Originálne kusy nábytku nemusia stáť celý majetok

Dom a byt:Interiér na mieru

Marek 30.09.201318379

Originálne kusy nábytku nemusia stáť celý majetok

Zariaďovanie je dlhodobý proces a každý chce skĺbiť útulnosť, originalitu a samozrejme dobrú cenu. V nábytkárskych sieťach nachádzame rovnaké dyhy, materiály, povrchové úpravy a oprašujú sa stále rovnaké dizajny. Riešením z mizérie je nájdenie dobrého stolára, ktorý sa prispôsobí novinkám a pripraví nábytkový originál iba pre vás.

Spolupráca s dizajnérom je puncom kvality

Mnoho stolárov už pochopilo, že len s pílkou a hoblíkom sa nezaobídu. Preto pracujú so skúsenými dizajnérmi, ktorí dokážu zladiť predstavy zákazníka s naozaj atraktívnym vzhľadom nového nábytku. „Pracujeme na dizajnoch sami, ak je potrebné i v spolupráci s externým dizajnérom,“ vysvetľuje Daniel Tatarka. Stolár tak vie plne akceptovať predstavy zákazníka a nebojí sa pustiť do práce ani v nadštandardných dizajnových zákazkách. Dizajnér či architekt by nemal chýbať. „Vieme vypracovať vizualizácie aj sami, ale je výhodou pracovať s architektom, ktorý spraví dizajn a vie to zapracovať do priestoru, nakoľko mi sme hlavne výroba,“ hovorí stolár Peter Hupka. Samotní stolári radi pracujú na nových prvkoch, ktoré zároveň môžu slúžiť ako inšpirácia pre iných zákazníkov. Vždy sa preto pýtajte na možnosti spracovania dizajnu na mieru. "Najvhodnejšie je to pri vstavaných skriniach a kuchyniach, keďže každá skriňa je unikátna," dodáva pán Hanuliak zo SUPERINTERIER.

Kupovať lacné veci je pridrahé

„Som zástancom známeho výroku, že nie som dosť bohatý,  aby som si kupoval lacné veci. Preto by som odporučil každému, kto hľadá kvalitný nábytok bez ohľadu na to, či sa jedná o kuchynskú linku, obývačkovú stenu, či konferenčný stolík, aby sa obrátil na stolára. Radšej raz zainvestovať do poriadneho nábytku, ako ho každý rok prerábať,“ hovorí stolár Dušan Klbečko. Napriek tomu originál na mieru s vlastným dizajnom vyjde lacnejšie ako doplnky, ktoré by ste žiadali pri sériovej výrobe, o čom sme hovorili v článku Kvalitné kuchyne, skrine a nábytok zoženiete iba na mieru. Čo je však skutočnou devízou kvality je originalita. Popri službách dizajnéra je vhodné pozrieť si aj referencie stolárov či predchádzajúce práce. Práve tak môžete prísť aj na to, že dizajnéra potrebovať nebudete, pretože ukážkové výrobky vás chytia tak za srdce, že budete chcieť rovnaké, iba prispôsobené rozmerom vášho bývania. No a to pre stolára nie je žiadny problém. „Mám vlastné nápady a dosť. Takéto výrobky nekúpite nikde na svete. Možno podobné,“ chváli svoje portfólio Tibor Truhan. Prispôsobiť originál priestoru berie ako samozrejmosť. Juraj Duran berie ako klad aj kvalitu materiálov, na ktoré stolár dbá v prvom rade aj z dôvodu kvality celku ako takého.

Pomocník priamo u vás doma

Možno ste už zažili situáciu, keď ste si vybrali nábytok v obchode, ale aj pri možnosti malej úpravy predavačka len zúfalo krčila ramenami. Pretože dizajn, to nie je len originál za každú cenu, ale aj celkové ladenie s bývaním. Aj tu získavajú tradiční stolári konkurenčnú výhodu. Ako hovorí Ján Malinovský z MALINOVSKY interier: „Za naše pôsobenie a skúsenosti máme inšpirácie, ale vieme urobiť dizajn aj na mieru.“ Dobrý stolár s dizajnérom vás navštívia priamo doma ešte pred samotnou výrobou. Odporučia aj presne zamerajú, čím získate skutočný originál pasujúci do interiéru za cenu, ktorá konkuruje aj bežným obchodom.

Kvalitný stolár sa nebojí ani riešení v netypických priestoroch, čo často vyrieši  mnohé problémy so zariadením.  Aj malou úpravou tak môžete získať skutočný skvost, ako hovorí Marián Kriščák: „Najlepšie spravíte ak sa obrátite na stolára v prípade atypických priestoroch napríklad pri schodoch  a kuchyniach.“

 

O ďalších výhodách, ktoré prinesie stolár do vášho interiéru, si povieme v ďalšom článku.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Daniel Tatarka

DaMiT stolárska výroba a montáž Vám ponúka: - nábytok na mieru, atypický nábytok ako kuchynské…

(0/5) 0 referencií
DREVOOBAL

Firma funguje na slovenskom trhu od roku 1990 a je zárukou serióznosti a kvality. Zaoberame sa…

(4.9/5) 13 referencií
SUPERINTERIER

Spoločnosť Superinteriér pôsobí na Slovenskom trhu už od roku 1999. Zaoberáme sa riešením…

(0/5) 0 referencií
Klbečko Dušan

(0/5) 0 referencií
Tibor Truhan

(4.8/5) 10 referencií
MALINOVSKY interier

Interiérové štúdio. Návrhy, predaj, výroba a montáž. - Nábytok na mieru - Vstavané skrine a šatníky…

(0/5) 0 referencií
Kriscak

Pri práci dbáme hlavne na výber kvalitného druhu dreva a použitých materiálov, ako aj na samotné…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím