo stavbe nie je dizajnér najnákladnejšia položka a určite sa do odbornej rady oplatí investovať. Technické riešenia a ich možnosti Andrej Chudík pracuje s najnovšími technológiami a preto vie zostaviť kúpeľňový nábytok, detskú izbu, kuchynskú linku aj spálňu podľa predstáv klienta, alebo dizajnéra. „Ak mám presný návrh, je to radosť pracovať. Navyše vytváram pre klienta dielo s použitím najnovších technológií, materiálov a zatiaľ bol každý spokojný.“ Vytvoriť bývanie na mieru tak nikdy nebolo ľahšie. Kvalitné materiály sú v niektorých prípadoch dokonca viacgeneračné, takže svoje bývanie snov si dlhodobo užijete. Nové variácie kúpeľne Dizajnér vie klientovi v mnohom poradiť. Napríklad aj v módnych štýloch, či aktuálnych trendoch. Medzi zaujímavé prvky patrí napríklad drevený nábytok do kúpeľne. „Určite sa netreba báť dreva v kúpeľni. Je už špeciálne ošetrené pre použitie vo vlhkom prostredí. Vznikajú tak veľmi pekné drevené doplnky v kúpeľni, ktoré patrili kedysi plastom,“ hodnotí Andrej Chudík . Skrinky sa zhotovujú na mieru, takže presne zapadnú k potrebám rozmerov v kúpeľni. Bývajte bez kompromisov Ak nechcete pri zariaďovaní robiť kompromisy, spoľahnite sa na profesionálov. Skúste referencie, pretože len tie vedia oddeliť skúsených majstrov od „podnikateľov s drevom“. „Rozumieme individuálnym požiadavkám na estetiku, ktoré sériovo vyrábaný nábytok nenaplní. Preto pracujeme so širokou škálou materiálov a vzorov. Ich kombináciou vyrobíme kuchynský nábytok, ktorý bude radosť vidieť aj používať. U nás máte navyše záruku poctivej slovenskej výroby a ceny priamo od výrobcu,“ hovorí Andrej Chudík.

20.04.201614274
Nová éra v designe interiéru – zelené steny a živé obrazy

Dom a byt:Interiér na mieru

Nová éra v designe interiéru – zelené steny a živé obrazy

Marek


Sú výnimočne krásne, živé a nevšedné. Vertikálne zelené steny sa hodia na oživenie väčších priestorov, no živé obrazy zútulnia aj obývačku v paneláku. Nechajme sa inšpirovať a spoznajme ich čarovnú silu a vyžarovanie pozitívnej energie. Odlíšte sa nádychom pralesa Vertikálne zelené záhrady nie sú obyčajné kvety. Vytvárajú symbiózu rastlinných druhov, ktoré sú nakombinované tak, aby dokonale ladili s interiérom, vzájomne vytvárali krásnu, doslova očarujúcu scenériu ako v pralese aj u vás doma. Takéto záhrady sa hodia do väčších domov, firemných reprezentačných priestorov a sú krásnym a skutočne živým doplnkom. „Vertikálne zelené steny sú architektonickým, ekologickým a vysoko estetickým prvkom interiéru aj exteriéru. Okrem zvýšenia estetickej hodnoty budovy možno dosiahnuť pozitívny vplyv na zdravie človeka, tlmenie hluku a podobne,“ hovorí Erika Demeterová, majiteľka firmy Inšpiratívne záhrady..Zaujímavou možnosťou je napríklad z rastlín vyskladať aj firemné logo.  Vertikálne záhrady sú zdravé  Pri zdravotných výskumoch sa zistilo, že niektoré izbové rastliny môžu účinne pohlcovať škodlivé látky, a to hlavne chemické látky a elektromagnetický smog z prevádzky počítačov a kancelárskej techniky. Rastliny ako súčasť vertikálnej steny dokážu znížiť obsah týchto škodlivých látok v ovzduší až natoľko, že prestanú byť pre ľudský organizmus nebezpečné. Zároveň sa zvýši úroveň vlhkosti, zlepšuje sa psychická i fyzická pohoda človeka. Teda zamestnanci takýchto prevádzkových priestorov sú sústredenejší a zdravotne stabilnejší. Využitie vertikálnych záhrad je široké. Hodia sa do zdravotníckych zariadení, wellness centier, kúpeľov, estetických centier, lekární, kancelárií, showroomov, bánk, rokovacích sál, reštaurácií, kaviarní a podobne Žive obrazy nadchnú vaše srdce Na rozdiel od vertikálnych záhrad nepotrebujú žiadnu starostlivosť, len jemné oprášenie od prachu. Pritom ide o skutočne živé kvety, ktoré sú však špeciálne stabilizované, aby ich nebolo potrebné polievať, hnojiť, ani inak sa o ne starať. Vydržia krásne, bez zmeny farieb aj 8 a viac rokov. „Stabilizácia je patentovaná metóda, pri ktorej sa ekologicky nahradí prírodná miazga z rastliny . Rastliny, kvety a stromy sú potom 100 % prírodne stabilizované. Vďaka tejto technike si rastliny zachovajú svoj prirodzený vzhľad, pružnosť, textúru a farbu bez akejkoľvek údržby, čo ich predurčuje pre dlhodobé kvetinové výzdoby,“ vysvetľuje tento zázrak Erika Demeterová. Lepšie ako kvety v črepníku Výhodou živých obrazov je ich variabilita. Môžu mať rozmer niekoľko desiatok centimetrov, alebo zabrať aj väčšie plochy. Kombinujú sa v nich kvitnúce rastliny, machy aj dreviny a tak môžete mať na stene unikátne koláže, z ktorých nebudete chcieť odtrhnúť zrak. Ak si zároveň spočítate, koľko starostlivosti vyžadujú domáce kvety a živé obrazy vás nič nestoja, je jasné, po čom siahnuť. Navyše Erika Demeterová  vymenúva omnoho viac výhod živých obrazov:Upravené rastliny sú pre formovanie do obrazov priamo predurčené, pretože majú oproti čerstvým rastlinám veľa ekonomických a praktických výhod: 1. Niekoľkoročná životnosť so zachovaním čerstvého vzhľadu 2. Absolútna bezúdržbovosť (bez vody, bez požiadaviek na svetlo) 3. Ľahké skladovanie a prepravovanie 4. Minimálna šanca napadnutia rastlín hmyzom alebo plesňami. Obrazy na mieru Vertikálne steny aj živé obrazy sa zhotovujú na mieru. Vy si teda môžete vybrať, aké rastlinky budú zdobiť vašu stenu. Erika Demeterová vždy príde a poradí, naladí tie správne kvety do interiéru, nakombinuje vhodné návrhy a vy sa môžete tešiť z krásnej zelene bez starostí počas dlhých rokov. Ukážky vertikálnych záhrad a živých obrazov si môžete pozrieť v reáli na  veĺtrhu ABC stavebníctva a záhrady od 20.4 - 22.4. 2016 v mestskej športovej hale v Prešove

13.04.201616563
Vyvetrajte na jar periny a využite skvelé akcie na spálne a matrace!

Dom a byt:Interiér na mieru

Vyvetrajte na jar periny a využite skvelé akcie na spálne a matrace!

NÁBYTOK Beták NÁBYTOK Beták


Nové jarné kolekcie, kvalitné materiály, zaujímavé vzory a k tomu skvelé akcie. Ak plánujete investovať do novej spálne, prinášame pár rád, ako skvele ušetriť a vybrať si kvalitný a moderný nábytok aj matrace. Letí masívne drevo Masívne drevo nikdy nevyšlo ani nevyjde z módy, ale sú obdobia, kedy je jednoducho viac v kurze. Tento rok patrí k najžiadanejším práve masív  buk, dub alebo aktuálna novinka v podobe jaseňového dreva. Samozrejmosťou je morenie dreva na rôzne odtiene, voskovaná, lakovaná či katráčovaná úprava dreva. Vybrať si môžete z mnohých typov masívnych postelí, moderné i rustikálne, s úložným priestorom, s rozmermi aj na mieru, či kompletnú masívnu spálňu z dreva. Kvalitné, zdravé a masívne drevo nemusí byť drahé. Navyše manželské postele v masíve navodzujú spätosť s prírodou, pocit pohody a pokoja. Vyskúšajte tento ekologický trend aj vy. Čalúnená posteľ pohladí Zaujímavým dizajnovým prvkom v spálni sú čalúnené postele. Či len samotné čalúnené čelo, alebo aj boky postele, hodia sa do spální, kde chcete podčiarknuť mäkkosť, útulnosť a vyzdvihnúť jemnosť. Látka vždy pôsobila príjemne na dotyk a vyznačujú sa ľahkou zmývateľnosťou aj dobrým čistením. Spálňové zostavy v jednom šate Popri čalúnených a masívnych posteliach sa aktuálny trend prikláňa k jednoliatemu dizajnu celej spálne. Spálňové zostavy zostavené na mieru používajú rovnaký dekor na posteľ, komodu aj skrinky. V prípade čalúnených postelí sú presne nakombinované tak, aby ladili so zariadením miestnosti. Na komplexné zostavy je možné využiť aj množstevné zľavy, no to nie je jediný dôvod ich obľuby. Uhádnuť aj odtiene bielej od rozličných výrobcov je zložité. Lepenie rôznych súčasti a odtieňov nepôsobí opticky pekne. Jednoliata farba, či už z masívu, alebo laminátu zaručuje príjemnú a čistú atmosféru, v ktorej bude radosť zaspávať aj sa zobúdzať.   Nešetrite na svojej chrbtici Výber matracu nie je len o kvalite spánku, ale aj o postoji k vlastnej chrbtici. Slováci sú známi bolesťami chrbtice aj preto, že sa uspokoja s matracmi najnižšej triedy, ktoré sú vhodné na poobedné zdriemnutie, ale rozhodne nie na kvalitný spánok, ktorý zaberie tretinu dňa.  Dobrý matrac by sa mal prispôsobiť chrbtici užívateľa. Je preto dôležité, nechať si odborne poradiť pri výbere vhodného matraca a roštu! Je dôležitý dostatočný odpor, ale nie prílišná tvrdosť. Nábytok Beták ponúka matrace, ktoré spĺňajú nároky na kvalitný spánok a vedia ich pripraviť aj na mieru, či už sendvičové, zdravotné, alebo penové aj pružinové. Využite špeciálnu jarnú akciu na 1 + 1 matrac zadarmo a doprajte si kvalitný spánok bez ranných bolestí chrbtice.

21.03.20168522

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Neberte dvere len ako nutnosť

Dom a byt:Dvere do vášho domova

Neberte dvere len ako nutnosť

Marek Dom a byt


Nové jarné kolekcie, kvalitné materiály, zaujímavé vzory a k tomu skvelé akcie. Ak plánujete investovať do novej spálne, prinášame pár rád, ako skvele ušetriť a vybrať si kvalitný a moderný nábytok aj matrace. Letí masívne drevo Masívne drevo nikdy nevyšlo ani nevyjde z módy, ale sú obdobia, kedy je jednoducho viac v kurze. Tento rok patrí k najžiadanejším práve masív  buk, dub alebo aktuálna novinka v podobe jaseňového dreva. Samozrejmosťou je morenie dreva na rôzne odtiene, voskovaná, lakovaná či katráčovaná úprava dreva. Vybrať si môžete z mnohých typov masívnych postelí, moderné i rustikálne, s úložným priestorom, s rozmermi aj na mieru, či kompletnú masívnu spálňu z dreva. Kvalitné, zdravé a masívne drevo nemusí byť drahé. Navyše manželské postele v masíve navodzujú spätosť s prírodou, pocit pohody a pokoja. Vyskúšajte tento ekologický trend aj vy. Čalúnená posteľ pohladí Zaujímavým dizajnovým prvkom v spálni sú čalúnené postele. Či len samotné čalúnené čelo, alebo aj boky postele, hodia sa do spální, kde chcete podčiarknuť mäkkosť, útulnosť a vyzdvihnúť jemnosť. Látka vždy pôsobila príjemne na dotyk a vyznačujú sa ľahkou zmývateľnosťou aj dobrým čistením. Spálňové zostavy v jednom šate Popri čalúnených a masívnych posteliach sa aktuálny trend prikláňa k jednoliatemu dizajnu celej spálne. Spálňové zostavy zostavené na mieru používajú rovnaký dekor na posteľ, komodu aj skrinky. V prípade čalúnených postelí sú presne nakombinované tak, aby ladili so zariadením miestnosti. Na komplexné zostavy je možné využiť aj množstevné zľavy, no to nie je jediný dôvod ich obľuby. Uhádnuť aj odtiene bielej od rozličných výrobcov je zložité. Lepenie rôznych súčasti a odtieňov nepôsobí opticky pekne. Jednoliata farba, či už z masívu, alebo laminátu zaručuje príjemnú a čistú atmosféru, v ktorej bude radosť zaspávať aj sa zobúdzať.   Nešetrite na svojej chrbtici Výber matracu nie je len o kvalite spánku, ale aj o postoji k vlastnej chrbtici. Slováci sú známi bolesťami chrbtice aj preto, že sa uspokoja s matracmi najnižšej triedy, ktoré sú vhodné na poobedné zdriemnutie, ale rozhodne nie na kvalitný spánok, ktorý zaberie tretinu dňa.  Dobrý matrac by sa mal prispôsobiť chrbtici užívateľa. Je preto dôležité, nechať si odborne poradiť pri výbere vhodného matraca a roštu! Je dôležitý dostatočný odpor, ale nie prílišná tvrdosť. Nábytok Beták ponúka matrace, ktoré spĺňajú nároky na kvalitný spánok a vedia ich pripraviť aj na mieru, či už sendvičové, zdravotné, alebo penové aj pružinové. Využite špeciálnu jarnú akciu na 1 + 1 matrac zadarmo a doprajte si kvalitný spánok bez ranných bolestí chrbtice.

15.11.20183840

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Dom a byt:Sklenený dizajn

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Marek Dom a byt


Nové jarné kolekcie, kvalitné materiály, zaujímavé vzory a k tomu skvelé akcie. Ak plánujete investovať do novej spálne, prinášame pár rád, ako skvele ušetriť a vybrať si kvalitný a moderný nábytok aj matrace. Letí masívne drevo Masívne drevo nikdy nevyšlo ani nevyjde z módy, ale sú obdobia, kedy je jednoducho viac v kurze. Tento rok patrí k najžiadanejším práve masív  buk, dub alebo aktuálna novinka v podobe jaseňového dreva. Samozrejmosťou je morenie dreva na rôzne odtiene, voskovaná, lakovaná či katráčovaná úprava dreva. Vybrať si môžete z mnohých typov masívnych postelí, moderné i rustikálne, s úložným priestorom, s rozmermi aj na mieru, či kompletnú masívnu spálňu z dreva. Kvalitné, zdravé a masívne drevo nemusí byť drahé. Navyše manželské postele v masíve navodzujú spätosť s prírodou, pocit pohody a pokoja. Vyskúšajte tento ekologický trend aj vy. Čalúnená posteľ pohladí Zaujímavým dizajnovým prvkom v spálni sú čalúnené postele. Či len samotné čalúnené čelo, alebo aj boky postele, hodia sa do spální, kde chcete podčiarknuť mäkkosť, útulnosť a vyzdvihnúť jemnosť. Látka vždy pôsobila príjemne na dotyk a vyznačujú sa ľahkou zmývateľnosťou aj dobrým čistením. Spálňové zostavy v jednom šate Popri čalúnených a masívnych posteliach sa aktuálny trend prikláňa k jednoliatemu dizajnu celej spálne. Spálňové zostavy zostavené na mieru používajú rovnaký dekor na posteľ, komodu aj skrinky. V prípade čalúnených postelí sú presne nakombinované tak, aby ladili so zariadením miestnosti. Na komplexné zostavy je možné využiť aj množstevné zľavy, no to nie je jediný dôvod ich obľuby. Uhádnuť aj odtiene bielej od rozličných výrobcov je zložité. Lepenie rôznych súčasti a odtieňov nepôsobí opticky pekne. Jednoliata farba, či už z masívu, alebo laminátu zaručuje príjemnú a čistú atmosféru, v ktorej bude radosť zaspávať aj sa zobúdzať.   Nešetrite na svojej chrbtici Výber matracu nie je len o kvalite spánku, ale aj o postoji k vlastnej chrbtici. Slováci sú známi bolesťami chrbtice aj preto, že sa uspokoja s matracmi najnižšej triedy, ktoré sú vhodné na poobedné zdriemnutie, ale rozhodne nie na kvalitný spánok, ktorý zaberie tretinu dňa.  Dobrý matrac by sa mal prispôsobiť chrbtici užívateľa. Je preto dôležité, nechať si odborne poradiť pri výbere vhodného matraca a roštu! Je dôležitý dostatočný odpor, ale nie prílišná tvrdosť. Nábytok Beták ponúka matrace, ktoré spĺňajú nároky na kvalitný spánok a vedia ich pripraviť aj na mieru, či už sendvičové, zdravotné, alebo penové aj pružinové. Využite špeciálnu jarnú akciu na 1 + 1 matrac zadarmo a doprajte si kvalitný spánok bez ranných bolestí chrbtice.

29.08.20184470

Dvojpodlažný rodinný dom -…

Som veľmi spokojný s prácou JK Slovakia. Všetko prebehlo v poriadku a bez…

JK Slovakia
JK Slovakia
5/5 6 hodnotení

Nábytok na mieru do domu

New Design nám robil nábytok na mieru do detských izieb, pracovne ako aj…

New Design
4.8/5 48 hodnotení

Tepovanie v Detskom centre

Páni z Bodytep prišli načas, dokonca skôr.  Boli veľmi šikovní,…

BODYTEP
5/5 98 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím