Kuchyňa z masívu bude mať vždy svoje čaro

Dom a byt

Marek 08.04.201523473

Kuchyňa z masívu bude mať vždy svoje čaro

Drevotrieska kraľuje svetu kuchynských liniek, ale staviť na krásny masív má svoje veľké čaro. A nejde len o krásu. Drevo je odjakživa symbolom praktickosti, dlhej životnosti a nadčasového moderného bývania.

Drevo a jeho výhody

Klasické drevené kuchyne nesú v sebe celé spektrum pozitív, ktorými tromfujú bežné materiály ako drevotrieska. Castor Design je firma, ktoré stavila na výrobu z DTD materiálov a masívu. Vďaka tomu sa stali odborníkmi práve na tieto materiály. „Drevo je pevné, dlho vydrží a dajú sa z neho krásne vytvarovať rôzne ornamenty, prvky, ktoré sú netradičné a sála z nich teplo precíznej ručnej práce a originality,“ hovorí Vladimír SkalaCastor Design.

Farba prírodného dreva

Zo skúsenosti Vladimíra Skalu si ľudia rozhodnutí pre masív volia najčastejšie aj farebné ladenie prírodného dreva, no nie je žiadnym problémom spraviť na drevo nástrek akejkoľvek farby. Pre variabilitu je drevo moderné najmä v rustikálnych kuchyniach aj rôznych farebných odtieňoch.

Atraktívna pracovná doska

Kto sa rozhodne pre drevenú kuchyňu, kvalita materiálov je pre neho prvoradá. K tomu patrí aj pevná pracovná doska. Vladimír SkalaCastor Design odporúča k masívnej kuchyni prirodzene aj dosku z masívu, no čoraz viac sa dostávajú do popredia aj pracovné dosky z kameňa. Vyznačujú sa vysokou tvrdosťou, no je potrebné dávať pozor. Nedajú sa totiž zbrúsiť ako drevené dosky a kameň môže poškodiť dlhodobé pôsobenie kyselín, alebo rôznych olejov.

Nábytok musí byť praktický

Mnoho katalógových kuchýň a dizajnových prvkov v časopisoch je krásnych, ale ešte tomu niečo chýba. Praktické využitie, ktoré ocení každý gazdinka. V Castor Design sa od svojich začiatkov rozhodli nájsť práve paralelu medzi moderným  a krásnym dizajnom aj s čo najvyššou mierou funkčnosti.  „Nevytvárame umelecké diela vhodné na fotografovanie, tvoríme praktický a dizajnovo zaujímavý nábytok pre skutočné žitie a pohodové bývanie, či už sa jedná o kuchynské linky, obývacie zostavy, nábytok do detských izieb, pracovní či spální alebo zaujímavo riešené a cenovo dostupné schodište, obloženie krbov alebo stropov z masívneho dreva,“ uzatvára Vladimír SkalaCastor Design.

Komentáre Disqus.
(2.8/5) 14 referencií
Castor Design

Naša spoločnosť je firmou rodinného typu s osobným prístupom ku každému potenciálnemu zákazníkovi,…

Jmal3c

3 1193

Skriňová zostava so stolom

Jednalo sa o realizáciu podľa špecifických požiadaviek, preto som ocenil dobrú…

Kuchynská linka

Návrh, realizácia a montáž kuchynskej linky.

Vstavaná skriňa

vstavaná skriňa

Castor Design
2.8/5 14 hodnotení

Čítajte ďalej

Čo aktuálne letí vo svete interiérových dverí?

Dom a byt:Sprievodca výberom dverí

Čo aktuálne letí vo svete interiérových…


06.03.201723473

MarekDom a byt

Výnimočné krásne kuchyne na mieru nemusia byť drahé!

Dom a byt:Interiér na mieru

Výnimočné krásne kuchyne na mieru nemusia…


27.04.201623473

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím