Revolučné technológie v oblasti okien

Dom a byt:Pripravte okná na zimu

Internorma Internorma 19.10.201615102

Revolučné technológie v oblasti okien

Keď je reč o oknách, každý vidí, že za posledné desaťročia sa ich dizajn, funkcie aj možnosti posunuli radikálne dopredu. Nie všetko však vidieť na prvý pohľad. Niektoré inovatívne technológie prinášajú ešte lepšie využitie energie, zvýšenú ochranu majetku aj zdravia a  nevýslovné pohodlie.

Integrovaná rekuperácia

Systém a pravidelnosť vetrania je pri použití plastových, prípadne hliníkovo-drevených okien alfou a omegou. Obzvlášť v pasívnych domoch, kde je všetko riadené rekuperáciou. Vetranie je však dôležité ako pre výmenu vzduchu, tak aj pre zamedzenie plesní a zníženie vlhkosti. Spoločnosť Internorm preto vo svojich laboratóriách vyvinula špeciálne okná s integrovanou rekuperáciou I-tec Vetranie. Systém je kompletne integrovaný do okenných systémov KF 500, KF 410 a KV 440.

Vnútorné priestory vyvetráte podľa potreby s vysokou energetickou efektivitou. Technológia prináša:

  • Čerstvý vzduch bez veľkých tepelných strát a prievanu
  • Čerstvý vzduch bez zaťaženia peľmi a plesňami vďaka kvalitným filtrom
  • Každá miestnosť môže byť vetraná individuálne a podľa potreby
  • Vetranie je už integrované v okne, takže sa už nemusí pri vetraní otvárať a tým sa zvyšuje bezpečnosť a zároveň regulujú energetické strany na minimum
  • Pohodlné ovládanie cez inteligentné riadenie budov I-tec SmartWindow

Celoobvodová izolácia

Väčšina sklenených tabúľ na štandardných typoch okien je spojených s rámom okna iba v niekoľkých bodoch. V prípade technológie FIX-O-ROUND sa dosahuje dokonalá celoobvodová fixácia. Výhoda spočíva najmä v spojení celého skla s rámom, čím sa výrazne zvyšuje stabilita okna aj celková tepelná a zvuková izolácia. Okno Internorm si drží vyššiu životnosť a je odolnejšie voči vlámaniu, poškodeniu aj vypáčeniu.

Energeticky sebestačné tienenie

Pod týmto názvom rozumieme inteligentné narábanie s energiou. Všetku, ktorú okno spotrebuje, si dokáže vyrobiť samo. Znie to neuveriteľne, ale motoricky poháňaná tieniaca technika na oknách Internorm to dokáže. Ide o techniku zdvojeného okna s tienením pomocou žalúzia, alebo roletky. Tieto systémy sú vybavené tienením na motor bez externého zdroja prúdu. Tajomstvo je vo fotovoltaickom module integrovanom do krytu. Energia získaná zo slnka sa akumuluje v batérii a preto je zariadenie vždy pripravené poslúžiť. S množstvom automatických funkcií ako samočinné otváranie a zatváranie pri východe, či západe slnka, zábrana pred prehriatím miestnosti, či monitoring slnečného žiarenia podľa ktorého sa tienenie uzatvára, robia z týchto okien skutočne hodnotného pomocníka.

Všetko pod palcom

Okná Internorm sú skutočne interaktívne. Vďaka programu I-tec SmartWindow-App je možné tabletom, alebo mobilným telefónom plnohodnotne ovládať komponenty ako I-tec vetranie, I-tec tienenie, tieniacu techniku alebo otváranie nadsvetlíkov. Stačí k tomu iba malý „Gateway“, ktorý sa pripojí na dostupnú WLAN-Router. Ide o technickú revolúciu, ktorá sa bude hodiť najmä tým, čo napríklad neradi kvôli vetraniu, alebo zaťahovaniu žalúzia vstávajú z postele.

Vypáčiť nemožné

Špecialitou je okno Internorm F 500, ktoré je v súčasnosti najbezpečnejším oknom obohatené o unikátny systém I-tec. Jeho bezpečnosť preverili nielen testy, ale aj 77 ľudí, ktorí sa nažili  vypáčiť toto okno. Či sa to vôbec niekomu podarilo si môžete pozrieť v krátkom videu.

Komentáre Disqus.
(4.5/5) 6 referencií
Internorma

Bezpečnosť, komfort, špičková technológia, vycibrený vkus – toto všetko sa spája vo výrobkoch firmy…

Ján Fašanga

1 1047

Predaj a montáž okna - KF 400

Veľmi pozitívne hodnotím súčinnosť a poradenstvo predajcu už aj pred záväznou…

zakaznik8020

1 2325

Drevo-hliníkové okná a dvere

Ďakujem za vysoko profesionálny a ľudský prístup, snahu promptne riešiť…

Predaj a montáž okna - KF 410

Predaj a montáž - okná, dvere, parapety.

Internorma
4.5/5 6 hodnotení

Čítajte ďalej

Ako zistiť či sú vaše okná a dvere správne namontované?

Dom a byt:Vylepšite si výhľad

Ako zistiť či sú vaše okná a dvere správne…


08.04.201815102

InternormaDom a byt

Zásady správneho vetrania domu a bytu počas zimy!

Dom a byt:Pripravte okná na zimu

Zásady správneho vetrania domu a bytu počas…


29.12.201615102

InternormaDom a byt

Vyberáme vhodné sklo pre vaše okno!

Dom a byt:Pripravte okná na zimu

Vyberáme vhodné sklo pre vaše okno!


19.12.201615102

InternormaDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím