AKTUÁLNE


Záhrada, závlaha aj dom v lete bez starostí

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Záhrada, závlaha aj dom v lete bez starostí

Marek


Rodinný dom je obrovskou výhodou oproti panelákovému bývaniu. Na druhej strane si vyžaduje aj viac starostlivosti. Tú však môžete zložiť na plecia profesionálov a tešiť sa len z priaznivých účinkov letnej pohody na vlastnej záhrade. Záhrada ako z katalógu Vysadiť si trávnik na záhrade zvládne asi každý, ale aby vás záhrada potešila na duši a pohladila na srdci, na to je vhodné spoľahnúť sa na odborníka. Tak, ako si ani šaty nešijeme sami, tak aj tvorba záhrady je do istej miery o kumšte a tvorivosti. „Mať krásnu záhradu je niečo, čo vás nebude tešiť len jednu sezónu, ale každý rok. Pri správnom navrhnutí záhrady a základnej starostlivosti môže ísť o celoživotnú ozdobu okolia domu,“ hovorí Pavol Vedel  zo spoločnosti AB majstri. Práve oni realizovali záhrady pre rodinné domy, ale aj firmy, veľké spoločnosti a vedia realizovať aj projekty záhrad a zelene pre samosprávy. Také, aby potešili aj oko, aj boli čo najmenej náročné. Bezúdržbová záhrada Starostlivosť o kvety a zeleň na záhrade nie je jednoduchá záležitosť A nie je to len kosenie trávnika, čo zvládnu už aj automatické kosačky. Starostlivosť o záhradu je aj o správnom zvlažovaní, strihaní, údržbe kríkov, presádzaní kvetov, hnojení, kyprení a vytváraní dokonalých podmienok pre zeleň. Nemusí to byť však drina na celé dni.  „Mnoho ľudí si myslí, že starostlivosť o záhradu je náročná. My sa snažíme vytvárať záhrady, ktoré vyžadujú čo najmenšiu údržbu. Aj vďaka inštalácii zavlažovacích systémov, ktoré vieme inštalovať aj už do existujúcich záhrad. Zároveň však poskytujeme komplexný servis starostlivosti o záhradu. O všetko sa vieme postarať a majiteľ si užíva len krásu zeleň,“ hovorí Pavol Vedel. Tak isto aj v rámci zazimovania, aby záhrada prežila zimu a v plnej kráse rozkvitala v ďalšom roku. Altánky aj obnova domu Ku krásnej záhrade patrí aj pekný altánok, prípadne záhradný domček, prípadne rekonštrukcia starej stavby. Spoločnosť AB majstri sa špecializuje nielen na úpravu záhrad, ale na komplexnú starostlivosť o váš domov a priestorov okolo neho. Ak túžite po novom altánku, kameninovom chodníku, plote, či obnove starého domu, stačí, sa na nich obrátiť. „Dnes je moderným trendom, že bývať v domoch a peknej záhrade chcú aj mladí ľudia, ktorí nevedia rekonštruovať starý dom, starať sa o záhradu, ale venujú sa svojej práci, v ktorej sú dobrí. No a o záhradu, obnovu, či stavbu domu a  vytvorenie romantickej záhrady, o to s vieme postarať na kľúč zasa my,“ hovorí  Pavol Vedel. Môžete sa tak venovať svoje práci, rodine, starosť zveriť na profesionálov a užívať si príjemný život v rodinnom dome bez starostí. Práve z toho dôvodu sa AB majstri venujú záhrade a starostlivosti o dom komplexne. Ak chcete navrhnúť záhradu, závlahový systém, alebo len pokosiť, prípadne postaviť záhradný domček, navštívte stránku AB majstri.

27.06.20191128
Pri kúpe nových okien neváhajte, vyberte si plastové

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Pri kúpe nových okien neváhajte, vyberte si plastové

effectix effectix


Nechcete mať okná ako každý druhý? Plastové okná sú najrozšírenejšie nielen pri rekonštrukciách, ale aj v prípade novostavieb. Nie je však okno ako okno, o tom vás presvedčia roky jeho využívania. Cenovo najdostupnejšie sú plastové okná Hliníkové, drevené alebo plastové? Ak hľadíte najmä na ekonomickú stránku, určite vyhrajú plastové okná, ktoré i napriek najpriateľskejšej cene dokážu ohromiť moderným dizajnom a funkčnosťou. Len si spomeňte na pôvodné okná vo vašom dome alebo byte. Keď ste kúrili, ani ste nemali ten pocit, pretože príjemné teplo unikalo oknami von. Ako „bonus“ ste mali vždy čerstvo vyvetrané, lebo cez okná prefukovalo. Alebo sa rozhodnete pre bežné plastové okno, ktoré sa bude správať len o niečo lepšie a po pár mesiacoch stratí svoju pôvodnú farbu, alebo stavíte na renomovaných výrobcov, ktorí garantujú zachovanie vlastností vašich plastových okien a odbornú montáž. Moderné plastové okná zdobia rozmanité farebné odtiene, stačí si vybrať taký, ktorý korešponduje so stavbou a jej štýlom. Ani s modrými, zelenými alebo červenými plastovými oknami nebude váš dom vyzerať smiešne, je to otázka kombinácie. Napriek cenovej dostupnosti plastových okien sa dočkáte perfektnej zvukovej a tepelnej izolácie, dobrej bezpečnosti, ale i dokonalého prevedenia, čo sa týka dizajnu okien. Plastové okná vyrobené špičkovou technológiou K nespochybniteľným výhodám moderných plastových okien patrí to, že sú vyrobené z prvotriednych materiálov a technikami, ktoré garantujú ich farebnú stálosť, dlhoročnú odolnosť (voči počasiu, nárazom) a stabilitu. Aktuálne si viete vyberať z PVC profilov s dvojitým alebo až trojitým tesnením a s bezpečnostným kovaním. I na prvý pohľad obyčajné plastové okno sa vám dokáže po správnej montáži postarať o úsporu pri vykurovaní a každé ráno i večer vás ušetrí aj hluku z ulice. Kto žije v meste, vie, aký nepríjemný je zvuk premávky alebo hlučných skupiniek ľudí. Medzi ďalšie výhody najmodernejších plastových okien patrí tiež ich chemická odolnosť a široké možnosti využitia – v bytoch, domoch, hoteloch, na chatách. Vyrábajú sa v rozmanitých rozmeroch i v atypických tvaroch, vidno ich aj v podkrovných izbách alebo na komerčných budovách. Plastové okná môžu byť inštalované napevno alebo sa dajú otvoriť dokorán či len vyklopiť. Jednoducho – môžete si ich navrhnúť presne podľa svojich potrieb a požiadaviek na dizajn. Vhodná starostlivosť o okná (pravidelné čistenie, premazávanie kovových dielov v zatváracom mechanizme) vám ich životnosť ešte viac predĺži.

25.06.2019887
Krbové drevo a brikety. Ekologické palivo, s ktorým ušetríte

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Krbové drevo a brikety. Ekologické palivo, s ktorým ušetríte

Marek


Kúrenie a ohrev teplej vody patria medzi najväčšie položky v rodinnom rozpočte . Vďaka alternatívnym palivám však môžete šetriť nielen peniaze, ale aj samotné životné prostredie. Jednou z možností sú stopercentné prírodné brikety a krbové drevo. Brikety nie sú žiadna chémia, ale ekologické drevo Krbové brikety nepredstavujú žiadnu záťaž pre prírodu. Nevzniká kvôli nim výrub nových stromov. Drevené brikety sa vyrábajú vysokotlakovým lisovaním odpadových materiálov, ktoré vzniknú pri spracovaní dreva v drevovýrobe. Najpoužívanejší materiál pre výrobu brikiet sú drevená štiepka a piliny. Dôležité je však povedať, že ide len o mechanický proces. Pri výrobe brikiet sa nepoužívajú žiadne chemické látky ani lepidlá, či spojivá. „Našim zákazníkom ponúkame 100 % bukové drevené brikety, ktoré sú mechanicky zhutnený horľavý materiál, vyrábaný lisovaním,“ hovorí  Juraj Belkovič  zo spoločnostie Ekopalivko a dodáva: „Drevené brikety patria medzi najekologickejšie palivá v súčasnosti. Svojimi vlastnosťami sa podobajú drevu, ale majú vyššiu hustotu a väčšiu výhrevnosť. To v praxi znamená, že s menším počtom paliva dosiahnete požadovanú teplotu a to sa prejavuje na ekonomike vašej domácnosti. Navyše popol z brikiet je tak ekologický, že poslúži aj ako vhodné hnojivo pre vašu záhradu. Palivo pre každý kotol Brikety a krbové drevo môžete spaľovať v každom zariadení na pevné palivo. Je teda jedno, či na vykurovanie používate kotol alebo napríklad si len v kuchyni prikladáte pár polienok do kachlí počas zimných večerov. Všade sem sa hodia aj brikety a krbové drevo. Vyskúšať tento spôsob spaľovania môžete kedykoľvek, kotol nepotrebuje žiadne špeciálne úpravy. Ak ste sa rozhodli dokonca pre inováciu vášho kotla, môžete využiť aj štátne dotácie na kotol spaľujúci peletky, ktoré vám tiež pohodlne až k dverám dodajú z Ekopalivka. Začnite sporiť okamžite Výhodou drevených brikiet je, že s nimi začínate šetriť prakticky okamžite. „V porovnaní s kúrením plynom, elektrinou a drevom, ušetríte minimálne 25 % na kúrení za sezónu,“ hovorí Belkovič a dodáva, že pre priemerný bungalov s rozlohou od 80 do 100 metrov štvorcových spotrebuje za rok tonu brikiet. Rýchla dodávka aj platba kartou Ak premýšľate o spaľovaní briekiet, neváhajte osloviť Ekopalivko, ktoré spolupracuje výhrade len s českými a slovenskými dodávateľmi a dodáva produkty vo vysokej kvalite. Pritom do dvoch dní vašu objednávku zrealizujú a dodajú až k vám domov. „Pre klientov navyše prinášame možnosť zaplatiť na mieste celú dodávku kartou. Dopredu nemusia nič platiť,“ hovorí Belkovič. Vyskúšajte kvalitné krbové drevo a brikety a pre viac informácií kliknite tu.

20.06.2019846
UV tlač premení každý interiér na moderný a krásny

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

UV tlač premení každý interiér na moderný a krásny

Marek


Chcete rekonštruovať interiér a obohatiť ho o praktické vstavené skrine? Určite sa ohliadnite po možnosti dekorovania pomocou UV tlače. Ide o modernú a progresívnu technológiu, ktorá aj z „bežnej“ skrine môže spraviť umelecké dielo. Interiér o poznanie krajší a žiarivejší Investícia do vstavanej skrine nie je na rok ani na dva, ale na desiatky rokov. Dá sa povedať, že sa stáva trvalou súčasťou interiéru. Pretože na rozdiel od bežného nábytku si vstavanú skriňu nepresťahujete. Preto je samozrejme dôležité, aby aj jej výzdoba odolávala času. Práve UV tlač túto možnosť ponúka.  „UV tlač je nesmierne trvácna. Dáva sa pod špeciálne sklo, ktoré zvýrazňuje samotný obraz a zvyšuje jeho atraktivitu. Toto dekorovanie vstavaných skríň možno považovať za najnovšiu technológiu potlače a vydrží prakticky tak dlho, ako celá skriňa, takže nastálo,“ hovorí o výhodách UV tlače Patrik Župánek zo spoločnosti Rolkom. Výhoda tejto technológie tak isto je, že umožňuje na vstavanej skrini zachytiť akýkoľvek obrazec. Vstávať môžete každé ráno ako na dovolenke Predstavte si, že máte vstavanú skriňu v spálni a hneď po prebudení sa pozriete na krásny obraz ryžových políčok, ktoré ste si odfotili niekde na exotickej dovolenke. Alebo milujete pyramídy z Egypta? Žiadny problém. Nabijete sa tak každý deň úžasnou energiou. Fotografie vytvorené pomocou UV tlače sú totiž stále a farby nevyblednú ani po rokoch. Môžete pritom použiť akúkoľvek vašu fotografiu, grafiku, alebo obrázok, ktorý vás poteší. Zharmonizujte si interiér Patrik Župánek hovorí, že UV tlač je vhodná ako na menšie dekorácie na vstavenej skrini, tak aj celoplošné. Nemusíte mať v spálni alebo v obývačke iba fotografiu, ale napríklad aj čoraz modernejšie harmonizujúce obrazy, rôzne vibračné obrazce, ktoré  farbami a štruktúrou dokážu zharmonizovať celé okolie. Takýto dizajn sa hodí nielen pre byty a domy, ale napríklad aj pre dekoráciu masážneho štúdia, meditačných miestností a podobne. UV tlač pritom vyzdvihne samotné farby a dostanú tak ešte intenzívnejší a krajší nádych. UV tlač prekonala foto tapety Fototapety na vstavaných skriniach nevyzerali zle, avšak UV tlač je podstatne vyšší level. Fototapety nemali taký lesk a navyše ani tak dlhú životnosť. UV tlač je zatiaľ neprekonateľná. Je potom už len na vás, či si touto technológiou dáte potlačiť celú skriňu alebo napríklad len výrez na ozdobenie. „Existuje mnoho možností, ako si pomocou UV tlače okrášliť priestor. Výsledok je však vždy rovnaký, budete sa z neho tešiť,“ dodáva Župánek. Cenovo je UV tlač drahšia ako použitie fototapety, ale dizajnom aj kvalitou je úplne inde. Lenže nezabudnite, že vstavanou skriňou nekupujete len nábytok, ale plnohodnotnú súčasť bývania. Viac informácií o vstavaných skriniach na mieru a možnostiach UV tlače nájdete tu: https://www.vstavaneskrine.com/    

24.04.20191747
Jar je tu. Okná potrebujú nielen umyť, ale aj renovovať

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Jar je tu. Okná potrebujú nielen umyť, ale aj renovovať

Marek


Umývanie okien už tradične patrí k rituálom, ktorý chce väčšine domácnosti stihnúť v jarnom období. Je však rozdiel umyť len sklá a postarať sa o okná komplexne. Jar a leto sú pritom ideálny čas, keď môžete okná oživiť nielen tým, že ich umyjete. Pretože okná nie sú len na to, aby sme cez ne videli. Zabezpečujú nám aj dobrú klímu v miestnosti a sú súčasťou vzhľadu interiéru  aj exteriéru. Všetky tieto zložky si zaslúžia, aby sme im venovali pozornosť. Iba vtedy budú dobre slúžiť. Starajte sa o eurookná Eurookná patria k najspoľahlivejším aj najekologickejším oknám. Drevo je drevo a takéto okná vydržia prakticky celý život. Má to však háčik. Treba sa o ne aspoň z času na čas postarať. Marián Drahovský z firma DM servis hovorí: „Ľudia si často myslia, že ak si kúpia eurookná, tak im budú slúžiť roky bez toho, aby sa o ne starali. Zabúdajú, že ide o drevo, ktoré je vystavené poveternostným vplyvom a údržba v podobe obnovy vonkajšieho náteru, ošetrenia voskom alebo natrenia náterom proti plesniam a zahnívaniu je základom.“ Práve počas teplých letných dní je priestor, na to, aby ste aj eurooknám venovali starostlivosť, vďaka ktorým budú skutočne dlho slúžiť a nezačnú po pár rokoch trpieť na problémy s tesnením. Popraskaný lak sa dá ľahko opraviť Hliníkové okná sú po zimách náchylné na popraskanie laku. Aj tu sa im dá rýchlo pomôcť. Obrúsením starého laku a nanesením nového. Takáto obnova okien sa oplatí napríklad aj v prípade, že meníte fasádu domu alebo si chcete premaľovať izbu na inú farbu. Premaľovať tak môžete aj okná, aby lak ladil aj s novou maľovkou. Oplatí sa čistiť aj plastové okná Plastové okná nenatierame ani neobrusujeme, ale napriek tomu si zaslúžia ochranu a oživenie. Marián Drahovský  hovorí: „Aj platové okná môžu opäť zažiariť svojou krásnou bielou farou. Slnko a počasie vedia plast nepekne patinovať. Existuje však čistič, ktorý im dokáže vrátiť oživenú farbu.“ Bolo by škoda, ak by ste umyli len sklenené tabule a rámy ostali „špinavé, v DM servis registrujú preto čoraz viac požiadaviek na úpravu okien práve týmto typom obnovy. Problematická tesniaca pena Leto je ideálny čas aj na väčšie stavebné zásahy a doteplenie okien. Marián Drahovský upozorňuje, že často za problémom zlého tesnenia nie sú samotné okná, ale zvetraná tesniaca pena okolo nich. „Aj táto pena má svoju životnosť. Vždy meriame termokamerou, kadiaľ vedie únik tepla. A tesniaca pena okolo okien má životnosť približne 15 rokov. Ak je pod tenkou vrstvou omietku, životnosť sa znižuje.“ Aj to sa dá riešiť bez výmeny okien. Obvykle stačí  penu nahradiť novou, okná dobre osadiť a potom už ostáva len obnoviť parapet novým nástrekom a máte okná opäť ako nové,  nielen umyté. Na zimu tak zamedzíte tepelným mostom a už v lete sa dostaví lepšia izolácia v podobe menšieho prechodu teplého vzduchu do interiéru. Ak chcete obnoviť okná určite navštívte DM servis

10.04.20191417
Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Marek


Nové bývanie je vždy veľký krokom pre každého jednotlivca aj rodinu. No o tom, ako sa budete v novom príbytku cítiť, nerozhoduje len počet metrov štvorcových, lokalita a prípadne susedia, ale aj to, ako pekne, dobre a funkčne vybavíte svoj interiér. Myslíte na to najdôležitejšie Ak ste si vybrali svoj nový projekt na bývanie  a je jedno, či ide napríklad o byt alebo dom, je dôležité premyslieť si nielen obstarávacie náklady na zabezpečenie samotnej nehnuteľnosti, ale aj na jej vybavenie. Pritom ak budete počítať s financiami na zariadenie, je vždy dobré investovať najviac do toho, čo budete používať najviac a najčastejšie. To znamená, že sa neoplatí vybrať sedačku ak napríklad nemáte vyriešenú kuchyňu. Práve v tomto bode je vhodné premýšľať o kuchyni na mieru. Pretože práve to je riešenie, ktoré vám dokáže maximalizovať využitie priestoru, dokonale je možné kuchyňu zladiť s interiérom a tak isto aj kvalita kuchýň na mieru je o pár kategórii vyššia ako bežná strojová výroba v „hypermarketoch s nábytkom“. Skúste sa inšpirovať Výhodou kuchyne na mieru nie je len to, že nemusíte riešiť kompromisy a že vám nikde neostanú medzery, kde nebudete vidieť, čo dať a zbytočne sa tak ukrajujete o úžitkovú plochu, ale odborný predajca zo spoločnosti Kuchyne bmv hovorí, že je to aj o inšpirácii: „Nájdete kuchyňu, ktorá sa vám páči. Napríklad v časopise alebo u známeho. A zrazu nie je problém mať takú istú alebo podobnú.“ S rovnakými funkciami, odkladacími priestormi. Prípadne si môžete kuchyňu sami nakresliť, vysnívať a nechať vyrobiť. Nie je to krajšie mať kuchyňu podľa vlastných predstáv, ako sa uspokojiť s tuctovými modelmi z obchodu? Nemáte nápad? Zoberte si bývanie aj s kuchyňou Kvalitné kuchyne na mieru od Kuchyne bmv si napríklad vybral developer pre svoje stavby v Rezidencii Miloslavov, v obci vzdialenej necelých 10 km od Bratislavy, pričom prijekt stelesňuje predstavu pokojného bratislavského vidieka. Tu si môžete bývanie nielen kúpiť už rovno s kuchynskou linkou v špičkovej kvalite od Kuchyne bmv, ale v ukážkových realizovaných domoch si aj pozrieť, ako taká kuchyňa vyzerá. Ako funguje a čo všetko obsahuje. Práve spojenie síl v podobe kvalitných stavieb a špičkových Kuchýň bmv posunie vaše bývanie na novú úroveň. Výborná kuchyňa aj k rekonštrukcii Kuchyne bmv však nie sú určené len do novostavieb a nových bytov. Je zaujímavé aj pri rozsiahlejšej rekonštrukcii siahnuť po kuchyni na mieru. „Kuchyňou na mieru pri rekonštrukcii môžete objaviť skryté rezervy a možnosti a tak vlastne radikálne zmeniť funkčnosť aj vzhľad vášho bývania,“ hovorí odborný predajca z Kuchyne bmv. Ak teda chcete zariaďovať nový priestor, alebo rekonštruovať, voliť si kuchyňu na mieru je jedno z najlepších rozhodnutí.   Pre kuchyne viac informácií o kuchyniach na mieru navštívte: https://www.kuchyne-bmv.sk/  , alebo priamo spoločnosť na Popradsej 5 v Bratislave. Informácie vám poskytnú aj na telefónnom čísle 0948 228 119.    

15.03.20192925
Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov

Marek


Podlaha nie je len nutnosť, po ktorej budeme stúpať. Môže byť svojim spôsobom umeleckým dielom. Ktoré podlahy sa hodia do kúpeľne, ktoré do obývačky či kuchyne? Ktoré najviac vydržia a ako sa o ne starať? To sú otázky, ktoré zaujímajú každého, kto zvažuje výmenu, alebo osadenie nových podláh. Preto sme sa v spolupráci s našimi dodávateľmi rozhodli pomôcť s výberom a správnym prístupom k údržbe podláh. Základom je podlahu dobre položiť Podklad je rovnako dôležitý ako samotná podlaha. Príprave podkladu, jeho vyrovnaniu aj správnej vlhkosti treba venovať náležitú pozornosť. Pri pokládke drevenej podlahy je alfou a omegou správna vlhkosť. „Pracujem pri kladení podlahy vždy s vlhkomerom, aby sa dosiahol správny pomer vlhkosti na kladenie,“ hovorí Rober Pohl o prístupe, ktorý mnohí domáci majstri podcenia. Nie je nič horšie, ako klásť drevo pri zlom pomere vlhkosti. O systéme montáže a vylepšení výdrže drevených podláh hovorí článok Dobrú podlahu garantuje len kvalitná montáž a starostlivosť.   Podlahové kúrenie pod parketami Parkety patria k tradičným typom podláh, ale pokojne môžete s nimi skombinovať aj novinky podlahového kúrenia. „Odborníci sa jednoznačne zhodujú, že čím menší je tepelný odpor nášľapnej vrstvy podlahy, teda čím horšie izoluje, tým bude mať kúrenie lepší efekt,“ hovorí Vojtech Nyigri  zo spoločnosti Patemal, ktorá sa zaoberá pokládkou parkiet pre podlahové kúrenie. V článku nazvanom Podlahové kúrenie pod parketami nájdete zaujímavé tipy s akým podlahovým kúrení je vhodné parkety kombinovať a akom prípade je dobré použiť radšej koberec. Drevo je drevo Drevené podlahy sú trváce, príjemné na chodenie, majú množstvo výhod. „Drevo zo stromov  použité na výrobu parkiet rastie desiatky rokov v čistom, prírodnom prostredí lesa a je v ňom naakumulovaná vesmírna energia, ktorú zo seba v našom interiéri odovzdáva,“ hovorí Ing. David Kiss zo spoločnosti Drevené parkety, s.r.o. V článku Kľúčové výhody drevených parkiet ide ešte ďalej a predstavuje množstvo noviniek a pozitív, ktoré má drevená podlaha.   Starostlivosť, ktorá sa vráti Drevo si vyžaduje možno viac starostlivosti, ktorá sa však vráti v podobe krásnej podlahy počas desiatok rokov. Celodrevené parkety vydržia celý život, parkety s vrstvou dreva napríklad 3 mm vydržia približne tridsať rokov. O údržbu sa treba zaujímať, ak na parketách vidieť sivé kúsky dreva,“ radí odborník na parkety Jaroslav Petrák z nabytok-parkety.sk., ktorý nás v článku Aj staré parkety môžu byť ako nové prevedie starostlivosťou o parkety. Objavte krásu linolea Skvelou alternatívou k parketám je linoleum. Prírodný materiál, ktorý hýri množstvom farieb, ľahko sa udržiava a je trvácny. „Najväčšou výhodou prírodného linolea je ľahkú údržba, rýchla pokládka, trvácnosť a farebná a vzorová pestrosť. Samozrejme v prospech tejto krytiny hrajú aj čisto prírodné materiálny,“ hovorí Radomír Kliment z firmy KlimentSK v Banskej Bystrici. Prečítajte si o kladení linolea, jeho životnosti a výhodách v článku Prírodné linoleum – klasika so svetlou budúcnosťou.   Moderný vinyl Medzi hity posledných rokov patria vinylové podlahy, ktoré sa hodia aj do vlhkých priestorov, či na mechanicky namáhané miesta. „Vinylová podlaha je dostatočne odolná ako voči namáhaniu aj voči vode, pare a vlhkosti. Ukazuje ako vhodná alternatíva aj do vlhkejšieho prostredia. Prakticky môže plnohodnotne nahradiť aj keramickú dlažbu,“ hovorí Marek Čukáš zo spoločnosti Odpodlahy. Viac o tomto druhu podlahy sa dozviete v článku Vinylové podlahy sú ideálne do každej miestnosti.  

22.10.20149072
Aj staré parkety môžu byť ako nové

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Aj staré parkety môžu byť ako nové

Marek


Zdedili ste staré parketové podlahy, alebo by ste chceli tie, čo máte doma obnoviť? Pokiaľ ide o kvalitné drevené parkety aj po desiatkach rokoch môžu vyzerať ako nové, tvrdí Jaroslav Petrák. Parkety inovuje aj pokladá. Sám hovorí, že parkety sú na podlahu najlepšia investícia. Vydržia tridsať rokov v dobrej kondícii a pri správnej starostlivosti aj niekoľko generácií. Každých desať rokov To je čas, počas ktorého niektorí vymenia aj dvoje menej kvalitné podlahy. V prípade parkiet však príde na rad len poctivejšia údržba. „Samozrejme odolnosť aj životnosť parkiet záleží od hrúbky dreva v parkete. Celodrevené parkety vydržia celý život, parkety s vrstvou dreva napríklad 3 mm vydržia približne tridsať rokov. O údržbu sa treba zaujímať, ak na parketách vidieť sivé kúsky dreva,“ radí odborník na parkety Jaroslav Petrák z nabytok-parkety.sk.   Brúsenie nie je hračka Požičať si brúsny stroj nie je nič zložité. Vybrúsiť parkety je ale už vyšší level, hovorí Jaroslav Petrák: „Odborník vie, akú zrnitosť brúsenia použiť, ako dlho brúsiť a ako ošetriť podlahu, aby nenarobil viac škody ako úžitku. Problémom sú pre bežných ľudí samozrejme aj rohy.“ Nesprávnym prístupom k brúseniu môžeme aj kvalitnú podlahu nenávratne zničiť. Často už na opravu nemusí stačiť ani následný zásah profesionála. Tmelenie Je alfou a omegou peknej podlahy. Keďže parkety sú drevom, ktoré stále pracuje, nerovnosti v podlahe sa objavia prirodzene. Správnym tmelením sa eliminujú, „Umením je aj tmelenie, ktoré ostane medzi parketami aj po brúsení, nebude vypadávať, pukať, to všetko je ale alchýmia, ktorú sa treba naučiť. Zlé tmelenie pokazí celý dojem z podlahy,“ hovorí Jaroslav Petrák.   Lakovanie Posledná kapitola v starostlivosti o parkety. Lak je drahý a nanáša sa vo viacerých vrstvách. „Lak sa musí nanášať na dokonale čistú podlahu. Pre lepší efekt sa nanáša vo viacerých vrstvách, medzi ktorými sa robí medzibrúsenie. Na prvú vrstvu používam základný lak a ďalšie dve vrstvy natieram povrchovým,“ hovorí o praxi Jaroslav Petrák. Ide skutočne o prácu, ktorá sa nedá uponáhľať a vyžaduje si odborné skúsenosti. Nové aj staré Jaroslav Petrák pôsobí na Myjave a ponúka pokládku nových podláh, ale aj odbornú a cenovo výhodnú úpravu parkiet. Od brúsenia, až po konečnú fázu lakovania a poradenstvo pri údržbe. Jaroslav Petrák sa venuje aj výrobe nábytku a pokládke ako parkiet, tak aj plávajúcich podláh.     Ďalšie rady a tipy ako vybrať správnu podlahu do vášho bytu nájdete v článku Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov. foto: nabytok-parkety.sk.  

22.10.20145313
Dobrú podlahu garantuje len kvalitná montáž a starostlivosť

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Dobrú podlahu garantuje len kvalitná montáž a starostlivosť

Marek


Vysoko kvalitnú podlahu môže neodborný prístup a nesprávna inštalácia doslova pochovať. Dnes sme sa preto obrátili na Roberta Pohla z firmy Parketari, aby sme sa dozvedeli viac o pokládke kvalitných drevených parkiet a podláh. Nie je to úloha pre domáceho majstra Zatiaľ, čo laminátová podlaha predstavuje lacné riešenie a položiť ho ako - tak zvládne aj hodinový manžel, pokiaľ ide o parkety, je potrebná skúsená ruka odborníka. „Parkety predsa nie sú lacnou záležitosťou. Vedia síce vydržať celý život, ale iba v prípade správnej inštalácie. Pri pokládke podlahy samozrejme dávam na svoju prácu záruky a tak aj na všetky chyby, ktoré by sa mohli objaviť z dôvodu nesprávnej inštalácie,“ hovorí Robert Pohl.   Práca s vlhkomerom je základom Pri pokládke drevenej podlahy je alfou a omegou správna vlhkosť. „Pracujem pri kladení podlahy vždy s vlhkomerom, aby sa dosiahol správny pomer vlhkosti na kladenie,“ hovorí Rober Pohl o prístupe, ktorý mnohí domáci majstri podcenia. Nie je nič horšie, ako klásť drevo pri zlom pomere vlhkosti. Následok tak môže byť od sťahovania dreva až po jeho navlhnutie a zničenie. S odborným náradím podľa Pohla samozrejme položená podlaha vyzerá úplne inak ako z dielne domáceho majstra. Profesionálna chémia zaručí dlhodobý efekt Drevo je večne živý materiál. Preto jeho položením starostlivosť o podlahu nekončí. V prípade parkiet je dôležité ich správne ošetrovať. „Existujú rôzne typy parkiet, preto je vhodné sa už pri samotnej kúpe a inštalácii u odborníka informovať na chémiu pre údržbu. Osobne odporúčam profesionálnu chémiu BONA, s ktorou mám tie najlepšie skúsenosti a v starostlivosti o drevené parkety sú jednotkou,“ hovorí Robert Pohl. V prípade laminátových podláh odporúča len údržbu vlhkou handrou. Drevené podlahy si budú vyžadovať vyššiu mieru starostlivosti, no vďaka nej môžu vydržať niekoľko generácií. Z hľadiska výdrže predstavujú napriek vyššej počiatočnej investícii lacnejšiu alternatívu oproti  lacným laminátom, ktoré treba po čase vymeniť. Pri inštalácii odborníkom však každá podlaha jednoducho vydrží dlhšie a lepšie vyzerá.   Spoločnosť Parketari ponúka kvalitné služby na profesionálnej úrovni - montáž laminátových a drevených podláh a poradenstvo v tejto oblasti. - obhliadka - zameranie - cenová kalkulácia - úprava podlahy - odstránenie starej krytiny, vyrovnanie podlahy - montáž parkiet - poradenstvo pri nákupe podlahovej krytiny - doprava Obhliadka, zameranie, cenová kalkulácia a doprava v BA zadarmo.   Ďalšie rady a tipy ako vybrať správnu podlahu do vášho bytu nájdete v článku Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov.

22.10.20144802
Kľúčové výhody drevených parkiet

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Kľúčové výhody drevených parkiet

Marek


Poctivé drevo na podlahe sa stáva čoraz väčšou raritou. Napriek tomu poskytuje kvality, ktoré guma, dlažba, ani plávajúce podlahy nemôžu nahradiť. Podlaha z kvalitného dreva prežije niekoľko generácií a je to investícia, ktorá zhodnotí byt, či dom pri jeho predaji. No množstvo vymožeností parkiet oceníte v každodennom živote. Žiadna chémia Parkety sú čistým drevom. Žiadnymi pilinami držiacimi pokope vďaka lepidlu. Neuvoľňujú zo seba chemické látky a dokážu nás možno svojou dokonalosťou na prvý pohľad nadchnúť. „Drevo je živý materiál a svojimi vlastnosťami  blahodárne  pôsobia na ľudský organizmus. Drevo zo stromov  použité na výrobu parkiet rastie desiatky rokov v čistom, prírodnom prostredí lesa a je v ňom naakumulovaná vesmírna energia, ktorú zo seba v našom interiéri odovzdáva,“ hovorí Ing. David Kiss zo spoločnosti Drevené parkety, s.r.o. Luxusný originál Podlaha môže byť malým umeleckým dielom, ktoré v dobe strojovej a automatizovanej výroby predstavujú skutočne niečo netradičné. „Drevené podlahy majú svoj charakter, je to luxusný výrobok, ktorý pozdvihne váš interiér. Parketová podlaha je originál čo sa týka skladby a odtieňov dreva,“ hovorí David Kiss. Tak ako má inú hodnotu obraz - originál na rozdiel od jeho reprodukcie, tak isto má inú hodnotu aj drevená podlaha na rozdiel od umelej napodobeniny. „Cena drevenej parketovej podlahy je odrazom jej hodnoty. Masívna drevená podlaha je niekoľkogeneračná a obnoviteľná po 10 - 15 rokoch používania, do svojej pôvodnej podoby,“ vysvetľuje  David Kiss zo spoločnosti Drevené parkety. Parkety z poctivého dreva David Kiss zo spoločnosti Drevené parkety používa ako polotovar  pre masívne drevené parkety hlavne dubové prírezy. Parkety vyrába aj z drevín, ako sú  jaseň, javor, tepelne upravený jaseň alebo buk. Kombináciou týchto drevín sa dá tiež vytvoriť zaujímavý kazetový vzor parkiet. „Prírezy sa pred vlastným spracovaním sušia v kondenzačnej sušiarni. Následne sa spracovávajú na konkrétne kazetové vzory, alebo lamelové parkety. Hrúbka jednotlivých lamiel je 10 mm a šírka 48 mm, resp.60 mm. Vďaka svojej hrúbke sú parkety vhodné aj na podlahy, kde je nainštalované podlahové kúrenie,“ hovorí o možnostiach použitia David Kiss. Stále ako nové Medzi nesmierne výhody drevených parkiet patrí vlastnosť, že desiatky rokov vedia byť pri správnej starostlivosti stále ako nové. Prebrúsené a prelakované parkety vytvoria doslova novú podlahu s minimálnymi nákladmi aj o tridsať rokov.  „Masívna drevená podlaha majiteľovi a ďalším generáciám bude slúžiť mnoho desiatok rokov, nepodlieha módnosti, je to stará dobrá klasika. Povrchovo upravená prírodným, vysoko hodnotným 2- zložkovým parketovým olejom, je tou najlepšou alternatívou pre váš interiér,“ hovorí David Kiss a dodáva zaujímavú myšlienku, ako si vybrať, či chcete, alebo nechcete drevené parkety: „Prejdite sa bosými nohami po tradičnej, dubovej podlahe a následne po umelej podlahe s napodobeninou dreva. Vaše rozhodovanie sa pre podlahu bude jednoduchšie...“   Výroba a montáž drevených parkiet sa stala pracovnou náplňou Davida Kissa už v roku 1993.Kvalita parkiet a tiež aj montáž parkiet je garantovaná tým, že tejto činnosti sa vo firme Drevené parkety venujú odborníci s mnohoročnými skúsenosťami v tejto oblasti.Kazetové vzory parkiet, alebo jednoduché  lamelové vzory oslovujú zákazníkov s konzervatívnym, ale  aj s nekonvenčným cítením a dávajú možnosť dotvoriť si svoj vlastný interiér parketovou podlahou. Keďže sa pri výrobe parkiet jedná o ručnú prácu, doprajte interiéru, aby vynikol svojou originalitou a neopakovateľnosťou krás farieb a štruktúr dreva.   Ďalšie rady a tipy ako vybrať správnu podlahu do vášho bytu nájdete v článku Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov.                                

22.10.20147325
Podlahové kúrenie pod parketami

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Podlahové kúrenie pod parketami

Marek


Parkety sú synonymom klasickej podlahy. Vynikajúco sa však dajú kombinovať s novými technickými výdobytkami, akými je podlahové kúrenie. Drevo samo o sebe predstavuje teplý materiál, ak je ešte aj obohatené o kúrenie, je to krok k skutočne príjemnému, až rozprávkovému bývaniu. Podlahové kúrenie si vyžaduje špecifické podlahy „Odborníci sa jednoznačne zhodujú, že čím menší je tepelný odpor nášľapnej vrstvy podlahy, teda čím horšie izoluje, tým bude mať kúrenie lepší efekt,“ hovorí Vojtech Nyigri  zo spoločnosti Patemal, ktorá sa zaoberá pokládkou parkiet pre podlahové kúrenie.  Určite pri zvažovaní podlahového kúrenia netreba siahať po hrubých kobercoch – aj keď kombinácia niektorých typov kobercov s podlahovým kúrením (teplovodným) sa nevylučuje a môže byť celkom v zhode. Parkety však predstavuj skvelú alternatívu, ktorá je navyše moderná a funkčná desiatky rokov, pri správnej starostlivosti aj celý život. Pozor na vodu Podlahové kúrenie sa často kombinuje aj s rôznymi druhmi parkiet. Majú však jedno obmedzenie, na ktoré upozorňuje Vojtech Nyigri  zo spoločnosti Patemal: „Parkety je možné použiť na podlahové vykurovanie len  v prípade, ak je ako vykurovacie médium voda. Pri odporovom (elektrickom) podlahovom vykurovaní, parkety ale nie sú vhodným riešením.  V interiéroch s podlahovým vykurovaním možno uložiť tiež laminátové parkety, niektorí odborníci nevidia problém ani v drevených parketách, ale ich hrúbka by mala byť max. 1 cm. Dôležitý je technologický postup Aby nenastali problémy s deformáciou, je treba pri drevených aj laminátových parketových podlahách presne dodržať podmienky montáže. Tie približuje Vojtech Nyigri : „Betón by nemal mať menej ako 80 dní, ukladanie parkiet na čerstvý alebo vlhký betón je nepoužiteľné. Na betónovom podklade sa musí vždy položiť fólia, ktorá bráni prestupu vlhkosti. Ak sú parkety položené na podklade s podlahovým kúrením, je veľmi dôležité zabezpečiť v miestnosti vhodné klimatické podmienky – teplota vzduchu by mala byť približne 18 ºC a relatívna vlhkosť 40 – 70 %. Ak by ste tieto paramatre nedodržali, môžu sa jednotlivé podlahové dielce zdeformovať, čo by asi nebolo potešujúce.“ Typy parkiet vhodných na podlahové kúrenie: lam parkety 10mm mozaikové parkety 7mm intarzované parkety 10mmh hotové veľkoplošné parkety hrúbka 10-14 mm Druhy dreva, ktoré sa používajú pri parketách na podlahové kúrenie: dub, buk, agát, jaseň, čerešňa, orech, exotické drevo (hrúbka 10mm)   Ďalšie rady a tipy ako vybrať správnu podlahu do vášho bytu nájdete v článku Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov.   Firma Patemal z Okoča sa zaoberá výrobou, pokládkou a renováciou parkiet, ako aj pokládkou parkiet v kombinácii s podlahovým kúrením. Pomôže s výberom parkiet pre podlahové kúrenie aj s výberom vhodného dreva a parkiet do konkrétnych miestností.     Foto: Patemal – ukážka pokládky pariet

22.10.20147951
Prírodné linoleum – klasika so svetlou budúcnosťou

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Prírodné linoleum – klasika so svetlou budúcnosťou

Marek


Povesť mu narušili socialistické bytovky, kde sa kládlo linoleum tej najnižšej kvality. Často dokonca nešlo ani o skutočné linoleum, ale klasickú gumu. Pravé linoleum je kvalitné, prírodné, krásne a použité bolo aj na luxusnej lodi Titanic. Ak chcete mať dokonalú podlahu, linoleum môže byť rýchlym a cenovo prijateľným riešením. Čisto prírodný produkt Linoleum patrí k tradičným podlahám a je zmesou korku, ľanového oleja, živice, dreveného a vápencového prášku plus juty. Obsahuje množstvo farebných pigmentov vďaka ktorým možno linoleu vtaviť akýkoľvek odtieň, či štruktúru. „Najväčšou výhodou prírodného linolea je ľahká údržba, rýchla pokládka, trvácnosť, farebná a vzorová pestrosť. Samozrejme v prospech tejto krytiny hrajú aj čisto prírodné materiálny,“ hovorí Radomír Kliment z firmy KlimentSK v Banskej Bystrici. Príjemné aj odolné Linoleum je moderné, hoci už prežilo niekoľko desiatok rokov. Prechádza neustálymi inováciami. „Medzi jeho najväčšie prednosti patrí zanechanie príjemného pocitu z podlahy. Nie je chladivé, no zároveň je dostatočne odolné voči poškriabaniu, či dokonca cigaretovému ohorku,“ vysvetľuje Radomír Kliment. Linoleum je čoraz obľúbenejšou voľbou do minimalistických interiérov.   Montáž je jednoduchá Linoleum sa môže dodávať v dvoch prevedeniach. Prvou možnosťou sú dosky obvykle v rozmeroch  915x305x10mm. Zloženie linolea je 2mm vrstva linolea na nosnej HDF doske 6,8 mm, spodná izolačná vrstva korku 1,2mm. Pokládka takéhoto linolea sa nelíši od kladenia klasickej laminátovej podlahy založenej na  klik systéme. Montáž je rýchla a jednoduchá. Druhou alternatívou je kúpa linolea v rolke s hrúbkou 2mm. Takéto linoleum je potrebné k podlahe  prilepiť, máva jednoduchšiu farebnú škálu, ale je lacnou alternatívou určenou na každodenné používanie. Skvelá voľba v podobe Marmolea „Marmoleum je prírodná designová podlaha, dostupná v širokej palete farieb a vzorov. Ale je tiež dostupná v rôznych formách. Materiál je k dispozícii v pásoch dvojmetrovej šírky. Dekoratívnejší vzhľad môže byť dosiahnutý s kolekciou Dual. Marmoleum v štvorcoch. Produkt Marmoleum Click v podobe plávajúcej podlahy s jednoduchou pokládkou vďaka klik systému tiež ponúka veľa kombinácií,“ hovorí o zaujímavej forme Radomír Kliment z firmy KlimentSK. Podľa skúseností dodáva, že práve tento druh patrí medzi najobľúbenejšie. Linoleum sa totiž pre svoje vlastnosti aj povrchové úpravy stáva čoraz väčším favoritom medzi podlahami.   Firma KlimentSK sa zaoberá predajom a montážou podlahových krytín a tieniacej techniky do obytných a komerčných priestorov. Pracujú s kvalitnými materiálmi od renomovaných značiek. Vedia namontovať aj zákazníkom dodaný materiál.   Ďalšie rady a tipy ako vybrať správnu podlahu do vášho bytu nájdete v článku Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov.

22.10.20148930

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Neberte dvere len ako nutnosť

Dom a byt:Dvere do vášho domova

Neberte dvere len ako nutnosť

Marek Dom a byt


Povesť mu narušili socialistické bytovky, kde sa kládlo linoleum tej najnižšej kvality. Často dokonca nešlo ani o skutočné linoleum, ale klasickú gumu. Pravé linoleum je kvalitné, prírodné, krásne a použité bolo aj na luxusnej lodi Titanic. Ak chcete mať dokonalú podlahu, linoleum môže byť rýchlym a cenovo prijateľným riešením. Čisto prírodný produkt Linoleum patrí k tradičným podlahám a je zmesou korku, ľanového oleja, živice, dreveného a vápencového prášku plus juty. Obsahuje množstvo farebných pigmentov vďaka ktorým možno linoleu vtaviť akýkoľvek odtieň, či štruktúru. „Najväčšou výhodou prírodného linolea je ľahká údržba, rýchla pokládka, trvácnosť, farebná a vzorová pestrosť. Samozrejme v prospech tejto krytiny hrajú aj čisto prírodné materiálny,“ hovorí Radomír Kliment z firmy KlimentSK v Banskej Bystrici. Príjemné aj odolné Linoleum je moderné, hoci už prežilo niekoľko desiatok rokov. Prechádza neustálymi inováciami. „Medzi jeho najväčšie prednosti patrí zanechanie príjemného pocitu z podlahy. Nie je chladivé, no zároveň je dostatočne odolné voči poškriabaniu, či dokonca cigaretovému ohorku,“ vysvetľuje Radomír Kliment. Linoleum je čoraz obľúbenejšou voľbou do minimalistických interiérov.   Montáž je jednoduchá Linoleum sa môže dodávať v dvoch prevedeniach. Prvou možnosťou sú dosky obvykle v rozmeroch  915x305x10mm. Zloženie linolea je 2mm vrstva linolea na nosnej HDF doske 6,8 mm, spodná izolačná vrstva korku 1,2mm. Pokládka takéhoto linolea sa nelíši od kladenia klasickej laminátovej podlahy založenej na  klik systéme. Montáž je rýchla a jednoduchá. Druhou alternatívou je kúpa linolea v rolke s hrúbkou 2mm. Takéto linoleum je potrebné k podlahe  prilepiť, máva jednoduchšiu farebnú škálu, ale je lacnou alternatívou určenou na každodenné používanie. Skvelá voľba v podobe Marmolea „Marmoleum je prírodná designová podlaha, dostupná v širokej palete farieb a vzorov. Ale je tiež dostupná v rôznych formách. Materiál je k dispozícii v pásoch dvojmetrovej šírky. Dekoratívnejší vzhľad môže byť dosiahnutý s kolekciou Dual. Marmoleum v štvorcoch. Produkt Marmoleum Click v podobe plávajúcej podlahy s jednoduchou pokládkou vďaka klik systému tiež ponúka veľa kombinácií,“ hovorí o zaujímavej forme Radomír Kliment z firmy KlimentSK. Podľa skúseností dodáva, že práve tento druh patrí medzi najobľúbenejšie. Linoleum sa totiž pre svoje vlastnosti aj povrchové úpravy stáva čoraz väčším favoritom medzi podlahami.   Firma KlimentSK sa zaoberá predajom a montážou podlahových krytín a tieniacej techniky do obytných a komerčných priestorov. Pracujú s kvalitnými materiálmi od renomovaných značiek. Vedia namontovať aj zákazníkom dodaný materiál.   Ďalšie rady a tipy ako vybrať správnu podlahu do vášho bytu nájdete v článku Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov.

15.11.20183840

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Dom a byt:Sklenený dizajn

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Marek Dom a byt


Povesť mu narušili socialistické bytovky, kde sa kládlo linoleum tej najnižšej kvality. Často dokonca nešlo ani o skutočné linoleum, ale klasickú gumu. Pravé linoleum je kvalitné, prírodné, krásne a použité bolo aj na luxusnej lodi Titanic. Ak chcete mať dokonalú podlahu, linoleum môže byť rýchlym a cenovo prijateľným riešením. Čisto prírodný produkt Linoleum patrí k tradičným podlahám a je zmesou korku, ľanového oleja, živice, dreveného a vápencového prášku plus juty. Obsahuje množstvo farebných pigmentov vďaka ktorým možno linoleu vtaviť akýkoľvek odtieň, či štruktúru. „Najväčšou výhodou prírodného linolea je ľahká údržba, rýchla pokládka, trvácnosť, farebná a vzorová pestrosť. Samozrejme v prospech tejto krytiny hrajú aj čisto prírodné materiálny,“ hovorí Radomír Kliment z firmy KlimentSK v Banskej Bystrici. Príjemné aj odolné Linoleum je moderné, hoci už prežilo niekoľko desiatok rokov. Prechádza neustálymi inováciami. „Medzi jeho najväčšie prednosti patrí zanechanie príjemného pocitu z podlahy. Nie je chladivé, no zároveň je dostatočne odolné voči poškriabaniu, či dokonca cigaretovému ohorku,“ vysvetľuje Radomír Kliment. Linoleum je čoraz obľúbenejšou voľbou do minimalistických interiérov.   Montáž je jednoduchá Linoleum sa môže dodávať v dvoch prevedeniach. Prvou možnosťou sú dosky obvykle v rozmeroch  915x305x10mm. Zloženie linolea je 2mm vrstva linolea na nosnej HDF doske 6,8 mm, spodná izolačná vrstva korku 1,2mm. Pokládka takéhoto linolea sa nelíši od kladenia klasickej laminátovej podlahy založenej na  klik systéme. Montáž je rýchla a jednoduchá. Druhou alternatívou je kúpa linolea v rolke s hrúbkou 2mm. Takéto linoleum je potrebné k podlahe  prilepiť, máva jednoduchšiu farebnú škálu, ale je lacnou alternatívou určenou na každodenné používanie. Skvelá voľba v podobe Marmolea „Marmoleum je prírodná designová podlaha, dostupná v širokej palete farieb a vzorov. Ale je tiež dostupná v rôznych formách. Materiál je k dispozícii v pásoch dvojmetrovej šírky. Dekoratívnejší vzhľad môže byť dosiahnutý s kolekciou Dual. Marmoleum v štvorcoch. Produkt Marmoleum Click v podobe plávajúcej podlahy s jednoduchou pokládkou vďaka klik systému tiež ponúka veľa kombinácií,“ hovorí o zaujímavej forme Radomír Kliment z firmy KlimentSK. Podľa skúseností dodáva, že práve tento druh patrí medzi najobľúbenejšie. Linoleum sa totiž pre svoje vlastnosti aj povrchové úpravy stáva čoraz väčším favoritom medzi podlahami.   Firma KlimentSK sa zaoberá predajom a montážou podlahových krytín a tieniacej techniky do obytných a komerčných priestorov. Pracujú s kvalitnými materiálmi od renomovaných značiek. Vedia namontovať aj zákazníkom dodaný materiál.   Ďalšie rady a tipy ako vybrať správnu podlahu do vášho bytu nájdete v článku Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov.

29.08.20184470

pMasarykova

1 138

Interiérový dizajn, návrh…

Studio Prunus sme zvolili na základe odporúčania od priateľov a prezretí…

PRUNUS - kuchyne a…
4.8/5 29 hodnotení

Detská izba podľa požiadaviek…

S pracou firmy Maliar Kosice som bola nadmieru spokojna, rychle jednanie,…

Maliar Košice sro
5/5 68 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím