Alergikom počas sezóny pomôžu sieťky na okná

Dom a byt:Vylepšite si výhľad

Marek 25.03.201814719

Alergikom počas sezóny pomôžu sieťky na okná

Patríte k alergikom, alebo trpí peľovou sezónou niekto z vašich blízkych? Kvitnutiu stromov a kvetov zabrániť nemožno, ale dá sa aspoň minimalizovať výskyt peľových častíc v interiéri. Možnosti je niekoľko. Od čističiek vzduchu až po peľové sieťky na okná a dvere, ktoré peĺ nevpustia dovnútra.

Peľ sužuje stále viac ľudí

Každým rokom prestáva byť jar krásnym obdobím pre čoraz väčšiu skupinu ľudí. Peľová sezóna začína na jar a často končí až na sklonku zimy. Alergia na peľ je na Slovensku štatisticky najčastejšou alergiou a preto má zmysel sa chrániť pred peľmi v domácnosti. Vetraniu sa zabrániť nedá, no eliminácii vniknutia peľových častí áno.

 Martin Haško z AMG STUDIO však vysvetľuje: Úľavu od kýchania či svrbenia očí alergikom zabezpečí protipeľová sieťovina, ktorá okrem hmyzu zachytí aj viac ako 80% všetkých peľov a alergénov. Domiestnosti sa dostane len čerstvý vzduch bez peľu.

Dvojaký účinok

Protipeľová sieťka sa dá využiť na oknách aj dverách. Napríklad na dverách do záhrady, ktoré nechávate počas leta otvorené takáto sieťka zabráni prenikaniu peľových častí, ale rovnako aj hmyzu. To platí aj o oknách. Môžete nechať okno na byte alebo dome otvorené počas celého dňa, do miestnosti sa dostane len čerstvý vzduch, hmyz aj pele ostanú vonku.

Certifikovaná účinnosť

Účinnosť protipeľových sieťok potvrdzujú rôzne certifikáty. Úspešne vedia eliminovať najčastejšie alergény ako pele brezy a trávy, peľu ambrózie a žihľavy, ale aj liesky, či topoľov, ktoré sa ohlasujú na konci leta. Dýchací systém alergika si tak doma plne oddýchne. Preto sa protialergická sieťka oplatí takmer ako celoročný pomocník, ktorý zlepší dýchanie alergika v miestnosti a ruka v ruke s tým zabezpečí vetranie bez otravného hmyzu.

Jednoduchá, ale pevná konštrukcia

Jednoduchý mechanizmus uchytenia sieťky na okná aj dvere zabezpečuje hladkú manipuláciu. Samotná sieťovina vyniká vysokou pevnosťou v ťahu a odolnosťou voči slnečnému žiareniu. Profily siete sú vyrobené z extrudovaného hliníka, čo zabezpečuje bezstarostné používanie počas mnohých rokov.

Viac informácií o možnostiach protipeľových sieťok, typoch aj možnosti rýchleho objednania nájdete na: http://www.amgstudio.sk/ 

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 91 referencií PRO
AMG STUDIO

Pôsobíme v oblasti tieniacej techniky. Ponúkame markízy, siete proti hmyzu, vonkajšie a interiérové…

Predokenné rolety a siete

Služby AMG STUDIO som využila už druhý krát, no medzičasom som ich doporučila…

Martin Chyla

124 118

Výmena motora elektrickej žalúzie

Máme opäť funkčné žalúzie, a môžme nepriehrievať dom. Ani som netušil ako…

Príprava pre exteriérové žalúzie

Profesionalny, pragmaticky komunikativny pristup, aky ocenujem; Dakujem, Milos…

AMG STUDIO
4.9/5 91 hodnotení

Čítajte ďalej

Praktické tipy pri výbere letného tienenia!

Dom a byt:Hoďte sa do tieňa

Praktické tipy pri výbere letného tienenia!


09.05.201714719

AMG STUDIODom a byt

Vyberte si štýlové tienenie do vašej záhrady

Dom a byt:Hoďte sa do tieňa

Vyberte si štýlové tienenie do vašej záhrady


29.06.201514719

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím