Krásne krby zo Šamorína

Dom a byt:Krb - srdce vášho domu

Marek 18.08.201627131

Krásne krby zo Šamorína

Ladislav Hokša sa venuje kamenárstvu a obkladaniu krbov v Šamoríne dlhé roky. Správy o jeho práci sa však rozšírili z mesta a okresu podstatne ďalej a dnes má zákazky aj zo vzdialenejších miest. Dôvod? Krby, ktoré obkladá pripomínajú umelecké diela, ktoré chce mať každý vo svojom dome pre radosť.

Kamenné obklady

Krby obložené prírodným kameňom sú nielen estetické, ale prirodzene spájajú v sebe živly zeme a ohňa a teda aj vizuálne kameň ku krbu akosi patrí. Veď už od dávnych čias sa ohniská obkolesovali kameňmi a tento súlad je cenný aj dnes, keď si „ohniská“ prinášame domov.

Lepšia príroda ako betón

Obložiť krb je možné betónovým obkladom, no v porovnaním s prírodným ťahá za kratší koniec. Je samozrejme lacnejší, ale ak stavíte na prírodu, tešiť sa z nej budete desiatky rokov. Prakticky bez úprav. Vzhľadu krbu svedčí lámaný kameň alebo opracovaný z rôznych druhov pretavený do estetických a umeleckých vyobrazení. Tie dodajú krbu pridanú hodnotu a nadčasovosť. Preto je vhodné spoľahnúť sa pri obkladaní krbu nielen na náhodného obkladača, ale na človeka, ktorý má v rukách cit, umelecké sklony a dlhodobé skúsenosti podporené krásnymi referenciami. V takom prípade dostanete omnoho viac, ako len „obklad“.

Estetická pridaná hodnota

Kameň nemusí byť iba obyčajný. Môže byť vrúbkovaný, krásne typizovaný s výstupkami, alebo ozdobený množstvom obrazcov vysekaných priamo do kameňa. Tým sa stáva okolie krbu umeleckým dielom. Zaujímavou alternatívou je aj úprava kameňa lomom, ktorý sa hodí najmä do moderných priestorov. Esteticky zlomený kameň dodáva šmrnc svojimi nepravidelnými líniami a vyniká netradičným vizuálom.

Ochranné prvky

Prírodný kameň je presne ten druh obkladu, ktorý nevybledne za desiatky rokov a pri rovnako krásnom krbe sa budete tešiť ako mladí manželia a dokonca aj s vnúčatami. Nesmieme zabudnúť ani na bezpečnostné prvky. Kameň je nehorľavý a ani v prípade požiaru nedymí a tým pádom nesťažuje hasenie. Ak uvažujete nad pekným, spoľahlivým a bezpečným obložením, je to jednoznačne kameň.

 

Kvalitný kameň sála teplo a šetrí náklady

Chvíľu to trvá, kým do seba kameň príjme teplo z kozuba, ale ak necháte pahrebu dostatočne dlho plápolať, môžete sa tešiť, že ešte dlhé hodiny bude prírodný kameň sálať do miestnosti príjemné teplo. Ideálne k večerom pri knihe a dobrom víne s priateľmi. Platí to však iba pri obložení krbu kvalitným materiálom. Ak sa spoľahnete na napodobeniny alebo materiály robené iba na efekt, nielenže po pár rokoch bude potrebné obklad vymeniť, čo zvyšuje náklady, ale nemá ani ochranné funkcie kvalitného materiálu. Kvalita pri krbe totiž neznamená iba estetiku, ale aj bezpečnosť.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Kamenárstvo H&B…

Naše kamenárstvo sa zaoberá spracovaním prírodného kameňa od roku 1997. V ponúkanom sortimente…


Čítajte ďalej

Kameň vydrží pri správnom zaobchádzanú celý život

Dom a byt:Nestarnúca krása kameňa

Kameň vydrží pri správnom zaobchádzanú celý…


20.10.201527131

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím