Nábytok z masívu! Čo sa oplatí vedieť?

Dom a byt:Objavte krásu dreva

Marek 28.05.201513400

Nábytok z masívu! Čo sa oplatí vedieť?

Masívne drevo. Veľa ľudí má pred ním pri zariaďovaní rešpekt. Je drahšie pri prvotnej investícii, no v konečnom dôsledku masívny nábytok vie peniaze podstatne ušetriť. O využití masívnych interiérových doplnkov a nábytku  sme sa porozprávali s majiteľom firmy Drevohit s.r.o., pánom Vladimírom Košutom.

Prečo je lepšie voliť masív pred klasickou lepenou drevotrieskou?

Dôležitou prednosťou masívneho nábytku a interiérových doplnkov je jeho zdravotná nezávadnosť. Keď drevo kvalitne ošetríme, zabránime vylučovaniu formaldehydov a iných škodlivých látok, ktoré sa nachádzajú v lepidle. Predností je však oveľa viac. Ďalšou je napríklad ľahké dodatočné upravovanie. Obrúsenie, prelakovanie prípadne prevoskovanie. Je to veľmi jednoduché a čo je dôležité- zachová sa celkový vzhľad. Masívne drevo vydrží niekedy až 5-krát dlhšie ako drevotrieska, čo ho robí žiadaným medzi spotrebiteľmi. Okrem toho je v dnešnej dobe veľmi moderné a pôsobí teplo, útulne.

Čo je vhodné na výrobu z masívneho dreva ?

Takmer všetko. Záleží to však aj od klientových predstáv a jeho možností. Vezmime si napríklad takú kuchynskú dosku. Existuje nespočetné množstvo drevotrieskových dosiek rôznych odtieňov, hrúbky a kvality. Ja osobne odporúčam svojím klientov masívnu dubovú kuchynskú dosku. Prečo? Pretože je odolnejšia ako dosky drevotrieskové. Pri správnej povrchovej úprave vydrží veľmi dlho a nemusíte sa báť odštiepenia, vydutia či podmytia. Ak sa aj vyskytne nejaká nežiadaná chyba, dá sa odstrániť prebrúsením a následnou novou povrchovou úpravou. Nemusíte ju zmeniť, len ju veľmi jednoducho a rýchlo dostanete do pôvodného stavu. Nemám klienta, ktorý by na masívnu kuchynskú dosku nadával. Ešte som nemal ani jednu reklamáciu na tento typ kuchynskej dosky.

Hovorí sa, že masív je investícia na celý život. Môžete s tým súhlasiť?

Určite áno. Naša firma volí masív veľmi často. Klienti požadujú kvalitu a masív je schopný ju dodať vo veľmi vysokej miere. Schody, postele, masívne stoly, zábradlia. Dnes už každý vie, že schody z masívu sú najvhodnejšou investíciou. Veľmi dlho vydržia a po niekoľkých rokoch používania sa dajú prebrúsiť a povrchovo upraviť tak aby vyzerali ako nové. To všetko rýchlo, kvalitne a lacno.

Aké sú aktuálne trendy v oblasti dizajnu z masívneho nábytku?

Novým trendom pri zariaďovaní domácností sú masívne kuchynské alebo jedálenské stoly. Niektorí klienti doslova bažia po tom aby vyzerali ,staro či historicky. Dnes sa dá využiť každá prasklina tak aby vyzerala moderne. Za posledný rok sa počet objednávok na tento druh nábytku zdvojnásobil.  Posteľ z masívu okrem moderného vzhľadu ponúka aj kvalitnejšiu konštrukciu, čo v konečnom dôsledku znamená jej dlhšiu trvácnosť. Posteľ tohto typu z módy nikdy nevyjde, čo nemôžeme povedať o posteliach z iných typov materiálov, ktorých ,,modernosť,, sa mení v dnešnej dobe takmer každým rokom. Masív je teda ako by sa dalo povedať stále moderný a aktuálny.

 

Chcete kvalitný masívny nábytok za dobrú cenu? Neváhajte sa poradiť a spýtať na realizáciu priamo u pána Vladimíra Košuta.

Komentáre Disqus.
(5/5) 5 referencií
Drevohit s.r.o.

Spoločnosť DREVOHIT s.r.o. pôsobí od roku 2008 a zaoberá sa najmä stolárskymi prácami. Ponúkam…

JozefK

1 230

Altánok

Keď som sa v okolí informoval, kto by mi dokázal vyrobiť špecifický altánok na…

Masívny nábytok

Firma Drevohit mi pomohla uskutočniť môj dlho očakávaný sen. Masívny kuchynský…

AdamF

1 312

Nábytok

Pán Košut so svojou firmou Drevohit vo mne zanechal silný dojem. Veľmi…

Drevohit s.r.o.
5/5 5 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím