Kvalitný kameň vyžaduje kvalitného kamenára

Dom a byt:Nestarnúca krása kameňa

Marek 21.10.201546359

Kvalitný kameň vyžaduje kvalitného kamenára

Je jedno, na aký účel ste sa rozhodli využiť kameň. Základom je kvalitný kamenár, ktorý podobne ako sochár a umelec dokáže vložiť do chladného kameňa dušu a vytesať z neho krásne dielo.

Pri výbere kameňa sa pýtajte odkiaľ je

Farba a štruktúra vyťaženého kameňa je vždy iná a záleží aj od oblasti kde je ťažený. Preto ani mramor nemusí byť mramorom všade rovnakým. Je dobré, ak sa s kamenárom poradíte, necháte si predviesť vzorky a následne sa rozhodnete pre realizáciu.

Výber je široký

„Najčastejšie u nás používané a spracovávané sú druhy mramoru a žuly vyťažené a dovezené z Talianska z oblasti Carrara. Carrara je mesto v talianskej provincii Massa - Carrara, v regióne Toskánsko,“  hovorí Ľubomír Dubský zo spoločnosti LD Kamenárstvo.   Dováža sa aj kameň z Chorvátska, Čiech, Španielska a v poslednej dobe začína byť obľúbený aj mramor z Číny kvôli jeho nízkej cene. Farebnosť mramoru ťaženého v Carrare je tiež pozoruhodná a pestrá, dosahuje rôzne odtiene od bieleho mramoru, cez šedú, modro – šedú, modro – žltú (zlatú), červenú, až po čiernu. Veľa teda záleží aj na tom, koľko do kameňa chcete investovať, kde bude umiestnený a aký výsledný efekt očakávate.

Kameň patrí aj do moderných príbytkov

Do 19. storočia sa mramor používal výlučne na umelecké spracovanie. Dnes je moderným architektonickým prvkom tak malých kúpeľní a kuchýň, ako aj veľkých átrií. Je ozdobou každého interiéru a vôbec nepôsobí studeno Vďaka množstvu variácií nájdete prírodný kameň vhodný do domácnosti. Bez ohľadu na to, či ide o byt, alebo priestranný dom.

Kameň nás sprevádza celý život. Aj po ňom...

Taká je práca kamenára. Nie je to len o schodoch, kuchynských linkách, či krboch, ale aj hroboch, dvojhroboch, pamätných tabuliach, či urnových pomníkoch. Kameň je stály a pri minimálnej starostlivosti dokáže bez zmeny ostať desiatky rokov. Aj preto je voľbou číslo jedna pre všetkých, ktorý si potrpia na krásu, dlhú životnosť a minimálnu údržbu. Rôzne variácie lesku, vybrúsenia, či tvarovania ešte viac zvýrazňujú jeho čaro.

 

V súčasnosti je LD Kamenárstvo významným výrobcom kamenárskych výrobkov nielen v oblasti cintorínskej architektúry, ale aj interiérových a exteriérových stavebných prvkov. Pre svoju výrobu využívame tuzemské aj zahraničné zdroje prírodných materiálov, ako je žula, mramor a pieskovec, ale aj výrobky z umelého kameňa terazzo.

Komentáre Disqus.
(5/5) 119 referencií
LD Kamenárstvo

Predmetom našej činnosti je najmä cintorínska architektúra a použitie kameňa v stavebníctve.…

Vancova

1 376

Dvojhrob Čierna žula a Aurora

Veľmi pekná práca Odporucam

Jednohrob z Impaly s vyrezom srdca

Dakujem za perfektnu profesionalnu pracu v dobrej cene, naviac s uzasne…

Jednohrob Visage

„S prácou p.Dubského som veľmi spokojná. Oceňujem profesionálny prístup a…

LD Kamenárstvo
5/5 119 hodnotení

Čítajte ďalej

Nádherné pomníky v zimnej akcii, teraz ušetríte

Umenie

Nádherné pomníky v zimnej akcii, teraz…


23.11.202046359

IvanaDUmenie

Nepodceňujte jarnú a letnú údržbu hrobov!

Dom a byt

Nepodceňujte jarnú a letnú údržbu hrobov!


30.03.201846359

MarekDom a byt

Hľadáte najlepší kameň na obklad krbu? Poradíme vám žulu!

Dom a byt:Zahrejte sa počas zimy

Hľadáte najlepší kameň na obklad krbu?…


02.11.201746359

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím