Praktické tipy pri výbere letného tienenia!

Dom a byt:Hoďte sa do tieňa

Praktické tipy pri výbere letného tienenia!

AMG STUDIO AMG STUDIO


Jednou z najväčších výhod bývania v rodinnom dome je možnosť príjemného relaxu na záhrade, alebo v priestrannej svetlej obývačke. Na vytvorenie takejto oázy tieňa počas horúcich dní nepotrebujete storočnú lipu, stačí voľba správneho tienenia. Povedzme si o tých najpraktickejších a najefektívnejších možnostiach. Pergoly Charakteristickým znakom a výhodou je pevná konštrukcia a výborná stabilita, ktorá odolá väčšine letných búrok. Ak si vyberiete druh odolný voči vode, na záhradke si posedíte nielen počas horúčavy, ale aj pri letnom daždi. Prehánka vám už viac nepokazí obed v záhrade, či grilovačku. Výhodou je, že pergola sa dá inštalovať priamo na múr domu, alebo ako samostatne stojaci objekt a vytvorí estetický záhradný altánok.   Pergola Quadra je typ, ktorý sa prichytí hliníkovými nohami do podlahy a zadná časť sa montuje priamo na stenu domu. Hliník je bezúdržbový s dlhou životnosťou. Pergola Quadra je dostupná aj v samostatne stojacej verzii - Isola, ktorá pôsobí dotatočne masívne. Alebo si môžete vybrať aj štýl pergoly Kubus, ktorá predstavuje špičkové riešenie samostatne stojaceho tienenia. Celý systém pôsobí veľmi elegantne a vďaka možnosti nastavovania tienenia podľa výšky a sklonu slnka, predstavuje skvelý prístrešok na letný oddych. Terasová markíza Je najjednoduchším spôsobom ako si pri dome vytvoriť príjemne tienený prístrešok. Stačí jednoduchá montáž na fasádu domu. Pomocou diaľkového ovládania si nastavíte toľko slnka a tieňa, koľko vám vyhovuje. V spojení so slnečnou a veternou automatikou zabezpečí terasová markíza autonómnu reguláciu tienenia a ochranu pred poškodením pri vetre. Markíza Boga je alternatíva ku klasickej terasovej markíze. Môže byť montovaná na kovovú konštrukciu, ale rovnako upevnená aj na stenu, spevnená podpornými oblúkmi. Spravte si pohodlie aj doma Francúzke priestranné okná má dnes množstvo rodinných domov. Sú efektné, prepúšťajú dostatok svetla, ale v lete môže byť za nimi priam pekelne horúco. Na takéto rozsiahle okenné plochy je ideálnym riešením využiť fasádnu markízu - textilnú roletu, ktorá plne nahrádza klasické vonkajšie rolety. Hodí sa práve tam, kde nie je nutné kompletné zatmenie, ale svetelná a tým pádom aj tepelná regulácia. Výhodou tohto riešenia sú poplastované tkaniny s jemnou perforáciou, čím tieniacu plochu opticky odľahčujú a prevzdušňujú. Nezabudnite ani na zimné záhrady Zimné záhrady dostávajú v lete poriadne zabrať. V zime výborne udržia teplotu, no v lete sa môžu začať prehrievať. Riešením je preto markíza špeciálne vyvinutá pre ochranu zimných záhrad. Jej unikátna konštrukcia umožňuje tienenie horizontálnych alebo mierne zošikmených plôch. Takto dokážete zamedziť priamemu slnku a extrémnemu nárastu teploty.

09.05.201714298
Japonské steny: Krásny dizajn – skvelá funkčnosť

Dom a byt:Hoďte sa do tieňa

Japonské steny: Krásny dizajn – skvelá funkčnosť

Marek


Jedným zo súčasných hitov v interiérovom dizajne sú japonské steny. Môžu zakrývať okno rovnako ako záves, regulovať svetlo ako žalúzie a prípadne slúžiť aj ako predel miestnosti.  More možností je nevyčerpateľné Japonské steny sú v podstate zvislé látkové panely rôznej šírky. Posúvajú sa v dvoch až piatich koľajničkách, skladajú sa za seba, do strán. Veľkou výhodou, ktorú ponúkajú, je nesmierne atraktívny dizajn. Sú dodávané vo viac ako 220 druhoch, jemných farebných odtieňoch. Priepustnosť svetla závisí od vlastnosti materiálu. Môže byť tak vysoká ako pri záclone, aj s minimálnym prepúšťaním, ako poznáme napríklad pri bežných závesoch. Vyberie si naozaj každý. Skutočne trendy funkčný doplnok, pôsobí veľmi jemne a úhľadne. Kvalita látok je garantovaná zárukou a skúsenosťami.    Od výberu až po montáž Spoločnosť MIRANTTES sa zaoberá profesionálnou montážou japonských stien. Na začiatok stačí, aby mal klient aspoň malú predstavu o dizajne a účele, aký by mala japonská stena – záves plniť. Potom už je na pracovníkovi, ktorý príde k zákazníkovi, aby predstavu zákazníka pomohol premeniť na skutočnosť. Priestor kde by mala byť japonská stena nainštalovaná zmeria, na základe toho vypočíta rozmer pre jednotlivé panely a ich počet, navrhne spôsob ovládania. Zákazník si má možnosť prezrieť katalóg látok priamo pri zameraní, alebo môže navštíviť showroom dostatočne v predstihu pred zameraním. Montáž rovnako ako zameranie zabezpečuje pracovník spoločnosti MIRANTTES. Službu „Zameranie a montáž“ zabezpečuje spoločnosť MIRANTTES len v Bratislave a blízkom okolí, do vzdialenejších miest záves prepraví za poplatok dopravná služba.

06.07.201512805
Sieťky na okná a rolety s luxusným nádychom

Dom a byt:Hoďte sa do tieňa

Sieťky na okná a rolety s luxusným nádychom

Marek


Nie je sieťka ako sieťka. Niektoré splnia účel, niektoré ani to nie a potom sú tu sieťky, ktoré sú nielen funkčné, ale aj ozdobné. Vyrobené špičkovou technológiou, v odtieni, ktorý si zvolíte a s mechanizmom, ktorý sa vám doslova prispôsobí. Hliník a jeho výhody Spoločnosť Okros priniesla na slovenský trh zaujímavé vylepšenie v podobe hliníkových roliet a okien vsadených do hliníka. „Výhodou hliníka je nielen jeho malá váha, ale aj farebná stálosť. Ponúkame množstvo odtieňov. Doslova nevyčerpateľné spektrum od klasických farieb až po odtiene dreva,“ hovorí Milan Ondrovič. Hliníkové konštrukcie okrem toho vydržia prakticky bez ošetrovania a dlho držia svoj výzor ako nové. Dokonalé prispôsobenie  rozmerom Výhodou hliníkových profilov je ich prispôsobenie sa rozmerom okna, prípadne altánkom, ak ste sa rozhodli vytvoriť pre seba tienenie napríklad v podobe markízy na záhrade. „Tvar a  veľkosť nie je žiadny problém, všetko je vyhotovené priamo na mieru a podľa želaní zákazníka,“ hovorí Milnan Ondrovič. Posuvné sieťky sú trendy aj praktické Možno ich použiť na dvere, okná aj terasy. Žiadne pánty, iba jednoduché posunutie práve tam, kde aktuálne sieťku potrebujete. Tento spôsob je praktický hlavne na predelenie dvier zo záhrady do miestnosti, ale hodia sa aj na členité okná, alebo balkón. Systém je postavený na nemeckej technológii, ktorá je spoľahlivá a o prispôsobené dekoru už netreba ani hovoriť. Ak chcete viac ako len sieťku bez ohľadu na estetiku domu, určite stavte na nové technológie, ktoré vylepšia nielen bývanie, ale aj estetiku. Spoločnosť OKROS s.r.o.  je slovenská spoločnosť založená v roku 2009 s 20-ročnou znalosťou výrobného a obchodného prostredia v segmente otvorových výplní a tieniacej techniky, so schopnosťami prinášať pre klienta vysoko efektívne, odborné a komplexné riešenia. Vďaka svojmu individuálnemu profesionálnemu prístupu pružne a pohotovo reaguje na požiadavky svojich klientov a dokáže odporučiť tie najoptimálnejšie riešenia vo výbere produktov.

03.07.201516256
Čo všetko ponúka tieniaca technika?

Dom a byt:Hoďte sa do tieňa

Čo všetko ponúka tieniaca technika?

Marek


Slnko je čoraz horúcejšie a preto niet nad skvelú pohodu v chládku na balkóne, či v záhrade. Dnes sme pre vás pripravili zaujímavé tipy, ako sa chrániť pred ostrými lúčmi slnka. Možností je viac ako dosť. Sú dizajnové, spoľahlivé a moderné. Stačí si vybrať. Vonkajšie rolety na mieru Nielen efektívne chránia pred slnkom, ale sú vhodné z hľadiska bezpečnosti, nepriazne počasia a hluku. Najväčšou prednosťou vonkajších roliet je rýchla montáž a výroba na mieru zaručí, že na každé okno, alebo balkón padnú, ako uliate. Vlastnosti roliet: Znižujú tepelné straty viac ako 40% Znižujú hlučnosť o 16 dB Zabraňujú škodám spôsobením silným vetrom Chráni Vás pred nežiadanými návštevníkmi Skúste prístrešok na dom aj balkóny Pred slnkom aj dažďom vás ochránia prístrešky, ktoré je možné inštalovať ako na letnú terasu, tak aj na balkón. „Prestrešenia z polykarbonátov sa vyznačujú ľahkou konštrukciou – železnou alebo nerezovou – jednoduchou a rýchlou montážou, dlhou životnosťou – záruka na správne inštalovaný polykarbonát je 5 rokov – príjemným vzhľadom,“ hovorí Ján Čonka z firmy Montalu s.r.o. Skalica.  Polykarbonátové dosky môžu byť použité aj nerozbitné a UV stabilizované, takže slnečné žiarenie ich nerozkladá. Sú vynikajúcou a spoľahlivou alternatívou na príjemné letné posedenie. Okenice sa vracajú do módy Od dávnych čias boli súčasťou príbytkov. Naši predkovia dobre poznali ich výhody a preto sa čoraz častejšie okenice vracajú do módy. Význam majú desiatky rokov nemenný. Chránia pred prehrievaním, regulujú svetlo a zabraňujú prepúšťaniu chladu počas zimy. Dizajn, farebnosť aj typ si volíte sami.  Skvelé riešenia pre váš balkón Menej peľu, menej hluku, krajšie bývanie. To všetko vďaka zaskleniu balkóna alebo lodžie. „Okrem zasklenia poskytujeme aj profesionálne  poradenstva pri výbere vhodného typu zasklenia. Zasklievaním však naše služby pre váš balkón a lodžiu zďaleka nekončia – vyrábame a montujeme rôzne zasklievacie systémy (fínsky, švédsky bezrámový otočný systém, rámový posúvny zasklievací systém, bezrámovy posúvny systém, ale aj plastové okná, všetky typy žalúzii, markízy, balkónové zábradlia na mieru, prístrešky a zastrešenia z polykarbonátov pre domácnosti aj priemyselné stavby,“ vymenúva balkónový full servis Ján Čonka.

01.07.201513730
Sieťky na okná ochránia pred hmyzom aj peľom

Dom a byt:Hoďte sa do tieňa

Sieťky na okná ochránia pred hmyzom aj peľom

Marek


Okenné sieťky majú niekoľko výhod. Okrem estetickej pridanej hodnoty chránia obyvateľov od lietajúceho hmyzu a hávede. Pritom môže byť okno, či dvere pokojne celý čas otvorené. Sieťky ponúkajú viaceré možnosti úchytu aj funkčnosti. Vyberte si toto leto tú vašu, na bezpečné večery pri otvorenom okne. Výhodnejšia a zdravšia ako repelenty Čítať pri otvorenom okne počas leta nemusí byť sen. Sieťka umožňuje prirodzené vetranie priestorov bez obavy z hmyzu. Zároveň je ekonomicky vhodnejšia a zdravšia ako umelé repelenty, ktoré zapáchajú, sú na chemickej báze a ich funkčnosť je aj tak otázna. Ako hovorí Marián Drahovský z DM servis, nie je ani otázka, či sieťku, ale skôr akú sieťku. Na pevno, alebo na skladanie Ide o dva základné typy sieťok proti hmyzu, ktoré poznáme. Rozdiel je primárne v tom, či sú osadené v rámiku, ktorý môže byť ozdobným, alebo sú skladateľné, respektíve postavené na roletovom systéme. Vhodné sú všetky typy pre každé okno. Marián Drahovský z DM servis montuje všetky typy sieťok a hovorí, že každý typ si nájde svojich priaznivcov. Magnetické ukotvenie Zaujímavosťou pri upevňovaní sieťok je aj samozatváracia sieťka, ktorá má magnet po obvode. Vďaka tomu sa sieťka sama automaticky otvorí aj zatvorí a vytvára bezstarostné prechádzanie dverami. Alternatívou sú aj samozrejme uchopenia na klasickom systéme pántov. Sieťky aj na strešné okná Možné sú sieťky na pánty, alebo zasúvacie, ktoré sa mimo potreby použitia navíjajú do kazety. Tým sa im predĺži životnosť a ostávajú veľmi dlho použiteľné. Otvorené strešné okná sú totiž často prienikom lietajúceho hmyzu a pritom je veľmi jednoduché mať byt ochránený  pomocou sieťky. Sieťky ktoré vás ochránia viac Bežné štandardné sieťky možno považovať za sieť s veľkosťou očka 1,1 x 1,1 mm. Marián Drahovský však hovorí aj o unikátnych sieťkach, ktoré majú v ponuke s veľkosťou očka len 0,5 x 05 milimetra. Sú vhodné najmä tam, kde sa liahnu malé komáre. Tie dokážu bežnú sieťku prekonať. Zároveň je sieťka tohto rozmeru už aj akýmsi filtrom pred peľmi. Jej nevýhodou však je, že už je významnejším tienidlom a priepustnosť svetla sa znižuje. Preto je vhodné inštalovať ju napríklad na vetráky a menšie priestory, ktoré môžu byť otvorené stále a do miestnosti skutočne takmer nič neprenikne.

30.06.201523875

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Neberte dvere len ako nutnosť

Dom a byt:Dvere do vášho domova

Neberte dvere len ako nutnosť

Marek Dom a byt


Ak nechcete, aby vám počas letných horúčav špatil krásnu záhradu bežný slnečník, vyberte si alternatívu v podobe štýlového tienenia pre záhrady a terasy. Je spoľahlivé, krásne, ochráni vás aj pred jemným mrholením a dodá záhrade nielen tieň, ale aj šmrnc. Štýlové tienenie je kus dizajnu Nepotrebujete stavať mohutný altánok, aby ste mohli stráviť leto v príjemnom chládku vašej záhrady. Štýlové tieniace plachty a exkluzívne slnečníky belgickej spoločnosti UMBROSA® boli vyvinuté nielen za účelom tienenia počas letných dní, ale dbajú na jedinečný  a zaujímavý dizajn, ktorý efektne dotvorí každú terasu či iné miesto oddychu. Na počkanie si tak priamo na záhrade vytvoríte štýlový priestor na trávenie letnej pohody. Variabilné možnosti tienenia Pomocou lán sa dajú šponovať a polohovať tieniace plachty tienidiel, čím sú účinné aj pri nízkom slnku, keď zapadá. Slnečníky je možné polohovať mechanicky naklápaním alebo posúvaním tienidla. „Pevné alebo polohovacie stenové moduly majú len tieniace plachty a niektoré modely slnečníkov. Väčšina slnečníkov však môže mať len pevné podlahové kotvenie alebo statické/mobilné stojanové záťaže. Navyše zákazníkom ponúkame pre rýchlejšiu orientáciu v priestorovej náročnosti jednotlivých systémov možnosť využiť praktickú pomôcku  konfigurátor (PDF) - mierkový nákresový plán a makety tieniacich systémov,“ vysvetľuje  Bc. Martin Haško z AMG STUDIA. Ľahká údržba a dobrá spratnosť Ani dizajnové tienenie v tomto prípade nemusí znamenať zvýšené nároky na skladovanie, či údržbu. Väčšina tienidiel sa dá jednoducho zložiť. Aj v prípade celokovových konštrukcií je možnosť plachty demontovať a v prípade potreby znova osadiť. Keďže ide o exteriérové textílie, údržba po sezóne je jednoduchá, stačí jemné pooplachovanie vodou a saponátom. Pri takejto základnej starostlivosti vydržia tieniace plachty bez zmeny farebnosti a vlastností mnoho sezón. Odolajú aj silnejšiemu vetru Tienidlá je možné inštalovať samostatne, alebo aj na stenu domu. Otázka je, ako sa štýlovosť podpísala na účelnosti. Martin Haško  vysvetľuje, že tieniace plachty vydržia toľko čo bežné, do rýchlosti vetra približne 90 km/h. Nemotorické, teda ručne ovládané tienidlá je potrebné mať pod dohľadom a v prípade dažďa alebo vetra radšej stiahnuť. Ak už tienidlo zmoklo, treba ho čo najskôr nechať na slnku presušiť aby sa neskracovala životnosť. V prípade dovoleniek, či opustenia domu na dlhší čas je dobré tienidlá vždy  stiahnuť a bezpečne odložiť. Starosti zahodíte s inteligentným tienením V prípade, že premýšľate nad tieniacou markízou nad letnou teraskou, zvážte  rádiové ovládanie s automatikou. S ním si podľa Martina Haška veľmi uľahčíte starostlivosť o markízu. Pri vysokom vetre, alebo zamračenom počasí sa automaticky stiahne a v slnečnom počasí sa vyroluje a poskytuje adekvátne tienenie. Na záhrade tak budete mať útulne a príjemne bez ohľadu na letné páľavy.    

15.11.20186744

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Dom a byt:Sklenený dizajn

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Marek Dom a byt


Ak nechcete, aby vám počas letných horúčav špatil krásnu záhradu bežný slnečník, vyberte si alternatívu v podobe štýlového tienenia pre záhrady a terasy. Je spoľahlivé, krásne, ochráni vás aj pred jemným mrholením a dodá záhrade nielen tieň, ale aj šmrnc. Štýlové tienenie je kus dizajnu Nepotrebujete stavať mohutný altánok, aby ste mohli stráviť leto v príjemnom chládku vašej záhrady. Štýlové tieniace plachty a exkluzívne slnečníky belgickej spoločnosti UMBROSA® boli vyvinuté nielen za účelom tienenia počas letných dní, ale dbajú na jedinečný  a zaujímavý dizajn, ktorý efektne dotvorí každú terasu či iné miesto oddychu. Na počkanie si tak priamo na záhrade vytvoríte štýlový priestor na trávenie letnej pohody. Variabilné možnosti tienenia Pomocou lán sa dajú šponovať a polohovať tieniace plachty tienidiel, čím sú účinné aj pri nízkom slnku, keď zapadá. Slnečníky je možné polohovať mechanicky naklápaním alebo posúvaním tienidla. „Pevné alebo polohovacie stenové moduly majú len tieniace plachty a niektoré modely slnečníkov. Väčšina slnečníkov však môže mať len pevné podlahové kotvenie alebo statické/mobilné stojanové záťaže. Navyše zákazníkom ponúkame pre rýchlejšiu orientáciu v priestorovej náročnosti jednotlivých systémov možnosť využiť praktickú pomôcku  konfigurátor (PDF) - mierkový nákresový plán a makety tieniacich systémov,“ vysvetľuje  Bc. Martin Haško z AMG STUDIA. Ľahká údržba a dobrá spratnosť Ani dizajnové tienenie v tomto prípade nemusí znamenať zvýšené nároky na skladovanie, či údržbu. Väčšina tienidiel sa dá jednoducho zložiť. Aj v prípade celokovových konštrukcií je možnosť plachty demontovať a v prípade potreby znova osadiť. Keďže ide o exteriérové textílie, údržba po sezóne je jednoduchá, stačí jemné pooplachovanie vodou a saponátom. Pri takejto základnej starostlivosti vydržia tieniace plachty bez zmeny farebnosti a vlastností mnoho sezón. Odolajú aj silnejšiemu vetru Tienidlá je možné inštalovať samostatne, alebo aj na stenu domu. Otázka je, ako sa štýlovosť podpísala na účelnosti. Martin Haško  vysvetľuje, že tieniace plachty vydržia toľko čo bežné, do rýchlosti vetra približne 90 km/h. Nemotorické, teda ručne ovládané tienidlá je potrebné mať pod dohľadom a v prípade dažďa alebo vetra radšej stiahnuť. Ak už tienidlo zmoklo, treba ho čo najskôr nechať na slnku presušiť aby sa neskracovala životnosť. V prípade dovoleniek, či opustenia domu na dlhší čas je dobré tienidlá vždy  stiahnuť a bezpečne odložiť. Starosti zahodíte s inteligentným tienením V prípade, že premýšľate nad tieniacou markízou nad letnou teraskou, zvážte  rádiové ovládanie s automatikou. S ním si podľa Martina Haška veľmi uľahčíte starostlivosť o markízu. Pri vysokom vetre, alebo zamračenom počasí sa automaticky stiahne a v slnečnom počasí sa vyroluje a poskytuje adekvátne tienenie. Na záhrade tak budete mať útulne a príjemne bez ohľadu na letné páľavy.    

29.08.20187777

Luxusná kúpeľňa pre náročných

Úžasná ponuka nadčasových a moderných produktov a materiálov, príjemný a…

TARCHI
4.9/5 29 hodnotení

Marek

1 255

Dizajnový krb

Vynikajúci krb. Expresne rýchle dodanie, vynikajúca komunikácia, kvalitné…

LACNÉ BIOKRBY
5/5 18 hodnotení

Sklenená zástena

Dodávka a montáž sklenenej zásteny a montáž kuchynskej linky IKEA

Sklenenázástena
Sklenenázástena
5/5 140 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím