Skúsený dizajnér vám ušetrí okrem starostí a času aj nemalé peniaze!

Dom a byt:Kuchynské trendy

Marek 25.08.201717831

Skúsený dizajnér vám ušetrí okrem starostí a času aj nemalé peniaze!

Ľudia sa čoraz viac potýkajú s problémom využitia priestoru v čoraz menších bytoch, kuchyne ako ich poznáme dnes sú na míle vzdialené od kuchýň ktoré poznáme od našich starých mám. V prvom rade ide o otázku priestoru a v druhom o financie. V oboch prípadoch môže dobrý dizajnér klientovi pomôcť výrazne ušetriť.

Moderná kuchyňa vyžaduje moderné riešenia

Spojenie kuchyne s obývačkou je stále moderné a nič nenasvedčuje tomu, že by sa na tomto koncepte malo niečo meniť. A predsa. Už ustúpili klasické formy zariadenia 2 v 1. Teda na jednom priestore dva samostatne pôsobiace priestory. „Aktuálne je hitom prepojenie kuchyne a obývačky bez akýkoľvek predelov. Je to veľmi zaujímavý a moderný štýl, ktorý nielenže stiera rozdiely medzi obývačkou a kuchyňou, ale aj v menšej metráži dokáže pôsobiť priestranne,“ hovorí Stojan Harmatha, ktorý realizuje návrhy interiérov v Bratislave. Nemáte pocit, že jedávate v obývačke, ale ani, že sledujete televízor v kuchyni. Celé prepojenie je vytvorené s ohľadom na estetiku a maximálnu funkčnosť.

Moderné stavby sú menšie

Koncepty novostavieb sú jednoznačne v trende otvorených plôch, ale menšej metráže. Stojan Harmatha zo spoločnosti KBA hovorí, že ide o trend, ktorý sa nebude meniť ani v najbližších rokoch. Pri vysokých cenách nehnuteľnosti na meter štvorcový sú čoraz atraktívnejšie menšie plochy. Aj tie sa však dajú zariadiť esteticky a účelne. No práve tu je extrémne dôležité využiť každý priestor.

Dajú sa robiť aj zázraky

„Keď ma osloví klient, tak väčšinou má predstavu, že mu do priestoru umiestnime linku. A to je často aj dôvod, pre ktorý sa neporadí s architektom, alebo dizajnérom. Veď vtesnať linku na najdlhšiu stenu dokáže každý. V praxi je však situácia taká, že 90% klientov nemá ani predstavu o tom, ako lepšie využiť priestor. Kuchyňa na mieru im tak otvorí omnoho viac možností, ako si vôbec vedeli predstaviť, najčastejšou reakciou našich klientov je veta: páni, toto nám ani nenapadlo“ hovorí Stojan Harmatha.

Nedostatok priestoru nemusí byť nedostatok miesta

Najlepšou alternatívou do malého priestoru je vždy atypická kuchyňa, ktorá nie je tuctovou záležitosťou a tak sa plne prispôsobí požiadavkám miestnosti. Vyhnete sa tomu, že niečo bude zavadzať, že vám niekde vznikne prázdne miesto, čo sa bežne stáva pri kúpe montovaných kuchýň. Architekt vie poradiť aj rozmiestnenie odkladacích plôch a zásuviek tak, aby ste na malom priestore dokázali uskladniť všetko potrebné. Žiadne ďalšie dokupovanie skriniek, ktoré nepasujú, či lepenie medzier.

Ušetrené financie

Služby dizajnéra nie sú zadarmo, no málokto si uvedomuje, že si na seba zarobí. „Je to jednoduché. Dobrý dizajnér vie ľuďom pripraviť riešenia, v rámci ktorého elegantne dokáže ušetriť napríklad na vnútorných kovaniach, poličkách, niekedy je úspora aj niekoľko stoviek eur a navyše máte všetko tip top podľa vašich potrieb,“ uzatvára Stojan Harmatha.

Chcete kuchyňu na mieru, alebo sa poradiť, ako lepšie využiť váš priestor? Kuchyne na mieru a dizajnové riešenia v Bratislave a okolí vám predstavia v KBA – kuchyne na mieru, alebo v showroome na Zámockej 36 v Bratislave.

Komentáre Disqus.
(4.7/5) 38 referencií PRO
KBA.sk - kuchyne na…

Stačí, ak odmeriate veľkosť priestoru do ktorého má byť kuchynská linka vsadená a pošlete nám ho e…

Berešova

1 441

rekonštrukcia bytu Šurany

Veľmi spokojná som ďakujem chlapci

kuchyňa na mieru a šatníky

Oceňujem ochotný prístup a rýchle spracovanie uprav podľa našich potrieb

Kuchyňa na mieru

Vizualizácia a realizácia kuchynskej zostavy na mieru

KBA.sk - kuchyne na…
4.7/5 38 hodnotení

Čítajte ďalej

Ako sa krásna kuchyňa vošla do malého bytu

Dom a byt:Kuchynské trendy

Ako sa krásna kuchyňa vošla do malého bytu


29.03.201617831

KBA.sk -…Dom a byt

Maľované kuchyne čoskoro na Slovensku

Dom a byt

Maľované kuchyne čoskoro na Slovensku


29.10.201517831

MarekDom a byt

Prevratné technológie menia kuchyňu na nepoznanie

Dom a byt:Kuchyne

Prevratné technológie menia kuchyňu na…


06.04.201517831

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím