Chcete bazén? Tieto fakty musíte zvážiť!

Dom a byt:Bazény

Marek 22.02.201628856

Chcete bazén? Tieto fakty musíte zvážiť!

Investícia do bazénu je záležitosťou na dlhé roky dopredu. Preto pred samotnou kúpou zvážte praktické rady bazenárov, ktorí poznajú aké nástrahy striehnu pri inštalácii bazénov v záhrade.  

Veľkosť

Na začiatku sú vždy veľké oči a chceme bazén veľký ako v americkom filme. No  bazenár Štefan Nagy radí reálne zhodnotiť potreby rodiny a stavať bazén tak, aby ho dokázal vyživiť rodinný rozpočet. Je dobré položiť si otázky koľko ľudí bude bazén využívať, na čo ho chceme využívať a koľko do jeho prevádzky a údržby môžeme investovať. Preto na bežné záhradné použitie odporúča bazén  6x3 metra s protiprúdom, ktorý predstavuje optimálne riešenie pre dostatok možnosti zaplávať si aj zamedziť po lete finančnému vykrvácaniu. V článku Plánujete bazén? Ušetrite peniaze a vyhnite sa problémom, získate základný prehľad o možnostiach bazénov a o tom, čo zvažovať pri pomere kvalita a cena. Rekonštrukcia bazénov. Na čo nezabudnúť! je článok v ktorom sa od Jozefa Nagyho dozviete, ako správne rekonštuovať a aké postupy na renováciu bazéna zvoliť. 

Typ

Na trhu je mnoho typov bazénov a pre inšpiráciu sme sa rozhodli priniesť článok 3 typy bazénov, ktoré vás uchvátia! V ňom Marián Nemec uvádza rozdiely medzi klasickým fóliovaným, montovaným, či luxusným keramickým bazénom. Pre koho sú najobľúbenejšie typy bazénov určené a aké majú výhody sa dozviete priamo v článku. Zaujímavým je aj článok Prelivový bazén na kľúč. Aj zo staršieho typu! Nájdete v ňom mnoho rád a odborných v ktorých Rastislav Krajčovič z firmy Profiterasy vysvetľuje, ako sa dá spraviť krásny prelivový bazén aj z bežného, ktorý možno máte doma. 

Dizajn aj eko štýl

Dizajnové prvky sú súčasťou každého bazénu a do veľkej miery formujú aj to, ako sa v bazéne a jeho okolí budete cítiť. Rovnako sa dnes už prichádza s bio trendmi, ktoré kombinujú pohodlie s ekologickým prístupom k udržiavaniu bazéna a tak vlastne vytvárajú symbiózu prírody s človekom. Ak preto investovať, určite je práve takáto cesta pre bazény dnes nielen moderná, ale aj účelná a zdravá. Príkladom môžu byť Bazény BIODESIGN – prírodná alternatíva ku klasike! V článku o tomto type bazénov prinášame informácie o tom, čím je bazén BIODESIGN výnimočný a akú pridanú hodnotu prináša majiteľom. Mať bazén pripomínajúcu pláž v Karibiku nemusí byť taký problém ako sa zdá. Článok Bazénové špeciality na tento rok! prináša rady a tipy, čo aktuálne letí. Aké fólie sú v kurze, čo je dobré mať v bazéne a čo s premenou bazénu spraví nová fólia hovorí Roland Fröhlich

Komentáre Disqus.
(5/5) 9 referencií
Štefan Nagy -…

Bazény realizujem od roku 1996, počas svojho pôsobenia som pracoval na viacerých väčších projektoch…

(0/5) 0 referencií
pool tech sro

Dodávka a montáž bazénov, výstielka bazénov, filtračné zariadenia, predaj bazénovej chémie,…

(0/5) 0 referencií
BazenyNM

Naša firma sa zaoberá dodávkou všekých typov bazénov a vírivých vaní, vrátane prestrešení a…

(0/5) 0 referencií
Profi terasy,…

Firma Profiterasy s.r.o. sa zaoberá dovozom a predajom wpc - kompozitných materiálov - profideck. …

(5/5) 3 referencií
Dream pools

Za našou spoločnosťou stojí kolektív ľudí spolupracujúcich spolu od roku 1994. Za toto obdobie sme…

(0/5) 0 referencií
Roland Pool

Sme slovenská spoločnosť, ktorá sa bazénom a izoláciom fóliou venuje od roku 2004. Našim cieľom je…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím