Rosia sa vám okná? Dajte ich dotepliť!

Dom a byt:Okná pre Váš domov

Marek 25.01.201524952

Rosia sa vám okná? Dajte ich dotepliť!

Rosenie plastových okien je často veľkým problémom v bytoch aj domoch. Okrem bežných rád ktoré sa zaoberajú množstvom vlhkého vzduhu a vetraním, môže byť dôvod rosenia vaších okien aj v oknách samotných. Vtedy môže pomôcť doteplovanie okenných rámov, ktoré dokáže zmierniť prípadne úplne odstrániť rosenie vašich okien.

Dotepľovanie okien je podľa Mariána DrahovskéhoDM Servis aktuálne čoraz viac od roku 2008, keď výrobcovia okien začali šetriť na materiáloch a okná sa čoraz viac začínajú rosiť.

Vlhkosť naša každodenná

Málokto si uvedomuje, koľko zdrojov vodnej pary je v bežných domácnostiach. Medzi hlavné patrí najmä varenie. Ak nefunguje odsávač pár dostatočne, koncentrácia pár je značná. Takisto ľudské dýchanie ovplyvňuje množstvo vodných pár vo vzduchu. Pretože pri novostavbách treba počítať s tým, že murivo vysychá aj niekoľko rokov, musí sa dbať o správne vykurovanie a vetranie nového objektu. To všetko sa odráža aj na vytváraní vlhkosti na okennej tabuli.

Ako obmedziť rosenie na okne?

Kondenzácia vodnej pary na najchladnejších plochách je bežný fyzikálny jav, ktorý nemožno celkom odstrániť. Môžeme ho len cielene obmedzovať, a to. Marián DrahovskýDM Servis podáva pár rád, ako rosenie obmedziť:

- vetraním (odvádzaním prebytočnej vodnej pary);

- lepším zasklievaním, používaním tzv. výkonnostného zasklievania s hodnotou U = 1,5 W/m2K;

- správnym tepelným režimom (cirkuláciou vzduchu v miestnosti);

- rozmiestňovaním okien vzhľadom na svetové strany;

- zvyšovaním teploty v miestnosti.

Ak sa okná stále rosia, skúste ich dotepliť

Ak ani jeden z dobrých typov nezabral a ráno, alebo aj počas na máte neustále zarosené okenné tabule, je dobré okná zatepliť. Jednoduchým spôsobom. „Často vykonávam v domoch a bytoch takzvané dotepľovanie rámov. Takouto úpravou sa rozširuje tepelný most a nedochádza k roseniu. Takýmto spôsobom viem zamedziť roseniu často aj na 100%. Doteplením celých profilov sa eliminuje šetrenie výrobcov, ktorí po kríze začali šetriť na materiály a jeho hrúbke. Tým pádom okná vyzerajú ako v minulosti, no ich rosenie je často ďaleko väčšie, “ hovorí Marián Drahovský z DM Servis. Doteplením získate okná, ktoré sa nerosia.

Všetky služby pod jednou strechou

Dotepľovanie rámov je len jedna z ponúk, ktoré má Marián DrahovskýDM Servis vo svojom portfóliu. Vykonáva komplexnú údržbu plastových okien. Ich osádzanie, tvorbu zimných záhrad, starostlivosť a samozrejme komplexnú údržbu. Plastové okná si ju podľa Mariána Drahovského vyžadujú aspoň raz ročne, aby nám dlho slúžili ako nové. O to sa postará práve DM Servis.

Komentáre Disqus.
(4.4/5) 40 referencií PRO
DM servis

Mám dlhoročnú skúsenosť v oblasti výroby a servisu, opráv okien a dverí, taktiež vykonávam revízie…

Dubravský

1 568

utesnenie a nastavenie okien

Celková spokojnosť. Po výmene tesnení a vycentrovaní niektorých okien citeľné…

Servis okien

Odstránenie prefukovania okien na . poschodí, výmena tesnenia, nastavenie rehau…


Čítajte ďalej

Sieťky na okná ochránia pred hmyzom aj peľom

Dom a byt:Hoďte sa do tieňa

Sieťky na okná ochránia pred hmyzom aj peľom


30.06.201524952

MarekDom a byt

Aby okná boli v poriadku ...

Dom a byt

Aby okná boli v poriadku ...


07.05.201324952

ZuzanaDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím