AKTUÁLNE


Záhrada, závlaha aj dom v lete bez starostí

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Záhrada, závlaha aj dom v lete bez starostí

Marek


Rodinný dom je obrovskou výhodou oproti panelákovému bývaniu. Na druhej strane si vyžaduje aj viac starostlivosti. Tú však môžete zložiť na plecia profesionálov a tešiť sa len z priaznivých účinkov letnej pohody na vlastnej záhrade. Záhrada ako z katalógu Vysadiť si trávnik na záhrade zvládne asi každý, ale aby vás záhrada potešila na duši a pohladila na srdci, na to je vhodné spoľahnúť sa na odborníka. Tak, ako si ani šaty nešijeme sami, tak aj tvorba záhrady je do istej miery o kumšte a tvorivosti. „Mať krásnu záhradu je niečo, čo vás nebude tešiť len jednu sezónu, ale každý rok. Pri správnom navrhnutí záhrady a základnej starostlivosti môže ísť o celoživotnú ozdobu okolia domu,“ hovorí Pavol Vedel  zo spoločnosti AB majstri. Práve oni realizovali záhrady pre rodinné domy, ale aj firmy, veľké spoločnosti a vedia realizovať aj projekty záhrad a zelene pre samosprávy. Také, aby potešili aj oko, aj boli čo najmenej náročné. Bezúdržbová záhrada Starostlivosť o kvety a zeleň na záhrade nie je jednoduchá záležitosť A nie je to len kosenie trávnika, čo zvládnu už aj automatické kosačky. Starostlivosť o záhradu je aj o správnom zvlažovaní, strihaní, údržbe kríkov, presádzaní kvetov, hnojení, kyprení a vytváraní dokonalých podmienok pre zeleň. Nemusí to byť však drina na celé dni.  „Mnoho ľudí si myslí, že starostlivosť o záhradu je náročná. My sa snažíme vytvárať záhrady, ktoré vyžadujú čo najmenšiu údržbu. Aj vďaka inštalácii zavlažovacích systémov, ktoré vieme inštalovať aj už do existujúcich záhrad. Zároveň však poskytujeme komplexný servis starostlivosti o záhradu. O všetko sa vieme postarať a majiteľ si užíva len krásu zeleň,“ hovorí Pavol Vedel. Tak isto aj v rámci zazimovania, aby záhrada prežila zimu a v plnej kráse rozkvitala v ďalšom roku. Altánky aj obnova domu Ku krásnej záhrade patrí aj pekný altánok, prípadne záhradný domček, prípadne rekonštrukcia starej stavby. Spoločnosť AB majstri sa špecializuje nielen na úpravu záhrad, ale na komplexnú starostlivosť o váš domov a priestorov okolo neho. Ak túžite po novom altánku, kameninovom chodníku, plote, či obnove starého domu, stačí, sa na nich obrátiť. „Dnes je moderným trendom, že bývať v domoch a peknej záhrade chcú aj mladí ľudia, ktorí nevedia rekonštruovať starý dom, starať sa o záhradu, ale venujú sa svojej práci, v ktorej sú dobrí. No a o záhradu, obnovu, či stavbu domu a  vytvorenie romantickej záhrady, o to s vieme postarať na kľúč zasa my,“ hovorí  Pavol Vedel. Môžete sa tak venovať svoje práci, rodine, starosť zveriť na profesionálov a užívať si príjemný život v rodinnom dome bez starostí. Práve z toho dôvodu sa AB majstri venujú záhrade a starostlivosti o dom komplexne. Ak chcete navrhnúť záhradu, závlahový systém, alebo len pokosiť, prípadne postaviť záhradný domček, navštívte stránku AB majstri.

27.06.2019906
Pri kúpe nových okien neváhajte, vyberte si plastové

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Pri kúpe nových okien neváhajte, vyberte si plastové

effectix effectix


Nechcete mať okná ako každý druhý? Plastové okná sú najrozšírenejšie nielen pri rekonštrukciách, ale aj v prípade novostavieb. Nie je však okno ako okno, o tom vás presvedčia roky jeho využívania. Cenovo najdostupnejšie sú plastové okná Hliníkové, drevené alebo plastové? Ak hľadíte najmä na ekonomickú stránku, určite vyhrajú plastové okná, ktoré i napriek najpriateľskejšej cene dokážu ohromiť moderným dizajnom a funkčnosťou. Len si spomeňte na pôvodné okná vo vašom dome alebo byte. Keď ste kúrili, ani ste nemali ten pocit, pretože príjemné teplo unikalo oknami von. Ako „bonus“ ste mali vždy čerstvo vyvetrané, lebo cez okná prefukovalo. Alebo sa rozhodnete pre bežné plastové okno, ktoré sa bude správať len o niečo lepšie a po pár mesiacoch stratí svoju pôvodnú farbu, alebo stavíte na renomovaných výrobcov, ktorí garantujú zachovanie vlastností vašich plastových okien a odbornú montáž. Moderné plastové okná zdobia rozmanité farebné odtiene, stačí si vybrať taký, ktorý korešponduje so stavbou a jej štýlom. Ani s modrými, zelenými alebo červenými plastovými oknami nebude váš dom vyzerať smiešne, je to otázka kombinácie. Napriek cenovej dostupnosti plastových okien sa dočkáte perfektnej zvukovej a tepelnej izolácie, dobrej bezpečnosti, ale i dokonalého prevedenia, čo sa týka dizajnu okien. Plastové okná vyrobené špičkovou technológiou K nespochybniteľným výhodám moderných plastových okien patrí to, že sú vyrobené z prvotriednych materiálov a technikami, ktoré garantujú ich farebnú stálosť, dlhoročnú odolnosť (voči počasiu, nárazom) a stabilitu. Aktuálne si viete vyberať z PVC profilov s dvojitým alebo až trojitým tesnením a s bezpečnostným kovaním. I na prvý pohľad obyčajné plastové okno sa vám dokáže po správnej montáži postarať o úsporu pri vykurovaní a každé ráno i večer vás ušetrí aj hluku z ulice. Kto žije v meste, vie, aký nepríjemný je zvuk premávky alebo hlučných skupiniek ľudí. Medzi ďalšie výhody najmodernejších plastových okien patrí tiež ich chemická odolnosť a široké možnosti využitia – v bytoch, domoch, hoteloch, na chatách. Vyrábajú sa v rozmanitých rozmeroch i v atypických tvaroch, vidno ich aj v podkrovných izbách alebo na komerčných budovách. Plastové okná môžu byť inštalované napevno alebo sa dajú otvoriť dokorán či len vyklopiť. Jednoducho – môžete si ich navrhnúť presne podľa svojich potrieb a požiadaviek na dizajn. Vhodná starostlivosť o okná (pravidelné čistenie, premazávanie kovových dielov v zatváracom mechanizme) vám ich životnosť ešte viac predĺži.

25.06.2019712
Krbové drevo a brikety. Ekologické palivo, s ktorým ušetríte

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Krbové drevo a brikety. Ekologické palivo, s ktorým ušetríte

Marek


Kúrenie a ohrev teplej vody patria medzi najväčšie položky v rodinnom rozpočte . Vďaka alternatívnym palivám však môžete šetriť nielen peniaze, ale aj samotné životné prostredie. Jednou z možností sú stopercentné prírodné brikety a krbové drevo. Brikety nie sú žiadna chémia, ale ekologické drevo Krbové brikety nepredstavujú žiadnu záťaž pre prírodu. Nevzniká kvôli nim výrub nových stromov. Drevené brikety sa vyrábajú vysokotlakovým lisovaním odpadových materiálov, ktoré vzniknú pri spracovaní dreva v drevovýrobe. Najpoužívanejší materiál pre výrobu brikiet sú drevená štiepka a piliny. Dôležité je však povedať, že ide len o mechanický proces. Pri výrobe brikiet sa nepoužívajú žiadne chemické látky ani lepidlá, či spojivá. „Našim zákazníkom ponúkame 100 % bukové drevené brikety, ktoré sú mechanicky zhutnený horľavý materiál, vyrábaný lisovaním,“ hovorí  Juraj Belkovič  zo spoločnostie Ekopalivko a dodáva: „Drevené brikety patria medzi najekologickejšie palivá v súčasnosti. Svojimi vlastnosťami sa podobajú drevu, ale majú vyššiu hustotu a väčšiu výhrevnosť. To v praxi znamená, že s menším počtom paliva dosiahnete požadovanú teplotu a to sa prejavuje na ekonomike vašej domácnosti. Navyše popol z brikiet je tak ekologický, že poslúži aj ako vhodné hnojivo pre vašu záhradu. Palivo pre každý kotol Brikety a krbové drevo môžete spaľovať v každom zariadení na pevné palivo. Je teda jedno, či na vykurovanie používate kotol alebo napríklad si len v kuchyni prikladáte pár polienok do kachlí počas zimných večerov. Všade sem sa hodia aj brikety a krbové drevo. Vyskúšať tento spôsob spaľovania môžete kedykoľvek, kotol nepotrebuje žiadne špeciálne úpravy. Ak ste sa rozhodli dokonca pre inováciu vášho kotla, môžete využiť aj štátne dotácie na kotol spaľujúci peletky, ktoré vám tiež pohodlne až k dverám dodajú z Ekopalivka. Začnite sporiť okamžite Výhodou drevených brikiet je, že s nimi začínate šetriť prakticky okamžite. „V porovnaní s kúrením plynom, elektrinou a drevom, ušetríte minimálne 25 % na kúrení za sezónu,“ hovorí Belkovič a dodáva, že pre priemerný bungalov s rozlohou od 80 do 100 metrov štvorcových spotrebuje za rok tonu brikiet. Rýchla dodávka aj platba kartou Ak premýšľate o spaľovaní briekiet, neváhajte osloviť Ekopalivko, ktoré spolupracuje výhrade len s českými a slovenskými dodávateľmi a dodáva produkty vo vysokej kvalite. Pritom do dvoch dní vašu objednávku zrealizujú a dodajú až k vám domov. „Pre klientov navyše prinášame možnosť zaplatiť na mieste celú dodávku kartou. Dopredu nemusia nič platiť,“ hovorí Belkovič. Vyskúšajte kvalitné krbové drevo a brikety a pre viac informácií kliknite tu.

20.06.2019677
UV tlač premení každý interiér na moderný a krásny

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

UV tlač premení každý interiér na moderný a krásny

Marek


Chcete rekonštruovať interiér a obohatiť ho o praktické vstavené skrine? Určite sa ohliadnite po možnosti dekorovania pomocou UV tlače. Ide o modernú a progresívnu technológiu, ktorá aj z „bežnej“ skrine môže spraviť umelecké dielo. Interiér o poznanie krajší a žiarivejší Investícia do vstavanej skrine nie je na rok ani na dva, ale na desiatky rokov. Dá sa povedať, že sa stáva trvalou súčasťou interiéru. Pretože na rozdiel od bežného nábytku si vstavanú skriňu nepresťahujete. Preto je samozrejme dôležité, aby aj jej výzdoba odolávala času. Práve UV tlač túto možnosť ponúka.  „UV tlač je nesmierne trvácna. Dáva sa pod špeciálne sklo, ktoré zvýrazňuje samotný obraz a zvyšuje jeho atraktivitu. Toto dekorovanie vstavaných skríň možno považovať za najnovšiu technológiu potlače a vydrží prakticky tak dlho, ako celá skriňa, takže nastálo,“ hovorí o výhodách UV tlače Patrik Župánek zo spoločnosti Rolkom. Výhoda tejto technológie tak isto je, že umožňuje na vstavanej skrini zachytiť akýkoľvek obrazec. Vstávať môžete každé ráno ako na dovolenke Predstavte si, že máte vstavanú skriňu v spálni a hneď po prebudení sa pozriete na krásny obraz ryžových políčok, ktoré ste si odfotili niekde na exotickej dovolenke. Alebo milujete pyramídy z Egypta? Žiadny problém. Nabijete sa tak každý deň úžasnou energiou. Fotografie vytvorené pomocou UV tlače sú totiž stále a farby nevyblednú ani po rokoch. Môžete pritom použiť akúkoľvek vašu fotografiu, grafiku, alebo obrázok, ktorý vás poteší. Zharmonizujte si interiér Patrik Župánek hovorí, že UV tlač je vhodná ako na menšie dekorácie na vstavenej skrini, tak aj celoplošné. Nemusíte mať v spálni alebo v obývačke iba fotografiu, ale napríklad aj čoraz modernejšie harmonizujúce obrazy, rôzne vibračné obrazce, ktoré  farbami a štruktúrou dokážu zharmonizovať celé okolie. Takýto dizajn sa hodí nielen pre byty a domy, ale napríklad aj pre dekoráciu masážneho štúdia, meditačných miestností a podobne. UV tlač pritom vyzdvihne samotné farby a dostanú tak ešte intenzívnejší a krajší nádych. UV tlač prekonala foto tapety Fototapety na vstavaných skriniach nevyzerali zle, avšak UV tlač je podstatne vyšší level. Fototapety nemali taký lesk a navyše ani tak dlhú životnosť. UV tlač je zatiaľ neprekonateľná. Je potom už len na vás, či si touto technológiou dáte potlačiť celú skriňu alebo napríklad len výrez na ozdobenie. „Existuje mnoho možností, ako si pomocou UV tlače okrášliť priestor. Výsledok je však vždy rovnaký, budete sa z neho tešiť,“ dodáva Župánek. Cenovo je UV tlač drahšia ako použitie fototapety, ale dizajnom aj kvalitou je úplne inde. Lenže nezabudnite, že vstavanou skriňou nekupujete len nábytok, ale plnohodnotnú súčasť bývania. Viac informácií o vstavaných skriniach na mieru a možnostiach UV tlače nájdete tu: https://www.vstavaneskrine.com/    

24.04.20191513
Jar je tu. Okná potrebujú nielen umyť, ale aj renovovať

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Jar je tu. Okná potrebujú nielen umyť, ale aj renovovať

Marek


Umývanie okien už tradične patrí k rituálom, ktorý chce väčšine domácnosti stihnúť v jarnom období. Je však rozdiel umyť len sklá a postarať sa o okná komplexne. Jar a leto sú pritom ideálny čas, keď môžete okná oživiť nielen tým, že ich umyjete. Pretože okná nie sú len na to, aby sme cez ne videli. Zabezpečujú nám aj dobrú klímu v miestnosti a sú súčasťou vzhľadu interiéru  aj exteriéru. Všetky tieto zložky si zaslúžia, aby sme im venovali pozornosť. Iba vtedy budú dobre slúžiť. Starajte sa o eurookná Eurookná patria k najspoľahlivejším aj najekologickejším oknám. Drevo je drevo a takéto okná vydržia prakticky celý život. Má to však háčik. Treba sa o ne aspoň z času na čas postarať. Marián Drahovský z firma DM servis hovorí: „Ľudia si často myslia, že ak si kúpia eurookná, tak im budú slúžiť roky bez toho, aby sa o ne starali. Zabúdajú, že ide o drevo, ktoré je vystavené poveternostným vplyvom a údržba v podobe obnovy vonkajšieho náteru, ošetrenia voskom alebo natrenia náterom proti plesniam a zahnívaniu je základom.“ Práve počas teplých letných dní je priestor, na to, aby ste aj eurooknám venovali starostlivosť, vďaka ktorým budú skutočne dlho slúžiť a nezačnú po pár rokoch trpieť na problémy s tesnením. Popraskaný lak sa dá ľahko opraviť Hliníkové okná sú po zimách náchylné na popraskanie laku. Aj tu sa im dá rýchlo pomôcť. Obrúsením starého laku a nanesením nového. Takáto obnova okien sa oplatí napríklad aj v prípade, že meníte fasádu domu alebo si chcete premaľovať izbu na inú farbu. Premaľovať tak môžete aj okná, aby lak ladil aj s novou maľovkou. Oplatí sa čistiť aj plastové okná Plastové okná nenatierame ani neobrusujeme, ale napriek tomu si zaslúžia ochranu a oživenie. Marián Drahovský  hovorí: „Aj platové okná môžu opäť zažiariť svojou krásnou bielou farou. Slnko a počasie vedia plast nepekne patinovať. Existuje však čistič, ktorý im dokáže vrátiť oživenú farbu.“ Bolo by škoda, ak by ste umyli len sklenené tabule a rámy ostali „špinavé, v DM servis registrujú preto čoraz viac požiadaviek na úpravu okien práve týmto typom obnovy. Problematická tesniaca pena Leto je ideálny čas aj na väčšie stavebné zásahy a doteplenie okien. Marián Drahovský upozorňuje, že často za problémom zlého tesnenia nie sú samotné okná, ale zvetraná tesniaca pena okolo nich. „Aj táto pena má svoju životnosť. Vždy meriame termokamerou, kadiaľ vedie únik tepla. A tesniaca pena okolo okien má životnosť približne 15 rokov. Ak je pod tenkou vrstvou omietku, životnosť sa znižuje.“ Aj to sa dá riešiť bez výmeny okien. Obvykle stačí  penu nahradiť novou, okná dobre osadiť a potom už ostáva len obnoviť parapet novým nástrekom a máte okná opäť ako nové,  nielen umyté. Na zimu tak zamedzíte tepelným mostom a už v lete sa dostaví lepšia izolácia v podobe menšieho prechodu teplého vzduchu do interiéru. Ak chcete obnoviť okná určite navštívte DM servis

10.04.20191253
Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Marek


Nové bývanie je vždy veľký krokom pre každého jednotlivca aj rodinu. No o tom, ako sa budete v novom príbytku cítiť, nerozhoduje len počet metrov štvorcových, lokalita a prípadne susedia, ale aj to, ako pekne, dobre a funkčne vybavíte svoj interiér. Myslíte na to najdôležitejšie Ak ste si vybrali svoj nový projekt na bývanie  a je jedno, či ide napríklad o byt alebo dom, je dôležité premyslieť si nielen obstarávacie náklady na zabezpečenie samotnej nehnuteľnosti, ale aj na jej vybavenie. Pritom ak budete počítať s financiami na zariadenie, je vždy dobré investovať najviac do toho, čo budete používať najviac a najčastejšie. To znamená, že sa neoplatí vybrať sedačku ak napríklad nemáte vyriešenú kuchyňu. Práve v tomto bode je vhodné premýšľať o kuchyni na mieru. Pretože práve to je riešenie, ktoré vám dokáže maximalizovať využitie priestoru, dokonale je možné kuchyňu zladiť s interiérom a tak isto aj kvalita kuchýň na mieru je o pár kategórii vyššia ako bežná strojová výroba v „hypermarketoch s nábytkom“. Skúste sa inšpirovať Výhodou kuchyne na mieru nie je len to, že nemusíte riešiť kompromisy a že vám nikde neostanú medzery, kde nebudete vidieť, čo dať a zbytočne sa tak ukrajujete o úžitkovú plochu, ale odborný predajca zo spoločnosti Kuchyne bmv hovorí, že je to aj o inšpirácii: „Nájdete kuchyňu, ktorá sa vám páči. Napríklad v časopise alebo u známeho. A zrazu nie je problém mať takú istú alebo podobnú.“ S rovnakými funkciami, odkladacími priestormi. Prípadne si môžete kuchyňu sami nakresliť, vysnívať a nechať vyrobiť. Nie je to krajšie mať kuchyňu podľa vlastných predstáv, ako sa uspokojiť s tuctovými modelmi z obchodu? Nemáte nápad? Zoberte si bývanie aj s kuchyňou Kvalitné kuchyne na mieru od Kuchyne bmv si napríklad vybral developer pre svoje stavby v Rezidencii Miloslavov, v obci vzdialenej necelých 10 km od Bratislavy, pričom prijekt stelesňuje predstavu pokojného bratislavského vidieka. Tu si môžete bývanie nielen kúpiť už rovno s kuchynskou linkou v špičkovej kvalite od Kuchyne bmv, ale v ukážkových realizovaných domoch si aj pozrieť, ako taká kuchyňa vyzerá. Ako funguje a čo všetko obsahuje. Práve spojenie síl v podobe kvalitných stavieb a špičkových Kuchýň bmv posunie vaše bývanie na novú úroveň. Výborná kuchyňa aj k rekonštrukcii Kuchyne bmv však nie sú určené len do novostavieb a nových bytov. Je zaujímavé aj pri rozsiahlejšej rekonštrukcii siahnuť po kuchyni na mieru. „Kuchyňou na mieru pri rekonštrukcii môžete objaviť skryté rezervy a možnosti a tak vlastne radikálne zmeniť funkčnosť aj vzhľad vášho bývania,“ hovorí odborný predajca z Kuchyne bmv. Ak teda chcete zariaďovať nový priestor, alebo rekonštruovať, voliť si kuchyňu na mieru je jedno z najlepších rozhodnutí.   Pre kuchyne viac informácií o kuchyniach na mieru navštívte: https://www.kuchyne-bmv.sk/  , alebo priamo spoločnosť na Popradsej 5 v Bratislave. Informácie vám poskytnú aj na telefónnom čísle 0948 228 119.    

15.03.20192470
Osviežte si sviatky ikebanami zo živých kvetov

Oslavy a podujatia:Najkrajšie Vianoce

Osviežte si sviatky ikebanami zo živých kvetov

Marek


Dekorácie zo živých kvetín predstavujú súčasný vianočný hit. Farebne naladia interiér do vianočnej atmosféry, ale pritom ide stále o čarovnú prírodnú farbu živého kvetu. Tú nemožno nahradiť umelými dekoráciami, či LED svetlom. Ako hovorí Ľuboš Ziman zo spoločnosti Kvety a Kytice, ide o jednu z najkrajších vianočných dekorácií súčasnosti. Vianoce ešte krajšie vďaka živým kvetom V zime je krása kvetín skutočne vzácnejšia ako v iných období roka. No treba priznať, že rovnako vzácne sú okamihy sviatočnej vianočnej nálady. Užívame si ju len jedenkrát v roku a preto by mala byť skutočne nezabudnuteľná, výnimočná, hrejivá a krásna. Aby sa všetci cítili dobre. Živý vianočný stromček je vždy akosi krajší, romantickejší a vianočnejší ako ten umelý a tak je to aj s kvetmi. Ak vyskúšate dekorovanie vianočného stola rezanými kvetmi, alebo ich umiestnite k betlehemu, či do obývačky, sviatky budú mať úplne iné kúzlo. Súčasťou kytíc sú totiž aj typické vianočné dekorácie. Kvety na štedrovečerný stôl Aranžéri z kvetinárstv FLOS radia: „Tento rok na Vianoce dominuje tradične biela a červená farba, ale určite je zaujímavá aj fialová, modrá, či zelená. Z kvetov sú tak ideálne ruže, gerbery, tulipány, amarylis, či klasická vianočná ruža.“ Takáto kolekcia kytíc sa hodí na každý štedrovečerný stôl. „Vianočné kytice nie sú viazané ako klasické kvety na darovanie. Sú osadené do aranžovacej peny. Viac tak pripomínajú klasické ikebany, akurát sú plné živých kvetov. Výhodou peny je, že predlžuje životnosť a tak rezané kvety od Vianoc vydržia pokojne aj do nového roka,“ hovoria  floristi webshopu donáškovej služby www.kvetyakytice.sk Skvelý darček Kyticu z rezaných kvetov môžete priniesť do vlastného domova, ale zároveň no vyriešiť aj dilemu, čo kúpiť blízkym, rodine, alebo priateľom pod stromček. Veď ako sa hovorí, všetko už majú. Kúpiť a poslať im kyticu kvetov na vianočný stôl môže byť tým najkrajším a najoriginálnejším darčekom. V záplave svetrov, ponožiek, pyžám a kníh bude vianočná kytica presne tým darom, ktorý rozžiari oči všetkých navôkol. Môžete si byť istí. Navyše živý darček spoločnosť Kvety Kytice doručí aj v piatok 22. decembra a v niektorých lokalitách aj v sobotu 23. decembra. Môže tak isť o darček na poslednú chvíľu, no bude zároveň jeden z najkrajších. Objednajte si vianočné kytice pre seba, alebo ako darček pre svojich blízkych pohodlne z domu hneď teraz  a máte darček, na ktorý sa nezabúda. Objednávať za výhodné vianočné ceny môžete na: kvetyakytice.sk.

13.12.201710478
Vianoce v teple domova, bez zimy a prefukovania!

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Vianoce v teple domova, bez zimy a prefukovania!

Marek


Okná majú zásadný podiel na tom, či budete pociťovať pohodu Vianoc a sviatkov, alebo musíte neustále znášať preťahovanie chladného vetra, pískanie víchrice, chodiť stále s handrou v ruke a utierať rosenie. Všetky tieto problémy však možno vyriešiť aj bez toho, aby ste museli samotné okná meniť. Pozor na vlhkosť Tá sa môže zrážať na oknách aj tej najvyššej kvality. Stačí, aby ste napríklad sušili doma bielizeň a k tomu pridali varenie vianočnej kapustnice, alebo gulášu a v byte je toľko pary, že sa začne zrážať. Vtedy môžu vlhnúť múry aj sa rosiť okná. Je preto nutné pravidelné vetranie aj počas zimy. Horšie je, ak sa vám okná rosia z večera do rána, alebo obstávajú zarosené aj počas dňa. Vtedy je možné „dotepliť“ samotné okenné tabule. Dotepľovanie okien je podľa Mariána Drahovského z DM Servis aktuálne čoraz viac. Hovorí zo skúsenosti, keďže hlavne od roku 2008 začali výrobcovia okien šetriť na materiáloch a okná sa čoraz viac začínajú rosiť. Zamedzí sa roseniu aj na 100% Doteplenie okien dokáže výrazne eliminovať rosenie, pri ktorom môžu vznikať plesne aj vlhnutie múrov, zhoršuje sa dýchanie a samozrejme aj estetický dojem nie je najlepší, ak vidíte neustále vlhké spodky okien a od plesne a špiny začiernené tesnenia. Zateplením sa rozširuje tepelný most a nedochádza k roseniu. „Takýmto spôsobom viem zamedziť roseniu často aj na 100%,“ hovorí Martin Drahovský. Doteplením okien sa výrazne zlepší komfort bývania a prostredie sa stane lepšie aj zdravšie. Systém dotepľovania nie je zložitý a dá sa realizovať aj v zimných mesiacoch. Studený vzduch cez parapet Okná môžu byť v poriadku, no ak ich osádzanie neprebehlo odborné, veľmi rýchlo sa prejaví prefukovanie studeného vzduchu cez parapet. Aj tu existuje iné riešenie, ako sa len naobliekať. Častou príčinou je tieniaca pena okolo okna. Môže byť nedostatočne aplikovaná, prípadne zvetraná, poklesnutá a podobe. Aj tu podľa Mariána Drahovského pomôže doteplenie profilu a pocit prieniku chladu už nebude tak intenzívny. Dobrou správou je, že to ide aj bez búrania. Kadiaľ sa stráca teplo? Je niekoľko možností, ako sa teplo môže cez okná strácať. No mnoho z nich je jednoducho riešiteľných. Napríklad stačí skontrolovať okná termokamerou. Tým sa odhalia problémové miesta, tepelný most, alebo zlé osadenie. Pritom niekedy nie je potrebné okná vymeniť, iba správne ponastavovať. Potom už stačí len vyriešiť problematické uzly a teplo nebude unikať. V niektorých prípadoch stačí len dopasovať krídlo okna k rámu a nie sú potrebné ani veľké stavebné práce. Ďalším častým problémom je zlé tesnenie. Toto sa prejavuje až u 70% okien. Preto už nemusíte trpieť chlad, stačí sa o svoje okná postarať.

10.12.20177807
Vlastnosti okien, ktoré cez zimu určite oceníte!

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Vlastnosti okien, ktoré cez zimu určite oceníte!

Marek


Technológie v oblasti okien sa posúvajú neustále dopredu a zameriavajú sa prioritne na väčšiu úsporu tepla a lepšiu priepustnosť svetla. Sklenená tabuľa je totiž tou najväčšou plochou okna a preto je zásadná. Rezervujte si pre seba tú najlepšiu. Držia teplo Pri výbere plastových okien je síce dôležitý aj dizajn, ale tepelná izolácia je kľúčovým parametrom. Rovnako ako vylepenie zvukovej izolácie, či lepší jas. Práve tieto tri parametre v sebe skĺbilo inovatívne izolačné trojsklo 4 Xglass, ktoré má vynikajúci prestup tepla na úrovni  Ug = 0,5 W/m2K. Ide o energeticko úsporný produkt, ktorý výrazne zredukuje náklady na kúrenie. Nízkoemisný povlak Okrem zlepšenej termoizolácie majú sklá 4 Xglass ďalší významný parameter, ktorý ocenia užívatelia najmä počas zimných dní. Na sklenených tabuliach je použitý najmodernejší nízkoemisný povlak. To v praxi znamená, že dochádza nielen k zníženiu tepelných strát, ale okná sú známe aj vysokou priepustnosťou slnečného žiarenia. „Môžeme povedať, že tento nízkoemisný povlak a priepustnosť slnka ocenia užívatelia okamžite, ak porovnajú nové okná so starými. Do miestnosti totiž prechádza omnoho viac slnečného svetla. Vďaka tomu slnko dokáže izbu omnoho viac vyhriať ako bežné sklá a prichádza samozrejme aj viac prirodzeného svetla, vďaka čomu sa budete v miestnosti cítiť príjemnejšie,“ hovorí Ladislav Kapacska zo spoločnosti WIDO s.r.o A nielen to. Šetríte totiž dvakrát. Kvôli vyššej priepustnosti svetla si prirodzené svetlo vychutnáte dlhšie, bez potreby umelého osvetlenia. Cez zimu ideálne riešenie. Tiché prostredie Máte doma teplejšie, svetlejšie, už ostáva len eliminovať hluk. Aj to je pre sklá 4 Xglass samozrejmosťou. Izolačné trojsklo je v ich prípade zložené z trojice sklenených tabúľ, pričom dve z nich sú hrubé 3 mm a jedna dosahuje hrúbku 4mm. Načo táto rôznorodosť? „Rôzne hrúbky skla na okne zaručujú dosiahnutie lepšej akustickej izolácie,“ vysvetľuje Ladislav Kapacska. Jeden milimeter zníži priepustnosť hluku až o 3 dB. Bežné izolačné trojsklo má koeficient Rw na úrovni 33 dB, no pri použití zasklenia 4 Xglass sa koeficient Rw zvyšuje na úroveň 36 dB. Zdá sa vám to málo? Ladislav Kapacska ilustruje príklad: „Predstavte si, že počúvate hudbu s istou hlasitosťou pomocou dvoch reproduktorov. Náhle by ste jeden z nich odpojili a práve rozdiel by predstavoval stlmenie o tri decibely. Takže výsledok by bol naozaj značne vnímateľný. Takéto okná do spálne, alebo obývačky prinášajú omnoho lepší komfort pre spánok, relax, alebo nerušenú zábavu. Okná so sklami 4 Xglass si môžete objednať v spoločnosti WIDO.

08.12.20177519
Ako si užiť vianočnú pohodu pri krbe a neriešiť nehody?

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Ako si užiť vianočnú pohodu pri krbe a neriešiť nehody?

Marek


Súčasťou Vianoc je aj posedenie pri krbe. Na to, aby ste si ho mohli naplno užiť, je potrebné vedieť, ako si vybrať ten správny typ tak, aby ste neriešili nehody a problémy spojené s výberom nového krbu. V prvom rade si treba dobre rozmyslieť, aký krb si chceme domov zadovážiť. Každý jeden typ má svoje pre aj proti. Preto sme sa na ne pozreli bližšie spolu s Dášou Klasovou zo spoločnosti CAMIN. Teplovzdušný krb Pri teplovzdušných krboch ide hlavne o rýchle vyhriatie priestoru, v ktorom sa krb nachádza. Prípadne ak z neho máme ťahané rozvody, tak jeho úlohou je prehriať dané miestnosti na príjemnú teplotu. V dnešnej dobe už nemusíte stavať prašné rozvody pod stropom, ktoré aj tak priestor neprehrejú, ale len vyfukujú prach a teplý vzduch zostáva pod stropom. Pokiaľ uvažujete nad teplovzdušným krbom, ideálne sú rozvody Multifuoco , ktoré sú ťahané v podlahe, výust je umiestnený cca 20cm od podlahy a tým pádom sa miestnosť prehreje od zeme až po strop. Sálavý krb Tento typ krbu je niečo medzi krbom teplovzdušným a akumulačným. Pri sálavých krboch je použitá teplovzdušná vložka, ktorá je obostavaná akumulačným materiálom tak, aby po cca 2-3 hodinách teplota stavby nabehla a vy ste si mohli užiť sálavé teplo naplno. Akumulačný krb Pri akumulačných krboch je hlavnou úlohou dlhodobé odovzdávanie tepla, pri malej dávke dreva. Tu si treba uvedomiť, že idete cestou funkčnosti na úkor dizajnu. Ohnisko býva menšie s malými dvierkami a stavba veľká a ťažká, aby sa zabezpečilo dostatok akumulačnej hmoty. Štandard je prikladanie po dlhých intervaloch (6,8,12 hodín) s tým, že teleso odovzdáva taktiež od 6 do 16-18 hodín sálavé teplo. Teplovodný krb Pri teplovodných krboch ide o náhradný zdroj vykurovania, kedy je súčasťou krbovej vložky obeh vody. Ten zabezpečuje teplovodné dokurovanie vody v akumulačnej nádobe. Teplovodný krb však nie je možné používať pri výpadku elektrickej energie, nakoľko je nutné, aby ho kontrolovala elektronická regulácia. Podmienkou je akumulačná nádoba! Plynový krb Pri plynových krboch ide hlavne o teplo v miestnosti kde sa krb nachádza a o dizajn. Plynové krby v dnešnej dobe horia na nerozoznanie od krbu na drevo. Vďaka keramickým polienkam, ktoré vytvárajú efekt tlenia, dosahujeme skutočný obraz horiaceho dreva. Pri týchto krboch je výhod hneď niekoľko a to nízka prašnosť, žiadne čistenie skla a uskladňovanie dreva. Regulovateľný výkon dosahujete vďaka diaľkovému ovládaču, ovládanie je pomocou aplikácie a moderný dizajn je už len čerešničkou na torte. Postačí aj piecka Ak nemáte miesto na krb, ideálnym riešením sú piecky, ktoré v dnešnej dobe už spĺňajú najvyšší štandard. Nielen funkčnosťou ale aj dizajnom a preto si viete vybrať skutočne to pravé pre vás. Od teplovzdušných cez akumulačné, kachľové, teplovodné až po peletkové. Vyberte si správneho partnera To platí nielen o vhodnom partnerovi ku krbu, ale aby ste si mohli vychutnať krb v plnej kráse a pohode, je veľmi dôležitý aj výber krbára/kachliara. Na Slovensku združuje krbárov a kachliarov Cech. Na stránkach cechu si viete overiť, či krbár je skutočne krbár. Stále viac ľudí verí rôznym murárom, ktorí povedia, že to vedia a samozrejme účtujú zlomok ceny, no väčšinou to dopadne požiarom, v tom lepšom prípade len znefunkčnenou vložkou. Treba si však dať pozor aj na rôzne eshopy s krbovými vložkami, nakoľko aj keď cena je o niečo nižšia ako od kachliara, väčšinou už nie je ponúkaný ďalší servis a v prípade poruchy vložky sa vám môže stať, že ju budete musieť vymeniť za novú. Starostlivosť o krb prináša pohodu na dlhý čas Na záver je ešte veľmi dôležité krb pravidelne servisovať. Veľmi dôležitá je kontrola plynových krbov, ktoré vyžadujú každoročnú revíziu. Rovnako tak teplovodné vložky, nakoľko v obehu je voda a treba teda čistiť trubky. Často sa zabúda na servis pri krboch na drevo. Aj tu je dobré aspoň raz za rok zavolať krbára, aby skontroloval výplň krbu, deflektor, poprípade vyčistil krb a urobil kontrolu, respektíve výmenu potrebných častí. Okrem toho je povinnosťou každého z nás, aby 3 krát do roka nechal komín skontrolovať kominárom, ktorý ho prečistí a zároveň dá raz ročne revíznu správu od komína. Pri výbere krbu treba vyhľadať odborníka, ktorý vám vysvetlí čo je pre vás najlepšie, aby ste si mohli vychutnávať vianočný čas s rodinou v teple domova a nemuseli sa obávať o svoje zdravie a o svoj majetok. Vianočná akcia spoločnosti CAMIN Ak si objednáte krb do konca marca 2018, dostanete zdarma prvý servis a sadu na kúrenie, ktorá obsahuje čistiaci gél, pevný podpalač a rukavicu.

07.12.20178395
Vianočná zľava 20% na markízy a pergoly

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Vianočná zľava 20% na markízy a pergoly

Marek


Predvianočný čas je najlepším obdobím sadnúť si za stôl a zhodnotiť, čo vylepšiť na bývaní. Významným dôvodom je aj fakt, že vianočný darček to nemusí byť len konkrétny predmet, ale aj spoločný dar, ktorý spríjemní bývanie všetkým členom rodiny. Presne takýmto typom darčeku môže byť markíza alebo pergola, ktoré počas zimy môžete získať v zľave. Na čo vám poslúži markíza? Markíza je vlastne slnečná clona, ktorej hlavnou úlohou je chrániť terasu, alebo napríklad aj miestnosť pred príliš ostrým slnečným svetlom. Okrem toho jej podstatnou súčasťou je aj formovanie architektonického vzhľadu objektu, kde je inštalovaná. Markízy možno rozdeliť na tri základné typy: Terasová markíza Inštaluje sa na stenu, strop, krokvu a je možné ju ovládať kľukou, alebo elektronicky a ponúka širokú paletu rôznych materiálov aj prevedení. Je možné ju použiť aj ako striešku napríklad nad letnou terasou, alebo ako súčasť posedenia pred domom. Bočná markíza Ide o elegantný box vhodný napríklad na vytvorenie bočného tieňa a súčasne aj ako veterná zábrana. Montuje sa jednoducho na stenu a napnutie látky zaisťuje pružinový mechanizmus v navíjacom hriadeli. Takáto markíza sa vyrába v širokej ponuke farebných vyhotovení textílie. Markíza pre zimné záhrady Nazývaná aj horizontálna markíza. Svoje uplatnenie nájde na zatienenie horizontálnych alebo mierne zošikmených plôch. Ideálne na tienenie presklených striech zimných záhrad alebo prístreškov nad terasou s posedením. Na čo vám poslúži pergola? Pergolu možno charakterizovať v zásade ako okrasnú stavbu. Na rozdiel od markízy ide a razantnejší doplnok, ktorý sa môže, ale aj nemusí pripájať k domu, môže byť aj samostatne stojacím objektom. Príkladom je napríklad typ Kubus. Predstavuje absolútnu špičku v sortimente. Vďaka nezávislým  elektropohonom zaisťuje vodorovné vysúvanie tieniacej látky a zároveň jej čiastočné sklopenie. Pevné, extrudované podperné profily zabezpečujú vynikajúcu stabilitu a dodávajú konštrukcii pocit originality. Peknou pergolou je aj QUADRA , ktorá sa vďaka hliníkovej  nosnej konštrukciu montuje do podlahy.  Ušetrite v sezónnej akcii Spoločnosť AMG Studio si pre všetkých pripravila špeciálnu zimnú zľavu na 20% z ceny všetkých markíz a pergol. „Zima je ideálny čas na to, aby sme s klientmi premysleli, ako môže vyzerať jeho pergola alebo markíza, navrhli riešenie a okamžite na jar sa pustili do realizácie. Predobjednávka tak výrazne urýchli realizáciu v novom roku,“ hovorí Martin Haško. Zároveň bude vašu záhradu zdobiť pergola už od skorej jari a to sa oplatí rovnako,                                                                  ako výhodná cena.

07.12.201711045
Praktický návod, ako nepribrať počas Vianoc

Zdravie a krása:Najkrajšie Vianoce

Praktický návod, ako nepribrať počas Vianoc

Marek


Cvičenie vo fitku sa väčšine z nás spája s potrebou schudnúť alebo si vytvarovať postavu. A Vianoce sa zase spájajú s dobrým jedlom, lenivými ránami a posedávaním na návštevách alebo pred telkou. Preto je častou otázkou našich cvičeniek: „Ako počas Vianoc nepribrať späť to, čo som za celé mesiace driny schudla,“ hovorí Viera Ripková - majiteľka FitCurves Petržalka. Prináša samozrejme aj riešenie. Naša odpoveď je jednoduchá Vianoce sú 3 dni, počas ktorých bude fitko zatvorené, ale to neznamená, že máš pohyb zakázaný. Aj cez najhektickejší deň si viete nájsť pol hodinku na prechádzku vo svižnom tempe. Alebo si privstaňte a skočte si zabehať. Ak bude sneh, tak hor sa na svah alebo na bežky. Aj na návštevu k príbuzným môžete prejsť pešo alebo vyjsť pár poschodí pešo a nie výťahom. Na Štefana si zatancujte na zábave, alebo hoci aj v obývačke. Polhodinka pohybu alebo aspoň 10.000 krokov denne je zvládnuteľná dávka aj pre najvyťaženejšie osôbky, chce to len chcieť a nehľadať výhovorky. A ako sa ustrážiť pri slávnostne prestretom stole plnom hojnosti? Dobrá taktika je o výbere menších porcií a zdravších variácií. Kapustnica nemusí byť zasmažená a plná tuku. Ryba nemusí byť vysmažená a zemiakový šalát nemusí plávať v majonéze. Koláče nemusia byť príšerne presladené a len z bielej múky. Prípitok stačí jeden a nie každú polhodinu ďalší. Už nie si dieťa, ktoré musí zjesť všetko čo mu dospeláci naložia. Naber si sama a radšej menej ako kopcom. Ak v hrncoch ostane priveľa pokušenia, tak ho vezmite a obdarujte núdznych vo svojom okolí – v nocľahárňach pre bezdomovcov určite potešíte nejednú hladnú dušu. A keď ani táto taktika nezabráni kilečku navyše, tak sa zbytočne netrápte. Veď Vianoce sú len raz v roku a máš zvyšných 362 dní, kedy zhrešiť nemusíš a dostaneš hmotnosť späť pod kontrolu. „Vo FitCurves sme spolu s našimi šikovnými členkami pripravili receptár sladkých aj slaných dobrôt, s ktorými bude priberanie ťažšie. A tiež budeme súťažiť a hľadať hrdinku, ktorá počas Vianoc nepriberie😊 Motivácia „verejného prísľubu“ a zverejnenia hmotnosti „pred a po“ ohromne zaberá!“ upozorňuje Viera Ripková a dopĺňa:  „Tie dámy, ktoré to proste „nedajú“, tak sa okrem cvičenia budú môcť už v januári zapojiť do Programu regulácie hmotnosti. Počas 9-tich týždňov dostanú návod ako zdravo schudnúť bez drastických a dlhotrvajúcich diét a hlavne, ako si vytúženú hmotnosť cvičením a rozumným stravovaním udržať. Takže, nebojme sa Vianoc! Sú to krásne sviatky, užime si ich v dostatku ale s mierou! Hlavne na tanieri. Prijímať a rozdávať lásku môžeme bez obmedzení. Z dobrých skutkov a objatí sa nepriberá!

05.12.20175136
Vianočné upratovanie bez starostí. Aj ako darček!

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Vianočné upratovanie bez starostí. Aj ako darček!

Marek


Začnite nový rok v upratanom domove bez toho, aby ste sa museli o veľké upratovanie pričiniť sami. Či už pred Vianocami, medzi sviatkami, alebo v novom roku môže byť generálne upratovanie skvelý rodinný darček, ale rovnako aj úžasné prekvapenie pre napríklad starších ľudí. V zdravom byte zdravý duch Nie je dôležité, ako často vysávate, pretože niektoré nečistoty a hlavne roztoče padajú podstatne hlbšie do tkaniny, ako ich vie bežný vysávač vytiahnuť. Preto je ideálne pustiť sa do tepovania aspoň raz za rok. Vedeli ste totiž, že za dvanásť mesiacov sa v kobercoch usadí pri trojčlennej rodine približne 6 kilogramov odumretej kože? Tá je potravou pre roztoče a dôvodom, prečo sa môže alergikom horšie dýchať. Nehovoriac o pachu, ktorý sa šíri v priestore, ak nie je pravidelne vysávaný a tepovaný. Preto je vhodné si na túto čistiacu službu zavolať odborníka. Pomoc pri náročných prácach Povysávať, umyť podlahu, upratať prach, to sú bežné veci, ktoré zvládne každý sám vo vlastnej réžii, no práve tepovanie výkonným strojom je vec, ktorú je lepšie nechať na odborníkov. Profesionálne tepovacie stroje totiž ostávajú šetrné k tkaninám a súčasne dokážu vyprať naozaj do hĺbky. Rovnako aj umývanie okien, hlavne počas zimy, môže predstavovať činnosť, ktorej by sme sa najradšej vyhli. „Na trhu pôsobíme už od roku 1996 a ponúkame kvalitné hĺbkové tepovanie a čistenie kobercov, sedačiek, sedacích súprav, gaučov, postelí, pohoviek, váľand, matracov, kresiel, stoličiek, áut a čistenie kožených sedačiek aj s impregnáciou, umývanie okien a generálne upratovanie,“ hovorí Peter Labodi. Všetko, čo človek potrebuje pre čistý domov bez námahy. Generálne upratovanie ako hodnotný vianočný darček Ak chcete vyluxovať naozaj poctivo, stavte na generálne upratovanie. „Naše generálne upratovanie je vhodné pre starších ľudí, ktorým dokážeme naozaj komplexne upratať byt tak, ako si už často sami nedokázali niekoľko rokov. Je to však aj slúžba vhodná pre mladé rodiny, ktoré chcú namiesto upratovania stráviť radšej deň spolu v prírode,“ hovorí Peter Labodi. To v sebe zahŕňa umývanie okien, tepovanie, umývanie žalúzií, dverí, balónov a lodžií, čistenie sedačiek, kresiel nábytku, dokonca aj spotrebičov ako zvonka tak aj z vnútra. Celé upratovanie pritom zaberie približne pol dňa a vykonáva ho tím troch ľudí. Cena je pritom skutočne vianočná, napríklad za generálne upratovanie 2-izb. byt do 60 m2 zaplatíte 150 eur. Viac informácií, a ďalšie ceny nájdete na: http://tepovaniebratislava.sk/sluzby/upratovanie-bratislava 

04.12.20175809
Elektronické pestúnky dohliadnu na deti bez ohľadu na vek

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Elektronické pestúnky dohliadnu na deti bez ohľadu na vek

Marek


Elektronické pestúnky sú vynikajúcou pomocou pri narodení dieťaťa. Umožňujú mať batoľa pod dohľadom prakticky neustále. Ak dieťa vyrastie, to však neznamená, že pestúnka nebude viac potrebná. Niekedy dokonca nadobudne ešte väčší význam. Komfort starostlivého pohľadu Ani ten najsnaživejší rodič na svete nedokáže mať oči všade, ale s elektronickou detskou video pestúnkou FosBaby sa efektivita dohľadu výrazne zvyšuje. FosBaby je špeciálne navrhnutá tak, aby ponúkala pohľad na situáciu v postieľke, alebo v detskej izbe z ktoréhokoľvek miesta. Je jedno, či ste si odskočili k sporáku, na toaletu, alebo si dáte šálku čaju. Dieťa neustále vidíte aj na mobile, či tablete. Kamera je vybavená HD obrazom prenášaným bezdrôtovo. Je vybavená aj teplotným senzorom a senzorom vlhkosti, možnosťou otočenia na diaľku. Môžete s ňou otáčať v rozsahu horizontálne 320° a vertikálne 100°. To znamená, že dokážete reagovať na pohyb dieťaťa, alebo snímať iné miesto v izbe a to aj v noci vďaka nočnému videniu. Nie je to len o kontrole FosBaby vám uľahčí dohľad nad dieťaťom, ale nejde len o kontrolný mechanizmus. Kamera je vybavená slotom pre microSD, ktorá umožňuje zaznamenať jedinečné momenty s vašou ratolesťou. Môžete tak zachytiť jeho prvé kroky, lezenie, ako sa usmieva v postieľke, alebo natočiť aj prvé oslavy, jeho výkresy, či spoločné hry a bláznenie. Je milión chvíľ, ktoré stoja za to, aby ich rodičia uchovali ako spomienky na detstvo. Výborná počas večera Elektronická pestúnka je unikátna možnosť, vďaka ktorej dokážete spiace dieťatko nechať pokojne aj vo vedľajšej izbe po tom ako zaspí a spoločne s partnerom si dať pri filme pohár vína, alebo sa venovať sami sebe. Pritom máte neustále možnosť monitorovať, čo s deje vo vedľajšej miestnosti. Výhodou je aj prenos zvuku, takže aj na plač, alebo prebudenie vás kamera okamžite upozorní. Zariadenie má zabudovanú aj možnosť prehrávania jemných melódií pre pokojný spánok dieťaťa. Inštalácia je extrémne jednoduchá. Stačí do aplikácie naskenovať QR kód umiestnený na kamere, zadať heslo na Wi-Fi a všetko je pripravené. Oceníte aj vo vyššom veku Elektronická pestúnka nemusí byť riešenie len na prvé roky rastu vášho dieťaťa. Môže to byť vynikajúci pomocník aj počas chvíľ, keď je dieťa staršie, ostáva prvý raz samo doma a vy máte obavy, aby to zvládlo. Prípadne aby neusporiadalo párty pre celé sídlisko a podobne. Vďaka takejto malej kamere dokážete mať svoj byt a aj dieťa pod kontrolou napríklad aj na dovolenke, lyžovačke, alebo kdekoľvek sa nachádzate. Navyše aj dieťa môže mať takýmto spôsobom kontakt s vami. Detskú pestúnku určite po pár rokoch nevyhodíte, naopak, jej vlastnosti oceníte aj pri iných situáciách. Elektronické pestúnky FosBaby nájdete na stránke FOSCAM.

30.11.20176054

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Neberte dvere len ako nutnosť

Dom a byt:Dvere do vášho domova

Neberte dvere len ako nutnosť

Marek Dom a byt


Vianoce sú tradične obdobím darčekov a prekvapení.  Skúste si tento rok namiesto vecí ako pyžamo, ponožky, alebo tepláky dopriať spoločný dar do domácnosti. Takým môže byť napríklad kuchyňa, alebo aj detská izba, či nová pekná predsieň. Vianoce s novým nábytkom Stojan Harmatha zo spoločnosti KBA Kuchyne hovorí: „Už niekoľko rokov si všímam zaujímavý trend. Ľudia nechcú vyhadzovať peniaze za zbytočnosti, nezmyselné darčeky, ale radšej investujú do nového domova. Je to veľmi efektívny spôsob, ako si vynoviť bývanie a dať si napríklad spoločný rodinný darček.“ Takto si môžete darovať nielen novú kuchyňu, ale napríklad pre študenta novú izbu, navrhnúť predsieň do domu. Investícia do takéhoto spoločného darčeka rozhodne nie je plytvaním peňazí. Búrania sa báť nemusíte Počas sviatkov prirodzene nikto nechce vŕtať do steny, upratovať, či rekonštruovať. Navyše vianočné koláče sa vždy pečú na starých spotrebičoch najlepšie. Pri novom nábytku ako darčeku sa nemusíte báť, že si Vianoce pokazíte rekonštrukciou. „Kuchyňu, alebo nový nábytok skonzultujeme, pripravíme a navrhneme. Do 20. decembra máme čas a klient si tak už pod vianočný stromček môže uložiť novú 3D vizualizáciu nábytku spolu s darčekovým certifikátom. Návrh je pripravený profesionálnym dizajnérom a tak už samotný nákres novinky pôsobí luxusne,“ hovorí S. Harmatha. Využite čaro prekvapenia Výhodou darovania rekonštrukcie nábytku, alebo kuchynskej linky je možnosť momentu prekvapenia. Ak totiž prídu už majstri, alebo si spolu partnerom chodíte vyberať kuchynskú linku, nejde o žiadne prekvapenie. Predstavte si však, že partnerke pod stromček darujete poukaz na novú kuchyňu, o ktorej už dávno sníva. S peknou 3D vizualizáciou vo vašom prostredí, ktorú však môže následne ešte upraviť. Nebolo by to skvelé prekvapenie? O radosti detí z novej izby, ktorú im rodičia ukážu pod stromčekom netreba ani hovoriť. „Pre takéto milé prekvapenia pripravujem pre klientov špeciálne darčekové vianočné poukážky a nákresy, aby si mohli čaro daru ešte viac vychutnať,“ hovorí Stojan Harmatha Vianočná akcia v KBA kuchyne Premýšľate nad nápadom dopriať si pod stromček rekonštrukciu? Rozhodne sa oplatí využiť aj vianočné akcie a darčeky. „Pre každého, kto si u nás príde objednať kuchyňu, izbu, študentský nábytok, čokoľvek, máme pripravené vianočné prekvapenie. Nechcem prezrádzať detaily, no stojí za to a každý bude spokojný,“ hovorí S. Harmatha.   V novom roku o niečo krajší Výhodou objednávky nábytku pred Vianocami je nielen to, že máte super tip na darček, ale aj fakt, že celé sviatky si užijete v pokoji, spoločne a v radostnom očakávaní na novú vec. Pohodu si nenarušíte neporiadkom ani rekonštrukciou a v novom roku vás už bude čakať nový nábytok. Skvele načasované!

15.11.20183450

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Dom a byt:Sklenený dizajn

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Marek Dom a byt


Vianoce sú tradične obdobím darčekov a prekvapení.  Skúste si tento rok namiesto vecí ako pyžamo, ponožky, alebo tepláky dopriať spoločný dar do domácnosti. Takým môže byť napríklad kuchyňa, alebo aj detská izba, či nová pekná predsieň. Vianoce s novým nábytkom Stojan Harmatha zo spoločnosti KBA Kuchyne hovorí: „Už niekoľko rokov si všímam zaujímavý trend. Ľudia nechcú vyhadzovať peniaze za zbytočnosti, nezmyselné darčeky, ale radšej investujú do nového domova. Je to veľmi efektívny spôsob, ako si vynoviť bývanie a dať si napríklad spoločný rodinný darček.“ Takto si môžete darovať nielen novú kuchyňu, ale napríklad pre študenta novú izbu, navrhnúť predsieň do domu. Investícia do takéhoto spoločného darčeka rozhodne nie je plytvaním peňazí. Búrania sa báť nemusíte Počas sviatkov prirodzene nikto nechce vŕtať do steny, upratovať, či rekonštruovať. Navyše vianočné koláče sa vždy pečú na starých spotrebičoch najlepšie. Pri novom nábytku ako darčeku sa nemusíte báť, že si Vianoce pokazíte rekonštrukciou. „Kuchyňu, alebo nový nábytok skonzultujeme, pripravíme a navrhneme. Do 20. decembra máme čas a klient si tak už pod vianočný stromček môže uložiť novú 3D vizualizáciu nábytku spolu s darčekovým certifikátom. Návrh je pripravený profesionálnym dizajnérom a tak už samotný nákres novinky pôsobí luxusne,“ hovorí S. Harmatha. Využite čaro prekvapenia Výhodou darovania rekonštrukcie nábytku, alebo kuchynskej linky je možnosť momentu prekvapenia. Ak totiž prídu už majstri, alebo si spolu partnerom chodíte vyberať kuchynskú linku, nejde o žiadne prekvapenie. Predstavte si však, že partnerke pod stromček darujete poukaz na novú kuchyňu, o ktorej už dávno sníva. S peknou 3D vizualizáciou vo vašom prostredí, ktorú však môže následne ešte upraviť. Nebolo by to skvelé prekvapenie? O radosti detí z novej izby, ktorú im rodičia ukážu pod stromčekom netreba ani hovoriť. „Pre takéto milé prekvapenia pripravujem pre klientov špeciálne darčekové vianočné poukážky a nákresy, aby si mohli čaro daru ešte viac vychutnať,“ hovorí Stojan Harmatha Vianočná akcia v KBA kuchyne Premýšľate nad nápadom dopriať si pod stromček rekonštrukciu? Rozhodne sa oplatí využiť aj vianočné akcie a darčeky. „Pre každého, kto si u nás príde objednať kuchyňu, izbu, študentský nábytok, čokoľvek, máme pripravené vianočné prekvapenie. Nechcem prezrádzať detaily, no stojí za to a každý bude spokojný,“ hovorí S. Harmatha.   V novom roku o niečo krajší Výhodou objednávky nábytku pred Vianocami je nielen to, že máte super tip na darček, ale aj fakt, že celé sviatky si užijete v pokoji, spoločne a v radostnom očakávaní na novú vec. Pohodu si nenarušíte neporiadkom ani rekonštrukciou a v novom roku vás už bude čakať nový nábytok. Skvele načasované!

29.08.20184290

Realizácia luxusnej kuchyne na…

Som velmi spokojna. Kuchyna je krasna a velmi kvalitna. Detaily su…

PRUNUS - kuchyne a…
4.8/5 29 hodnotení

Sklenená zástena

Dodávka a montáž sklenenej zásteny a montáž kuchynskej linky IKEA

Sklenenázástena
Sklenenázástena
5/5 124 hodnotení

Mário Rogel

1 422

Drevená podlaha Dub so schodami

Spokojnosť s odvedennou prácou. Jedna z mála firiem na Slovensku.

OPWOOD drevené…
5/5 10 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím