Na dobrú pec je potrebné myslieť už v lete!

Dom a byt:Krb - srdce vášho domu

Na dobrú pec je potrebné myslieť už v lete!

Marek


Ak chcete túto zimu krb, pec, alebo premýšľate o inštalácii biokrbu, je načase začať si klásť tie správne otázky. Spoločne s odborníkmi sme pripravili sériu odpovedí, s ktorými sa zorientujete nielen v type, ale aj výhodách jednotlivých vykurovacích telies. Keď BIO znamená dizajn Biokrby môžete použiť aj na jemné zvýšenie teploty v miestnosti, ale v prvom rade ide o estetický doplnok. To si uvedomuje aj Stanislav Šproha zo spoločnosti BIO FLAME. V článku Biokrby ako ozdoba v modernom aj rustikálnom interiéri hovorí o možnostiach, ktoré biokrby ponúkajú aj o ich estetickej hodnote, ktorú im dodáva použitie patinovacej techniky, ktorú robia ako jediní na Slovensku. Ak chcete krásu, dizajn a živý oheň, určite siahnite práve po biokrbe. Krb pre pasívne domy Pasívnych a nízkoenergetických domov je čoraz viac a špeciálne pre tieto stavby sú dimenzované aj krbové telesá. O ich výhodách v článku Najvhodnejšie krbové vložky do pasívnych a nízkoenergetických domov hovorí Vladimír Majci. Majú nízky výkon, ale zároveň vysokú účinnosť. To však nie sú všetky ich prednosti. O ďalších sa dozviete v článku. Obklad ku krbu jednoznačne patrí Obloženie krbu nie je len vecou dizajnu. Práve naopak. Kameň má v tomto prípade bezpečnostnú aj úžitkovú hodnotu. Môže zabrániť požiaru a zároveň akumuluje teplo, ktoré ďalej vysiela do miestnosti. Obkladom sa venuje článok  Hľadáte najlepší kameň na obklad krbu? Poradíme vám žulu od Ľubomíra Dubského. V ňom sa dozviete, prečo vždy volí žulu. Je tvrdá, je ohňuvzdorná, má vynikajúce vlastnosti, dá sa vybrusovať do rôznych tvarov, disponuje množstvom farieb a uspokojí aj náročných zákazníkov. Ďalšie podnetné informácie z oblasti obkladov, ale aj ako vyberať kvalitný kameň či majstra, hovorí článok Čarokrásne krby zo Šamorína. V ňom Ladislav Hokša  vysvetľuje dopodrobna, ako krby obložené prírodným kameňom prirodzene spájajú v sebe živly zeme aj ohňa a ako dosiahnuť harmóniu v estetike, či ako postupovať pri výbere obloženia. Pece na drevo ako budúcnosť Na trhu je množstvo krbových vložiek a v článku  Dušan Stehel predstavil výhody tých najobľúbenejších. Akumulačný krb, hypokaustový pec, alebo zaujímavá dvojkombinácia kachľovej teplovodnej pece na spaľovanie dreva a solárneho vykurovania majú niečo do seba, no v článku Obľúbené akumulačné krby dobieha klasická pec na drevo sa dozviete, akú sú výhody pece na drevo a prečo predstavuje budúcnosť vykurovania.

18.08.201611428
Obľúbené akumulačné krby dobieha klasická pec na drevo!

Dom a byt:Krb - srdce vášho domu

Obľúbené akumulačné krby dobieha klasická pec na drevo!

Marek


Medzi najobľúbenejšie vykurovacie systémy patria akumulačné krby, no čoraz častejšie si majitelia domov dávajú zhotoviť klasické pece na drevo. Systémov vykurovania je niekoľko a Ing. Dušan Stehel zo spoločnosti  STEHEL CONSTRUCTION s.r.o. (STC Krby) predstavil výhody tých najobľúbenejších. Akumulačný krb Je stále najvýhodnejšou alternatívou vo vykurovaní. K prednostiam akumulačného krbu patrí sálavé teplo, ktoré je  akumulované a neskôr vyžarované do miestnosti. Toto vyžarovanie môžeme porovnať s lúčmi slnka. Tento druh tepla je najzdravší a jeho úžitkové vlastnosti sú lepšie ako pri teplovzdušných krboch. Plusom je aj výrobná technológia založená výsostne na báze prírodných materiálov. Tie sú používané na výrobu krbu, obloženia a dokonca aj farby sa používajú len na prírodnej báze. Je preto obľúbenou voľbou aj pre nadšencov bio bývania. Cenovo je o málo drahší v porovnaní s teplovzdušným, no jeho vlastnosti cenový rozdiel rýchlo vyrovnajú. Hypokaustová pec Systém voľne stojaceho ohniska na spaľovanie dreva patrí k zariadeniam, ktoré odovzdávajú sálavé teplo cez veľké vykurovanie plochy. Ich základom je ohnisko  kachľovej pece s akumulačným ťahovým systémom. Tento systém pece môže byť dimenzovaný aj na vykurovanie viacerých poschodí. Zaujímavá dvojkombinácia K nemenej obľúbeným typom vykurovacích systémov patrí kombinácia kachľovej teplovodnej pece na spaľovanie dreva a solárneho vykurovania. Je to kombinácia, ktorá šetrí náklady a spája klasické aj alternatívne zdroje, čím šetrí financie. Dáva možnosť vykúriť celý dom a pomocou príslušného teplovodného výmenníka sa môže premeniť 40 - 70% využiteľnej tepelnej energie do teplovodného systému. Otvorený kozub Ide o murované ohnisko s priamym napojením na komín. Nevýhodou je nemožnosť prídavných výmenníkov a toto riešenie má síce malú účinnosť, ale považuje sa za veľmi dobrý estetický prvok v miestnosti. Je však na zváženie, či práve v tomto prípade nie je lepšou voľbou pec na drevo. Pec na drevo Podľa Ing. Dušana Stehela bude práve klasická pec na drevo hudbou budúcnosti. Očakáva, že od roku 2021 s príchodom novej legislatívy sa práve pece na prirodzené drevo budú tešiť najvyššej obľube. Drevo je jedným z najlepších vykurovacích prvkov vôbec už dlhé roky. Pri dreve možno hovoriť o čistej bio energii a je vhodné aj pre ľudí, ktorí sa nechcú neustále zaoberať prikladaním paliva. Ing. Dušan Stehel hovorí, že pec na drevo je charakteristická minimálnou starostlivosťou. Stačí ráno naložiť drevo do pece a celý deň dokáže vykurovať. Využíva sálavé teplo a môže slúžiť ako jediný zdroj tepla pre celý dom. Pri inštalácii pece na drevo je však dôležité dbať na bezpečnosť a profesionalitu prevedenia, aby sa zabránilo prípadným ohrozeniam požiarom.

18.08.201614197

PREDSTAVUJEME


Vysávanie pre čistotu v domácnosti nestačí. Skúste tepovanie

Vysávanie pre čistotu v domácnosti nestačí. Skúste tepovanie

Marek  v Dom a byt


23.11.20181032
Chladenie nie je jediný parameter klimatizácie

Chladenie nie je jediný parameter klimatizácie

Marek  v Dom a byt


25.07.20183862
Nepodceňujte jarnú letnú údržbu hrobov!

Nepodceňujte jarnú letnú údržbu hrobov!

Marek  v Dom a byt


30.03.20187294
Prvý kontakt zákazníka s elektrikárom. Na toto dajte dôraz!

Prvý kontakt zákazníka s elektrikárom. Na toto dajte dôraz!

Marek  v Dom a byt


08.11.20177169
7 otázok, ktoré si treba zodpovedať pred výberom elektroinštalačnej firmy

7 otázok, ktoré si treba zodpovedať pred výberom elektroinštalačnej firmy

Marek  v Dom a byt


18.10.20177303
Čo všetko by mal pre vás zabezpečiť dobrý realitný maklér!

Čo všetko by mal pre vás zabezpečiť dobrý realitný maklér!

Marek  v Dom a byt


19.05.20177657
Overené rady, ako sa  v lete chrániť pred hmyzom a komármi!

Overené rady, ako sa  v lete chrániť pred hmyzom a komármi!

Marek  v Dom a byt


18.05.20177271
Malý ruský zázrak: Nádherný dom v prírode postavený za 10 dní!

Malý ruský zázrak: Nádherný dom v prírode postavený za 10 dní!

Marek  v Dom a byt


05.05.20177748

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Neberte dvere len ako nutnosť

Dom a byt:Dvere do vášho domova

Neberte dvere len ako nutnosť

Marek Dom a byt


Biokrby si do domov a bytov nevyberáme zväčša kvôli vykurovaniu, ale hlavne pre ich estetický prínos. Preto sa spoločnosť BIO FLAME rozhodla preniesť na trh inováciu, ktorú realizujú ako jediní na trhu a dávajú biokrbom jedinečný patinovaný štýl. Ten zvýrazní klasický charakter krbu a dotvára presne to, čo sa od biokrbu očakáva – štýl, dizajn a atmosféru. Biokrb ako zariadenie prvej voľby Živý oheň v biokrbe je úplne niečo iné ako blikanie v elektrickom krbe. Aj keď je jeho základom bio etanol - bioalkohol a nie pravé drevo. Napriek tomu vie v mnohých prípadoch spraviť dokonalú romantiku ako v zime, tak aj v lete na terase, pretože jeho výkon je znesiteľný aj počas horúčav a v zime vie v izbe zdvihnúť teplotu o pár stupňov. Kúrenie však nie je jediný dôvod prečo siahame po biokrbe. Skôr ako kúrenie ľudí zaujíma dizajn biokrbu. Už nestačí len obyčajná krabica v ktorej horí živý reálny oheň, ale biokrb by mal byť aj dekoračný predmet, ktorý upúta svojou jedinečnosťou. Preto sa v spoločnosti BIO FLAME rozhodli biokrby patinovať- natierať ručne nanášaním žiaruvzdornej silikónovej farby. Farbu nanášajú buď líniovo v jednom smere pozdĺž rámu v štýle Zebrano, alebo abstraktne v imitácii mahagónového dreva. Na akýkoľvek krb Použitie patinovacej techniky nie je obmedzené tvarom, alebo typom biokrbu. Stačí si vybrať z ponuky biokrbov ten, ktorý lahodí vášmu oku a vyhovuje domácim priestorom. Potom je možné požiadať o patinovanie. Vykonáva sa farbami medená, hnedá, alebo strieborná. Vďaka tomu si môžete povrch krbu prispôsobiť k vášmu interiéru Patina, ktorá nezíde Podľa  Stanislava Šprohu je síce silikónová farba menej odolná ako prášková, ale vydrží bez akýchkoľvek problémov aj viac ako 10 rokov a prípadné odreniny alebo jemnejšia zmena farby pri patinovaní vôbec nevadia, naopak dodajú krbu autentický charakter veku. Preto je farba praktická totožná so životnosťou krbu počítanou na desiatky rokov. Špeciálna údržba iba pár týždňov Nanášaná patina je prvých pár týždňov citlivejšia na poškodenie. Keď sa však vypáli používaním nie je potrebné žiadne špeciálne zaobchádzanie. Prvé týždne po inštalácií je vhodné dotýkať sa krbu v rukaviciach, aby neostali z mastnej pokožky nevzhľadné odtlačky a ošetruje sa len ometaním. Za približne tri týždne však už bude farba nemenná a nevyžaduje špeciálne zaobchádzanie.   Každý krb je originál Spoločnosť BIO FLAME robí patinovanie nielen ako jediná na Slovensku, ale zároveň vďaka tejto technike je každý krb originál. Príplatok oproti klasickej cene je približne 20 – 40 Eur podľa rozmeru krbu a aj preto sa táto aplikácia farby stáva u zákazníkov stále obľúbenejšia. Nakoľko si je spoločnosť BIO FLAME vedomá výnimočnosti svojej práce, registrovala si tento líniový patinovaný dizajn, čím získala ochrannú známku.

15.11.2018998

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Dom a byt:Sklenený dizajn

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Marek Dom a byt


Biokrby si do domov a bytov nevyberáme zväčša kvôli vykurovaniu, ale hlavne pre ich estetický prínos. Preto sa spoločnosť BIO FLAME rozhodla preniesť na trh inováciu, ktorú realizujú ako jediní na trhu a dávajú biokrbom jedinečný patinovaný štýl. Ten zvýrazní klasický charakter krbu a dotvára presne to, čo sa od biokrbu očakáva – štýl, dizajn a atmosféru. Biokrb ako zariadenie prvej voľby Živý oheň v biokrbe je úplne niečo iné ako blikanie v elektrickom krbe. Aj keď je jeho základom bio etanol - bioalkohol a nie pravé drevo. Napriek tomu vie v mnohých prípadoch spraviť dokonalú romantiku ako v zime, tak aj v lete na terase, pretože jeho výkon je znesiteľný aj počas horúčav a v zime vie v izbe zdvihnúť teplotu o pár stupňov. Kúrenie však nie je jediný dôvod prečo siahame po biokrbe. Skôr ako kúrenie ľudí zaujíma dizajn biokrbu. Už nestačí len obyčajná krabica v ktorej horí živý reálny oheň, ale biokrb by mal byť aj dekoračný predmet, ktorý upúta svojou jedinečnosťou. Preto sa v spoločnosti BIO FLAME rozhodli biokrby patinovať- natierať ručne nanášaním žiaruvzdornej silikónovej farby. Farbu nanášajú buď líniovo v jednom smere pozdĺž rámu v štýle Zebrano, alebo abstraktne v imitácii mahagónového dreva. Na akýkoľvek krb Použitie patinovacej techniky nie je obmedzené tvarom, alebo typom biokrbu. Stačí si vybrať z ponuky biokrbov ten, ktorý lahodí vášmu oku a vyhovuje domácim priestorom. Potom je možné požiadať o patinovanie. Vykonáva sa farbami medená, hnedá, alebo strieborná. Vďaka tomu si môžete povrch krbu prispôsobiť k vášmu interiéru Patina, ktorá nezíde Podľa  Stanislava Šprohu je síce silikónová farba menej odolná ako prášková, ale vydrží bez akýchkoľvek problémov aj viac ako 10 rokov a prípadné odreniny alebo jemnejšia zmena farby pri patinovaní vôbec nevadia, naopak dodajú krbu autentický charakter veku. Preto je farba praktická totožná so životnosťou krbu počítanou na desiatky rokov. Špeciálna údržba iba pár týždňov Nanášaná patina je prvých pár týždňov citlivejšia na poškodenie. Keď sa však vypáli používaním nie je potrebné žiadne špeciálne zaobchádzanie. Prvé týždne po inštalácií je vhodné dotýkať sa krbu v rukaviciach, aby neostali z mastnej pokožky nevzhľadné odtlačky a ošetruje sa len ometaním. Za približne tri týždne však už bude farba nemenná a nevyžaduje špeciálne zaobchádzanie.   Každý krb je originál Spoločnosť BIO FLAME robí patinovanie nielen ako jediná na Slovensku, ale zároveň vďaka tejto technike je každý krb originál. Príplatok oproti klasickej cene je približne 20 – 40 Eur podľa rozmeru krbu a aj preto sa táto aplikácia farby stáva u zákazníkov stále obľúbenejšia. Nakoľko si je spoločnosť BIO FLAME vedomá výnimočnosti svojej práce, registrovala si tento líniový patinovaný dizajn, čím získala ochrannú známku.

29.08.20181786

Banikova

1 160

Kalená sklenená zástena - zubná…

Som nadmieru spokojná a doporučujem tuto firmu aj ostatným, ktorým záleži na…

ATRIUS
4.3/5 190 hodnotení

FTF VSMU

1 299

Tepovanie kinosály FTF VŠMU

Ďakujeme pekne zamestnancom BODYTEP, ktorí sa snažili urobiť naozaj maximum.…

BODYTEP
5/5 92 hodnotení

Rekonštrukcia kúpeľne

Firmu Burex môžem len a len odporúčat, prace začali presne načas a ukončené…

Burex
5/5 19 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím