Vykurovanie klimatizáciou je lacnejšie. Na týchto miestach sa oplatí!

Dom a byt:Klimatizácia aj v zime

Marek 05.10.2017108456

Vykurovanie klimatizáciou je lacnejšie. Na týchto miestach sa oplatí!

Kúrenie klimatizáciou je v našich končinách stále tak trochu nezvyk. V južnejších krajinách však napríklad vôbec nepoužívajú radiátory. Chladnejšie obdobie roka preklenú pomocou vykurovania klimatizáciou. Je to úsporný, praktický a nenáročný zdroj tepla.

Ideál na chatky, zruby aj temperovanie

Klimatizácia s funkciou kúrenia sa hodí napríklad na chatky, prípadne zruby, tak isto je veľmi vhodným partnerom aj pre pasívne domy. Jej výhoda je, že dokáže vzduch zohriať takmer okamžite. To sa hodí napríklad práve v lyžiarskych chatkách a všade tam kde je vhodné vykurovanie vzduchom. Priemerný čas zohriatia miestnosti je približne do 20 minút a to sa s inými druhmi kúrenia nedá ani porovnať.

Na príjemné zohriatie

Kúrenie klimatizáciou sa hodí aj vtedy, ak si chcete zohriať len jednu miestnosť v dome, prípadne preklenúť v byte chvíle, keď ešte nekúri centrálny zdroj tepla. Presne na to sa oplatí vyhriať izbu klimatizáciou. Klimatizácia dokonca vyhreje o niečo väčšiu plochu ako schladí. Ing. Miroslav Minarovič zo spoločnosti Becom hovorí: „Klimatizácie majú zvyčajne o niečo vyšší výkon na kúrenie ako na chladenie. Preto dokážu vykúriť aj väčší priestor. Napríklad izbu spolu s predsieňou a podobne.“

Klimatizácie dimenzované na kúrenie

Majú špecifickú vlastnosť. Výrobcovia s nimi počítajú ako s jediným zdrojom tepla pre objekt, preto sú vyrábané pre podstatne nižšie mínusové teploty. „Bežné klimatizácie fungujú približne do -15 stupňov Celzia. Pri klimatizáciách optimalizovaných na kúrenie je táto hodnota výkonu posunutá až na – 25 stupňov. Počíta sa totiž s tým, že ide o jediný zdroj tepla, ktorý nemôže vypadnúť ani v kritickej teplote,“ vysvetľuje rozdiel medzi bežnými zariadeniami a tými dimenzovanými na kúrenie.

 

Výhodnejšie vykurovanie

Klimatizácia funguje na princípe odoberania tepla z vonkajšieho vzduchu a jeho následné využitie na ohrev vzduchu v miestnosti. Jedná sa vlastne o tepelné čerpadlá typu vzduch/vzduch. Výhodou kúrenia klimatizáciou je, že si dokážu energiu z vonkajšieho vzduchu vytiahnuť ešte aj pri teplote – 25 stupňov Celzia. Vykurovanie klimatizáciou je vďaka tomu, že si dokáže približne dve tretiny tepla vziať z vonkajšieho vzduchu, menej energeticky náročné v porovnaní s inými typmi zdroja tepla.

Všetko na mieru

Ak chcete niektorý objekt vybaviť klimatizáciou na chladenie, alebo aj kúrenie, tak je vhodné poradiť sa s odborníkom ktorý odporučí správnu jednotku. Rozhoduje aj osadenie a správna montáž. Spoločnosť Klimatizácie Bratislava zabezpečuje profesionálnu montáž klimatizácií rôznych typov s odborným poradenstvom, záručným aj pozáručným servisom. 

 

www.klimatizacie-bratislava.eu

+ 421 905 405 084

 

 

 

 

 

 

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 155 referencií PRO
Klimatizácie…

Ste z Bratislavy alebo širokého okolia a potrebujete kúpiť klimatizáciu? Neváhajte nás kontaktovať…

Istrochem

1 608

Dodávka a montáž klimatizácie…

Výborne len tak ďalej

Petra P

1 342

NÁSTENNÁ KLIMATIZÁCIA SAMSUNG…

So spoločnosťou Klimatizácie Bratislava mám dobré skúsenosti. Páni prišli načas…

Klimatizácie…
4.9/5 155 hodnotení

Čítajte ďalej

Tiché a výkonné klimatizácie na jar v akciových cenách!

Dom a byt:Chladíme v lete

Tiché a výkonné klimatizácie na jar v…


19.04.2016108456

Klimatizácie…Dom a byt

Vzdialenosť vnútornej a vonkajšej jednotky pri klíme nepodceňujte

Dom a byt:Je Vám teplo

Vzdialenosť vnútornej a vonkajšej jednotky…


12.06.2015108456

MarekDom a byt

Ako si správne vybrať vhodnú klimatizáciu ?

Dom a byt

Ako si správne vybrať vhodnú klimatizáciu ?


14.04.2015108456

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím