Nízkoenergetické domy s hlinenou omietkou sú v kurze!

Dom a byt:Stavba domu

DOMY ATALIAN DOMY ATALIAN 24.02.201619064

Nízkoenergetické domy s hlinenou omietkou sú v kurze!

Spoločnosť ATALIAN bola založená vo Francúzku v roku 1944 a na Slovensku ponúka skupinu odborníkov v oblasti výstavby domov. Domy sú zamerané na výber vhodnej technológie výstavby, ekológiu a ekonomiku. Sú  vhodné na dlhodobé bývanie bez najmenších starostí.

Krížom lepené drevo

Tajomstvo úspechu domov ATALIAN je v ich technológii postavenej na CLP paneloch, teda Cross Laminated Timber – v preklade krížom lepenom dreve. Tieto panely majú vlastnosti, vďaka ktorým sú predurčené na budovanie moderných energeticky úsporných drevostavieb. Majú mnoho pozitívnych vlastností, pre ktoré sa stávajú aktuálne skutočne žiadaným stavebným materiálom. Disponujú napríklad indexom zvukovej nepriezvučnosti Rw = 35 dB, požiarna odolnosť je v rozsahu 60 minút pri paneli  v hrúbke 120 mm. Samotná konštrukcia panelu je difúzne otvorená a zároveň vzduchotesná. To minimalizuje chyby tepelných mostov a vzduchotesnosti stavieb. Navyše panely sú skutočne lákavé cenou a výhodnou alternatívou pre váš moderný domov.

Hlinené omietky sú trendom

Spoločnosť DOMY ATALIAN do svojich domov, kde vie garantovať vlastnosti materiálov použitých pri stavbe, ponúka aj unikátne trendy riešenie v podobe hlinených omietok do vášho nového domu. Hlinené omietky sa dnes stávajú trendy vďaka vlastnostiam ako priedušnosť, eliminácia elektromagnetického smogu, schopnosť regulovať vlhkosť vzduchu a absorbovať škodlivé látky či zápachy. Preto sú priaznivé aj pre alergikov a astmatikov. Sú taktiež vhodné na prekrytie stenového vykurovania a disponujú schopnosťou pohlcovať zvuk a vytvárať príjemnú akustiku. Sú návratom k tradičnej kvalite, ktorá vyzerá moderne.

Domy, ktoré ušetria obytný priestor

Znie to neuveriteľne, ale stavba domov ATALIAN ušetrí naozaj ušetrí obytný priestor v porovnaní napríklad s tebou.  Pri domoch z CLT panelov je obvodová stena oveľa tenšia Zvyčajne 84 mm a napriek tomu spĺňa všetky požiadavky na kvalitný rodinný dom ako tehla, alebo tvárnica. Počty potom vyzerajú takto 44 x 0,084 = 3,69 m2. Výsledok je 16,72 – 3,69 = 13,03 m2. Pri rodinnom dome so zastavanou plochou sto metrov štvorcových vám spoločnosť DOMY ATALIAN venuje jednu izbu o rozlohe 13 m2  zadarmo.

Všetko bez starostí

Spoločnosť DOMY ATALIAN k domu pribalí aj profesionálne poradenstvo. Nemusíte sa radiť so susedmi, realitným maklérom, projektantom, pretože toto všetko zariadia za vás. Prídu na pozemok, navrhnú objekt, vypracujú vám plán, poradia pri finančnom zabezpečení stavby, zrealizujú inžiniersku aj stavebnú činnosť, dom na kľúč postavia vrátane interiérového dizajnu a k tomu všetkému dostanete projekt na stavebné povolenie za 1 euro. Dokonalé riešenie.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
DOMY ATALIAN

ATALIAN FACILITY SK, s.r.o. poverila tím odbornikov v oblasti výstavby domov z dreva projektom,…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím