AKTUÁLNE


Záhrada, závlaha aj dom v lete bez starostí

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Záhrada, závlaha aj dom v lete bez starostí

Marek


Rodinný dom je obrovskou výhodou oproti panelákovému bývaniu. Na druhej strane si vyžaduje aj viac starostlivosti. Tú však môžete zložiť na plecia profesionálov a tešiť sa len z priaznivých účinkov letnej pohody na vlastnej záhrade. Záhrada ako z katalógu Vysadiť si trávnik na záhrade zvládne asi každý, ale aby vás záhrada potešila na duši a pohladila na srdci, na to je vhodné spoľahnúť sa na odborníka. Tak, ako si ani šaty nešijeme sami, tak aj tvorba záhrady je do istej miery o kumšte a tvorivosti. „Mať krásnu záhradu je niečo, čo vás nebude tešiť len jednu sezónu, ale každý rok. Pri správnom navrhnutí záhrady a základnej starostlivosti môže ísť o celoživotnú ozdobu okolia domu,“ hovorí Pavol Vedel  zo spoločnosti AB majstri. Práve oni realizovali záhrady pre rodinné domy, ale aj firmy, veľké spoločnosti a vedia realizovať aj projekty záhrad a zelene pre samosprávy. Také, aby potešili aj oko, aj boli čo najmenej náročné. Bezúdržbová záhrada Starostlivosť o kvety a zeleň na záhrade nie je jednoduchá záležitosť A nie je to len kosenie trávnika, čo zvládnu už aj automatické kosačky. Starostlivosť o záhradu je aj o správnom zvlažovaní, strihaní, údržbe kríkov, presádzaní kvetov, hnojení, kyprení a vytváraní dokonalých podmienok pre zeleň. Nemusí to byť však drina na celé dni.  „Mnoho ľudí si myslí, že starostlivosť o záhradu je náročná. My sa snažíme vytvárať záhrady, ktoré vyžadujú čo najmenšiu údržbu. Aj vďaka inštalácii zavlažovacích systémov, ktoré vieme inštalovať aj už do existujúcich záhrad. Zároveň však poskytujeme komplexný servis starostlivosti o záhradu. O všetko sa vieme postarať a majiteľ si užíva len krásu zeleň,“ hovorí Pavol Vedel. Tak isto aj v rámci zazimovania, aby záhrada prežila zimu a v plnej kráse rozkvitala v ďalšom roku. Altánky aj obnova domu Ku krásnej záhrade patrí aj pekný altánok, prípadne záhradný domček, prípadne rekonštrukcia starej stavby. Spoločnosť AB majstri sa špecializuje nielen na úpravu záhrad, ale na komplexnú starostlivosť o váš domov a priestorov okolo neho. Ak túžite po novom altánku, kameninovom chodníku, plote, či obnove starého domu, stačí, sa na nich obrátiť. „Dnes je moderným trendom, že bývať v domoch a peknej záhrade chcú aj mladí ľudia, ktorí nevedia rekonštruovať starý dom, starať sa o záhradu, ale venujú sa svojej práci, v ktorej sú dobrí. No a o záhradu, obnovu, či stavbu domu a  vytvorenie romantickej záhrady, o to s vieme postarať na kľúč zasa my,“ hovorí  Pavol Vedel. Môžete sa tak venovať svoje práci, rodine, starosť zveriť na profesionálov a užívať si príjemný život v rodinnom dome bez starostí. Práve z toho dôvodu sa AB majstri venujú záhrade a starostlivosti o dom komplexne. Ak chcete navrhnúť záhradu, závlahový systém, alebo len pokosiť, prípadne postaviť záhradný domček, navštívte stránku AB majstri.

27.06.2019906
Pri kúpe nových okien neváhajte, vyberte si plastové

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Pri kúpe nových okien neváhajte, vyberte si plastové

effectix effectix


Nechcete mať okná ako každý druhý? Plastové okná sú najrozšírenejšie nielen pri rekonštrukciách, ale aj v prípade novostavieb. Nie je však okno ako okno, o tom vás presvedčia roky jeho využívania. Cenovo najdostupnejšie sú plastové okná Hliníkové, drevené alebo plastové? Ak hľadíte najmä na ekonomickú stránku, určite vyhrajú plastové okná, ktoré i napriek najpriateľskejšej cene dokážu ohromiť moderným dizajnom a funkčnosťou. Len si spomeňte na pôvodné okná vo vašom dome alebo byte. Keď ste kúrili, ani ste nemali ten pocit, pretože príjemné teplo unikalo oknami von. Ako „bonus“ ste mali vždy čerstvo vyvetrané, lebo cez okná prefukovalo. Alebo sa rozhodnete pre bežné plastové okno, ktoré sa bude správať len o niečo lepšie a po pár mesiacoch stratí svoju pôvodnú farbu, alebo stavíte na renomovaných výrobcov, ktorí garantujú zachovanie vlastností vašich plastových okien a odbornú montáž. Moderné plastové okná zdobia rozmanité farebné odtiene, stačí si vybrať taký, ktorý korešponduje so stavbou a jej štýlom. Ani s modrými, zelenými alebo červenými plastovými oknami nebude váš dom vyzerať smiešne, je to otázka kombinácie. Napriek cenovej dostupnosti plastových okien sa dočkáte perfektnej zvukovej a tepelnej izolácie, dobrej bezpečnosti, ale i dokonalého prevedenia, čo sa týka dizajnu okien. Plastové okná vyrobené špičkovou technológiou K nespochybniteľným výhodám moderných plastových okien patrí to, že sú vyrobené z prvotriednych materiálov a technikami, ktoré garantujú ich farebnú stálosť, dlhoročnú odolnosť (voči počasiu, nárazom) a stabilitu. Aktuálne si viete vyberať z PVC profilov s dvojitým alebo až trojitým tesnením a s bezpečnostným kovaním. I na prvý pohľad obyčajné plastové okno sa vám dokáže po správnej montáži postarať o úsporu pri vykurovaní a každé ráno i večer vás ušetrí aj hluku z ulice. Kto žije v meste, vie, aký nepríjemný je zvuk premávky alebo hlučných skupiniek ľudí. Medzi ďalšie výhody najmodernejších plastových okien patrí tiež ich chemická odolnosť a široké možnosti využitia – v bytoch, domoch, hoteloch, na chatách. Vyrábajú sa v rozmanitých rozmeroch i v atypických tvaroch, vidno ich aj v podkrovných izbách alebo na komerčných budovách. Plastové okná môžu byť inštalované napevno alebo sa dajú otvoriť dokorán či len vyklopiť. Jednoducho – môžete si ich navrhnúť presne podľa svojich potrieb a požiadaviek na dizajn. Vhodná starostlivosť o okná (pravidelné čistenie, premazávanie kovových dielov v zatváracom mechanizme) vám ich životnosť ešte viac predĺži.

25.06.2019712
Krbové drevo a brikety. Ekologické palivo, s ktorým ušetríte

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Krbové drevo a brikety. Ekologické palivo, s ktorým ušetríte

Marek


Kúrenie a ohrev teplej vody patria medzi najväčšie položky v rodinnom rozpočte . Vďaka alternatívnym palivám však môžete šetriť nielen peniaze, ale aj samotné životné prostredie. Jednou z možností sú stopercentné prírodné brikety a krbové drevo. Brikety nie sú žiadna chémia, ale ekologické drevo Krbové brikety nepredstavujú žiadnu záťaž pre prírodu. Nevzniká kvôli nim výrub nových stromov. Drevené brikety sa vyrábajú vysokotlakovým lisovaním odpadových materiálov, ktoré vzniknú pri spracovaní dreva v drevovýrobe. Najpoužívanejší materiál pre výrobu brikiet sú drevená štiepka a piliny. Dôležité je však povedať, že ide len o mechanický proces. Pri výrobe brikiet sa nepoužívajú žiadne chemické látky ani lepidlá, či spojivá. „Našim zákazníkom ponúkame 100 % bukové drevené brikety, ktoré sú mechanicky zhutnený horľavý materiál, vyrábaný lisovaním,“ hovorí  Juraj Belkovič  zo spoločnostie Ekopalivko a dodáva: „Drevené brikety patria medzi najekologickejšie palivá v súčasnosti. Svojimi vlastnosťami sa podobajú drevu, ale majú vyššiu hustotu a väčšiu výhrevnosť. To v praxi znamená, že s menším počtom paliva dosiahnete požadovanú teplotu a to sa prejavuje na ekonomike vašej domácnosti. Navyše popol z brikiet je tak ekologický, že poslúži aj ako vhodné hnojivo pre vašu záhradu. Palivo pre každý kotol Brikety a krbové drevo môžete spaľovať v každom zariadení na pevné palivo. Je teda jedno, či na vykurovanie používate kotol alebo napríklad si len v kuchyni prikladáte pár polienok do kachlí počas zimných večerov. Všade sem sa hodia aj brikety a krbové drevo. Vyskúšať tento spôsob spaľovania môžete kedykoľvek, kotol nepotrebuje žiadne špeciálne úpravy. Ak ste sa rozhodli dokonca pre inováciu vášho kotla, môžete využiť aj štátne dotácie na kotol spaľujúci peletky, ktoré vám tiež pohodlne až k dverám dodajú z Ekopalivka. Začnite sporiť okamžite Výhodou drevených brikiet je, že s nimi začínate šetriť prakticky okamžite. „V porovnaní s kúrením plynom, elektrinou a drevom, ušetríte minimálne 25 % na kúrení za sezónu,“ hovorí Belkovič a dodáva, že pre priemerný bungalov s rozlohou od 80 do 100 metrov štvorcových spotrebuje za rok tonu brikiet. Rýchla dodávka aj platba kartou Ak premýšľate o spaľovaní briekiet, neváhajte osloviť Ekopalivko, ktoré spolupracuje výhrade len s českými a slovenskými dodávateľmi a dodáva produkty vo vysokej kvalite. Pritom do dvoch dní vašu objednávku zrealizujú a dodajú až k vám domov. „Pre klientov navyše prinášame možnosť zaplatiť na mieste celú dodávku kartou. Dopredu nemusia nič platiť,“ hovorí Belkovič. Vyskúšajte kvalitné krbové drevo a brikety a pre viac informácií kliknite tu.

20.06.2019677
UV tlač premení každý interiér na moderný a krásny

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

UV tlač premení každý interiér na moderný a krásny

Marek


Chcete rekonštruovať interiér a obohatiť ho o praktické vstavené skrine? Určite sa ohliadnite po možnosti dekorovania pomocou UV tlače. Ide o modernú a progresívnu technológiu, ktorá aj z „bežnej“ skrine môže spraviť umelecké dielo. Interiér o poznanie krajší a žiarivejší Investícia do vstavanej skrine nie je na rok ani na dva, ale na desiatky rokov. Dá sa povedať, že sa stáva trvalou súčasťou interiéru. Pretože na rozdiel od bežného nábytku si vstavanú skriňu nepresťahujete. Preto je samozrejme dôležité, aby aj jej výzdoba odolávala času. Práve UV tlač túto možnosť ponúka.  „UV tlač je nesmierne trvácna. Dáva sa pod špeciálne sklo, ktoré zvýrazňuje samotný obraz a zvyšuje jeho atraktivitu. Toto dekorovanie vstavaných skríň možno považovať za najnovšiu technológiu potlače a vydrží prakticky tak dlho, ako celá skriňa, takže nastálo,“ hovorí o výhodách UV tlače Patrik Župánek zo spoločnosti Rolkom. Výhoda tejto technológie tak isto je, že umožňuje na vstavanej skrini zachytiť akýkoľvek obrazec. Vstávať môžete každé ráno ako na dovolenke Predstavte si, že máte vstavanú skriňu v spálni a hneď po prebudení sa pozriete na krásny obraz ryžových políčok, ktoré ste si odfotili niekde na exotickej dovolenke. Alebo milujete pyramídy z Egypta? Žiadny problém. Nabijete sa tak každý deň úžasnou energiou. Fotografie vytvorené pomocou UV tlače sú totiž stále a farby nevyblednú ani po rokoch. Môžete pritom použiť akúkoľvek vašu fotografiu, grafiku, alebo obrázok, ktorý vás poteší. Zharmonizujte si interiér Patrik Župánek hovorí, že UV tlač je vhodná ako na menšie dekorácie na vstavenej skrini, tak aj celoplošné. Nemusíte mať v spálni alebo v obývačke iba fotografiu, ale napríklad aj čoraz modernejšie harmonizujúce obrazy, rôzne vibračné obrazce, ktoré  farbami a štruktúrou dokážu zharmonizovať celé okolie. Takýto dizajn sa hodí nielen pre byty a domy, ale napríklad aj pre dekoráciu masážneho štúdia, meditačných miestností a podobne. UV tlač pritom vyzdvihne samotné farby a dostanú tak ešte intenzívnejší a krajší nádych. UV tlač prekonala foto tapety Fototapety na vstavaných skriniach nevyzerali zle, avšak UV tlač je podstatne vyšší level. Fototapety nemali taký lesk a navyše ani tak dlhú životnosť. UV tlač je zatiaľ neprekonateľná. Je potom už len na vás, či si touto technológiou dáte potlačiť celú skriňu alebo napríklad len výrez na ozdobenie. „Existuje mnoho možností, ako si pomocou UV tlače okrášliť priestor. Výsledok je však vždy rovnaký, budete sa z neho tešiť,“ dodáva Župánek. Cenovo je UV tlač drahšia ako použitie fototapety, ale dizajnom aj kvalitou je úplne inde. Lenže nezabudnite, že vstavanou skriňou nekupujete len nábytok, ale plnohodnotnú súčasť bývania. Viac informácií o vstavaných skriniach na mieru a možnostiach UV tlače nájdete tu: https://www.vstavaneskrine.com/    

24.04.20191513
Jar je tu. Okná potrebujú nielen umyť, ale aj renovovať

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Jar je tu. Okná potrebujú nielen umyť, ale aj renovovať

Marek


Umývanie okien už tradične patrí k rituálom, ktorý chce väčšine domácnosti stihnúť v jarnom období. Je však rozdiel umyť len sklá a postarať sa o okná komplexne. Jar a leto sú pritom ideálny čas, keď môžete okná oživiť nielen tým, že ich umyjete. Pretože okná nie sú len na to, aby sme cez ne videli. Zabezpečujú nám aj dobrú klímu v miestnosti a sú súčasťou vzhľadu interiéru  aj exteriéru. Všetky tieto zložky si zaslúžia, aby sme im venovali pozornosť. Iba vtedy budú dobre slúžiť. Starajte sa o eurookná Eurookná patria k najspoľahlivejším aj najekologickejším oknám. Drevo je drevo a takéto okná vydržia prakticky celý život. Má to však háčik. Treba sa o ne aspoň z času na čas postarať. Marián Drahovský z firma DM servis hovorí: „Ľudia si často myslia, že ak si kúpia eurookná, tak im budú slúžiť roky bez toho, aby sa o ne starali. Zabúdajú, že ide o drevo, ktoré je vystavené poveternostným vplyvom a údržba v podobe obnovy vonkajšieho náteru, ošetrenia voskom alebo natrenia náterom proti plesniam a zahnívaniu je základom.“ Práve počas teplých letných dní je priestor, na to, aby ste aj eurooknám venovali starostlivosť, vďaka ktorým budú skutočne dlho slúžiť a nezačnú po pár rokoch trpieť na problémy s tesnením. Popraskaný lak sa dá ľahko opraviť Hliníkové okná sú po zimách náchylné na popraskanie laku. Aj tu sa im dá rýchlo pomôcť. Obrúsením starého laku a nanesením nového. Takáto obnova okien sa oplatí napríklad aj v prípade, že meníte fasádu domu alebo si chcete premaľovať izbu na inú farbu. Premaľovať tak môžete aj okná, aby lak ladil aj s novou maľovkou. Oplatí sa čistiť aj plastové okná Plastové okná nenatierame ani neobrusujeme, ale napriek tomu si zaslúžia ochranu a oživenie. Marián Drahovský  hovorí: „Aj platové okná môžu opäť zažiariť svojou krásnou bielou farou. Slnko a počasie vedia plast nepekne patinovať. Existuje však čistič, ktorý im dokáže vrátiť oživenú farbu.“ Bolo by škoda, ak by ste umyli len sklenené tabule a rámy ostali „špinavé, v DM servis registrujú preto čoraz viac požiadaviek na úpravu okien práve týmto typom obnovy. Problematická tesniaca pena Leto je ideálny čas aj na väčšie stavebné zásahy a doteplenie okien. Marián Drahovský upozorňuje, že často za problémom zlého tesnenia nie sú samotné okná, ale zvetraná tesniaca pena okolo nich. „Aj táto pena má svoju životnosť. Vždy meriame termokamerou, kadiaľ vedie únik tepla. A tesniaca pena okolo okien má životnosť približne 15 rokov. Ak je pod tenkou vrstvou omietku, životnosť sa znižuje.“ Aj to sa dá riešiť bez výmeny okien. Obvykle stačí  penu nahradiť novou, okná dobre osadiť a potom už ostáva len obnoviť parapet novým nástrekom a máte okná opäť ako nové,  nielen umyté. Na zimu tak zamedzíte tepelným mostom a už v lete sa dostaví lepšia izolácia v podobe menšieho prechodu teplého vzduchu do interiéru. Ak chcete obnoviť okná určite navštívte DM servis

10.04.20191253
Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Marek


Nové bývanie je vždy veľký krokom pre každého jednotlivca aj rodinu. No o tom, ako sa budete v novom príbytku cítiť, nerozhoduje len počet metrov štvorcových, lokalita a prípadne susedia, ale aj to, ako pekne, dobre a funkčne vybavíte svoj interiér. Myslíte na to najdôležitejšie Ak ste si vybrali svoj nový projekt na bývanie  a je jedno, či ide napríklad o byt alebo dom, je dôležité premyslieť si nielen obstarávacie náklady na zabezpečenie samotnej nehnuteľnosti, ale aj na jej vybavenie. Pritom ak budete počítať s financiami na zariadenie, je vždy dobré investovať najviac do toho, čo budete používať najviac a najčastejšie. To znamená, že sa neoplatí vybrať sedačku ak napríklad nemáte vyriešenú kuchyňu. Práve v tomto bode je vhodné premýšľať o kuchyni na mieru. Pretože práve to je riešenie, ktoré vám dokáže maximalizovať využitie priestoru, dokonale je možné kuchyňu zladiť s interiérom a tak isto aj kvalita kuchýň na mieru je o pár kategórii vyššia ako bežná strojová výroba v „hypermarketoch s nábytkom“. Skúste sa inšpirovať Výhodou kuchyne na mieru nie je len to, že nemusíte riešiť kompromisy a že vám nikde neostanú medzery, kde nebudete vidieť, čo dať a zbytočne sa tak ukrajujete o úžitkovú plochu, ale odborný predajca zo spoločnosti Kuchyne bmv hovorí, že je to aj o inšpirácii: „Nájdete kuchyňu, ktorá sa vám páči. Napríklad v časopise alebo u známeho. A zrazu nie je problém mať takú istú alebo podobnú.“ S rovnakými funkciami, odkladacími priestormi. Prípadne si môžete kuchyňu sami nakresliť, vysnívať a nechať vyrobiť. Nie je to krajšie mať kuchyňu podľa vlastných predstáv, ako sa uspokojiť s tuctovými modelmi z obchodu? Nemáte nápad? Zoberte si bývanie aj s kuchyňou Kvalitné kuchyne na mieru od Kuchyne bmv si napríklad vybral developer pre svoje stavby v Rezidencii Miloslavov, v obci vzdialenej necelých 10 km od Bratislavy, pričom prijekt stelesňuje predstavu pokojného bratislavského vidieka. Tu si môžete bývanie nielen kúpiť už rovno s kuchynskou linkou v špičkovej kvalite od Kuchyne bmv, ale v ukážkových realizovaných domoch si aj pozrieť, ako taká kuchyňa vyzerá. Ako funguje a čo všetko obsahuje. Práve spojenie síl v podobe kvalitných stavieb a špičkových Kuchýň bmv posunie vaše bývanie na novú úroveň. Výborná kuchyňa aj k rekonštrukcii Kuchyne bmv však nie sú určené len do novostavieb a nových bytov. Je zaujímavé aj pri rozsiahlejšej rekonštrukcii siahnuť po kuchyni na mieru. „Kuchyňou na mieru pri rekonštrukcii môžete objaviť skryté rezervy a možnosti a tak vlastne radikálne zmeniť funkčnosť aj vzhľad vášho bývania,“ hovorí odborný predajca z Kuchyne bmv. Ak teda chcete zariaďovať nový priestor, alebo rekonštruovať, voliť si kuchyňu na mieru je jedno z najlepších rozhodnutí.   Pre kuchyne viac informácií o kuchyniach na mieru navštívte: https://www.kuchyne-bmv.sk/  , alebo priamo spoločnosť na Popradsej 5 v Bratislave. Informácie vám poskytnú aj na telefónnom čísle 0948 228 119.    

15.03.20192470
Stačí si vybrať. Výťahy pre paneláky, imobilných aj na mieru

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Stačí si vybrať. Výťahy pre paneláky, imobilných aj na mieru

Marek


Výťah nie je už zďaleka zariadenie pre pohodlných. V súčasnosti sa stavajú neustále vyššie budovy, kde je  rýchly výťah takmer nutnosť. Rovnako aj pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu je výťahový systém v paneláku, či priamo v byte zariadenie, ktoré výrazne zlepší kvalitu ich života. Chorým uľahčí život aj domáci „výťah“ Článok Stropný zdvihák: vynikajúca obsluha telesne postihnutých vás oboznámi s možnosťami použitia kvalitných zdvihákov, ktoré môžu uľahčiť manipuláciu s chorým, či postihnutým pacientom. „Zariadenie významne znižuje potrebu fyzickej sily ošetrujúcej osoby aj pri telesne postihnutých osobách s vyššou hmotnosťou. Časová úspora nie je podstatná , rozhodujúce je však šetrenie zdravotného stavu a energie asistujúcej osoby,“ hovorí Ján Drobný, konateľ firmy Ares. O tom, že imobilným osobám technológie vedia zlepšiť život hovorí aj článok: „Čo prináša život bez bariér?“ V ňom Monika Ponická  zo spoločnosti SPIG, predstavila šikmé schodiskové plošiny, schodolezy pre vyššie váhy aj schodové sedačky. Okrem toho predstavila širokú pomoc pri žiadosti na príspevok pre imobilných a pomoc, ktorú poskytujú časopisom, či rôznymi podujatiami pre svojich klientov. Jediným poslaním je, že horšia schopnosť pohybu nemusí znižovať schopnosť tešiť sa zo života. Najvyšší čas na rekonštrukciu Rozhodli ste sa rekonštruovať výťah, ale neviete, ktoré parametre zvážiť, pri jeho výmene? Významnou pomôckou môže byť článok Čo je pri výťahu dôležité? Rýchlosť, bezpečie a úspora! Dozviete sa, na čo sa pri výmene zamerať a  Roman Vavro zo spoločnosti TREVA v ňom hovorí aj o technológii, ktorá umožňuje výrazne zvýšiť rýchlosť výťahu z 0,2 m/s na 0,7 m/s čím výťah obslúži aj viac cestujúcich. Rekonštrukcie výťahov sú čoraz potrebnejšie, najmä v starých panelákoch, ktoré využívali výťahy podľa starých noriem.  Na Slovensku si vyžaduje renováciu 40 000 výťahov. To je nielen názov článku, ale aj výzva, ktorú je potrebné skôr či neskôr naplniť. Andrej Asztaloš z firmy ROVA - servis, s.r.o. hovorí o dôvodoch rekonštrukcie,  ktorá okrem vyššej bezpečnosti prináša aj úsporu energie o viac ako 30%. Ďalšie Hlavné dôvody na rekonštrukciu výťahu, v rovnomennom článku predstavuje Peter Rybovič zo spoločnosti MS výťahy, ktorá stavia na českej tradícii, výťahy vyrába na mieru a preto žiadny atyp pre nich nie je problém a medzi prvými v ČR a na Slovensku začali meniť aj bytové domy na bezbariérové pomocou priechodných výťahov.  Pre rekonštrukciu výťahu je základ vybrať si spoľahlivého dodávateľa so špičkovým servisom. Nielen tých, ktorí majú reklamu, ale v umení výťaharov sa vyznajú a ich činnosť sa spája s množstvom pozitívnych referencií.  

15.07.201511463
Čo je pri výťahu dôležité? Rýchlosť, bezpečie a úspora!

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Čo je pri výťahu dôležité? Rýchlosť, bezpečie a úspora!

Marek


Pri výbere dodávateľa pre výťah nikdy nepodceňujte tri najdôležitejšie parametre. Prevádzka výťahu musí byť predovšetkým bezpečná, úsporná a výťah by mal by čo najrýchlejší, aby sa skrátil pobyt v ňom. Na tieto tri aspekty sa zameriava firma TREVA s.r.o. Nízkoenergetický výťah Elektrická energia už zlacňovať nebude. Neustály rast energií motivuje k ohliadaniu sa po úsporných riešeniach. Výťahy sú energeticky náročne zariadenia, ale je možné znížiť ich spotrebu až o neuveriteľných 20%. Podrobnosti vysvetľuje Roman Vavro :„Nízkoenergetické výťahy sú prevažne trakčné výťahy s použitím bezprevodového stroja. Takýto stroj má výhodu , že nemá prevodovku a tým pádom je účinnejší oproti klasickému prevodovému stroju o približne 20 %.“ Spotreba energie pritom nie je na úkor rýchlosti. Práve naopak. Tá je druhým pilierom spoločnosti TREVA. Najrýchlejšie na Slovensku Rýchlosť štandardného výťahu na Slovensku sa pohybuje 0,2 m/s. Spoločnosť TREVA vie dodávať ako jediná na Slovensku výťahy, ktorých konštrukčná rýchlosť je až 0,7 m/s. Ide o bezkonkurenčnú výhodu, ktorá je neoceniteľná najmä v rannej, alebo poobednej špičke, kedy vďaka rýchlejšej preprave dokáže za rovnaký čas obslúžiť výťah viac ako dvojnásobok cestujúcich. Bezpečnosť ruka v ruke s dizajnom V prvom rade je potrebné, aby moderné výťahy spĺňali všetky bezpečnostné kritériá a normy. To je však len jedna stránka mince, ktorú vyžaduje zákon a bezpečnostné predpisy. Ďalšou významnou vecou je dizajne výťahu aj kabíny. Roman Vavro hovorí, že sa vedia v dizajne dokonale prispôsobiť a ponúkajú ľubovoľný dizajn podľa želaní klienta. Možnosť je použiť klasický laminát až po interiér so sklom a fotografiou. Ponúkajú aj dizajnové výťahy s naozaj pridanou umeleckou hodnotou. Výťah už nemusí byť len nesympatický kabína, ktorý slúži na  prepravu. Môže byť priestorom, v ktorom sa budeme cítiť bezpečne aj dobre.   Spoločnosť  TREVA na trhu v Slovenskej Republike pôsobí od roku 1994. Od svojho založenia patrí medzi najväčšie výťaharské spoločnosti. Kvalitu služieb, ktorú poskytuje, dokazujú dlhoročné skúsenosti a množstvo spokojných zákazníkov. Používajú iba prvky a komponenty najvyššej kvality.

13.07.20154673
Čo prináša život bez bariér?

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Čo prináša život bez bariér?

Marek


Imobilní pacienti túžia po jedinom. Vrátiť sa do plnohodnotného života aspoň natoľko, ako to ide. Z toho vychádza aj idea spoločnosti SPIG, ktorá k svojim výťahom a zariadeniam na zlepšenie prepravy imobilných pripája aj mnoho klubových výhod. Schodové sedačky Montáž schodiskového výťahu je jednoduchý spôsob, ako znovu získať plné využitie domova v prípade nemožnosti pohybu po schodoch. Nehoda, alebo staroba často znemožnia vystúpiť po schodoch a práve to rieši schodisková sedačka Platinum. „Používame najmodernejšie technológie, nosnosť je až do 160 kilogramov, má displej a možnosť viacerých tvarov sedačky,“ hovorí o výhodách Monika Ponická zo spoločnosti Spig.   Schodolezy pre vyššie váhy Vhodný najmä pre hendikepovaných ľudí na vozíčku. Presun po schodoch na invalidnom vozíku, je možný so schodolezom  na jedno nabitie zvládne až na 40 poschodí. Manipulácia je jednoduchá a bez veľkej námahy. „Výhodou je, že majú nosnosť až 150 kilogramov a sú uspôsobené aj pre elektronické vozíky. Schodolezy z našej ponuky patria zároveň k najrýchlejším na trhu,“ spresňuje Ponická. Šikmé schodiskové plošiny Predstavuje špeciálny výťah, ktorý je dodávaný na mieru, preto vie vyhovieť každej stavbe. Spoločnosť Spig dodáva aj atypy, takže si vyberie každý. Možný sklon je pritom až do 70 stupňov pri nosnosti 225 kilogramov. Na plošine vďaka elektrickému obvodu možno jazdiť neobmedzene dlho. Vždy niečo navyše Monika Ponická hovorí, že pre klientov ponúkajú aj unikátnu službu v podobe asistencie pri získaní príspevku zo štátu pre hendikepovaných. Pomôžu s vybavením dokladov, podporou, ako aj s informáciami, čo všetko budete potrebovať. Bonusový klub poteší Predajom zariadenia sa starostlivosť o klientov zo strany firmy Spig nekončí. Je pre nich pripravený pravidelný časopis Inak obdarení, ktorý vychádza v náklade 3000 kusov a prináša zaujímavé témy pre telesne postihnutých. Bonusový klub prináša zľavy a možnosti zúčastniť sa zaujímavých kultúrnych podujatí a akcií organizovaných občianskym združením Milana Štefánika. Starostlivosť o klienta nerobí zo spoločnosti Spig len predajcu, ale partnera, ktorý poskytne pre zlepšenie života svojim klientom viac ako len zariadenie. 

09.07.20155340
Stropný zdvihák: vynikajúca obsluha  telesne postihnutých

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Stropný zdvihák: vynikajúca obsluha telesne postihnutých

Marek


Fyzicky najnáročnejšou činnosťou pre opatrovateľov a asistentov ťažko telesne postihnutých sú polohovanie na lôžku, presuny z lôžka na invalidný vozík, do vane, na toaletu  alebo spätne z vozíka na lôžko a podobne. Všetky tieto problémy rieši kvalitný stropný zdvihák od firmy Ares. Obsluha pacientov odteraz bezpečnejšia Problémy pri obsluhe telesne postihnutých a seniorov výrazne uľahčuje stropný zdvihák , alebo ináč pomenované,  stropné zdvíhacie zariadenie. „Toto zariadenie významne znižuje potrebu fyzickej sily ošetrujúcej osoby aj pri telesne postihnutých osobách s vyššou hmotnosťou. Časová úspora nie je podstatná , rozhodujúce je však šetrenie zdravotného stavu a energie asistujúcej osoby,“ hovorí Ján Drobný, konateľ firmy Ares. Nedochádza k poškodzovaniu chrbtice, bolestivým vykrúteniam, či modrinám. Nosnosť až do 450 kilogramov Stropný zdvihák predstavuje stropné zdvíhacie zariadenie, ktoré pozostáva z koľajnicového systému upevneného na strope , alebo v bočných stenách miestnosti . Sú vyrobené z pevnej hliníkovej zliatiny , ktorá má certifikovanú nosnosť 450 kg. Do stien alebo stropu sú ukotvené pomocou špeciálnych úchytov a kotiev , ktoré zabezpečujú maximálnu bezpečnosť. Koľajnicový systém má veľa variantov , od jednoduchých rovných koľajníc a zákrut , až po zložitejšie systémy , ktoré zabezpečujú prístup postihnutej osobe do hociktorého bodu v miestnosti , alebo presun medzi jednotlivými miestnosťami. Najdôležitejšou časťou systému je stropný zdvihák , ktorý sa pohybuje v koľajnicovom systéme. Je to zdvíhací mechanizmus , ktorý prostredníctvom navíjacieho pásu zabezpečuje zdvíhanie , alebo polohovanie osôb. Váha je žiadanou funkciou Zdviháky, okrem množstva zabezpečovacích prvkov , riadiacej elektroniky a núdzového ovládania , môžu obsahovať i integrovanú váhu, ktorou sa telesne postihnutá osoba môže bez problémov odvážiť. „Toto je veľmi žiadaná funkcia , lebo ináč zistiť hmotnosť vozíčkara možno len s ťažkosťami,“ hovorí  Ján Drobný. Zdrojom energie zdviháku sú pritom len 2 batérie , ktoré sa prostredníctvom nabíjačky nabíjajú automaticky v každom mieste vodiacej koľajnice , alebo podľa potreby manuálne cez ovládanie zdviháku. Zdvíhanie zvládne naozaj každý Samotné zdvíhanie prebieha tak , že postihnutej osobe sa na lôžku , alebo vozíku nasadí zdvíhací popruh, ktorý sa zavesí na vešiak na konci navíjacieho pásu.  Popruh sa dá nasadiť sediacej aj ležiacej osobe bez toho aby ju bolo potrebné zdvíhať. „Pomocou ovládača zodvihneme , premiestnime a spustíme obsluhovanú osobu bez námahy , tam kam je potrebné : na lôžko, na vozík, na toaletu , do vane.  Zdvíhacích popruhov je veľký počet druhov, prispôsobených hmotnosti a výške osoby , účelu použitia a druhu telesného postihnutia,“ vysvetľuje Ján Drobný.   Stropné zdviháky dodáva a montuje na Slovensku už vyše 20 rokov firma Ares . Pomáha odstraňovať fyzickú námahu a  zabezpečuje dôstojnosť pri ošetrovaní telesne postihnutých osôb v mnohých domácnostiach i verejných zariadeniach. Súkromné osoby môžu získať prostredníctvom úradov práce príspevok na kúpu takéhoto zariadenia až do výšky 95% jeho ceny /podľa výšky príjmu/. Okrem týchto zariadení dodáva firma Ares aj  iné zdvíhacie zariadenia pre telesne postihnutých , ako sú napr. šikmé schodiskové plošiny, schodolezy, stoličkové výťahy, výťahové plošiny , výťahy .

09.07.20157866
Na Slovensku si vyžaduje renováciu 40 000 výťahov

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Na Slovensku si vyžaduje renováciu 40 000 výťahov

Marek


Väčšina výťahov na Slovenku má viac ako tridsať rokov, nevyhovuje moderným normám, ale stále jazdia. Rekonštrukcia výťahu si však neprináša len bezpečnosť, pohodlie, ale aj úsporu energie. Modernizácia výťah osvieži Desiatky rokov používania a výťahy vyzerajú poškodené, špinavé, často zdevastované. Ak funguje všetko ostatné okrem estetiky, je vhodné zamerať sa na modernizáciu výťahu. V rámci nej je možné skrášliť kabínu, alebo ju dokonca celú vymeniť. „V rámci modernizácie je možné vynoviť elektroniku, pridať nové ovládanie, alebo aj vnútorné dvere kabíny, čo je pre bezpečnosť veľmi dôležité,“ hovorí Ing. Andrej Asztaloš z firmy ROVA - servis, s.r.o. Moderné výťahy – bezpečie a komfort V súčasnosti montované výťahy už spĺňajú všetky technické normy pre bezpečnosť aj komfort. Pri ich realizácii spoločnosťou ROVA je postup jednoduchý. „Vždy prídeme ku klientovi, spravíme obhliadku, pripravíme cenovú ponuku a rekonštrukciu, alebo inštaláciu výťahu zrealizujeme vrátane rozšírenia, šachty, osvetlenia, všetkých prác, ktoré si realizácia výťahu bude vyžadovať,“ hovorí Andrej Asztaloš . Úspora energie o 30% Moderné výťahy už dnes pracujú na iných princípoch ako v minulosti. Ich výhodou je frekvenčný menič, ktorý eliminuje nárazovú spotrebu energie. Zároveň výťahy majú plynulú štart aj spomalenie. Vďaka nových technológiám je úspora energie pre dom podľa Andreja Asztaloša na úrovni 30%, čo skutočne nie je zanedbateľná položka. Výťahy jazdia napriek nevhodným normám Mnoho výťahov bolo postavených na starých normách, ktoré dnes už nevyhovujú, ale stále jazdia. Preto Andrej Asztaloš  hovorí, že na Slovensku by si vyžadoval rekonštrukciu už takmer každý výťah, ktorého vek je dlhší ako 30 rokov. Hoci jazdia, ich náklady sú vysoké a bezpečnosť nízka, čo nie je práve ideálna kombinácia.     Spoločnosť ROVA - servis, s.r.o. pôsobí na trhu už 25 rokov. Výhodou sú profesionálne realizácie na mieru. Využíva kvalitné komponenty a zameriava sa na modernizáciu a rekonštrukciu aj servis za konkurencieschopné ceny.   

09.07.20155853
Hlavné dôvody na rekonštrukciu výťahu

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Hlavné dôvody na rekonštrukciu výťahu

Marek


Moderný a vynovený výťah stojí určite za investíciu. Na trhu je možnosť vybrať si množstvo firiem. Ako sa zorientovať pri výbere tej správnej? Dôležité sú nielen kúpené technológie a dodávka štandardných riešení. Niekedy vie byť prínosom zariadenie presne konštruované podľa vašich požiadaviek.   Poctivé česká výroba Čoraz častejšie sa na trhu stretávame s výťahmi vyrábanými ako celok. Proti tomuto trendu bojuje spoločnosť MS výťahy, ktorá na poctivú prácu nedá dopustiť. „Silné zázemie a podporu máme v materskej spoločnosti – MORAVSKOSLEZSKÉ VÝTAHY spol. s r. o. so sídlom v Dolnom Benešove, kde ešte tak trochu tvrdohlavo v dnešnej globálnej dobe výťahy vyrábame. Disponujeme vlastnými výrobnými, technickými a skladovými priestormi. Štatutárnym zástupcom a jediným konateľom je pán Jiří Müller, dlhoročný pracovník Transporty Brno, monopolného výrobcu výťahov v bývalom Československu,“ hovorí o poctivej výrobe výťahov Peter Rybovič. Služba na kľúč je naozaj komplexná Hlavnou výhodou spoločnosti, ktorá výťahy priamo vyrába je skutočne možnosť vytvoriť aj výťahové atypy. „Nebojíme sa preto atypických riešení a vždy hľadáme prostredníctvom našich projektantov najefektívnejšie riešenie,“ vysvetľuje Rybovič. Hlavnou náplňou spoločnosti MS výťahy je výroba, montáž, opravy, modernizácie, rekonštrukcie, servis, údržba a revízie výťahov. Ide teda o komplexné služby v oblasti zdvíhacej techniky a všetko samozrejme na kľúč. Nie je preto ako sa hovorí nič nemožné a dokonalý servis je už len čerešničkou na torte kvality. Bezbariérové výťahy aj do panelákov Sú vhodné nielen pre imobilných obyvateľov vchodu. „Uvedomujeme si, že na výťahoch sú často krát až závislý nie len starší obyvatelia, telesne postihnutí, handicapovaní ale aj mamičky s detskými kočiarmi. Aj preto sme medzi prvými v ČR a na Slovensku začali meniť bytové domy na bezbariérové pomocou priechodných výťahov,“ hovorí Rybovič o nových možnostiach, ktoré uľahčujú každodenný život ľudí.   PREČO MODERNIZOVAŤ VÝŤAH ?:  pre odstránenie bezpečnostných rizík podľa STN EN 81-80, STN EN 81.1-2 A3  pre zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti výťahu  pre zvýšenie hodnoty výťahu a tým aj bytového domu  pre zníženie nákladov na opravu a údržbu  pre zvýšenie rýchlosti, zlepšenie jazdných vlastnosti a komfortu  pre odstránenie nežiaducich vibrácií a hluku  pre nové bezbariérové riešenie a nový a moderný design   MS výťahy s.r.o. so sídlom Hlavná 79, Prešov je slovenská spoločnosť pôsobiaca v oblasti rekonštrukcií a modernizácii výťahov a zdvíhacích zariadení. Na Slovensku pôsobí od roku 2011 a realizovali komplexné výmeny výťahov v Prešove, Košiciach, Humennom, Sabinove a Krompachoch. Momentálne pripravujú na realizáciách po celom území Slovenska  aj v Poprade, Topoľčanoch, Bratislave...  

09.07.20154686

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Neberte dvere len ako nutnosť

Dom a byt:Dvere do vášho domova

Neberte dvere len ako nutnosť

Marek Dom a byt


Moderný a vynovený výťah stojí určite za investíciu. Na trhu je možnosť vybrať si množstvo firiem. Ako sa zorientovať pri výbere tej správnej? Dôležité sú nielen kúpené technológie a dodávka štandardných riešení. Niekedy vie byť prínosom zariadenie presne konštruované podľa vašich požiadaviek.   Poctivé česká výroba Čoraz častejšie sa na trhu stretávame s výťahmi vyrábanými ako celok. Proti tomuto trendu bojuje spoločnosť MS výťahy, ktorá na poctivú prácu nedá dopustiť. „Silné zázemie a podporu máme v materskej spoločnosti – MORAVSKOSLEZSKÉ VÝTAHY spol. s r. o. so sídlom v Dolnom Benešove, kde ešte tak trochu tvrdohlavo v dnešnej globálnej dobe výťahy vyrábame. Disponujeme vlastnými výrobnými, technickými a skladovými priestormi. Štatutárnym zástupcom a jediným konateľom je pán Jiří Müller, dlhoročný pracovník Transporty Brno, monopolného výrobcu výťahov v bývalom Československu,“ hovorí o poctivej výrobe výťahov Peter Rybovič. Služba na kľúč je naozaj komplexná Hlavnou výhodou spoločnosti, ktorá výťahy priamo vyrába je skutočne možnosť vytvoriť aj výťahové atypy. „Nebojíme sa preto atypických riešení a vždy hľadáme prostredníctvom našich projektantov najefektívnejšie riešenie,“ vysvetľuje Rybovič. Hlavnou náplňou spoločnosti MS výťahy je výroba, montáž, opravy, modernizácie, rekonštrukcie, servis, údržba a revízie výťahov. Ide teda o komplexné služby v oblasti zdvíhacej techniky a všetko samozrejme na kľúč. Nie je preto ako sa hovorí nič nemožné a dokonalý servis je už len čerešničkou na torte kvality. Bezbariérové výťahy aj do panelákov Sú vhodné nielen pre imobilných obyvateľov vchodu. „Uvedomujeme si, že na výťahoch sú často krát až závislý nie len starší obyvatelia, telesne postihnutí, handicapovaní ale aj mamičky s detskými kočiarmi. Aj preto sme medzi prvými v ČR a na Slovensku začali meniť bytové domy na bezbariérové pomocou priechodných výťahov,“ hovorí Rybovič o nových možnostiach, ktoré uľahčujú každodenný život ľudí.   PREČO MODERNIZOVAŤ VÝŤAH ?:  pre odstránenie bezpečnostných rizík podľa STN EN 81-80, STN EN 81.1-2 A3  pre zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti výťahu  pre zvýšenie hodnoty výťahu a tým aj bytového domu  pre zníženie nákladov na opravu a údržbu  pre zvýšenie rýchlosti, zlepšenie jazdných vlastnosti a komfortu  pre odstránenie nežiaducich vibrácií a hluku  pre nové bezbariérové riešenie a nový a moderný design   MS výťahy s.r.o. so sídlom Hlavná 79, Prešov je slovenská spoločnosť pôsobiaca v oblasti rekonštrukcií a modernizácii výťahov a zdvíhacích zariadení. Na Slovensku pôsobí od roku 2011 a realizovali komplexné výmeny výťahov v Prešove, Košiciach, Humennom, Sabinove a Krompachoch. Momentálne pripravujú na realizáciách po celom území Slovenska  aj v Poprade, Topoľčanoch, Bratislave...  

15.11.20183450

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Dom a byt:Sklenený dizajn

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Marek Dom a byt


Moderný a vynovený výťah stojí určite za investíciu. Na trhu je možnosť vybrať si množstvo firiem. Ako sa zorientovať pri výbere tej správnej? Dôležité sú nielen kúpené technológie a dodávka štandardných riešení. Niekedy vie byť prínosom zariadenie presne konštruované podľa vašich požiadaviek.   Poctivé česká výroba Čoraz častejšie sa na trhu stretávame s výťahmi vyrábanými ako celok. Proti tomuto trendu bojuje spoločnosť MS výťahy, ktorá na poctivú prácu nedá dopustiť. „Silné zázemie a podporu máme v materskej spoločnosti – MORAVSKOSLEZSKÉ VÝTAHY spol. s r. o. so sídlom v Dolnom Benešove, kde ešte tak trochu tvrdohlavo v dnešnej globálnej dobe výťahy vyrábame. Disponujeme vlastnými výrobnými, technickými a skladovými priestormi. Štatutárnym zástupcom a jediným konateľom je pán Jiří Müller, dlhoročný pracovník Transporty Brno, monopolného výrobcu výťahov v bývalom Československu,“ hovorí o poctivej výrobe výťahov Peter Rybovič. Služba na kľúč je naozaj komplexná Hlavnou výhodou spoločnosti, ktorá výťahy priamo vyrába je skutočne možnosť vytvoriť aj výťahové atypy. „Nebojíme sa preto atypických riešení a vždy hľadáme prostredníctvom našich projektantov najefektívnejšie riešenie,“ vysvetľuje Rybovič. Hlavnou náplňou spoločnosti MS výťahy je výroba, montáž, opravy, modernizácie, rekonštrukcie, servis, údržba a revízie výťahov. Ide teda o komplexné služby v oblasti zdvíhacej techniky a všetko samozrejme na kľúč. Nie je preto ako sa hovorí nič nemožné a dokonalý servis je už len čerešničkou na torte kvality. Bezbariérové výťahy aj do panelákov Sú vhodné nielen pre imobilných obyvateľov vchodu. „Uvedomujeme si, že na výťahoch sú často krát až závislý nie len starší obyvatelia, telesne postihnutí, handicapovaní ale aj mamičky s detskými kočiarmi. Aj preto sme medzi prvými v ČR a na Slovensku začali meniť bytové domy na bezbariérové pomocou priechodných výťahov,“ hovorí Rybovič o nových možnostiach, ktoré uľahčujú každodenný život ľudí.   PREČO MODERNIZOVAŤ VÝŤAH ?:  pre odstránenie bezpečnostných rizík podľa STN EN 81-80, STN EN 81.1-2 A3  pre zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti výťahu  pre zvýšenie hodnoty výťahu a tým aj bytového domu  pre zníženie nákladov na opravu a údržbu  pre zvýšenie rýchlosti, zlepšenie jazdných vlastnosti a komfortu  pre odstránenie nežiaducich vibrácií a hluku  pre nové bezbariérové riešenie a nový a moderný design   MS výťahy s.r.o. so sídlom Hlavná 79, Prešov je slovenská spoločnosť pôsobiaca v oblasti rekonštrukcií a modernizácii výťahov a zdvíhacích zariadení. Na Slovensku pôsobí od roku 2011 a realizovali komplexné výmeny výťahov v Prešove, Košiciach, Humennom, Sabinove a Krompachoch. Momentálne pripravujú na realizáciách po celom území Slovenska  aj v Poprade, Topoľčanoch, Bratislave...  

29.08.20184290

Juraj Haško

1 338

Zvislé veľkoplošné interiérové…

Boli sme spokojní so službami od začiatku - od ponuky a vysvetlenia produktov…

AMG STUDIO
4.9/5 71 hodnotení

lucia018

1 91

Najpredávanejšia klimatizácia od…

Som veľmi spokojná s jednaním od začiatku rozhodovania sa, až do montáže…

TeploZima
TeploZima
4.9/5 339 hodnotení

Terasová kazetová markíza

Páni z AMG STUDIO boli veľmi zlatí a s ich prácou sme boli veľmi spokojní. Aj…

AMG STUDIO
4.9/5 71 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím