Dobrú podlahu garantuje len kvalitná montáž a starostlivosť

Dom a byt:Podlahy pre Váš domov

Marek 22.10.20146250

Dobrú podlahu garantuje len kvalitná montáž a starostlivosť

Vysoko kvalitnú podlahu môže neodborný prístup a nesprávna inštalácia doslova pochovať. Dnes sme sa preto obrátili na Roberta Pohla z firmy Parketari, aby sme sa dozvedeli viac o pokládke kvalitných drevených parkiet a podláh.

Nie je to úloha pre domáceho majstra

Zatiaľ, čo laminátová podlaha predstavuje lacné riešenie a položiť ho ako - tak zvládne aj hodinový manžel, pokiaľ ide o parkety, je potrebná skúsená ruka odborníka. „Parkety predsa nie sú lacnou záležitosťou. Vedia síce vydržať celý život, ale iba v prípade správnej inštalácie. Pri pokládke podlahy samozrejme dávam na svoju prácu záruky a tak aj na všetky chyby, ktoré by sa mohli objaviť z dôvodu nesprávnej inštalácie,“ hovorí Robert Pohl.

 

Práca s vlhkomerom je základom

Pri pokládke drevenej podlahy je alfou a omegou správna vlhkosť. „Pracujem pri kladení podlahy vždy s vlhkomerom, aby sa dosiahol správny pomer vlhkosti na kladenie,“ hovorí Rober Pohl o prístupe, ktorý mnohí domáci majstri podcenia. Nie je nič horšie, ako klásť drevo pri zlom pomere vlhkosti. Následok tak môže byť od sťahovania dreva až po jeho navlhnutie a zničenie. S odborným náradím podľa Pohla samozrejme položená podlaha vyzerá úplne inak ako z dielne domáceho majstra.

Profesionálna chémia zaručí dlhodobý efekt

Drevo je večne živý materiál. Preto jeho položením starostlivosť o podlahu nekončí. V prípade parkiet je dôležité ich správne ošetrovať. „Existujú rôzne typy parkiet, preto je vhodné sa už pri samotnej kúpe a inštalácii u odborníka informovať na chémiu pre údržbu. Osobne odporúčam profesionálnu chémiu BONA, s ktorou mám tie najlepšie skúsenosti a v starostlivosti o drevené parkety sú jednotkou,“ hovorí Robert Pohl. V prípade laminátových podláh odporúča len údržbu vlhkou handrou. Drevené podlahy si budú vyžadovať vyššiu mieru starostlivosti, no vďaka nej môžu vydržať niekoľko generácií. Z hľadiska výdrže predstavujú napriek vyššej počiatočnej investícii lacnejšiu alternatívu oproti  lacným laminátom, ktoré treba po čase vymeniť. Pri inštalácii odborníkom však každá podlaha jednoducho vydrží dlhšie a lepšie vyzerá.

 

Spoločnosť Parketari ponúka kvalitné služby na profesionálnej úrovni - montáž laminátových a drevených podláh a poradenstvo v tejto oblasti.

- obhliadka

- zameranie

- cenová kalkulácia

- úprava podlahy - odstránenie starej krytiny, vyrovnanie podlahy

- montáž parkiet

- poradenstvo pri nákupe podlahovej krytiny

- doprava

Obhliadka, zameranie, cenová kalkulácia a doprava v BA zadarmo.

 

Ďalšie rady a tipy ako vybrať správnu podlahu do vášho bytu nájdete v článku Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov.

Komentáre Disqus.
(5/5) 1 referencií
PARKETÁRI

Ponúkame kvalitné služby na profesionálnej úrovni - montáž laminátových a drevených podláh a…

dedenisssa

1 752

výmena parkiet

Bola som veľmi spokojná...od začiatku do konca. Na pána Pohla som sa od vtedy…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím