3D steny a dekoračné omietky dodajú šmrnc každej izbe

Dom a byt

Marek 10.03.201652917

3D steny a dekoračné omietky dodajú šmrnc každej izbe

Chcete poznať najmodernejšie trendy úpravy stien? Do úzadia ustupujú klasické tapety aj obyčajné nátery. Najhorúcejšími novinkami sú krásne dekoračné omietky a 3D steny, ktoré dodajú izbe atraktívny vzhľad bez ohľadu na to, akú farbu použijete.

Luxusný vizáž bežnej steny

Či bývate v staršom paneláku, alebo dome, môžu vaše steny vyzerať moderne a luxusne. Stačí si vybrať tie správne omietky. Dekoračné vedia nastaviť úroveň bývania podstatne vyššie. Aj tu si však treba správne vybrať kvalitu a cenu. Valter Matus má s dekoračnými omietkami dlhoročné skúsenosti a hovorí: „Prvá omietka, s ktorou sme pracovali bola benátska štuka s efektom mramoru. Nakoniec sme z viacerých výrobcov začali preferovať San Marco. Najobľúbenejšie sú aktuálne Marco Polo luxury a cadobo.“ Tieto omietky sa aplikujú na hladký povrch, teda na stierku, sadrokartón, alebo sadrovú omietku.

Omietky s reflexným prvkom

Exkluzívnou kolekciou dekoračných omietok je Marco Polo luxury. Jej špecialitou je obsah mikrokrištáľov, ktoré pri dopade svetla vytvárajú jedinečný vzhľad omietky. „Carodo je zasa elegantná omietka s dúhovým efektom a hladkým povrchom,“ hovorí Valter Matus. No a cena? Vôbec nie je nedostupná. Začína sa už od 20 eur.

Dekoračné omietky možno aj umývať

Nesmiernou výhodu dekoračných omietok je nielen ich trvácnosť, ale aj multifunkčnosť. Stačí ich navostkovať, alebo naniesť lak a stávajú sa plne nepriepustnými a 100%-ne zmývateľnými. Preto sú vhodné  aj do kúpeľne alebo kuchyne.

3D steny dodávajú dynamiku

Ak chcete viac ako omietku a doslova vyčnievať z davu, je ideálne siahnuť po 3D stenách. Ide o panely vyrobené z vláknitých zvyškov cukrovej trstiny. Samostatné konzoly sa lepia na stenu, premaľujú podľa želanej farby a pri peknom nasvietení vytvárajú plastické efekty. Aktuálnym trendom je kombinácia moderného s rustikálnym a práve tu sa uplatnia takéto steny, ako aj okrasné lišty.

Precízny postup sa oplatí

Pri aplikácii exkluzívnych omietok a dekoračných stien nie je jedno, ako sa aplikujú ani na aký podklad. Preto je vhodné vyškrtnúť z možnosti realizácie fušerov, ktorí narobia viac škody ako úžitku. Maľovanie Matus si dáva na príprave kvalitných omietok záležať a preto upozorňuje na to, ako by proces mal vyzerať, keď chceme dosiahnuť najvyššiu kvalitu:

-zoškrabanie starej farby

-oprášenie, penetrovanie stien

-vyrovnanie drážok napríklad po elektrine

-vyrovnávanie  stien s rimanom / tenkovrstvová  sadrová omietka/

-2x stierkovanie

-brúsenie

-oprášenie, penetrovanie

-podkladový biely náter aj pod farebné steny

-2x farebný náter

Kvalitná príprava sa odrazí na výslednom efekte a trvácnosti výsledku. Preto sa aj zdĺhavejší postup oplatí aplikovať.

 

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 5 referencií
MAĽOVANIE MATUS

MAĽOVANIE MATUS je rodinná firma s vyše 30 ročnou praxou. Realizujeme všetky druhy maliarskych…

aaa

1 2152

malovka

...

Cenkey

1 7265

Rodinný dom

!!!!!VEĽKÁ SPOKOJNOSŤ SO VŠETKÝM!!!!! :-) :-) :-)

horvathova

3 2212

malovka

Malovka celeho domu. Pekna praca. Minimalne upratovanie po majstroch.

MAĽOVANIE MATUS
5/5 5 hodnotení

Čítajte ďalej

Pri maľovaní je najdôležitejšia prax a ...

Dom a byt:Stavby, prestavby, rekonštrukcie

Pri maľovaní je najdôležitejšia prax a ...


02.12.201452917

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím