Ako správne používať klimatizáciu počas zimy

Dom a byt:Klimatizácia aj v zime

Ako správne používať klimatizáciu počas zimy

Marek


Ústup slnečných dní a pokles teploty nie je dôvod dať klimatizácii prázdniny. Práve naopak. S klimatizáciou sa dá výhodne kúriť a dokonca na kúrení ušetriť. Pri dodržaní správneho postupu bude počas chladných dní klimatizácia vašou najlepšou spoločníčkou. Servis po letnej sezóne Pred tým, ako začnete používať klimatizáciu na kúrenie, je vhodné venovať pozornosť jej vnútru. Niekoľko mesiacov aktívnej činnosti a chladenia znamená, že je potrebné sa pozrieť na stav filtrov, chladiva, tlaku, ventilov a podobne. Platí zásada, že ak klimatizáciu používate len na chladenie, je vhodné ju servisovať raz ročne, ak je v činnosti obe ročné obdobia, tak je vhodné venovať jej pozornosť po každej sezóne. Ako správne postupovať pri čistení klimatizácie a jej servise ozrejmuje článok 5 dôvodov, prečo je pred zimou vhodný servis klimatizácie. V ňom Dominik Bacík zo spoločnosti Teplozima.sk vysvetľuje, čo je schopný „servisovať“ laik a na čo je nutné zavolať si odbornú pomoc. Prečo je vykurovanie klimatizáciou lacnejšie? Klimatizačná jednotka nie je primárne určená na vykurovanie bytu v paneláku, kde je ústredné kúrenie. Hoci jej tepelný výkon je vyšší ako pri chladení, v bytoch sa hodí skôr napríklad v prechodnom období na vykúrenie studenej izby. Svoje hlavné uplatnenie nachádza inde. V článku Vykurovanie klimatizáciou je lacnejšie. Na týchto miestach sa oplatí nájdete tipy, kde sa klimatizáciou kúriť určite oplatí viac, ako akýmkoľvek iným typom tepelného čerpadla. „Klimatizácia sa na vykurovanie hodí napríklad na chatky, prípadne zruby, tak isto je veľmi vhodným partnerom aj pre pasívne domy,“ hovorí Miroslav Minarovič zo spoločnosti Becom. V týchto priestoroch totiž klimatizácia vykúri priestor rýchlejšie a úspornejšie ako bežné kúrenie elektrinou. Nordické jednotky stvorené na zimu Samotní výrobcovia klimatizácií zdokonaľujú klimatizačné jednotky na použitie v mrazoch. Nordické jednotky predstavujú počas leta bežné klimatizácie, no ich špecifikom je, že dokážu kúriť a odoberať teplo z vonkajšieho vzruchu ešte aj pri -25 stupňoch Celzia. Sú totiž projektované ako jediný zdroj tepla a tak si nemôžu dovoliť zlyhanie práve v mrazoch. Ak plánujete investovať do kúpy klimatizácie práve pred zimou, ide o vhodnú investíciu. Bližšie tento typ klimatizácií predstavuje článok Nordické jednotky. Klimatizácie, ktoré nezamrznú! Jozef Kmeť z firmy Klima LG,s.r.o. v ňom predstavuje výhody vykurovania klimatizáciou aj využitie technológie Hyper Heating v praxi. Inšpirujte sa našimi článkami a využite klimatizáciu počas zimy na maximum, pre ešte lepší pocit domova.

23.10.20177806
5 dôvodov, prečo je pred zimou vhodný servis klimatizácie

Dom a byt:Klimatizácia aj v zime

5 dôvodov, prečo je pred zimou vhodný servis klimatizácie

Marek


Jeseň je obdobím, keď už chladenie klimatizáciou netreba, no na kúrenie je ešte skoro. Tieto dni je preto najvhodnejšie využiť na servis. Zanedbanie sa vám môže nepríjemne vypomstiť. Klimatizácia vyžaduje starostlivosť Rovnako ako auto, alebo obyčajný kávovar aj klimatizácia je technické zariadenie, ktoré nebude fungovať bez toho, aby ste mu venovali pozornosť pri čistení a servise. Dominik Bacík  zo spoločnosti Teplozima.sk hovorí: „Servis klimatizácie je potrebné minimálne raz ročne, ak s ňou človek chladí. Ak aj kúri, je potrebný servis klimatizácie spraviť po každej sezóne.“ Hrozia zdravotné, nielen technické problémy Samostatná klimatizácia bude istý čas kúriť aj chladiť samozrejme aj bez servisu. Jej technický stav sa bude pomaly zhoršovať, výkonnosť klesať a stúpať spotreba energia. No omnoho skôr ako dôjde k poškodeniu sa neošetrovaná klíma bude odrážať na zdraví. Teda presnejšie na väčšom výskyte alergií, prachu v miestnosti, ale aj vzostup baktérií a mikróbov. Nie je nič neobvyklé, ak vám spolu so vzduchom vdýchne do ovzdušia aj spóry plesní. Doslova toxický jed. Tento prvok rozhodne netreba podceňovať. Vlhkosť, ktorá sa totiž v klimatizácii zráža vytvára podmienky práve pre vznik plesní. Preto ju treba pravidelne, teda dvakrát ročne čistiť. Vyhnete sa najčastejším poruchám Nedostatočný servis je aj najčastejšou príčinou porúch klimatizácie. „Zákazníci nám najviac telefonujú kvôli problému vytekania vody cez vnútornú jednotku klimatizácie. Dôvodom je ponorená kondenzná hadička vo vode, ktorá má slúžiť práve na odvod kondenzu. Ďalším problémom je zápach z vnútornej jednotky. V oboch prípadoch je to následok nedostatočného servisu,“ hovorí D. Bacík. Aj preto spoločnosť Teplozima.sk ponúka predĺženú záruku na 5 rokov pri predaji svojich klimatizácií ak využívate pravidelný servis. Ak nie, záruku máte štandardnú. Aj to odzrkadľuje, ako servis predlžuje životnosť a nezáujem ju znižuje. Nie všetko sa dá vyčistiť doma Vymeniť filter a vyčistiť klimatizáciu od prachu je úkon, ktorý zvládne prakticky každý zručnejší človek. No to nestačí. Klimatizácie potrebujú pravidelný servis pomocou prístrojov a techniky, ktorá sa nedá bežne požičať a laik s ňou ani nevie narábať. Užívateľ klimatizácie si neporadí s takými úkonmi ako dezinfekcia filtra vnútornej jednotky, prečistenie kondenzátora vonkajšej jednotky, kontrola množstva chladiva a meranie tlaku v systéme, či  kontrola trojcestného ventilu. To všetko patrí do rúk odborníka. Odborný dohľad je tak určite potrebný aj pri bežnej kontrole, čistení, či kontrole jednotky zákazníkom. Výhodnejšia cena Servisovať vonkajšiu a vnútornú jednotku klimatizácie sa dá samozrejme počas celého roka. No po aktuálnej teplej sezóne a pred zimnou sezónou je to výhodné nielen z hľadiska údržby, ale aj cenovo. Spoločnosť Teplozima.sk priniesla v tomto období servis klimatizácií pre svojich zákazníkov až o tretinu lacnejšie. Aj to je spôsob, ako mať zdravšiu klimatizáciu s dlhšou životnosťou ešte výhodnejšie.

18.10.20178759

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Neberte dvere len ako nutnosť

Dom a byt:Dvere do vášho domova

Neberte dvere len ako nutnosť

Marek Dom a byt


Vykurovanie klimatizáciou je v našich končinách stále tak trochu nezvyk. V južnejších krajinách však napríklad vôbec nepoužívajú radiátory. Chladnejšie obdobie roka preklenú pomocou vykurovania klimatizáciou. Je to úsporný, praktický a nenáročný zdroj tepla. Ideál na chatky, zruby aj temperovanie Klimatizácia sa na vykurovanie hodí napríklad na chatky, prípadne zruby, tak isto je veľmi vhodným partnerom aj pre pasívne domy. Jej výhoda je, že dokáže vzduch zohriať takmer okamžite. To sa hodí napríklad práve v lyžiarskych chatkách a všade tam kde je vhodné vykurovanie vzduchom, Priemerný čas zohriatia miestnosti je približne do 20 minút a to sa s inými druhmi kúrenia nedá ani porovnať. Na príjemné  zohriatie Kúrenie klimatizáciou sa hodí aj vtedy, ak si chcete zohriať len jednu miestnosť v dome, prípadne preklenúť v byte chvíle, keď ešte nekúri centrálny zdroj tepla. Presne na to sa oplatí vyhriať izbu klimatizáciou. Klimatizácia dokonca vyhreje o niečo väčšiu plochu ako schladí. Ing. Miroslav Minarovič zo spoločnosti Becom hovorí: „Klimatizácie majú zvyčajne o niečo vyšší výkon na chladenie ako na kúrenie. Preto dokážu vykúriť aj väčší priestor. Napríklad izbu spolu s predsieňou a podobne.“ Klimatizácie dimenzované na kúrenie Majú špecifickú vlastnosť. Výrobcovia s nimi počítajú ako s jediným zdrojom tepla pre objekt, preto sú vyrábané pre podstatne nižšie mínusové teploty. „Bežné klimatizácie fungujú približne do -15 stupňov Celzia. Pri klimatizáciách optimalizovaných na kúrenie je táto hodnota výkonu posunutá až na – 25 stupňov. Počíta sa totiž s tým, že ide o jediný zdroj tepla, ktorý nemôže vypadnúť ani v kritickej teplote,“ vysvetľuje rozdiel medzi bežnými zariadeniami a tými dimenzovanými na kúrenie. Výhodnejšie vykurovanie Klimatizácia funguje na princípe odoberania tepla z vonkajšieho vzduchu a jeho následné využitie na ohrev vzduchu v miestnosti. Jedná sa vlastne o tepelné čerpadlá typu vzduch/vzduch. Klimatizácie dimenzované na vykurovanie dokážu energiu z vonkajšieho vzduchu vytiahnuť ešte aj pri teplote – 25 stupňov Celzia. Vykurovanie klimatizáciou je vďaka tomu, že si dokáže približne dve tretiny tepla vziať z vonkajšieho vzduchu, menej energeticky náročné v porovnaní s inými typmi zdroja tepla. Všetko na mieru Ak chcete niektorý objekt vybaviť klimatizáciou na chladenie, alebo aj kúrenie, tak je vhodné poradiť sa s odborníkom ktorý odporučí správnu jednotku. Rozhoduje aj osadenie a správna montáž. Spoločnosť BECOM zabezpečuje profesionálnu montáž klimatizácií rôznych typov s odborným poradenstvom, záručným aj pozáručným servisom. 

15.11.20186548

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Dom a byt:Sklenený dizajn

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Marek Dom a byt


Vykurovanie klimatizáciou je v našich končinách stále tak trochu nezvyk. V južnejších krajinách však napríklad vôbec nepoužívajú radiátory. Chladnejšie obdobie roka preklenú pomocou vykurovania klimatizáciou. Je to úsporný, praktický a nenáročný zdroj tepla. Ideál na chatky, zruby aj temperovanie Klimatizácia sa na vykurovanie hodí napríklad na chatky, prípadne zruby, tak isto je veľmi vhodným partnerom aj pre pasívne domy. Jej výhoda je, že dokáže vzduch zohriať takmer okamžite. To sa hodí napríklad práve v lyžiarskych chatkách a všade tam kde je vhodné vykurovanie vzduchom, Priemerný čas zohriatia miestnosti je približne do 20 minút a to sa s inými druhmi kúrenia nedá ani porovnať. Na príjemné  zohriatie Kúrenie klimatizáciou sa hodí aj vtedy, ak si chcete zohriať len jednu miestnosť v dome, prípadne preklenúť v byte chvíle, keď ešte nekúri centrálny zdroj tepla. Presne na to sa oplatí vyhriať izbu klimatizáciou. Klimatizácia dokonca vyhreje o niečo väčšiu plochu ako schladí. Ing. Miroslav Minarovič zo spoločnosti Becom hovorí: „Klimatizácie majú zvyčajne o niečo vyšší výkon na chladenie ako na kúrenie. Preto dokážu vykúriť aj väčší priestor. Napríklad izbu spolu s predsieňou a podobne.“ Klimatizácie dimenzované na kúrenie Majú špecifickú vlastnosť. Výrobcovia s nimi počítajú ako s jediným zdrojom tepla pre objekt, preto sú vyrábané pre podstatne nižšie mínusové teploty. „Bežné klimatizácie fungujú približne do -15 stupňov Celzia. Pri klimatizáciách optimalizovaných na kúrenie je táto hodnota výkonu posunutá až na – 25 stupňov. Počíta sa totiž s tým, že ide o jediný zdroj tepla, ktorý nemôže vypadnúť ani v kritickej teplote,“ vysvetľuje rozdiel medzi bežnými zariadeniami a tými dimenzovanými na kúrenie. Výhodnejšie vykurovanie Klimatizácia funguje na princípe odoberania tepla z vonkajšieho vzduchu a jeho následné využitie na ohrev vzduchu v miestnosti. Jedná sa vlastne o tepelné čerpadlá typu vzduch/vzduch. Klimatizácie dimenzované na vykurovanie dokážu energiu z vonkajšieho vzduchu vytiahnuť ešte aj pri teplote – 25 stupňov Celzia. Vykurovanie klimatizáciou je vďaka tomu, že si dokáže približne dve tretiny tepla vziať z vonkajšieho vzduchu, menej energeticky náročné v porovnaní s inými typmi zdroja tepla. Všetko na mieru Ak chcete niektorý objekt vybaviť klimatizáciou na chladenie, alebo aj kúrenie, tak je vhodné poradiť sa s odborníkom ktorý odporučí správnu jednotku. Rozhoduje aj osadenie a správna montáž. Spoločnosť BECOM zabezpečuje profesionálnu montáž klimatizácií rôznych typov s odborným poradenstvom, záručným aj pozáručným servisom. 

29.08.20187187

Ostrovsky

1 129

Modra

BEZ CHYBY, UPLNA spokojnost

TeploZima
TeploZima
4.9/5 354 hodnotení

Detská izba podľa požiadaviek…

S pracou firmy Maliar Kosice som bola nadmieru spokojna, rychle jednanie,…

Maliar Košice
5/5 83 hodnotení

Nová kúpeľňa v príjemných zemitých…

Kúpeľňové štúdio Tarchi ponúka služby na najvyššej úrovni a vrelo ho odporúčam…

TARCHI
4.9/5 29 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím