Naučte sa správne starať o plastové okná. Vráti sa vám to!

Dom a byt:Okná

Marek 14.01.201625509

Naučte sa správne starať o plastové okná. Vráti sa vám to!

Kúpiť si kvalitné plastové okná a nestarať sa o ne, je ako nechať luxusný Mercedes na daždi, snehu, soli, v blate a nikdy nezájsť do servisu, nestarať sa o oň, iba z času na čas prebehnúť umývacou linkou. Aj to najkvalitnejšie vozidlo by do pár rokov bolo zničené. To platí aj o plastových oknách.

Po roku treba okná nastaviť

Približne rok po nainštalovaní okien je vhodné spraviť prvú kontrolu. Ako sa hovorí, prvý servis. Jozef Oslanec zo spoločnosti Vejomont hovorí, že je ideálne ak to vykoná firma, ktorá okná osádzala. Preto je dobré voliť firmu z blízkeho okolia, ktorá by takýto servis v záručnej dobe mala vykonať. Každé okno totiž treba nastaviť po sadnutí, upraviť nedokonalosti a správne vycentrovať. Nepodceňujte takúto starostlivosť o svoje okná.

Olejovanie na správnych miesta

Zo skúsenosti Jozefa Oslanca kovania na vyhradených miestach nikto neolejuje. Problém je, že ak zanedbáte takúto maličkosť, kovania na oknách začnú zadierať a veľmi rýchlo sa opotrebujú. Môže v nich kondenzovať voda a vytvárať sa hrdza. Základom je preto aspoň raz ročne premazať okná na to určených miestach, ktoré sú dokonca aj naznačené priamo na kovaní.

Kozmetické úpravy

Nemyslí sa nimi iba umývanie, ale napríklad aj olejovanie tesnení. Tie počas zimy, alebo suchého leta môžu stvrdnúť, po čase popraskať a prestanú tesniť. Preto je dobré aj tie okná, ktoré sa málo otvárajú z času na čas otvoriť a venovať pozornosť tesneniu.

Čistiaca sada zdarma k oknám

Jozef Oslanec ponúka pri objednávke okien ako bonus zdarma špeciálnu čistiaci sadu Cleaning pro care, ktorá obsahuje všetko, čo budete k základnej starostlivosti o okno potrebovať. Súčasťou je COSMOKLAR určený pre eloxované hliníkové okná, ale aj žalúzie a biele a plastové okná. COSMOKLAR COLOR vhodný na všetky okenné aj drevené povrchy. Čistí a zanecháva bez stôp aj sklo, kovové povrchy, či umelé hmoty. Ďalší produkt je určený na čistenie tesnení   a súčasťou je aj olej na kovania. Vďaka tejto sade budú vaše okná nielen žiarivé, ale aj spoľahlivo funkčné a to na dlhé roky. 

Komentáre Disqus.
(4.6/5) 5 referencií
Vejomont

Vykonávame montáže okien a dverí a rôzne iné stavebné práce podľa požiadavky zákazníka pri ktorých…

Cibiriova

1 1027

Plastové okná

Boli sme velmi spokojný s odvedenou prácou , môžeme len odporučit.

Plastové okná

Výmena plastových okien

Tuzinsky

1 1043

Montaz okien

Firma vykonavala montaz okien na nasu novotavbu, boli sme velmi spokojni s…

Vejomont
4.6/5 5 hodnotení

Čítajte ďalej

Pred výberom okien si „preklepnite“ dodávateľa

Dom a byt:Okná pre Váš domov

Pred výberom okien si „preklepnite“…


28.01.201525509

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím