Prírodné linoleum – klasika so svetlou budúcnosťou

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Marek 22.10.201411729

Prírodné linoleum – klasika so svetlou budúcnosťou

Povesť mu narušili socialistické bytovky, kde sa kládlo linoleum tej najnižšej kvality. Často dokonca nešlo ani o skutočné linoleum, ale klasickú gumu. Pravé linoleum je kvalitné, prírodné, krásne a použité bolo aj na luxusnej lodi Titanic. Ak chcete mať dokonalú podlahu, linoleum môže byť rýchlym a cenovo prijateľným riešením.

Čisto prírodný produkt

Linoleum patrí k tradičným podlahám a je zmesou korku, ľanového oleja, živice, dreveného a vápencového prášku plus juty. Obsahuje množstvo farebných pigmentov vďaka ktorým možno linoleu vtaviť akýkoľvek odtieň, či štruktúru. „Najväčšou výhodou prírodného linolea je ľahká údržba, rýchla pokládka, trvácnosť, farebná a vzorová pestrosť. Samozrejme v prospech tejto krytiny hrajú aj čisto prírodné materiálny,“ hovorí Radomír Kliment z firmy KlimentSK v Banskej Bystrici.

Príjemné aj odolné

Linoleum je moderné, hoci už prežilo niekoľko desiatok rokov. Prechádza neustálymi inováciami. „Medzi jeho najväčšie prednosti patrí zanechanie príjemného pocitu z podlahy. Nie je chladivé, no zároveň je dostatočne odolné voči poškriabaniu, či dokonca cigaretovému ohorku,“ vysvetľuje Radomír Kliment. Linoleum je čoraz obľúbenejšou voľbou do minimalistických interiérov.

 

Montáž je jednoduchá

Linoleum sa môže dodávať v dvoch prevedeniach. Prvou možnosťou sú dosky obvykle v rozmeroch  915x305x10mm. Zloženie linolea je 2mm vrstva linolea na nosnej HDF doske 6,8 mm, spodná izolačná vrstva korku 1,2mm. Pokládka takéhoto linolea sa nelíši od kladenia klasickej laminátovej podlahy založenej na  klik systéme. Montáž je rýchla a jednoduchá. Druhou alternatívou je kúpa linolea v rolke s hrúbkou 2mm. Takéto linoleum je potrebné k podlahe  prilepiť, máva jednoduchšiu farebnú škálu, ale je lacnou alternatívou určenou na každodenné používanie.

Skvelá voľba v podobe Marmolea

„Marmoleum je prírodná designová podlaha, dostupná v širokej palete farieb a vzorov. Ale je tiež dostupná v rôznych formách. Materiál je k dispozícii v pásoch dvojmetrovej šírky. Dekoratívnejší vzhľad môže byť dosiahnutý s kolekciou Dual. Marmoleum v štvorcoch. Produkt Marmoleum Click v podobe plávajúcej podlahy s jednoduchou pokládkou vďaka klik systému tiež ponúka veľa kombinácií,“ hovorí o zaujímavej forme Radomír Kliment z firmy KlimentSK. Podľa skúseností dodáva, že práve tento druh patrí medzi najobľúbenejšie. Linoleum sa totiž pre svoje vlastnosti aj povrchové úpravy stáva čoraz väčším favoritom medzi podlahami.

 

Firma KlimentSK sa zaoberá predajom a montážou podlahových krytín a tieniacej techniky do obytných a komerčných priestorov. Pracujú s kvalitnými materiálmi od renomovaných značiek. Vedia namontovať aj zákazníkom dodaný materiál.

 

Ďalšie rady a tipy ako vybrať správnu podlahu do vášho bytu nájdete v článku Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Klimentsk

Naša firma sa zaoberá predajom a montážou podlahových krytín a tieniacej techniky do obytných a…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím