Starostlivosť o okná počas zimy

Dom a byt:Pripravte okná na zimu

Marek 24.11.2016120562

Starostlivosť o okná počas zimy

Každý z nás počas zimy ocení kvalitné a dobre tesniace okná. Často však zabúdame na to, že aj o okná je potrebné sa starať. Najmä v období, keď ich skúšajú rozdielne teploty. Mrazy z vonkajšej strany a teplo domova z vnútra. O tom akú starostlivosť potrebujú okná počas zimných mesiacov, sme hovorili s odborníkmi na rôzne druhy okenných systémov.

 

Pomôžte oknám prežiť zimu

 

Zima je obdobím keď plasty krehnú, tesnenia sú vystavené náročným podmienkam. Ako hovorí Marián Drahovský z DM Servis, aj tie najkvalitnejšie okná po desiatich až šestnástich rokoch potrebujú renováciu. Ak ich chcete udržať v dobrej kondícii, je potrebné im venovať starostlivosť špeciálne počas mrazov. Problémom okien počas chladných dní sme sa venovali v článku Najväčšie problémy okien počas zimy a ako ich riešiť? Dozviete sa, ako zabrániť neželanému úniku tepla, ako postupovať pri výmene poškodených tesnení, ale aj ako sa vyhnúť roseniu, ktoré býva častým problémom počas chladných dní.

 

Venujte pozornosť žalúziám

 

Exteriérové tienenie tiež nemusí znášať nízke teploty ideálne. Aby žalúzie prežili zimu bez poškodenia, je dobré dodržať niekoľko zásad. Podľa Martina Haška z AMG štúdia je dôležité, aby sa udržiaval funkčný priestor žalúzií bez prekážok. A to je len jedna z vecí, na ktoré je potrebné dať pozor. Viac o starostlivosti hovoríme v článku Exteriérové žalúzie - pomôžte im prežiť zimu! Prečítajte si praktické rady, ktoré v konečnom dôsledku pomôžu externému tieneniu prežiť zimu bez toho, aby ste k nim na jar potrebovali volať servis.

 

Okná do pasívnych domov

 

Majú svoje špecifiká, ktorým sa Ľubomír Valkovič venoval špeciálne v článku Aké okná vybrať do nízkoenergetického a pasívneho domu? Bude stačiť do nízkoenergetickej stavby aj plast? Na čo si dať pozor a čo je ideálne, cenovo aj funkčne najlepšie riešenie? Odpovede na všetky otázky nájdete v zmienenom článku. Správny výber vám pomôže v interiéri aj počas zimy zachovať príjemné klimatické podmienky a neprerobiť na energiách.

 

Čo zvážiť pri výbere okien?

 

Ak ste hľadali návod, ktorý by vám pomohol nájsť to správne okno pre vás, prinášame v spolupráci so spoločnosťou Internorma praktický návod, podľa ktorého si dokáže aj laik odpovedať, aké okno sa mu bude domov hodiť. Či už hľadáte dizajnové vychytávky, alebo sa chcete zorientovať v bezpečnostnej triede, prípadne sa rozhodujete pre správny počet komôr, prečítajte si článok 7 otázok, ktoré je potrebné zodpovedať pred kúpou nového okna! Bude pre vás určite obohatením.

Komentáre Disqus.
(4.4/5) 40 referencií PRO
DM servis

Mám dlhoročnú skúsenosť v oblasti výroby a servisu, opráv okien a dverí, taktiež vykonávam revízie…

(4.9/5) 116 referencií PRO
AMG STUDIO

Pôsobíme v oblasti tieniacej techniky. Ponúkame markízy, siete proti hmyzu, vonkajšie a interiérové…

(5/5) 28 referencií
OKNA HC

Vítame Vás na stránkach firmy OKNA HC . Ponúkame dlhoročne skúsenosti v oblasti plastových okien so…

(4.5/5) 6 referencií
Internorma

Bezpečnosť, komfort, špičková technológia, vycibrený vkus – toto všetko sa spája vo výrobkoch firmy…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím