Sieťky na okná ochránia pred hmyzom aj peľom

Dom a byt:Hoďte sa do tieňa

Marek 30.06.201535596

Sieťky na okná ochránia pred hmyzom aj peľom

Okenné sieťky majú niekoľko výhod. Okrem estetickej pridanej hodnoty chránia obyvateľov od lietajúceho hmyzu a hávede. Pritom môže byť okno, či dvere pokojne celý čas otvorené. Sieťky ponúkajú viaceré možnosti úchytu aj funkčnosti. Vyberte si toto leto tú vašu, na bezpečné večery pri otvorenom okne.

Výhodnejšia a zdravšia ako repelenty

Čítať pri otvorenom okne počas leta nemusí byť sen. Sieťka umožňuje prirodzené vetranie priestorov bez obavy z hmyzu. Zároveň je ekonomicky vhodnejšia a zdravšia ako umelé repelenty, ktoré zapáchajú, sú na chemickej báze a ich funkčnosť je aj tak otázna. Ako hovorí Marián Drahovský z DM servis, nie je ani otázka, či sieťku, ale skôr akú sieťku.

Na pevno, alebo na skladanie

Ide o dva základné typy sieťok proti hmyzu, ktoré poznáme. Rozdiel je primárne v tom, či sú osadené v rámiku, ktorý môže byť ozdobným, alebo sú skladateľné, respektíve postavené na roletovom systéme. Vhodné sú všetky typy pre každé okno. Marián Drahovský DM servis montuje všetky typy sieťok a hovorí, že každý typ si nájde svojich priaznivcov.

Magnetické ukotvenie

Zaujímavosťou pri upevňovaní sieťok je aj samozatváracia sieťka, ktorá má magnet po obvode. Vďaka tomu sa sieťka sama automaticky otvorí aj zatvorí a vytvára bezstarostné prechádzanie dverami. Alternatívou sú aj samozrejme uchopenia na klasickom systéme pántov.

Sieťky aj na strešné okná

Možné sú sieťky na pánty, alebo zasúvacie, ktoré sa mimo potreby použitia navíjajú do kazety. Tým sa im predĺži životnosť a ostávajú veľmi dlho použiteľné. Otvorené strešné okná sú totiž často prienikom lietajúceho hmyzu a pritom je veľmi jednoduché mať byt ochránený  pomocou sieťky.

Sieťky ktoré vás ochránia viac

Bežné štandardné sieťky možno považovať za sieť s veľkosťou očka 1,1 x 1,1 mm. Marián Drahovský však hovorí aj o unikátnych sieťkach, ktoré majú v ponuke s veľkosťou očka len 0,5 x 05 milimetra. Sú vhodné najmä tam, kde sa liahnu malé komáre. Tie dokážu bežnú sieťku prekonať. Zároveň je sieťka tohto rozmeru už aj akýmsi filtrom pred peľmi. Jej nevýhodou však je, že už je významnejším tienidlom a priepustnosť svetla sa znižuje. Preto je vhodné inštalovať ju napríklad na vetráky a menšie priestory, ktoré môžu byť otvorené stále a do miestnosti skutočne takmer nič neprenikne.

Komentáre Disqus.
(4.4/5) 40 referencií PRO
DM servis

Mám dlhoročnú skúsenosť v oblasti výroby a servisu, opráv okien a dverí, taktiež vykonávam revízie…

oprava

Oprava žalúzie a sieťky

žalúzie

Výmena žaluzií bola vykonaná odborne, som spokojný. Ďakujem.

RadoslavZ

1 1582

Nespokojnosť

Som veľmi nespokojný so servisom okien za ktoré zobral 40€ a v podstate nič…

DM servis
4.4/5 40 hodnotení

Čítajte ďalej

Rosia sa vám okná? Dajte ich dotepliť!

Dom a byt:Okná pre Váš domov

Rosia sa vám okná? Dajte ich dotepliť!


25.01.201535596

MarekDom a byt

Aby okná boli v poriadku ...

Dom a byt

Aby okná boli v poriadku ...


07.05.201335596

ZuzanaDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím