Stavba domu rýchlo, prehľadne a výhodne!

Dom a byt:Stavba domu

Marek 29.02.201621853

Stavba domu rýchlo, prehľadne a výhodne!

Chystáte sa stavať, alebo možno ešte len snívate o krásnom pozemku a vlastnom rodinnom hniezde. Preto pripravili krátkeho sprievodcu najmodernejšími trendmi v oblasti stavby rodinných domov, ktorý vám pomôže zorientovať sa nielen v tom čo letí, ale aj v tom, čo bude pre vás najvýhodnejším riešením, plne pokrývajúcim nároky a očakávania od rodinného domu.

Kamarátstvo nie je najlepší kšeft!

Je to akýsi reflex pri stavbe aj väčšej rekonštrukcii obrátiť sa kamarátov. Ing. Michal Lipčák zo spoločnosti Milistav však hovorí: „Ak treba spraviť stierku, alebo vymeniť odpad, je remeselník a dobrý kamarát najvodnejším riešením.“ No dodáva, že pri väčšom rozsahu prác to nie je práve najlepšia cesta. Nielen preto, že treba koordinovať kamarátov, ktorí obvykle sú odborníci na to svoje a nie na celkový koncept stavby, ale aj z hľadiska moderných technológii, strojov a času. Čo všetko vás môže čakať, ak sa vydáte riešiť stavbu vlastnou cestou sa dočítate v článku So stavebnou firmou ušetríte viac ako s remeselníkmi.

Montované domy sú najatraktívnejšie

Obľuba montovaných domov z roka na rok rastie. Dôvodov je niekoľko, no medzi priority patrí výhodná cena, ekologické materiály, dlhá životnosť a rýchlosť stavby. Viac o postupe, ako sa vyrábajú komponenty montovaného domu sa dozviete v článku Montovaný dom. Čo sa za ním skrýva? Spoločnosť JK Slovakia, ktorá stavia a vyrába montované domy už do roku 1997 v ňom hovorí o možnostiach aj výhodných takejto stavby. Pripravili sme pre vás aj článok Čo potrebujete k montovanému domu na mieru? V ňom sa napríklad dozviete, že ponuka katalógov montovaných domov nie je konečná. Prísť môžete aj s obyčajným náčrtom svojho domu, podľa ktorého spoločnosť upraví svoj koncept katalógového domu. Montovaný dom nemá obmedzenia a ako postupovať pri výbere dodávateľa radí spoločnosť Ecostav.

Hlinené omietky aj v montovanom dome

Moderné drevodomy vedia poskytujú ekologické a nízkoenergetické bývanie. Ozvláštniť ich môžete aj hlinenou omietkou, ktorá sa stáva veľmi trendy. Spoločnosť DOMY ATALIAN do svojich domov, kde vie garantovať vlastnosti materiálov použitých pri stavbe, ponúka aj unikátne trendy riešenie v podobe hlinených omietok do vášho nového domu. Viac o tejto technológii sa dozviete v článku Nízkoenergetické domy s hlinenou omietkou sú v kurze! Dozviete sa v ňom však aj o parametroch kvalitného montovaného domu aj úspore, vďaka ktorej postavíte na rovnakom pozemku dom s väčšou obytnou plochou.

Tehla je stále kráľovnou

Popri výhodných drevodomoch netreba zabúdať ani na vekmi overenú ekologickú, trvácnu, praktickú a funkčnú tehlu. Článok Pálená tehla stále kráľovnou stavieb nás oboznámi so zmenami, ktorými prešla tehla za posledné roky a prečo je stále vynikajúcou investíciou. Jej zdravotné vlastnosti a funkčnosť sú jednoducho nadčasové. Tehla je ekonomicky výhodnou investíciou ak zohľadníme, že funkčne konkuruje aj iným stavebným materiálom, ale má výhody, ktoré žiadny iný materiál neposkytuje. Spoločnosť Vios používa tehlu ako stavebný materiál číslo jedna už desiatky rokov a preto sa o svoje skúsenosti s týmto materiálom štedro podelila.

Prečítajte si kolekciu nápadov o stavbe domu a vyberte si to najlepšie pre vaše potreby aj finančné možnosti.

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 4 referencií
milistav-s-r-o

Naša spoločnosť Vám ponúka kvalitné služby v oblasti stavebníctva za skutočne výhodných podmienok…

(5/5) 6 referencií
JK Slovakia

Výstavba úsporných, nízkoenergetických, lacných montovaných domov, poradenstvo pre montované domy,…

(0/5) 0 referencií
ECOSTAV s.r.o

V roku 2009 sa rozhodla skupina živnostníkov, ktorí sa venovali výstavbe montovaných domov a…

(0/5) 0 referencií
DOMY ATALIAN

ATALIAN FACILITY SK, s.r.o. poverila tím odbornikov v oblasti výstavby domov z dreva projektom,…

(4.4/5) 9 referencií
Vios s.r.o.

Sme stavebná spoločnosť so širokým záberom odborných činností v stavebníctve, kde sa aktívne…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím