Vymeňte žiarovky za svetlo s atmosférou

Dom a byt:Presvetlite svoj domov

Marek 17.09.201540508

Vymeňte žiarovky za svetlo s atmosférou

Lepšie vidieť v tme. To bol hlavný cieľ vynálezu žiarovky. LED osvetlenie však už dnes prekročilo minulosť a ponúka osvetlenie aj na vylepšenie atmosféry. Farby, stmievanie, možnosti inteligentného ovládania. Svetelná budúcnosť je už tu.

Inteligentné ovládanie konzultuje s odborníkom

Najlepšie sa pripravujú podmienky pre inteligentné osvetlenie počas komplexnej rekonštrukcie elektoinštalácie. „Ak je niekto rozhodnutý pre inteligentné typy osvetlenia, je vhodné poradiť sa s odborníkom už počas realizácie elektrických rozvodov. Vtedy je najjednoduchšie pridať ďalšiu kabeláž, silové káble, dátové zbernice a podobne, čo umožňuje prídavné funkcie osvetlenia ako ovládanie mobilom, či stmievanie a iné,“ hovorí Ing. Jozef Csizmazia zo spoločnosti Actuela. V rámci jednej rekonštrukcie tak klient získa predpoklady pre nové možnosti svietenia. Zásahy pri rekonštrukcie treba konzultovať skôr ako prídu na rad omietky.

Na stmievanie postačí aj výmena žiarovky

Ak neplánujete rozsiahlu rekonštrukciu, ale radi by ste osviežili svoj domov napríklad stmievajúcimi žiarovkami, možnosťou sú nové technológie a použitie LED svietidla s rádiovým signálom. „V takomto prípade ide o klasickú výmenu žiarovky aj v bežnom lustri, ktorá je už vybavená technológiou umožňujúcou stmievať pomocou mobilnej aplikácie,“ hovorí Jozef Csizmazia. Ide o akúsi náhradu inteligentného osvetlenia v jednej miestnosti bez toho, aby bolo potrebné dodatočné vytváranie nových vedení.

Hľadajte lumeny

Jozef Csizmazia  radí všetkým záujemcom o LED svietenie, aby hľadali predovšetkým informáciu o lumenoch, nie wattoch. Nové LED môžu mať málo wattov, ale vysokú svietivosť. Dnes už LED svetlá a žiarovky cenovo dokážu konkurovať aj úsporným žiarivkám, pritom vedia dať krajšie svetlo a majú vynikajúcu životnosť a malú spotrebu. LED je jednoznačne svetelnou budúcnosťou.

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 5 referencií
Actuela

Už od začiatku svojej činnosti sa spoločnosť Actuela s.r.o. zamerala na uspokojovanie…

Rodinný dom

dodávka osvetlenia pre rodinný dom

Rodinný dom

Vynikajúca skúsenosť, vysvetlili, usmernili, i napriek tomu že by mohli zarobiť…

Realizácie

mam dlhorocne skusenosti so spolocnostou Actuela a pri vsetkych realizaciach…

Actuela
5/5 5 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím