Kľúčové výhody drevených parkiet

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Marek 22.10.20149553

Kľúčové výhody drevených parkiet

Poctivé drevo na podlahe sa stáva čoraz väčšou raritou. Napriek tomu poskytuje kvality, ktoré guma, dlažba, ani plávajúce podlahy nemôžu nahradiť. Podlaha z kvalitného dreva prežije niekoľko generácií a je to investícia, ktorá zhodnotí byt, či dom pri jeho predaji. No množstvo vymožeností parkiet oceníte v každodennom živote.

Žiadna chémia

Parkety sú čistým drevom. Žiadnymi pilinami držiacimi pokope vďaka lepidlu. Neuvoľňujú zo seba chemické látky a dokážu nás možno svojou dokonalosťou na prvý pohľad nadchnúť. „Drevo je živý materiál a svojimi vlastnosťami  blahodárne  pôsobia na ľudský organizmus. Drevo zo stromov  použité na výrobu parkiet rastie desiatky rokov v čistom, prírodnom prostredí lesa a je v ňom naakumulovaná vesmírna energia, ktorú zo seba v našom interiéri odovzdáva,“ hovorí Ing. David Kiss zo spoločnosti Drevené parkety, s.r.o.

Luxusný originál

Podlaha môže byť malým umeleckým dielom, ktoré v dobe strojovej a automatizovanej výroby predstavujú skutočne niečo netradičné. „Drevené podlahy majú svoj charakter, je to luxusný výrobok, ktorý pozdvihne váš interiér. Parketová podlaha je originál čo sa týka skladby a odtieňov dreva,“ hovorí David Kiss. Tak ako má inú hodnotu obraz - originál na rozdiel od jeho reprodukcie, tak isto má inú hodnotu aj drevená podlaha na rozdiel od umelej napodobeniny. „Cena drevenej parketovej podlahy je odrazom jej hodnoty. Masívna drevená podlaha je niekoľkogeneračná a obnoviteľná po 10 - 15 rokoch používania, do svojej pôvodnej podoby,“ vysvetľuje  David Kiss zo spoločnosti Drevené parkety.

Parkety z poctivého dreva

David Kiss zo spoločnosti Drevené parkety používa ako polotovar  pre masívne drevené parkety hlavne dubové prírezy. Parkety vyrába aj z drevín, ako sú  jaseň, javor, tepelne upravený jaseň alebo buk. Kombináciou týchto drevín sa dá tiež vytvoriť zaujímavý kazetový vzor parkiet. „Prírezy sa pred vlastným spracovaním sušia v kondenzačnej sušiarni. Následne sa spracovávajú na konkrétne kazetové vzory, alebo lamelové parkety. Hrúbka jednotlivých lamiel je 10 mm a šírka 48 mm, resp.60 mm. Vďaka svojej hrúbke sú parkety vhodné aj na podlahy, kde je nainštalované podlahové kúrenie,“ hovorí o možnostiach použitia David Kiss.

Stále ako nové

Medzi nesmierne výhody drevených parkiet patrí vlastnosť, že desiatky rokov vedia byť pri správnej starostlivosti stále ako nové. Prebrúsené a prelakované parkety vytvoria doslova novú podlahu s minimálnymi nákladmi aj o tridsať rokov.  „Masívna drevená podlaha majiteľovi a ďalším generáciám bude slúžiť mnoho desiatok rokov, nepodlieha módnosti, je to stará dobrá klasika. Povrchovo upravená prírodným, vysoko hodnotným 2- zložkovým parketovým olejom, je tou najlepšou alternatívou pre váš interiér,“ hovorí David Kiss a dodáva zaujímavú myšlienku, ako si vybrať, či chcete, alebo nechcete drevené parkety: „Prejdite sa bosými nohami po tradičnej, dubovej podlahe a následne po umelej podlahe s napodobeninou dreva. Vaše rozhodovanie sa pre podlahu bude jednoduchšie...“

 

Výroba a montáž drevených parkiet sa stala pracovnou náplňou Davida Kissa už v roku 1993.Kvalita parkiet a tiež aj montáž parkiet je garantovaná tým, že tejto činnosti sa vo firme Drevené parkety venujú odborníci s mnohoročnými skúsenosťami v tejto oblasti.Kazetové vzory parkiet, alebo jednoduché  lamelové vzory oslovujú zákazníkov s konzervatívnym, ale  aj s nekonvenčným cítením a dávajú možnosť dotvoriť si svoj vlastný interiér parketovou podlahou. Keďže sa pri výrobe parkiet jedná o ručnú prácu, doprajte interiéru, aby vynikol svojou originalitou a neopakovateľnosťou krás farieb a štruktúr dreva.

 

Ďalšie rady a tipy ako vybrať správnu podlahu do vášho bytu nájdete v článku Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov.

                               

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Drevené parkety

Výroba a montáž drevených parkiet sa stala mojou pracovnou náplňou už v roku 1993. Od roku 2005 až…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím