Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Marek 22.10.201411552

Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov

Podlaha nie je len nutnosť, po ktorej budeme stúpať. Môže byť svojim spôsobom umeleckým dielom. Ktoré podlahy sa hodia do kúpeľne, ktoré do obývačky či kuchyne? Ktoré najviac vydržia a ako sa o ne starať? To sú otázky, ktoré zaujímajú každého, kto zvažuje výmenu, alebo osadenie nových podláh. Preto sme sa v spolupráci s našimi dodávateľmi rozhodli pomôcť s výberom a správnym prístupom k údržbe podláh.

Základom je podlahu dobre položiť

Podklad je rovnako dôležitý ako samotná podlaha. Príprave podkladu, jeho vyrovnaniu aj správnej vlhkosti treba venovať náležitú pozornosť. Pri pokládke drevenej podlahy je alfou a omegou správna vlhkosť. „Pracujem pri kladení podlahy vždy s vlhkomerom, aby sa dosiahol správny pomer vlhkosti na kladenie,“ hovorí Rober Pohl o prístupe, ktorý mnohí domáci majstri podcenia. Nie je nič horšie, ako klásť drevo pri zlom pomere vlhkosti. O systéme montáže a vylepšení výdrže drevených podláh hovorí článok Dobrú podlahu garantuje len kvalitná montáž a starostlivosť.

 

Podlahové kúrenie pod parketami

Parkety patria k tradičným typom podláh, ale pokojne môžete s nimi skombinovať aj novinky podlahového kúrenia. „Odborníci sa jednoznačne zhodujú, že čím menší je tepelný odpor nášľapnej vrstvy podlahy, teda čím horšie izoluje, tým bude mať kúrenie lepší efekt,“ hovorí Vojtech Nyigri  zo spoločnosti Patemal, ktorá sa zaoberá pokládkou parkiet pre podlahové kúrenie. V článku nazvanom Podlahové kúrenie pod parketami nájdete zaujímavé tipy s akým podlahovým kúrení je vhodné parkety kombinovať a akom prípade je dobré použiť radšej koberec.

Drevo je drevo

Drevené podlahy sú trváce, príjemné na chodenie, majú množstvo výhod. „Drevo zo stromov  použité na výrobu parkiet rastie desiatky rokov v čistom, prírodnom prostredí lesa a je v ňom naakumulovaná vesmírna energia, ktorú zo seba v našom interiéri odovzdáva,“ hovorí Ing. David Kiss zo spoločnosti Drevené parkety, s.r.o. V článku Kľúčové výhody drevených parkiet ide ešte ďalej a predstavuje množstvo noviniek a pozitív, ktoré má drevená podlaha.

 

Starostlivosť, ktorá sa vráti

Drevo si vyžaduje možno viac starostlivosti, ktorá sa však vráti v podobe krásnej podlahy počas desiatok rokov. Celodrevené parkety vydržia celý život, parkety s vrstvou dreva napríklad 3 mm vydržia približne tridsať rokov. O údržbu sa treba zaujímať, ak na parketách vidieť sivé kúsky dreva,“ radí odborník na parkety Jaroslav Petrák z nabytok-parkety.sk., ktorý nás v článku Aj staré parkety môžu byť ako nové prevedie starostlivosťou o parkety.

Objavte krásu linolea

Skvelou alternatívou k parketám je linoleum. Prírodný materiál, ktorý hýri množstvom farieb, ľahko sa udržiava a je trvácny. „Najväčšou výhodou prírodného linolea je ľahkú údržba, rýchla pokládka, trvácnosť a farebná a vzorová pestrosť. Samozrejme v prospech tejto krytiny hrajú aj čisto prírodné materiálny,“ hovorí Radomír Kliment z firmy KlimentSK v Banskej Bystrici. Prečítajte si o kladení linolea, jeho životnosti a výhodách v článku Prírodné linoleum – klasika so svetlou budúcnosťou.

 

Moderný vinyl

Medzi hity posledných rokov patria vinylové podlahy, ktoré sa hodia aj do vlhkých priestorov, či na mechanicky namáhané miesta. „Vinylová podlaha je dostatočne odolná ako voči namáhaniu aj voči vode, pare a vlhkosti. Ukazuje ako vhodná alternatíva aj do vlhkejšieho prostredia. Prakticky môže plnohodnotne nahradiť aj keramickú dlažbu,“ hovorí Marek Čukáš zo spoločnosti Odpodlahy. Viac o tomto druhu podlahy sa dozviete v článku Vinylové podlahy sú ideálne do každej miestnosti.

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 1 referencií
PARKETÁRI

Ponúkame kvalitné služby na profesionálnej úrovni - montáž laminátových a drevených podláh a…

(0/5) 0 referencií
PATEMAL

Kompletná renovácia podláh Potrebujete opraviť staré parkety? Vedeli ste, že aj staré parkety…

(0/5) 0 referencií
Drevené parkety

Výroba a montáž drevených parkiet sa stala mojou pracovnou náplňou už v roku 1993. Od roku 2005 až…

(0/5) 0 referencií
Jaroslav Petrák

Zaoberáme sa výrobou vstavaných skríň, kuchýň, nábytku na mieru, obývacích stien, spální,…

(0/5) 0 referencií
Klimentsk

Naša firma sa zaoberá predajom a montážou podlahových krytín a tieniacej techniky do obytných a…

(5/5) 8 referencií
odpodlahy

Oblasti podláh, dverí a doplnkov sa venujem od roku 2002. Od roku 2013 máme v Modre otvorenú…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím