Plánujete bazén? Ušetrite peniaze a vyhnite sa problémom!

Dom a byt:Bazény

Marek 27.01.201635613

Plánujete bazén? Ušetrite peniaze a vyhnite sa problémom!

Prakticky ešte s lyžiarkami na nohách treba plánovať stavbu nového bazéna na leto. Teda ak sa plánujete kúpať vo vlastnej záhrade už tento rok. Stavba bazéna s plánovaním, prípravou záhrady až po finále trvá niekoľko mesiacov. Sezóna v domácom bazéne však začína už v apríli.

Nenechajte sa opiť americkými filmami

Súčasná kinematografia nám servíruje vilky s bazénmi takmer olympijských rozmerov. No sú v praktickom živote reálne asi tak ako romantické happyendy. Preto bazenár Štefan Nagy radí reálne zhodnotiť potreby rodiny a stavať bazén tak, aby ho dokázal vyživiť rodinný rozpočet. Je dobré položiť si otázky koľko ľudí bude bazén využívať, na čo ho chceme využívať a koľko do jeho prevádzky a údržby môžeme investovať. Dobrý bazenár vám na tieto otázky ponúkne praktické alternatívny a nemal by sa snažiť predať to najdrahšie riešenie.

Skúste detský bazénik

Znie to trochu zvláštne, ale odborník na bazény Štefan Nagy radí, že ak chceme stavbu bazénu, prvý rok je dobré investovať niekoľko desiatok eur do „skúšobného bazéna“. Ide o nafukovačku, pri ktorej zistíme, ako sa k vode v bazéne vieme správať, ako bazén využívame a či je pre vás vôbec podstatný. Týmto prístupom nechce odradiť klientov, ale naopak dať im možnosť vyskúšať, aký bazén budú skutočne vyžadovať a či sa oň zvládnu starať.

Na veľkosti záleží. Dôležitá je dĺžka!

Štefan Nagy radí vyberať si radšej dlhší ako širší bazén a staviť na protiprúd, ak si chceme zaplávať. Takéto zariadenie vie spraviť radosť plavcom aj v bazéne s rozmermi 6x3 metra. Takýto rozmer bazéna na záhradu Štefan Nagy  považuje za dostatočný a cenovo najmenej náročný. Obľúbené sú napríklad aj varianty 9x3, 10x3,5 metra, pričom vždy je dôležitá práve dĺžka.

Zvážte čistenie, filtráciu, vodu aj chémiu

Náklady spojené s bazénom nekončia jeho kúpou na napustením. Vodu je potrebné filtrovať, čistiť, upravovať, dokonca bazén zakrývať. Preto je verzia bazénu užšieho a dlhšieho priaznivejšia. Ľahšie a lacnejšie sa udržiava ako rozsiahla vodná plocha. Bazén by mal byť potešenie a nekaziť zážitok predstavou, aký príde účet.

Tepelné čerpadlo je lepšie ako solárny panel

Solárne panely na výhrev vody sa zdajú šetrnejšie, ale v praxi zohrievajú vodu prakticky v období, keď je vonku dostatočne teplo. Pri menšom bazéne postačí tepelné čerpadlo aj s výkonom 1,200 a čerpadlo filtračné 500w. Minimalna filtračná doba pre dezinfekciu v bazéna je 8 hodín a kúpacia sezóna v súkromnom bazéne môže byť od apríla až do novembra. Vtedy sa už aj oplatí investovať do jeho stavby.

 

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 9 referencií
Štefan Nagy -…

Bazény realizujem od roku 1996, počas svojho pôsobenia som pracoval na viacerých väčších projektoch…

Mirkam9

1 319

Bazen

S kvalitou prace pana Nagyho sme velmi spokojny..robi precizne..ale co sa tyka…

Lujza ds

1 65

Ds

Bazen urobeny ake detaily nedokoncene ..co sa tyka sachty stale zateka bez…

andreavar

1 735

Úpravy bazéna

S prácou sme boli spokojný. Všetko bolo spravené na čas. Nemali sme žiadne…

Štefan Nagy -…
5/5 9 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím