Vyberte si štýlové tienenie do vašej záhrady

Dom a byt:Hoďte sa do tieňa

Marek 29.06.201540713

Vyberte si štýlové tienenie do vašej záhrady

Ak nechcete, aby vám počas letných horúčav špatil krásnu záhradu bežný slnečník, vyberte si alternatívu v podobe štýlového tienenia pre záhrady a terasy. Je spoľahlivé, krásne, ochráni vás aj pred jemným mrholením a dodá záhrade nielen tieň, ale aj šmrnc.

Štýlové tienenie je kus dizajnu

Nepotrebujete stavať mohutný altánok, aby ste mohli stráviť leto v príjemnom chládku vašej záhrady. Štýlové tieniace plachty a exkluzívne slnečníky belgickej spoločnosti UMBROSA® boli vyvinuté nielen za účelom tienenia počas letných dní, ale dbajú na jedinečný  a zaujímavý dizajn, ktorý efektne dotvorí každú terasu či iné miesto oddychu. Na počkanie si tak priamo na záhrade vytvoríte štýlový priestor na trávenie letnej pohody.

Variabilné možnosti tienenia

Pomocou lán sa dajú šponovať a polohovať tieniace plachty tienidiel, čím sú účinné aj pri nízkom slnku, keď zapadá. Slnečníky je možné polohovať mechanicky naklápaním alebo posúvaním tienidla. „Pevné alebo polohovacie stenové moduly majú len tieniace plachty a niektoré modely slnečníkov. Väčšina slnečníkov však môže mať len pevné podlahové kotvenie alebo statické/mobilné stojanové záťaže. Navyše zákazníkom ponúkame pre rýchlejšiu orientáciu v priestorovej náročnosti jednotlivých systémov možnosť využiť praktickú pomôcku  konfigurátor (PDF) - mierkový nákresový plán a makety tieniacich systémov,“ vysvetľuje  Bc. Martin Haško z AMG STUDIA.

Ľahká údržba a dobrá spratnosť

Ani dizajnové tienenie v tomto prípade nemusí znamenať zvýšené nároky na skladovanie, či údržbu. Väčšina tienidiel sa dá jednoducho zložiť. Aj v prípade celokovových konštrukcií je možnosť plachty demontovať a v prípade potreby znova osadiť. Keďže ide o exteriérové textílie, údržba po sezóne je jednoduchá, stačí jemné pooplachovanie vodou a saponátom. Pri takejto základnej starostlivosti vydržia tieniace plachty bez zmeny farebnosti a vlastností mnoho sezón.

Odolajú aj silnejšiemu vetru

Tienidlá je možné inštalovať samostatne, alebo aj na stenu domu. Otázka je, ako sa štýlovosť podpísala na účelnosti. Martin Haško  vysvetľuje, že tieniace plachty vydržia toľko čo bežné, do rýchlosti vetra približne 90 km/h. Nemotorické, teda ručne ovládané tienidlá je potrebné mať pod dohľadom a v prípade dažďa alebo vetra radšej stiahnuť. Ak už tienidlo zmoklo, treba ho čo najskôr nechať na slnku presušiť aby sa neskracovala životnosť. V prípade dovoleniek, či opustenia domu na dlhší čas je dobré tienidlá vždy  stiahnuť a bezpečne odložiť.

Starosti zahodíte s inteligentným tienením

V prípade, že premýšľate nad tieniacou markízou nad letnou teraskou, zvážte  rádiové ovládanie s automatikou. S ním si podľa Martina Haška veľmi uľahčíte starostlivosť o markízu. Pri vysokom vetre, alebo zamračenom počasí sa automaticky stiahne a v slnečnom počasí sa vyroluje a poskytuje adekvátne tienenie. Na záhrade tak budete mať útulne a príjemne bez ohľadu na letné páľavy.

 

 

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 116 referencií PRO
AMG STUDIO

Pôsobíme v oblasti tieniacej techniky. Ponúkame markízy, siete proti hmyzu, vonkajšie a interiérové…

VONKAJŠIE ŽALÚZIE A ZVISLÉ CLONY -…

So spoločnosťou AMG STUDIO a spoluprácou s pánom Haškom som bola veľmi spokojná…

Montáž exteriérovej žalúzie s…

Zákazka bola riešená formou subdodávky pre obchodného partnera, predajcu okien…

MichalG

1 706

Podomietkové puzdra pre VL a…

Možem len doporucit

AMG STUDIO
4.9/5 116 hodnotení

Čítajte ďalej

Alergikom počas sezóny pomôžu sieťky na okná

Dom a byt:Vylepšite si výhľad

Alergikom počas sezóny pomôžu sieťky na okná


25.03.201840713

MarekDom a byt

Vianočná zľava 20% na markízy a pergoly

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Vianočná zľava 20% na markízy a pergoly


07.12.201740713

MarekDom a byt

Praktické tipy pri výbere letného tienenia!

Dom a byt:Hoďte sa do tieňa

Praktické tipy pri výbere letného tienenia!


09.05.201740713

AMG STUDIODom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím