Najvhodnejšie krbové vložky do pasívnych a nízkoenergetických domov!

Dom a byt:Krb - srdce vášho domu

Marek 17.08.201613415

Najvhodnejšie krbové vložky do pasívnych a nízkoenergetických domov!

Majitelia pasívnych a nízkoenergetických domov, ktoré sú prakticky hermeticky uzatvorené, hľadajú iné spôsoby vykurovania ako prostredníctvom klasického krbu. Pre nich sú najvhodnejším riešením špeciálne krbové vložky, ktoré fungujú aj pri špeciálnom princípe uzatvorenia a rekuperácie energie v pasívnych stavbách.

Pasívne krbové vložky

Ako stvorené do pasívnych domov sú krbové vložky radu Bef Passive. Sú vyrobené a určené na použitie  v príbytkoch kde sa robí Blower Door Test. To v preklade znamená test úplnej vzduchotesnosti objektu. Preto sú najlepšou alternatívou na vykurovanie a na vytvorenie krbu pre pasívne domy, ktoré spotrebúvajú minimum energie. Dobrou správou totiž je ich úsporná prevádzka. Bef Passive sa vyznačuje extrémne nízkou spotrebou paliva, ktorá sa napríklad pri modeli Bef Passive 6 zastavila na hodnote 1,15 kg/h. Samozrejmosťou je u vložiek Bef Passive splnenie tých najprísnejších európskych emisných noriem a limitov.

Elegantné aj funkčné

„Výhodou vložiek Bef Passive je veľmi nízky výkonom, no s  vysokou účinnosťou a maximálnou tesnosťou ohniska. Práve to je pokladom celého krbu. Je vyložené masívnym akumulačným materiálom Carcon. Carconové tvarovky majú pritom špeciálny tvar, ktorý umožňuje optimálne usmernenie toku spalín,“ hovorí Ing. Vladimír Majci z spoločnosti ARIAN SERVIS, s.r.o. Predohriaty vzduch, ktorý je posielaný cez oplachovú lištu , je spodnej časti ideálne oddelený trojitou zábranou pre dokonalé spaľovanie. Rad Baf Passive sa tak stáva jednotkou pre využitie v domoch, ktoré majú nízkoenergetický charakter a je prakticky pre tento typ bývania navrhnutý.

Ak chcete vedieť o unikátnych krbových vložkách do pasívnych domov viac, kontaktujte priamo Vladimíra Majciho.  

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 1 referencií
Krby Arian

Od roku 2004 je naša spoločnosť členom Cechu kachliarov Slovenska. Naši zamestnanci sú majstri…

pechota

1 1590

krb

super praca


Čítajte ďalej

Najčastejšie chyby pri stavbe krbu

Dom a byt:Teplo Vášho domova

Najčastejšie chyby pri stavbe krbu


11.09.201513415

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím