Aby okná boli v poriadku ...

Dom a byt

Zuzana Zuzana 07.05.201322010

Aby okná boli v poriadku ...

Máte staršie, zaseknuté alebo pokazené okná? Nájsť kvalitný záručný alebo pozáručný servis na plastové, hliníkové alebo drevené okná, je v dnešnej dobe naozaj na nezaplatenie. Veľmi dobrá je možnosť ak firma, kde ste si nechali namontovať okná, takéto služby poskytuje. Vďaka tomu ušetríte nie len čas a peniaze, ale budete sa mať na koho, v prípade núdze, obrátiť.

Takéto služby poskytuje aj firma DM Service, ktorá sa venuje nie len montovaniu okien, ale aj komplexným opravám, údržbe a servisu všetkých značiek a druhov (drevené, hliníkové, plastové) okien.

Naša činnosť je naozaj komplexná,” hovorí pán Marián Drahovský, majiteľ firmy DM service. “Venujeme sa opravám nových okien, ale aj starších 4-5 ročných, no máme klientov aj so staršími oknami. Staráme sa o mazanie, nastavenie, kotvenie, výmenu kovania, vymieňame poškodené kľučky, parapety (vnútorné, vonkajšie), … . Odstraňujeme závady, ktoré sú zodpovedné za vznik plesní, tepelných mostov, prefukovanie, zadŕhanie alebo netesnosti. Vymieňame aj zatavené tesnenia na lacnejších oknách, ktoré rokmi a vplyvmi počasia stratili svoju funkčnosť.”

Stretli ste sa niekedy s prípadmi, keď sa okná nedali opraviť?

“Áno, aj také prípady sa nám stali. Okno je vtedy potrebné vymeniť za nové. Takéto závady vznikajú hlavne zlou montážou alebo chybou plastu. Niektoré firmy používajú nekvalitné materiály, majú okná so zlými výrobnými rozmermi alebo okná vymieňajú príliš nedbalo. Často sa stáva, že montážnik podcení kotvenie okna a okno nie je v rovine, čím vznikajú tepelné mosty alebo prefukuje.

Ako prebieha vaša práca?

“Klienti ma najčastejšie kontaktujú telefonicky. Servis okien robíme v rámci Západného Slovenska, ale väčšinou v Bratislave a okolí. Dohodneme sa na termíne obhliadky, alebo ak ide o havarijný stav dohodneme sa, že sa tam zastavíme ešte v ten deň. Všetky potrebné veci nosím stále so sebou, takže do 12 hodín viem prísť obhliadnuť a zároveň okno opravím. Ak nemám potrebnú súčiastku, zabehnem do skladu alebo okno provizórne opravím inou súčiastkou a dohodnem sa s majiteľom na tom, že sa istý čas nebude používať.

Následne sa s majiteľom spíšu závady a súhrn materiálu, ktorý mi odsúhlasí. Spravím rýchly výpočet ceny za súčiastky, prácu a prípadnú dopravu do skladu (v havarijných prípadoch) a dohodneme sa na čase opravy. Cena za dopravu je rozdielna podľa obce a lokality: v Bratislavskom kraji 10-15 eur, Senickom a Novozámockom okrese 20 eur.”

V čom ste iný?

“Počas svojej pracovnej kariéry som si prešiel mnohými pracovnými pozíciami pri výrobe okien alebo predaji. Za tie roky som získal mnoho cenných skúseností a preto som začal podnikať. Táto práca ma baví a preto sa jej venujem naplno.

V žiadnom prípade nechcem predávať to najlacnešie, pretože viem, že kvalita niečo stojí. Máme výborné ceny okien, zakladáme si na kvalitných servisných prácach a chceme, aby naši klienti boli spokojní. Vďaka tomu sa na nás obracajú aj známi alebo rodinný príslušníci našich zákazníkov.

Poradíte ako sa správne starať o okná?

“Málokto vie, že o nové okná sa treba starať. Svojim klientom doporučujem raz za dva roky, kvôli ich dobrej funkčnosti, premazať a vyčistiť okná. Ak na to nemajú čas zavolajú si nás a my sa o všetko postaráme. Namažeme a nastavíme kovové časti, premažeme plochy tesniacich gúm a nakoniec vysajeme prach v kovaní a umyjeme okno. Zároveň môžeme vyčistiť a opraviť rolety (vnútorné, vonkajšie). Opravujeme všetky druhy žalúzií a roliet: elektrických, mechanických , interiérových a exteriérových, … . Nakoniec vymeníme poškodené alebo zvetrané sieťky.

Ak si to klienti radšej urobia sami, môžem im odporučiť sadu na čistenie okien, ktorá obsahuje handričku, olej na premazanie kovania, biele mlieko, ktoré rozžiari zažltnuté rámy (hlavne na južnej strane) a prípravok na ošetrenie gumových častí tesnenia.

Okrem okien sa venujete aj iným činnostiam?

“Áno, naše pole pôsobnosti je naozaj široké. Okrem servisu okien opravujeme kancelársky nábytok, poskytujeme komplexný servis kancelárskych stoličiek a venujeme sa čalúnnictvu. Vieme vymeniť piest, kolieska, bázu (pavúka), ale aj znovu očalúniť sedák, opierku na látkových alebo kožených kreslách či pohovkách. Čalúnime rozkladacie sedačky a kreslá a opravujeme kostry sedačiek.

Našou najnovšou činnosťou je aj čistenie kobercov, sedačiek, kresiel a matracov. Používame najmodernejší vodný vysávač, ktorý pomocou špeciálneho roztoku vyčistí nečistoty a dokonca, to som bol aj sám prekvapený, aj po vyčistení inými dobrými vysávačmi. Používa vibračnú hlavicu, ktorá počas vysávania uvoľňuje prach z tkaniny, mikróby z matracov a kobercov.”

Firma DM service pôsobí v Bratislave a okolí. Venuje sa montáži okien, komplexnému servisu okien, oprave kancelárskeho nábytku, čalúneniu a čisteniu kobercov, kresiel a matracov.

Komentáre Disqus.
(4.4/5) 40 referencií PRO
DM servis

Mám dlhoročnú skúsenosť v oblasti výroby a servisu, opráv okien a dverí, taktiež vykonávam revízie…

polakylatka

1 246

zábrany proti vtáctvu

Boli sme veľmi spokojní s prácou, cenou aj komunikáciou.

Výmena parapiet - Bratislava

Demontáž , oprava a následná montáž parapiet. RAL 9007

Drlička

1 293

výmena roztrhnutého lanka

S prácou pána Drahovského som spokojný. Svoju prácu odviedol kvalitne, v…

DM servis
4.4/5 40 hodnotení

Čítajte ďalej

Sieťky na okná ochránia pred hmyzom aj peľom

Dom a byt:Hoďte sa do tieňa

Sieťky na okná ochránia pred hmyzom aj peľom


30.06.201522010

MarekDom a byt

Rosia sa vám okná? Dajte ich dotepliť!

Dom a byt:Okná pre Váš domov

Rosia sa vám okná? Dajte ich dotepliť!


25.01.201522010

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím