Najkrajšie moderné kuchyne roka 2017

Dom a byt:Kuchynské trendy

Marek 29.06.201716959

Najkrajšie moderné kuchyne roka 2017

Kuchyne a ich dizajn rok čo rok prechádzajú rôznymi vývojovými štádiami. Prinášajú nové návrhy, materiály, farby aj spracovanie. Inšpirujte sa s nami aktuálnymi novinkami zo sveta kuchýň!

Jeden kus dreva

Muži to poznajú - whisky z jedného suda. Také niečo sa podarilo aktuálne preniesť aj do kuchyne a slovo Single Barrel tak pochopia aj ženy. Absolútne úchvatná, dokonalá a trendy je kuchynská linka z jedného kusa dreva. Prirodzene, ide o technologický prvok, ktorý upraví drevený podklad na mieru tak, aby vyzeral ako jedna veľká neprerušená drevená plocha, ale je to skutočná lahôdka  pre oko. Vychutnávať si ju budete s rovnakým pôžitkom ak spomenutý nápoj.

Pridaný ďalší rozmer

Rodina je vďaka hektickej dobe stále menej spolu. Aj preto sa kuchyňa z priestoru výlučne určeného na varenie stala miestom, kde môžu tráviť obyvatelia domu spoločný čas. Rekonštrukcia kuchyne v tomto smere vám môže zabezpečiť priestor, ktorý budete zdieľať všetci naraz. Svoje miesto si tak nájdu nielen skrinky na kuchynské potreby, ale aj knihy, kútik na hranie, či pohodlné sedenie. Netrvajte na tom, že v modernej kuchyni musíte iba variť, stavte na symbiózu.

Moderný vintage

Čo sa na prvý pohľad zdá ako logický nezmysel, je v bežných kuchyniach veľmi zaujímavým a moderným prvkom. Do úzadia už ustúpil tradičný vintage, kde bol hitom „kredenc“ po starej mame. Moderné technológie, materiály aj zariadenia zostávajú zachované, no je dobré doplniť ich dobovými a tradičnými kúskami umeleckých diel. Dodá to kuchyni prvok noblesy a domáckosti.

Netradičné presklenie

Spojenie klasickej kuchyne s letnou. To je trendom, ktorý na jednej strane pridá viac svetla a na druhej možnosť využívať kuchyňu počas celého roka. Najmä v rodinných domoch je skveým riešením pomocou plastových profilov a veľkoplošných okien prepojiť vnútro s vonkajším priestorom. Ak to nie je možné, napríklad v paneláku, sklenená zástena  s prírodnými motívmi priestor zaujímavo oživí.

Pohoda pre deti

Myslite na ne aj v kuchyni. Pár prvkov ako hrací kútik, alebo plocha na kreslenie skreše pocit sterilného priestoru a deti nebudú maľovať tam, kde by nemali. Komplexná rekonštrukcia kuchyne by mala dnes rozhodne pamätať aj na najmenších.

foto: dwell.com

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 30 referencií
PRUNUS - kuchyne a…

Fotorealistické 3D vizualizácie kuchýň a interiérov. Výroba nábytku na mieru, presne podľa…

(5/5) 85 referencií PRO
A3 návrhy - kuchyne

Možno ste sa aj Vy ocitli v situácii, keď prerábate bytové jadro alebo staviate dom a potrebujete…

(5/5) 148 referencií PRO
Sklenenázástena

Sklenené obklady - zásteny z kaleného skla umožňujú výber z mnohých grafických motívov, ktoré…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím