AKTUÁLNE


Záhrada, závlaha aj dom v lete bez starostí

Dom a byt:Objavte krásu dreva

Záhrada, závlaha aj dom v lete bez starostí

Marek


Rodinný dom je obrovskou výhodou oproti panelákovému bývaniu. Na druhej strane si vyžaduje aj viac starostlivosti. Tú však môžete zložiť na plecia profesionálov a tešiť sa len z priaznivých účinkov letnej pohody na vlastnej záhrade. Záhrada ako z katalógu Vysadiť si trávnik na záhrade zvládne asi každý, ale aby vás záhrada potešila na duši a pohladila na srdci, na to je vhodné spoľahnúť sa na odborníka. Tak, ako si ani šaty nešijeme sami, tak aj tvorba záhrady je do istej miery o kumšte a tvorivosti. „Mať krásnu záhradu je niečo, čo vás nebude tešiť len jednu sezónu, ale každý rok. Pri správnom navrhnutí záhrady a základnej starostlivosti môže ísť o celoživotnú ozdobu okolia domu,“ hovorí Pavol Vedel  zo spoločnosti AB majstri. Práve oni realizovali záhrady pre rodinné domy, ale aj firmy, veľké spoločnosti a vedia realizovať aj projekty záhrad a zelene pre samosprávy. Také, aby potešili aj oko, aj boli čo najmenej náročné. Bezúdržbová záhrada Starostlivosť o kvety a zeleň na záhrade nie je jednoduchá záležitosť A nie je to len kosenie trávnika, čo zvládnu už aj automatické kosačky. Starostlivosť o záhradu je aj o správnom zvlažovaní, strihaní, údržbe kríkov, presádzaní kvetov, hnojení, kyprení a vytváraní dokonalých podmienok pre zeleň. Nemusí to byť však drina na celé dni.  „Mnoho ľudí si myslí, že starostlivosť o záhradu je náročná. My sa snažíme vytvárať záhrady, ktoré vyžadujú čo najmenšiu údržbu. Aj vďaka inštalácii zavlažovacích systémov, ktoré vieme inštalovať aj už do existujúcich záhrad. Zároveň však poskytujeme komplexný servis starostlivosti o záhradu. O všetko sa vieme postarať a majiteľ si užíva len krásu zeleň,“ hovorí Pavol Vedel. Tak isto aj v rámci zazimovania, aby záhrada prežila zimu a v plnej kráse rozkvitala v ďalšom roku. Altánky aj obnova domu Ku krásnej záhrade patrí aj pekný altánok, prípadne záhradný domček, prípadne rekonštrukcia starej stavby. Spoločnosť AB majstri sa špecializuje nielen na úpravu záhrad, ale na komplexnú starostlivosť o váš domov a priestorov okolo neho. Ak túžite po novom altánku, kameninovom chodníku, plote, či obnove starého domu, stačí, sa na nich obrátiť. „Dnes je moderným trendom, že bývať v domoch a peknej záhrade chcú aj mladí ľudia, ktorí nevedia rekonštruovať starý dom, starať sa o záhradu, ale venujú sa svojej práci, v ktorej sú dobrí. No a o záhradu, obnovu, či stavbu domu a  vytvorenie romantickej záhrady, o to s vieme postarať na kľúč zasa my,“ hovorí  Pavol Vedel. Môžete sa tak venovať svoje práci, rodine, starosť zveriť na profesionálov a užívať si príjemný život v rodinnom dome bez starostí. Práve z toho dôvodu sa AB majstri venujú záhrade a starostlivosti o dom komplexne. Ak chcete navrhnúť záhradu, závlahový systém, alebo len pokosiť, prípadne postaviť záhradný domček, navštívte stránku AB majstri.

27.06.20191112
Pri kúpe nových okien neváhajte, vyberte si plastové

Dom a byt:Objavte krásu dreva

Pri kúpe nových okien neváhajte, vyberte si plastové

effectix effectix


Nechcete mať okná ako každý druhý? Plastové okná sú najrozšírenejšie nielen pri rekonštrukciách, ale aj v prípade novostavieb. Nie je však okno ako okno, o tom vás presvedčia roky jeho využívania. Cenovo najdostupnejšie sú plastové okná Hliníkové, drevené alebo plastové? Ak hľadíte najmä na ekonomickú stránku, určite vyhrajú plastové okná, ktoré i napriek najpriateľskejšej cene dokážu ohromiť moderným dizajnom a funkčnosťou. Len si spomeňte na pôvodné okná vo vašom dome alebo byte. Keď ste kúrili, ani ste nemali ten pocit, pretože príjemné teplo unikalo oknami von. Ako „bonus“ ste mali vždy čerstvo vyvetrané, lebo cez okná prefukovalo. Alebo sa rozhodnete pre bežné plastové okno, ktoré sa bude správať len o niečo lepšie a po pár mesiacoch stratí svoju pôvodnú farbu, alebo stavíte na renomovaných výrobcov, ktorí garantujú zachovanie vlastností vašich plastových okien a odbornú montáž. Moderné plastové okná zdobia rozmanité farebné odtiene, stačí si vybrať taký, ktorý korešponduje so stavbou a jej štýlom. Ani s modrými, zelenými alebo červenými plastovými oknami nebude váš dom vyzerať smiešne, je to otázka kombinácie. Napriek cenovej dostupnosti plastových okien sa dočkáte perfektnej zvukovej a tepelnej izolácie, dobrej bezpečnosti, ale i dokonalého prevedenia, čo sa týka dizajnu okien. Plastové okná vyrobené špičkovou technológiou K nespochybniteľným výhodám moderných plastových okien patrí to, že sú vyrobené z prvotriednych materiálov a technikami, ktoré garantujú ich farebnú stálosť, dlhoročnú odolnosť (voči počasiu, nárazom) a stabilitu. Aktuálne si viete vyberať z PVC profilov s dvojitým alebo až trojitým tesnením a s bezpečnostným kovaním. I na prvý pohľad obyčajné plastové okno sa vám dokáže po správnej montáži postarať o úsporu pri vykurovaní a každé ráno i večer vás ušetrí aj hluku z ulice. Kto žije v meste, vie, aký nepríjemný je zvuk premávky alebo hlučných skupiniek ľudí. Medzi ďalšie výhody najmodernejších plastových okien patrí tiež ich chemická odolnosť a široké možnosti využitia – v bytoch, domoch, hoteloch, na chatách. Vyrábajú sa v rozmanitých rozmeroch i v atypických tvaroch, vidno ich aj v podkrovných izbách alebo na komerčných budovách. Plastové okná môžu byť inštalované napevno alebo sa dajú otvoriť dokorán či len vyklopiť. Jednoducho – môžete si ich navrhnúť presne podľa svojich potrieb a požiadaviek na dizajn. Vhodná starostlivosť o okná (pravidelné čistenie, premazávanie kovových dielov v zatváracom mechanizme) vám ich životnosť ešte viac predĺži.

25.06.2019879
Krbové drevo a brikety. Ekologické palivo, s ktorým ušetríte

Dom a byt:Objavte krásu dreva

Krbové drevo a brikety. Ekologické palivo, s ktorým ušetríte

Marek


Kúrenie a ohrev teplej vody patria medzi najväčšie položky v rodinnom rozpočte . Vďaka alternatívnym palivám však môžete šetriť nielen peniaze, ale aj samotné životné prostredie. Jednou z možností sú stopercentné prírodné brikety a krbové drevo. Brikety nie sú žiadna chémia, ale ekologické drevo Krbové brikety nepredstavujú žiadnu záťaž pre prírodu. Nevzniká kvôli nim výrub nových stromov. Drevené brikety sa vyrábajú vysokotlakovým lisovaním odpadových materiálov, ktoré vzniknú pri spracovaní dreva v drevovýrobe. Najpoužívanejší materiál pre výrobu brikiet sú drevená štiepka a piliny. Dôležité je však povedať, že ide len o mechanický proces. Pri výrobe brikiet sa nepoužívajú žiadne chemické látky ani lepidlá, či spojivá. „Našim zákazníkom ponúkame 100 % bukové drevené brikety, ktoré sú mechanicky zhutnený horľavý materiál, vyrábaný lisovaním,“ hovorí  Juraj Belkovič  zo spoločnostie Ekopalivko a dodáva: „Drevené brikety patria medzi najekologickejšie palivá v súčasnosti. Svojimi vlastnosťami sa podobajú drevu, ale majú vyššiu hustotu a väčšiu výhrevnosť. To v praxi znamená, že s menším počtom paliva dosiahnete požadovanú teplotu a to sa prejavuje na ekonomike vašej domácnosti. Navyše popol z brikiet je tak ekologický, že poslúži aj ako vhodné hnojivo pre vašu záhradu. Palivo pre každý kotol Brikety a krbové drevo môžete spaľovať v každom zariadení na pevné palivo. Je teda jedno, či na vykurovanie používate kotol alebo napríklad si len v kuchyni prikladáte pár polienok do kachlí počas zimných večerov. Všade sem sa hodia aj brikety a krbové drevo. Vyskúšať tento spôsob spaľovania môžete kedykoľvek, kotol nepotrebuje žiadne špeciálne úpravy. Ak ste sa rozhodli dokonca pre inováciu vášho kotla, môžete využiť aj štátne dotácie na kotol spaľujúci peletky, ktoré vám tiež pohodlne až k dverám dodajú z Ekopalivka. Začnite sporiť okamžite Výhodou drevených brikiet je, že s nimi začínate šetriť prakticky okamžite. „V porovnaní s kúrením plynom, elektrinou a drevom, ušetríte minimálne 25 % na kúrení za sezónu,“ hovorí Belkovič a dodáva, že pre priemerný bungalov s rozlohou od 80 do 100 metrov štvorcových spotrebuje za rok tonu brikiet. Rýchla dodávka aj platba kartou Ak premýšľate o spaľovaní briekiet, neváhajte osloviť Ekopalivko, ktoré spolupracuje výhrade len s českými a slovenskými dodávateľmi a dodáva produkty vo vysokej kvalite. Pritom do dvoch dní vašu objednávku zrealizujú a dodajú až k vám domov. „Pre klientov navyše prinášame možnosť zaplatiť na mieste celú dodávku kartou. Dopredu nemusia nič platiť,“ hovorí Belkovič. Vyskúšajte kvalitné krbové drevo a brikety a pre viac informácií kliknite tu.

20.06.2019834
UV tlač premení každý interiér na moderný a krásny

Dom a byt:Objavte krásu dreva

UV tlač premení každý interiér na moderný a krásny

Marek


Chcete rekonštruovať interiér a obohatiť ho o praktické vstavené skrine? Určite sa ohliadnite po možnosti dekorovania pomocou UV tlače. Ide o modernú a progresívnu technológiu, ktorá aj z „bežnej“ skrine môže spraviť umelecké dielo. Interiér o poznanie krajší a žiarivejší Investícia do vstavanej skrine nie je na rok ani na dva, ale na desiatky rokov. Dá sa povedať, že sa stáva trvalou súčasťou interiéru. Pretože na rozdiel od bežného nábytku si vstavanú skriňu nepresťahujete. Preto je samozrejme dôležité, aby aj jej výzdoba odolávala času. Práve UV tlač túto možnosť ponúka.  „UV tlač je nesmierne trvácna. Dáva sa pod špeciálne sklo, ktoré zvýrazňuje samotný obraz a zvyšuje jeho atraktivitu. Toto dekorovanie vstavaných skríň možno považovať za najnovšiu technológiu potlače a vydrží prakticky tak dlho, ako celá skriňa, takže nastálo,“ hovorí o výhodách UV tlače Patrik Župánek zo spoločnosti Rolkom. Výhoda tejto technológie tak isto je, že umožňuje na vstavanej skrini zachytiť akýkoľvek obrazec. Vstávať môžete každé ráno ako na dovolenke Predstavte si, že máte vstavanú skriňu v spálni a hneď po prebudení sa pozriete na krásny obraz ryžových políčok, ktoré ste si odfotili niekde na exotickej dovolenke. Alebo milujete pyramídy z Egypta? Žiadny problém. Nabijete sa tak každý deň úžasnou energiou. Fotografie vytvorené pomocou UV tlače sú totiž stále a farby nevyblednú ani po rokoch. Môžete pritom použiť akúkoľvek vašu fotografiu, grafiku, alebo obrázok, ktorý vás poteší. Zharmonizujte si interiér Patrik Župánek hovorí, že UV tlač je vhodná ako na menšie dekorácie na vstavenej skrini, tak aj celoplošné. Nemusíte mať v spálni alebo v obývačke iba fotografiu, ale napríklad aj čoraz modernejšie harmonizujúce obrazy, rôzne vibračné obrazce, ktoré  farbami a štruktúrou dokážu zharmonizovať celé okolie. Takýto dizajn sa hodí nielen pre byty a domy, ale napríklad aj pre dekoráciu masážneho štúdia, meditačných miestností a podobne. UV tlač pritom vyzdvihne samotné farby a dostanú tak ešte intenzívnejší a krajší nádych. UV tlač prekonala foto tapety Fototapety na vstavaných skriniach nevyzerali zle, avšak UV tlač je podstatne vyšší level. Fototapety nemali taký lesk a navyše ani tak dlhú životnosť. UV tlač je zatiaľ neprekonateľná. Je potom už len na vás, či si touto technológiou dáte potlačiť celú skriňu alebo napríklad len výrez na ozdobenie. „Existuje mnoho možností, ako si pomocou UV tlače okrášliť priestor. Výsledok je však vždy rovnaký, budete sa z neho tešiť,“ dodáva Župánek. Cenovo je UV tlač drahšia ako použitie fototapety, ale dizajnom aj kvalitou je úplne inde. Lenže nezabudnite, že vstavanou skriňou nekupujete len nábytok, ale plnohodnotnú súčasť bývania. Viac informácií o vstavaných skriniach na mieru a možnostiach UV tlače nájdete tu: https://www.vstavaneskrine.com/    

24.04.20191740
Jar je tu. Okná potrebujú nielen umyť, ale aj renovovať

Dom a byt:Objavte krásu dreva

Jar je tu. Okná potrebujú nielen umyť, ale aj renovovať

Marek


Umývanie okien už tradične patrí k rituálom, ktorý chce väčšine domácnosti stihnúť v jarnom období. Je však rozdiel umyť len sklá a postarať sa o okná komplexne. Jar a leto sú pritom ideálny čas, keď môžete okná oživiť nielen tým, že ich umyjete. Pretože okná nie sú len na to, aby sme cez ne videli. Zabezpečujú nám aj dobrú klímu v miestnosti a sú súčasťou vzhľadu interiéru  aj exteriéru. Všetky tieto zložky si zaslúžia, aby sme im venovali pozornosť. Iba vtedy budú dobre slúžiť. Starajte sa o eurookná Eurookná patria k najspoľahlivejším aj najekologickejším oknám. Drevo je drevo a takéto okná vydržia prakticky celý život. Má to však háčik. Treba sa o ne aspoň z času na čas postarať. Marián Drahovský z firma DM servis hovorí: „Ľudia si často myslia, že ak si kúpia eurookná, tak im budú slúžiť roky bez toho, aby sa o ne starali. Zabúdajú, že ide o drevo, ktoré je vystavené poveternostným vplyvom a údržba v podobe obnovy vonkajšieho náteru, ošetrenia voskom alebo natrenia náterom proti plesniam a zahnívaniu je základom.“ Práve počas teplých letných dní je priestor, na to, aby ste aj eurooknám venovali starostlivosť, vďaka ktorým budú skutočne dlho slúžiť a nezačnú po pár rokoch trpieť na problémy s tesnením. Popraskaný lak sa dá ľahko opraviť Hliníkové okná sú po zimách náchylné na popraskanie laku. Aj tu sa im dá rýchlo pomôcť. Obrúsením starého laku a nanesením nového. Takáto obnova okien sa oplatí napríklad aj v prípade, že meníte fasádu domu alebo si chcete premaľovať izbu na inú farbu. Premaľovať tak môžete aj okná, aby lak ladil aj s novou maľovkou. Oplatí sa čistiť aj plastové okná Plastové okná nenatierame ani neobrusujeme, ale napriek tomu si zaslúžia ochranu a oživenie. Marián Drahovský  hovorí: „Aj platové okná môžu opäť zažiariť svojou krásnou bielou farou. Slnko a počasie vedia plast nepekne patinovať. Existuje však čistič, ktorý im dokáže vrátiť oživenú farbu.“ Bolo by škoda, ak by ste umyli len sklenené tabule a rámy ostali „špinavé, v DM servis registrujú preto čoraz viac požiadaviek na úpravu okien práve týmto typom obnovy. Problematická tesniaca pena Leto je ideálny čas aj na väčšie stavebné zásahy a doteplenie okien. Marián Drahovský upozorňuje, že často za problémom zlého tesnenia nie sú samotné okná, ale zvetraná tesniaca pena okolo nich. „Aj táto pena má svoju životnosť. Vždy meriame termokamerou, kadiaľ vedie únik tepla. A tesniaca pena okolo okien má životnosť približne 15 rokov. Ak je pod tenkou vrstvou omietku, životnosť sa znižuje.“ Aj to sa dá riešiť bez výmeny okien. Obvykle stačí  penu nahradiť novou, okná dobre osadiť a potom už ostáva len obnoviť parapet novým nástrekom a máte okná opäť ako nové,  nielen umyté. Na zimu tak zamedzíte tepelným mostom a už v lete sa dostaví lepšia izolácia v podobe menšieho prechodu teplého vzduchu do interiéru. Ak chcete obnoviť okná určite navštívte DM servis

10.04.20191411
Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Dom a byt:Objavte krásu dreva

Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Marek


Nové bývanie je vždy veľký krokom pre každého jednotlivca aj rodinu. No o tom, ako sa budete v novom príbytku cítiť, nerozhoduje len počet metrov štvorcových, lokalita a prípadne susedia, ale aj to, ako pekne, dobre a funkčne vybavíte svoj interiér. Myslíte na to najdôležitejšie Ak ste si vybrali svoj nový projekt na bývanie  a je jedno, či ide napríklad o byt alebo dom, je dôležité premyslieť si nielen obstarávacie náklady na zabezpečenie samotnej nehnuteľnosti, ale aj na jej vybavenie. Pritom ak budete počítať s financiami na zariadenie, je vždy dobré investovať najviac do toho, čo budete používať najviac a najčastejšie. To znamená, že sa neoplatí vybrať sedačku ak napríklad nemáte vyriešenú kuchyňu. Práve v tomto bode je vhodné premýšľať o kuchyni na mieru. Pretože práve to je riešenie, ktoré vám dokáže maximalizovať využitie priestoru, dokonale je možné kuchyňu zladiť s interiérom a tak isto aj kvalita kuchýň na mieru je o pár kategórii vyššia ako bežná strojová výroba v „hypermarketoch s nábytkom“. Skúste sa inšpirovať Výhodou kuchyne na mieru nie je len to, že nemusíte riešiť kompromisy a že vám nikde neostanú medzery, kde nebudete vidieť, čo dať a zbytočne sa tak ukrajujete o úžitkovú plochu, ale odborný predajca zo spoločnosti Kuchyne bmv hovorí, že je to aj o inšpirácii: „Nájdete kuchyňu, ktorá sa vám páči. Napríklad v časopise alebo u známeho. A zrazu nie je problém mať takú istú alebo podobnú.“ S rovnakými funkciami, odkladacími priestormi. Prípadne si môžete kuchyňu sami nakresliť, vysnívať a nechať vyrobiť. Nie je to krajšie mať kuchyňu podľa vlastných predstáv, ako sa uspokojiť s tuctovými modelmi z obchodu? Nemáte nápad? Zoberte si bývanie aj s kuchyňou Kvalitné kuchyne na mieru od Kuchyne bmv si napríklad vybral developer pre svoje stavby v Rezidencii Miloslavov, v obci vzdialenej necelých 10 km od Bratislavy, pričom prijekt stelesňuje predstavu pokojného bratislavského vidieka. Tu si môžete bývanie nielen kúpiť už rovno s kuchynskou linkou v špičkovej kvalite od Kuchyne bmv, ale v ukážkových realizovaných domoch si aj pozrieť, ako taká kuchyňa vyzerá. Ako funguje a čo všetko obsahuje. Práve spojenie síl v podobe kvalitných stavieb a špičkových Kuchýň bmv posunie vaše bývanie na novú úroveň. Výborná kuchyňa aj k rekonštrukcii Kuchyne bmv však nie sú určené len do novostavieb a nových bytov. Je zaujímavé aj pri rozsiahlejšej rekonštrukcii siahnuť po kuchyni na mieru. „Kuchyňou na mieru pri rekonštrukcii môžete objaviť skryté rezervy a možnosti a tak vlastne radikálne zmeniť funkčnosť aj vzhľad vášho bývania,“ hovorí odborný predajca z Kuchyne bmv. Ak teda chcete zariaďovať nový priestor, alebo rekonštruovať, voliť si kuchyňu na mieru je jedno z najlepších rozhodnutí.   Pre kuchyne viac informácií o kuchyniach na mieru navštívte: https://www.kuchyne-bmv.sk/  , alebo priamo spoločnosť na Popradsej 5 v Bratislave. Informácie vám poskytnú aj na telefónnom čísle 0948 228 119.    

15.03.20192907
Nenachádzate nábytok podľa predstáv? Riešením je stolár!

Dom a byt:Objavte krásu dreva

Nenachádzate nábytok podľa predstáv? Riešením je stolár!

Marek


Každý má sen o krásnom bývaní a pri prvej návšteve predajne s nábytkom z neho zvykne vytriezvieť. Nežijeme už síce v časoch socializmu, ale uniformita ponuky dostala len širší rozmer a viac variácií. Inak je v postate všetko takmer navlas rovnaké. Vykročte z davu, nerezignujte na predstavy a bývajte tak, ako ste si to vždy želali. Na mieru znamená viac ako len mať nábytok Marián Pavlov nepredáva len tovar, ale svoju prácu, preto je každý kus nábytku originál, ale aj skutočne kvalitne prevedený kus umenia. V článku Skutočnú exkluzivitu nájdete u stolára sa podrobne venoval pridanej hodnote, ktorú stolár dáva v porovnaní s predajňami nábytku. Výnimočnosť, atypy, zostavenie nábytku podľa obrázka a mnoho ďalších výhod, ktoré žiadny masový výrobca neposkytne. Masív a jeho výhody Ak sa rozhodujete, či si vybrať do domácnosti nábytok z masívu, alebo drevotriesky, určite si prečítajte článok Nábytok z masívu! Čo sa oplatí vedieť? Stolár Vladimíra Košuta v ňom predstavuje výhody klasického dreva, formy starostlivosti, aktuálne trendy, ale aj zdravotné a finančné výhody dreveného nábytku, o ktorých sa bežne nehovorí. Absolútna novinka – kamenná dyha Kombinácia dreva a kameňa je unikátnym skvostom. V súčasnosti sa práve toto spojenie dostáva do módy. Miroslav Ščur zo spoločnosti  WSD, s.r.o., predstavuje kamennú dyhu ako estetický doplnok, ktorý je možné použiť na klasické drevo, ale aj drevotriesku. Dyha nie je len vizuálou záležitosťou, ale ide o originálne štiepaný kameň, bridlicu. Kamenná dyha je výnimočná nielen svojou štruktúrou spevnenou polyesterom, ale najmä svojou ľahkosťou, a preto môže nahradiť množstvo používaných materiálov na rôznych povrchoch. Všetko o novej dyhe aj trendoch v článku Kvalitu stolára si dopredu overte, kde sa okrem iného hovorí, že dôraz na moderné trendy je znakom kvalitného stolára. A nie je jediný. Prečítajte si, ako sa zorientujete v spleti ponúk. Skutočné umenie na mieru „Začiatkom roka 2010 sme rozšírili strojový park o CNC frézu, ktorá slúži najmä na vyfrézovanie respektíve vyrezanie originálnych motívov do dreva a drevotriesky,“ hovorí Pavol Hladík zo stolárstva HOLZ. To je luxusný benefit, ktorý pri klasickom nábytku z obchodu nikdy nedostanete. Náš článok Luxusný nábytok na mieru, hovorí aj o viacerých jedinečných variáciách s nábytkom, ktoré môžete využiť len vďaka precíznej stolárskej výrobe na mieru. Jana Demková zo spoločnosti Artiko hovorí, že napríklad aj kuchyňa, ktorú bežne považujeme len za funkčný priestor, si priam pýta zásah stolára a individuálneho prístupu. V článku Nábytok na mieru pohladí dušu hovorí o tom, ako sa môže stať z bežného zariaďovania skutočne srdcová záležitosť.  Martin Varga z VRG design pripomína, že nábytok na mieru sa netýka len moderných zostáv. Práve naopak. Masívne drevo a tradičné postupy zaručia, že môžete mať aj dobovú nábytok presne podľa vašich plánov. Viac sa dozviete v článku Dobový nábytok môže byť aj na mieru. Pravý nádych exotiky Milovníci exotiky a zaujímavých štýlov radi siahnu aj po exkluzívnych drevinách. V článku Čarokrásny nábytok priamo z Indie sa dočítate, že krásny suvenír z Indie nemusíte nosiť na vlastnú päsť a predstavíme vám krásne starožitnosti aj moderné exkluzívne nábytky z masívu. „Indický nábytok, to je o posledného kúska dokonale vypracovaný zručnými stolármi v Indii, nafarbený, výlučne z kvalitného dreva. Palisander, mango, teak, indický agát, to všetko sú exotické dreviny, ktoré pôsobia na prvý pohľad exkluzívne. Presne z takých sa však vyrábajú pravé indické nábytky. hovorí Marcin Artur Koczotowski zo spoločnosti Indigo decor. Jeho krásu a nevšednosť neprehliadnete vy, ani vaši hostia. 

28.05.20158557
Luxusný nábytok na mieru

Dom a byt:Objavte krásu dreva

Luxusný nábytok na mieru

Marek


Kvalita dreva aj vypracovania sú dve vlastnosti, ktoré delia bežný nábytok od luxusného. Nie je to len o vyššej cene ale aj zážitku. Kvalitný nábytok sa kupuje na celý život a exotické dreviny dodajú domu unikátny šmrnc. Vyskúšajte! Unikátne drevená ornamenty Nábytok na mieru je vynikajúcou alternatívou pre ľudí, chcú v byte niečo originálne. Veľmi k tomu napomôžu aj drevené ornamenty. „Začiatkom roka 2010 sme rozšírili strojový park o CNC frézu, ktorá slúži najmä na vyfrézovanie respektíve vyrezanie originálnych motívov do dreva a drevotriesky,“ hovorí Pavol Hladík zo stolárstva HOLZ. To je luxusný benefit, ktorý pri klasickom nábytku z obchodu nikdy nedostanete. Luxusný segment dreva Luxusný a nádherný eben makassar , alebo drevo wengé odolné voči dynamickému zaťaženiu. Mago, tíkové drevo, agát... To je len pár druhov luxusného dreva, z ktorých Pavol Hladík zostavuje krásne objekty. Razí teóriu, že kvalitné drevo si vyžaduje kvalitný prístup a vtedy je z neho skutočne skvostný nábytok. Mať doma nábytok z exotického dreva nie je len o luxuje. Izba a byt zrazu dostanú úplne iné vyžarovanie a atmosféru. To potvrdia všetci, ktorí si ho vybrali. Pomoc s návrhom Stolárstvo HOLZ sa špecializuje na výrobu z dreva, ale vedia spojiť aj drevo s kovom, kameňom, či sklom zábradlia, schody aj bytové doplnky. Ak si neviete výsledné dielo predstaviť, priblíži vám ho 3D vizualizácia, ktorú vám k výrobku poskytnú. Tešiť na nový budete ešte viac.   Nábytok podľa fotografie Boli ste niekde pri mori, alebo ste našli unikátny kus nábytku nikde v katalógu, či časopise? Nechajte si ho vyrobiť. Pavol Hladík zo stolárstva HOLZ hovorí, že to nie je žiadny problém. Farba, dekor, povrchová úprava, to všetko môže byť presne ako z obrázku, zároveň v rozmeroch aké presne potrebujete. Už nemusíte hľadať na internete kúsky, ktoré sa vám páčia. Stačí predstavy priniesť k stolárovi a on sa postará o vašu spokojnosť. To je skutočný luxus. 

28.05.201511180
Nábytok z masívu! Čo sa oplatí vedieť?

Dom a byt:Objavte krásu dreva

Nábytok z masívu! Čo sa oplatí vedieť?

Marek


Masívne drevo. Veľa ľudí má pred ním pri zariaďovaní rešpekt. Je drahšie pri prvotnej investícii, no v konečnom dôsledku masívny nábytok vie peniaze podstatne ušetriť. O využití masívnych interiérových doplnkov a nábytku  sme sa porozprávali s majiteľom firmy Drevohit s.r.o., pánom Vladimírom Košutom. Prečo je lepšie voliť masív pred klasickou lepenou drevotrieskou? Dôležitou prednosťou masívneho nábytku a interiérových doplnkov je jeho zdravotná nezávadnosť. Keď drevo kvalitne ošetríme, zabránime vylučovaniu formaldehydov a iných škodlivých látok, ktoré sa nachádzajú v lepidle. Predností je však oveľa viac. Ďalšou je napríklad ľahké dodatočné upravovanie. Obrúsenie, prelakovanie prípadne prevoskovanie. Je to veľmi jednoduché a čo je dôležité- zachová sa celkový vzhľad. Masívne drevo vydrží niekedy až 5-krát dlhšie ako drevotrieska, čo ho robí žiadaným medzi spotrebiteľmi. Okrem toho je v dnešnej dobe veľmi moderné a pôsobí teplo, útulne. Čo je vhodné na výrobu z masívneho dreva ? Takmer všetko. Záleží to však aj od klientových predstáv a jeho možností. Vezmime si napríklad takú kuchynskú dosku. Existuje nespočetné množstvo drevotrieskových dosiek rôznych odtieňov, hrúbky a kvality. Ja osobne odporúčam svojím klientov masívnu dubovú kuchynskú dosku. Prečo? Pretože je odolnejšia ako dosky drevotrieskové. Pri správnej povrchovej úprave vydrží veľmi dlho a nemusíte sa báť odštiepenia, vydutia či podmytia. Ak sa aj vyskytne nejaká nežiadaná chyba, dá sa odstrániť prebrúsením a následnou novou povrchovou úpravou. Nemusíte ju zmeniť, len ju veľmi jednoducho a rýchlo dostanete do pôvodného stavu. Nemám klienta, ktorý by na masívnu kuchynskú dosku nadával. Ešte som nemal ani jednu reklamáciu na tento typ kuchynskej dosky. Hovorí sa, že masív je investícia na celý život. Môžete s tým súhlasiť? Určite áno. Naša firma volí masív veľmi často. Klienti požadujú kvalitu a masív je schopný ju dodať vo veľmi vysokej miere. Schody, postele, masívne stoly, zábradlia. Dnes už každý vie, že schody z masívu sú najvhodnejšou investíciou. Veľmi dlho vydržia a po niekoľkých rokoch používania sa dajú prebrúsiť a povrchovo upraviť tak aby vyzerali ako nové. To všetko rýchlo, kvalitne a lacno. Aké sú aktuálne trendy v oblasti dizajnu z masívneho nábytku? Novým trendom pri zariaďovaní domácností sú masívne kuchynské alebo jedálenské stoly. Niektorí klienti doslova bažia po tom aby vyzerali ,staro či historicky. Dnes sa dá využiť každá prasklina tak aby vyzerala moderne. Za posledný rok sa počet objednávok na tento druh nábytku zdvojnásobil.  Posteľ z masívu okrem moderného vzhľadu ponúka aj kvalitnejšiu konštrukciu, čo v konečnom dôsledku znamená jej dlhšiu trvácnosť. Posteľ tohto typu z módy nikdy nevyjde, čo nemôžeme povedať o posteliach z iných typov materiálov, ktorých ,,modernosť,, sa mení v dnešnej dobe takmer každým rokom. Masív je teda ako by sa dalo povedať stále moderný a aktuálny.   Chcete kvalitný masívny nábytok za dobrú cenu? Neváhajte sa poradiť a spýtať na realizáciu priamo u pána Vladimíra Košuta.

28.05.20157812
Čarokrásny nábytok priamo z Indie

Dom a byt:Objavte krásu dreva

Čarokrásny nábytok priamo z Indie

Marek


Kus exotiky, koloniálneho anglického štýlu aj unikátne historické skvosty. To všetko ponúka záujemcom o kvalitný a zaujímavý nábytok Marcin Artur Koczotowski v jeho unikátnej predajni Indigo decor zameranej na indický nábytok a doplnky. Ručná výroba Každý kúsok nábytku v Indigo decor je poctivá ručná práca. Do posledného kúska dokonale vypracovaná, nafarbená, výlučne z kvalitného dreva. Palisander, mango, teak, indický agát, to všetko sú exotické dreviny, ktoré pôsobia na prvý pohľad exkluzívne. Presne z takých sa však vyrábajú pravé indické nábytky. Pre milovníkov starožitností Indický nábytok v Indigo decor možno nájsť aj so skutočnou patinou rokov. Často sa v predajni objavia aj historické skvosty, skutočné starožitnosti, ktoré dokázali nájsť obchodníci v domoch, na bazároch, v tradičných domácnostiach. Sú to všetko originálne kusy, maximálne reštaurované do súčasnej podoby. „Pri starožitnostiach samozrejme vieme garantovať exkluzivitu, no neviem zabezpečiť tento tovar na objednávku,“ hovorí Marcin Artur Koczotowski. V prípade moderných nábytkov je samozrejme možná aj výroba viacerých podobných kusov. Koloniálny štýl Samotný dizajn nábytku je vyrábaný na slovenské pomery v exotickom štýle inšpirovaný koloniálnymi anglickými prvkami z čias, keď bola India anglickou kolóniou. Okrem tohto štýlu si však vyberú v Indigo decor zariadenie aj milovníci klasického moderného a nesmierne farebného súčasného štýlu Indie. Nádherné kontrasty, ktorých sa netreba báť Indický štýl je výrazne odlišný ako klasická európska produkcia. Preto mnoho ľudí váha, či takúto ozdobu začleniť do bežného zariadenia. Marcin Artur Koczotowski však hovorí, že vôbec netreba mať obavy, práve naopak. Takýto kus nábytku krásne kontrastuje. Vytvorí úplne nový rozmer obývačky. Je zaujímavým spojeným viacerých kultúr, ktorých mix sa rozhodne nebije. K drevenému nábytku sa určite hodia aj dekorácie zobrazujúce pre našinca netradičné motívy indických božstiev, slonov a slnka. Každý interiér nesmierne osviežia.  

28.05.201513250
Kvalitu stolára si dopredu overte

Dom a byt:Objavte krásu dreva

Kvalitu stolára si dopredu overte

Marek


Pred tým ako niekomu dáte dôveru, je dobré overiť si jeho kvality a spoľahlivosť. Pri zákazkovej  výrobe nábytku ideme vždy tak trochu do neistých vôd, keďže náš hotový nábytok nevidíme. Nemusí to však byť neistota a kvalita stolárskej výroby sa dá preveriť ešte pred zadaním objednávky. Prístup k zákazníkovi Je jedným zo základných parametrov, ktoré naznačia, či vstupujete do kontaktu so správnym človekom. „Ak sa človek nespráva s úctou k človeku, ako sa môže k drevu? Základom je, aby bol v stolárovi aj kus umelca a vedel zákazníkovi vyjsť citlivo v ústrety,“ hovorí Miroslav Ščur zo spoločnosti  WSD, s.r.o. Prvotný je návrh Každý prichádza s istou predstavou svojho interiéru, alebo nábytku, no niekedy je ťažké všetko si vizualizovať len v predstavách. Preto v rámci služieb ponúka spoločnsoť WSD aj 3D návrhy či už konkrétnych riešení nábytku, alebo celých zostáv. Tie pomôžu nielen lepšie si predstaviť výsledné dielo no ukážu aj prípadné možnosti ďalšieho využitia priestoru, či práce s ním. Kamenná dyha ako aktuálna vychytávka Spoločnosť WSD predstavuj ako aktuálny hit v dizajne kamennú dyhu. Je možné ju použiť na klasické drevo, ale aj drevotriesku. V tomto prípade dyha nie je len vizuálou záležitosťou, ale ide o originálne štiepaný kameň, bridlicu, čo pôsobí majestátne a krásne.Kamenná dyha je výnimočná nielen svojou štruktúrou spevnenou polyesterom, ale najmä svojou ľahkosťou, a preto môže nahradiť množstvo používaných materiálov na rôznych povrchoch. A čo viac, zvýraznenie prirodzenej krásy kameňa je jednou z najväčších výhod. Nové trendy a novinky ako vo výrobe, tak aj v dizajne, sú tiež jedným zo znakov kvalitného stolára. Ponúknuť zákazníkovi, čo aktuálne letí, by mala byť samozrejmosť. Kamenná dyha sa najčastejšie využíva v kombinácii so starým drevom a pôsobí veľmi exkluzívne. Výrobky, ktoré majstra prezentujú Vždy je dobré, ak môžete konkrétne výrobky stolára vidieť nielen v katalógoch, ale aj na fotografiách. Tento trend zastáva aj WSD a preto pripravili aj showroom, kde si zákazník môže pozrieť nielen materiály, ale aj prevedenie výrobkov, kvalitu spracovania dreva a celkové vyhotovenie. Spolu s dobrými referenciami potom nie je hľadanie stolára už len tápanie v prázdnom priestore, ale skutočne stavenie na istotu.   Firma WSD je dynamicky rozvíjajúca sa spoločnosť, zaoberajúca sa stolárskymi prácami a výrobou nábytku na mieru. Vyrába komponenty z masívu ako aj z laminovanej DTD, dyhovanej MDF, fóliovanej MDF vo farebných odtieňoch aj v lesklom prevedení.  

28.05.20157363

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Neberte dvere len ako nutnosť

Dom a byt:Dvere do vášho domova

Neberte dvere len ako nutnosť

Marek Dom a byt


Nábytkom si nekupujeme len zariadenie do nášho domu, ale doslova kus životného priestoru. Bude nám slúžiť, potešovať, vytvárať pohodu, v ktorej sa chceme cítiť príjemne. Zlé rozostavenie a nepasujúci nábytok negatívne vplýva na celkový dojem bývania. Nábytok na mieru je skvelou oporou nielen estetike, ale aj maximálnej funkčnosti.   Kuchyňa s dôrazom na detail Azda v žiadnej inej časti domu sa tak nespája funkčnosť s estetikou ako práve v kuchyni. Ide o súčasti, ktoré každý deň potrebujete používať. Musia vydržať aj nedeľné klepanie rezňov. „Táto miestnosť by preto mala byť jedinečná a svojská, presne podľa predstavy jej užívateľa. Každá skrinka by mala mať svoje miesto, pracovná doska spĺňať parametre náročnosti užívania, kovania šuplíkov kvalitu dennej námahy,“ hovorí o kuchyni Jana Demková zo spoločnosti Artiko, špecializujúcej sa na výrobu nábytku na mieru. Kuchyňa si priam pýta zásah stolára a individuálneho prístupu. Nikde viac nebude chýbať nevyužitý priestor a niekde viac nebudú vadiť prázdne miesta ako práve v kuchyni. Obývačky spojené s kuchyňou Čoraz častejšie sa využíva koncept spojenia obývačky a jedálenského kúta. To si vyžaduje dôraz na vzájomné ladenie a štýlovú jednotu. Práve nábytkom na mieru môžete zaručiť, že oddychová a pracovná časť budú opticky oddelené, ale zároveň budú jasne patriť k sebe. Nechajte si poradiť s výberom stoličiek, tónov, farebnosti aj povrchovej úpravy tak, aby všetko ladilo ako má. Tento výdobytok získajú všetci tí, ktorí si vyberú nábytok na mieru a nehľadajú po obchodoch kúsky, ktoré sa k sebe aspoň vizuálne ako tak hodia. Skrine s dôrazom na individualitu Vstavané skrine nikto neprehliadne. Zároveň by však mali len nenápadne dopĺňať celkový dizajn bývania. Individuálny prístup  k ich výrobe, presné začlenenie a prispôsobenie potrebám interiéru je vkusné a trendy. „Všetky používané typy úložných priestorov by mali byť v prvom rade prakticky a zároveň vkusne navrhnuté. Každá polička, každý úložný priestor by mali byť dokonale využité,“ hovorí Jana Demková. To platí nielen pre vonkajšie zasadenie skrine do koloritu bytu, ale aj využitie ich vnútorného priestoru. Nepodceňujte kvalitu a pohodlie Každý sme iný a pritom nábytok v štandardných predajniach a nábytkových hypermarketoch ponúka jednoliate formy a štandardné rozmery. Tým sa stávame otrokmi uniformity. Nábytok na mieru spĺňa najvyššie dizajnové nároky, ale zároveň je dokonale prispôsobený potrebám majiteľov. „Na mieru robená posteľ poskytne dokonalý odpočinok. K nej dizajnovo zladený, ostatný nábytok v miestnosti, vytvorí oázu pokoja a relaxu,“ hovorí Jana Demková zo spoločnosti Artiko. Doprajte si luxus na mieru vyrobenej postele, ktoré pohladí nielen oko, ale pričaruje aj pohodlnejšie sny. Upravený na rozmer vašej výšky, alebo potrieb miestnosti bude šperkom spálne. Nenechajte sa obmedzovať. Nábytok na mieru bude rozmaznávať nielen vaše telo, ale aj dušu.  

15.11.20183830

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Dom a byt:Sklenený dizajn

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Marek Dom a byt


Nábytkom si nekupujeme len zariadenie do nášho domu, ale doslova kus životného priestoru. Bude nám slúžiť, potešovať, vytvárať pohodu, v ktorej sa chceme cítiť príjemne. Zlé rozostavenie a nepasujúci nábytok negatívne vplýva na celkový dojem bývania. Nábytok na mieru je skvelou oporou nielen estetike, ale aj maximálnej funkčnosti.   Kuchyňa s dôrazom na detail Azda v žiadnej inej časti domu sa tak nespája funkčnosť s estetikou ako práve v kuchyni. Ide o súčasti, ktoré každý deň potrebujete používať. Musia vydržať aj nedeľné klepanie rezňov. „Táto miestnosť by preto mala byť jedinečná a svojská, presne podľa predstavy jej užívateľa. Každá skrinka by mala mať svoje miesto, pracovná doska spĺňať parametre náročnosti užívania, kovania šuplíkov kvalitu dennej námahy,“ hovorí o kuchyni Jana Demková zo spoločnosti Artiko, špecializujúcej sa na výrobu nábytku na mieru. Kuchyňa si priam pýta zásah stolára a individuálneho prístupu. Nikde viac nebude chýbať nevyužitý priestor a niekde viac nebudú vadiť prázdne miesta ako práve v kuchyni. Obývačky spojené s kuchyňou Čoraz častejšie sa využíva koncept spojenia obývačky a jedálenského kúta. To si vyžaduje dôraz na vzájomné ladenie a štýlovú jednotu. Práve nábytkom na mieru môžete zaručiť, že oddychová a pracovná časť budú opticky oddelené, ale zároveň budú jasne patriť k sebe. Nechajte si poradiť s výberom stoličiek, tónov, farebnosti aj povrchovej úpravy tak, aby všetko ladilo ako má. Tento výdobytok získajú všetci tí, ktorí si vyberú nábytok na mieru a nehľadajú po obchodoch kúsky, ktoré sa k sebe aspoň vizuálne ako tak hodia. Skrine s dôrazom na individualitu Vstavané skrine nikto neprehliadne. Zároveň by však mali len nenápadne dopĺňať celkový dizajn bývania. Individuálny prístup  k ich výrobe, presné začlenenie a prispôsobenie potrebám interiéru je vkusné a trendy. „Všetky používané typy úložných priestorov by mali byť v prvom rade prakticky a zároveň vkusne navrhnuté. Každá polička, každý úložný priestor by mali byť dokonale využité,“ hovorí Jana Demková. To platí nielen pre vonkajšie zasadenie skrine do koloritu bytu, ale aj využitie ich vnútorného priestoru. Nepodceňujte kvalitu a pohodlie Každý sme iný a pritom nábytok v štandardných predajniach a nábytkových hypermarketoch ponúka jednoliate formy a štandardné rozmery. Tým sa stávame otrokmi uniformity. Nábytok na mieru spĺňa najvyššie dizajnové nároky, ale zároveň je dokonale prispôsobený potrebám majiteľov. „Na mieru robená posteľ poskytne dokonalý odpočinok. K nej dizajnovo zladený, ostatný nábytok v miestnosti, vytvorí oázu pokoja a relaxu,“ hovorí Jana Demková zo spoločnosti Artiko. Doprajte si luxus na mieru vyrobenej postele, ktoré pohladí nielen oko, ale pričaruje aj pohodlnejšie sny. Upravený na rozmer vašej výšky, alebo potrieb miestnosti bude šperkom spálne. Nenechajte sa obmedzovať. Nábytok na mieru bude rozmaznávať nielen vaše telo, ale aj dušu.  

29.08.20184457

LTn

1 192

Moderný dizajn interiéru bytu…

Spoločnosť Prunus vrele odporúčam každému… Práve pri tejto firme oceňujem…

PRUNUS - kuchyne a…
4.8/5 29 hodnotení

Rekonštrukcia bytového jadra

S vykonanou pracou sme spokojni.

Pekné kúpeľne
Pekné kúpeľne
4.9/5 19 hodnotení

sklenena zástena s motívom

Boli sme veľmi spokojní.

Sklenenázástena
Sklenenázástena
5/5 124 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím