Rady a tipy: Vyberáme automatickú garážovú bránu

Záhrada:Vyberáme ploty a brány

Ladislav Katona - KLAMONT Ladislav Katona - KLAMONT 06.04.201618466

Rady a tipy: Vyberáme automatickú garážovú bránu

Automatické garážové brány sú čoraz populárnejšie pre svoj dizajn aj vlastnosti. Vybrať tú správnu pre vaše potreby nemusí byť vždy jednoduché. Prinášame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa a vybrať správne.

Sekcionálne ušetria miesto

Automatické sekcionálne garážové brány majú výhodu otvárania zvislo nahor. Tým získate miesto pred garážou aj v nej. To môže byť rozhodujúca výhoda najmä pri krátkych nájazdoch a veľkých rozmeroch áut ako karavany, transportéry a terénne vozidlá.

Pýtajte sa na odolnosť voči počasiu

Poveternostné vplyvy môžu bránu po pár rokoch úplne znehodnotiť. Dávajte si preto pozor, či garážová brána disponuje dostatočne vysokou plastovou pätou zárubne, ktorá trvalo chráni bránu pred možnou koróziou. Zároveň predlžuje životnosť brány.

Máte garáž a dom prepojené? Zamedzte úniku tepla

Ak máte garáž ako samostatnú stavbu, termické oddeľovanie nie je dôležité. Ak je však súčasťou domu, určite je základom vybrať si dobre zaizolovanú garážovú bránu.  „Pre zlepšenie izolácie až o 15% oproti bežným izoláciám vyvinula firma Hörmann dodatočnú izoláciu zárubne ThermoFrame,“ hovorí Ladislav Katona z firmy Klamont.  

Zvýšte komfort integrovanými dverami

Ak chcete v garáži skladovať nielen automobil, ale napríklad aj bicykle, kosačku, či náradie, hodia sa integrované dvere bez vysokého prahu. Vďaka nim máte rýchly prístup do garáže  bez toho, aby ste prekračovali vysoký prah, alebo potrebovali vždy otvoriť celú bránu.

Zabezpečte sa voči podpáčeniu

Opäť dôležité najmä v prípade, ak je možné dostať sa z garáže priamo do bytu. Zlodeji nebudú mať žiadnu šancu, ak je garážová brána zatvorená, a zároveň opatrená poistkou proti vypáčeniu vsadenou automaticky do dorazu vodiacej koľajnice. Brána je okamžite pevne zablokovaná a tým chránená voči vypáčeniu.

Dizajn nie je na zahodenie

Treba pamätať, že dizajn brány sa bude podieľať aj na dizajne celého domu. Bolo by určite na škodu, ak by nekvalitná brána kazila dojem celej stavby. Všímajte si preto, či garážové brány a vedľajšie dvere sú rovnakým delením prelisov a kaziet a aj také detaily, či je možnosť pre farebné brány dostať na želanie aj bočné zárubne v rovnakej farbe.

Pozor na bezpečnosť ovládania

Nielen ochrana pred vypáčením a kvalita materiálov rozhodnú o bezpečnej nedobytnosti vašej brány. Stavte aj na kvalitné ovládanie. Pýtajte sa na metódu šifrovania, ktorá zabezpečí, že váš signál nikto cudzí nemôže skopírovať. Iba vtedy budete pokojne spávať.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Ladislav Katona -…

Dodávka, montáž, servis: garážové brány – sekčné, rolovacie, výklopné, okná a dvere, priemyselné…


Čítajte ďalej

Pri rekonštrukcii garážovej brány elektrinu nepotrebujete!

Dom a byt:Rekonštrukcie domácností

Pri rekonštrukcii garážovej brány elektrinu…


12.09.201618466

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím