Na Slovensku si vyžaduje renováciu 40 000 výťahov

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Marek 09.07.201510525

Na Slovensku si vyžaduje renováciu 40 000 výťahov

Väčšina výťahov na Slovenku má viac ako tridsať rokov, nevyhovuje moderným normám, ale stále jazdia. Rekonštrukcia výťahu si však neprináša len bezpečnosť, pohodlie, ale aj úsporu energie.

Modernizácia výťah osvieži

Desiatky rokov používania a výťahy vyzerajú poškodené, špinavé, často zdevastované. Ak funguje všetko ostatné okrem estetiky, je vhodné zamerať sa na modernizáciu výťahu. V rámci nej je možné skrášliť kabínu, alebo ju dokonca celú vymeniť. „V rámci modernizácie je možné vynoviť elektroniku, pridať nové ovládanie, alebo aj vnútorné dvere kabíny, čo je pre bezpečnosť veľmi dôležité,“ hovorí Ing. Andrej Asztaloš z firmy ROVA - servis, s.r.o.

Moderné výťahy – bezpečie a komfort

V súčasnosti montované výťahy už spĺňajú všetky technické normy pre bezpečnosť aj komfort. Pri ich realizácii spoločnosťou ROVA je postup jednoduchý. „Vždy prídeme ku klientovi, spravíme obhliadku, pripravíme cenovú ponuku a rekonštrukciu, alebo inštaláciu výťahu zrealizujeme vrátane rozšírenia, šachty, osvetlenia, všetkých prác, ktoré si realizácia výťahu bude vyžadovať,“ hovorí Andrej Asztaloš .

Úspora energie o 30%

Moderné výťahy už dnes pracujú na iných princípoch ako v minulosti. Ich výhodou je frekvenčný menič, ktorý eliminuje nárazovú spotrebu energie. Zároveň výťahy majú plynulú štart aj spomalenie. Vďaka nových technológiám je úspora energie pre dom podľa Andreja Asztaloša na úrovni 30%, čo skutočne nie je zanedbateľná položka.

Výťahy jazdia napriek nevhodným normám

Mnoho výťahov bolo postavených na starých normách, ktoré dnes už nevyhovujú, ale stále jazdia. Preto Andrej Asztaloš  hovorí, že na Slovensku by si vyžadoval rekonštrukciu už takmer každý výťah, ktorého vek je dlhší ako 30 rokov. Hoci jazdia, ich náklady sú vysoké a bezpečnosť nízka, čo nie je práve ideálna kombinácia.  

 

Spoločnosť ROVA - servis, s.r.o. pôsobí na trhu už 25 rokov. Výhodou sú profesionálne realizácie na mieru. Využíva kvalitné komponenty a zameriava sa na modernizáciu a rekonštrukciu aj servis za konkurencieschopné ceny. 

 

Komentáre Disqus.
(4.3/5) 10 referencií
ROVA servis výťahov

Vítame Vás na našej stránke! Spoločnosť ROVA-servis s.r.o. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991.…

Rekonštrukcia TOV 250 Kg na 420 Kg

Rekonštrukcia 2 ks TOV 250 Kg na 420 Kg. Parametre: Pohon – prevodový, počet…

Pammer

1 407

Správa SBD s.r.o. Bratislava II

Spoľahlivý rýchly servis, servisné sluźby sú poskytované na dobrej úrovni

Servis a revízie výťahov

Spoľahlivý servis, dobrá spolupráca

ROVA servis výťahov
4.3/5 10 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím