Obľúbené akumulačné krby dobieha klasická pec na drevo!

Dom a byt:Krb - srdce vášho domu

Marek 18.08.201629618

Obľúbené akumulačné krby dobieha klasická pec na drevo!

Medzi najobľúbenejšie vykurovacie systémy patria akumulačné krby, no čoraz častejšie si majitelia domov dávajú zhotoviť klasické pece na drevo. Systémov vykurovania je niekoľko a Ing. Dušan Stehel zo spoločnosti  STEHEL CONSTRUCTION s.r.o. (STC Krby) predstavil výhody tých najobľúbenejších.

Akumulačný krb

Je stále najvýhodnejšou alternatívou vo vykurovaní. K prednostiam akumulačného krbu patrí sálavé teplo, ktoré je  akumulované a neskôr vyžarované do miestnosti. Toto vyžarovanie môžeme porovnať s lúčmi slnka. Tento druh tepla je najzdravší a jeho úžitkové vlastnosti sú lepšie ako pri teplovzdušných krboch. Plusom je aj výrobná technológia založená výsostne na báze prírodných materiálov. Tie sú používané na výrobu krbu, obloženia a dokonca aj farby sa používajú len na prírodnej báze. Je preto obľúbenou voľbou aj pre nadšencov bio bývania. Cenovo je o málo drahší v porovnaní s teplovzdušným, no jeho vlastnosti cenový rozdiel rýchlo vyrovnajú.

Hypokaustová pec

Systém voľne stojaceho ohniska na spaľovanie dreva patrí k zariadeniam, ktoré odovzdávajú sálavé teplo cez veľké vykurovanie plochy. Ich základom je ohnisko  kachľovej pece s akumulačným ťahovým systémom. Tento systém pece môže byť dimenzovaný aj na vykurovanie viacerých poschodí.

Zaujímavá dvojkombinácia

K nemenej obľúbeným typom vykurovacích systémov patrí kombinácia kachľovej teplovodnej pece na spaľovanie dreva a solárneho vykurovania. Je to kombinácia, ktorá šetrí náklady a spája klasické aj alternatívne zdroje, čím šetrí financie. Dáva možnosť vykúriť celý dom a pomocou príslušného teplovodného výmenníka sa môže premeniť 40 - 70% využiteľnej tepelnej energie do teplovodného systému.

Otvorený kozub

Ide o murované ohnisko s priamym napojením na komín. Nevýhodou je nemožnosť prídavných výmenníkov a toto riešenie má síce malú účinnosť, ale považuje sa za veľmi dobrý estetický prvok v miestnosti. Je však na zváženie, či práve v tomto prípade nie je lepšou voľbou pec na drevo.

Pec na drevo

Podľa Ing. Dušana Stehela bude práve klasická pec na drevo hudbou budúcnosti. Očakáva, že od roku 2021 s príchodom novej legislatívy sa práve pece na prirodzené drevo budú tešiť najvyššej obľube. Drevo je jedným z najlepších vykurovacích prvkov vôbec už dlhé roky. Pri dreve možno hovoriť o čistej bio energii a je vhodné aj pre ľudí, ktorí sa nechcú neustále zaoberať prikladaním paliva. Ing. Dušan Stehel hovorí, že pec na drevo je charakteristická minimálnou starostlivosťou. Stačí ráno naložiť drevo do pece a celý deň dokáže vykurovať. Využíva sálavé teplo a môže slúžiť ako jediný zdroj tepla pre celý dom. Pri inštalácii pece na drevo je však dôležité dbať na bezpečnosť a profesionalitu prevedenia, aby sa zabránilo prípadným ohrozeniam požiarom.

Komentáre Disqus.
(5/5) 53 referencií
STC krby

STC KRBY sú súčasťou stavebnej firmy STEHEL CONSTRUCTION s.r.o. Samotný názov STC KRBY vznikol po…

Katka26

1 451

Peter Jasek

1 456

montáž krbu

bez problemov

brunner bsk03

Veľká spokojnosť od komunikácie po samotnú realizáciu . Dakujem

STC krby
5/5 53 hodnotení

Čítajte ďalej

Akumulačné krby prinášajú sálavé a zdravé teplo

Dom a byt:Teplo Vášho domova

Akumulačné krby prinášajú sálavé a zdravé…


07.09.201529618

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím