Aké okná vybrať do nízkoenergetického a pasívneho domu?

Dom a byt:Pripravte okná na zimu

Marek 19.10.201620244

Aké okná vybrať do nízkoenergetického a pasívneho domu?

Takmer absolútna vzduchotesnosť, systém rekuperácie, zamedzenie tepelných mostov, to všetko v nízkoenergetických stavbách kladie vysoké požiadavky na okenné systémy. S Ľubomírom Valkovičom zo spoločnosti OKNA HC sme sa preto rozprávali o vhodných oknách pre takýto typ stavieb.

Hliník nemusí byť vždy riešenie

Ľubomír Valkovič  hovorí, že hliníkové alebo drevohliníkové okná si spájame obvykle s masívnou úsporou. No cenovo sú v úrovni, ktorú si nie každý môže dovoliť. Preto hovorí, že plastové okná môžu poslúžiť aj nízkoenergetickému, či pasívnemu domu s rekuperáciou. Je však potrebné dbať na niekoľko zásad, ktoré by mali plniť.

Jednoznačne trojsklo

O dvojske už nikto pri úspore energie uvažovať nebude. Ľubomír Valkovič napríklad hovorí, že rad SALAMANDER® BluEvolution® je priamo „šľachtený“ pre použitie trojskla v nízkoenergetických a pasívnych domoch. Vyznačuje sa jedinečnou geometriou šiestich vnútorných komôr. Tie zaručujú tepelnoizolačné vlastnosti na samotnej hranici technickej dokonalosti. Pri použití zasklenia Ug=0,5 W/m2K dosahuje plastové okno parametre až Uw=0,78 W/m2K. Ide o nadštandardné hodnoty. Salamander BluEvolution 92 však spĺňa vysoké štandardy nielen na požiadavky izolačné, ale aj zvukové a estetické. Je možné vyrábať okná vo farebnej škále RAL s hranatým alebo oblým rámom.

Jedinečné svojho druhu

Pri oknách Salamander BluEvolution 92 nie je číslo iba náhoda. Označuje jedinečnú stavebnú hĺbku 92 mm. Práve tá vytvára neprekonateľnú tepelnú izoláciu a lepšiu energetickú účinnosť. Svojou špeciálnou konštrukciou a stredovým tesnením sa vďaka tepelno-izolačným, statickým a mechanickým vlastnostiam toto plastové okno stáva svetovou špičkou na trhu.

Unikátne tesnenie

Účinok okien Salamander BluEvolution 92 podčiarkuje šesťkomorový profil obohatený o vnútorné tesnenie, ktoré zabráni prestupu vlhkosti, úniku tepla a prúdeniu vzduchu v rovine parapetnej dosky. Jedna komora profilu je plne vyplnená polystyrénom, čím sa dosahuje extrémne nízka tepelná priepustnosť.

Čím sú BluEvolution iné ako ostatné okná?

  • Extrémna tepelná izolácia a rovnako masívna úspora za vykurovanie
  • Nadpriemerný svetelný zisk, k čomu prispieva nižšia podhľadová výška profilu
  • Špičkové materiály nemeckej kvality a originálne výrobné know-how
  • Vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom
  • Veľké spektrum dizajnových prevedení

To najlepšie pre váš domov

Salamander BluEvolution 92 predstavujú to najlepšie pre pasívny a nízkoenergetický dom, čo je možno v súčasnosti na trhu plastových okien nájsť. Na Slovnesku ich dodáva firma OKNA HC  s.r.o. Je regionálny predajca firmy RI OKNA, a.s., v Bzenci na Morave v ČR. Na prvé miesto kladie vždy spokojnosť zákazníka a kvalitnú montáž, čo je základom funkčného okna a ich najlepšia reklama.

Komentáre Disqus.
(5/5) 28 referencií
OKNA HC

Vítame Vás na stránkach firmy OKNA HC . Ponúkame dlhoročne skúsenosti v oblasti plastových okien so…

OKNÁ DO DOMU

Dal som si robiť okná na dome. Výborná cena, skvelá práca. Musím však zdôrazniť…

Habara

1 116

NOVÉ OKNÁ

Pána Valkoviča a spoločnosť OKNA HC som si vybral na základe referencií a…

Šmitala

1 479

Realizácia nových okien v rodinnom…

S oknami od pána Valkoviča z Okná HC som zatiaľ spokojný. Aj po určitej dobe,…

OKNA HC
5/5 28 hodnotení

Čítajte ďalej

Na čo sa zamerať pri výbere okien?

Dom a byt:Okná

Na čo sa zamerať pri výbere okien?


08.01.201620244

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím