AKTUÁLNE


Záhrada, závlaha aj dom v lete bez starostí

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Záhrada, závlaha aj dom v lete bez starostí

Marek


Rodinný dom je obrovskou výhodou oproti panelákovému bývaniu. Na druhej strane si vyžaduje aj viac starostlivosti. Tú však môžete zložiť na plecia profesionálov a tešiť sa len z priaznivých účinkov letnej pohody na vlastnej záhrade. Záhrada ako z katalógu Vysadiť si trávnik na záhrade zvládne asi každý, ale aby vás záhrada potešila na duši a pohladila na srdci, na to je vhodné spoľahnúť sa na odborníka. Tak, ako si ani šaty nešijeme sami, tak aj tvorba záhrady je do istej miery o kumšte a tvorivosti. „Mať krásnu záhradu je niečo, čo vás nebude tešiť len jednu sezónu, ale každý rok. Pri správnom navrhnutí záhrady a základnej starostlivosti môže ísť o celoživotnú ozdobu okolia domu,“ hovorí Pavol Vedel  zo spoločnosti AB majstri. Práve oni realizovali záhrady pre rodinné domy, ale aj firmy, veľké spoločnosti a vedia realizovať aj projekty záhrad a zelene pre samosprávy. Také, aby potešili aj oko, aj boli čo najmenej náročné. Bezúdržbová záhrada Starostlivosť o kvety a zeleň na záhrade nie je jednoduchá záležitosť A nie je to len kosenie trávnika, čo zvládnu už aj automatické kosačky. Starostlivosť o záhradu je aj o správnom zvlažovaní, strihaní, údržbe kríkov, presádzaní kvetov, hnojení, kyprení a vytváraní dokonalých podmienok pre zeleň. Nemusí to byť však drina na celé dni.  „Mnoho ľudí si myslí, že starostlivosť o záhradu je náročná. My sa snažíme vytvárať záhrady, ktoré vyžadujú čo najmenšiu údržbu. Aj vďaka inštalácii zavlažovacích systémov, ktoré vieme inštalovať aj už do existujúcich záhrad. Zároveň však poskytujeme komplexný servis starostlivosti o záhradu. O všetko sa vieme postarať a majiteľ si užíva len krásu zeleň,“ hovorí Pavol Vedel. Tak isto aj v rámci zazimovania, aby záhrada prežila zimu a v plnej kráse rozkvitala v ďalšom roku. Altánky aj obnova domu Ku krásnej záhrade patrí aj pekný altánok, prípadne záhradný domček, prípadne rekonštrukcia starej stavby. Spoločnosť AB majstri sa špecializuje nielen na úpravu záhrad, ale na komplexnú starostlivosť o váš domov a priestorov okolo neho. Ak túžite po novom altánku, kameninovom chodníku, plote, či obnove starého domu, stačí, sa na nich obrátiť. „Dnes je moderným trendom, že bývať v domoch a peknej záhrade chcú aj mladí ľudia, ktorí nevedia rekonštruovať starý dom, starať sa o záhradu, ale venujú sa svojej práci, v ktorej sú dobrí. No a o záhradu, obnovu, či stavbu domu a  vytvorenie romantickej záhrady, o to s vieme postarať na kľúč zasa my,“ hovorí  Pavol Vedel. Môžete sa tak venovať svoje práci, rodine, starosť zveriť na profesionálov a užívať si príjemný život v rodinnom dome bez starostí. Práve z toho dôvodu sa AB majstri venujú záhrade a starostlivosti o dom komplexne. Ak chcete navrhnúť záhradu, závlahový systém, alebo len pokosiť, prípadne postaviť záhradný domček, navštívte stránku AB majstri.

27.06.20191128
Pri kúpe nových okien neváhajte, vyberte si plastové

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Pri kúpe nových okien neváhajte, vyberte si plastové

effectix effectix


Nechcete mať okná ako každý druhý? Plastové okná sú najrozšírenejšie nielen pri rekonštrukciách, ale aj v prípade novostavieb. Nie je však okno ako okno, o tom vás presvedčia roky jeho využívania. Cenovo najdostupnejšie sú plastové okná Hliníkové, drevené alebo plastové? Ak hľadíte najmä na ekonomickú stránku, určite vyhrajú plastové okná, ktoré i napriek najpriateľskejšej cene dokážu ohromiť moderným dizajnom a funkčnosťou. Len si spomeňte na pôvodné okná vo vašom dome alebo byte. Keď ste kúrili, ani ste nemali ten pocit, pretože príjemné teplo unikalo oknami von. Ako „bonus“ ste mali vždy čerstvo vyvetrané, lebo cez okná prefukovalo. Alebo sa rozhodnete pre bežné plastové okno, ktoré sa bude správať len o niečo lepšie a po pár mesiacoch stratí svoju pôvodnú farbu, alebo stavíte na renomovaných výrobcov, ktorí garantujú zachovanie vlastností vašich plastových okien a odbornú montáž. Moderné plastové okná zdobia rozmanité farebné odtiene, stačí si vybrať taký, ktorý korešponduje so stavbou a jej štýlom. Ani s modrými, zelenými alebo červenými plastovými oknami nebude váš dom vyzerať smiešne, je to otázka kombinácie. Napriek cenovej dostupnosti plastových okien sa dočkáte perfektnej zvukovej a tepelnej izolácie, dobrej bezpečnosti, ale i dokonalého prevedenia, čo sa týka dizajnu okien. Plastové okná vyrobené špičkovou technológiou K nespochybniteľným výhodám moderných plastových okien patrí to, že sú vyrobené z prvotriednych materiálov a technikami, ktoré garantujú ich farebnú stálosť, dlhoročnú odolnosť (voči počasiu, nárazom) a stabilitu. Aktuálne si viete vyberať z PVC profilov s dvojitým alebo až trojitým tesnením a s bezpečnostným kovaním. I na prvý pohľad obyčajné plastové okno sa vám dokáže po správnej montáži postarať o úsporu pri vykurovaní a každé ráno i večer vás ušetrí aj hluku z ulice. Kto žije v meste, vie, aký nepríjemný je zvuk premávky alebo hlučných skupiniek ľudí. Medzi ďalšie výhody najmodernejších plastových okien patrí tiež ich chemická odolnosť a široké možnosti využitia – v bytoch, domoch, hoteloch, na chatách. Vyrábajú sa v rozmanitých rozmeroch i v atypických tvaroch, vidno ich aj v podkrovných izbách alebo na komerčných budovách. Plastové okná môžu byť inštalované napevno alebo sa dajú otvoriť dokorán či len vyklopiť. Jednoducho – môžete si ich navrhnúť presne podľa svojich potrieb a požiadaviek na dizajn. Vhodná starostlivosť o okná (pravidelné čistenie, premazávanie kovových dielov v zatváracom mechanizme) vám ich životnosť ešte viac predĺži.

25.06.2019887
Krbové drevo a brikety. Ekologické palivo, s ktorým ušetríte

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Krbové drevo a brikety. Ekologické palivo, s ktorým ušetríte

Marek


Kúrenie a ohrev teplej vody patria medzi najväčšie položky v rodinnom rozpočte . Vďaka alternatívnym palivám však môžete šetriť nielen peniaze, ale aj samotné životné prostredie. Jednou z možností sú stopercentné prírodné brikety a krbové drevo. Brikety nie sú žiadna chémia, ale ekologické drevo Krbové brikety nepredstavujú žiadnu záťaž pre prírodu. Nevzniká kvôli nim výrub nových stromov. Drevené brikety sa vyrábajú vysokotlakovým lisovaním odpadových materiálov, ktoré vzniknú pri spracovaní dreva v drevovýrobe. Najpoužívanejší materiál pre výrobu brikiet sú drevená štiepka a piliny. Dôležité je však povedať, že ide len o mechanický proces. Pri výrobe brikiet sa nepoužívajú žiadne chemické látky ani lepidlá, či spojivá. „Našim zákazníkom ponúkame 100 % bukové drevené brikety, ktoré sú mechanicky zhutnený horľavý materiál, vyrábaný lisovaním,“ hovorí  Juraj Belkovič  zo spoločnostie Ekopalivko a dodáva: „Drevené brikety patria medzi najekologickejšie palivá v súčasnosti. Svojimi vlastnosťami sa podobajú drevu, ale majú vyššiu hustotu a väčšiu výhrevnosť. To v praxi znamená, že s menším počtom paliva dosiahnete požadovanú teplotu a to sa prejavuje na ekonomike vašej domácnosti. Navyše popol z brikiet je tak ekologický, že poslúži aj ako vhodné hnojivo pre vašu záhradu. Palivo pre každý kotol Brikety a krbové drevo môžete spaľovať v každom zariadení na pevné palivo. Je teda jedno, či na vykurovanie používate kotol alebo napríklad si len v kuchyni prikladáte pár polienok do kachlí počas zimných večerov. Všade sem sa hodia aj brikety a krbové drevo. Vyskúšať tento spôsob spaľovania môžete kedykoľvek, kotol nepotrebuje žiadne špeciálne úpravy. Ak ste sa rozhodli dokonca pre inováciu vášho kotla, môžete využiť aj štátne dotácie na kotol spaľujúci peletky, ktoré vám tiež pohodlne až k dverám dodajú z Ekopalivka. Začnite sporiť okamžite Výhodou drevených brikiet je, že s nimi začínate šetriť prakticky okamžite. „V porovnaní s kúrením plynom, elektrinou a drevom, ušetríte minimálne 25 % na kúrení za sezónu,“ hovorí Belkovič a dodáva, že pre priemerný bungalov s rozlohou od 80 do 100 metrov štvorcových spotrebuje za rok tonu brikiet. Rýchla dodávka aj platba kartou Ak premýšľate o spaľovaní briekiet, neváhajte osloviť Ekopalivko, ktoré spolupracuje výhrade len s českými a slovenskými dodávateľmi a dodáva produkty vo vysokej kvalite. Pritom do dvoch dní vašu objednávku zrealizujú a dodajú až k vám domov. „Pre klientov navyše prinášame možnosť zaplatiť na mieste celú dodávku kartou. Dopredu nemusia nič platiť,“ hovorí Belkovič. Vyskúšajte kvalitné krbové drevo a brikety a pre viac informácií kliknite tu.

20.06.2019846
UV tlač premení každý interiér na moderný a krásny

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

UV tlač premení každý interiér na moderný a krásny

Marek


Chcete rekonštruovať interiér a obohatiť ho o praktické vstavené skrine? Určite sa ohliadnite po možnosti dekorovania pomocou UV tlače. Ide o modernú a progresívnu technológiu, ktorá aj z „bežnej“ skrine môže spraviť umelecké dielo. Interiér o poznanie krajší a žiarivejší Investícia do vstavanej skrine nie je na rok ani na dva, ale na desiatky rokov. Dá sa povedať, že sa stáva trvalou súčasťou interiéru. Pretože na rozdiel od bežného nábytku si vstavanú skriňu nepresťahujete. Preto je samozrejme dôležité, aby aj jej výzdoba odolávala času. Práve UV tlač túto možnosť ponúka.  „UV tlač je nesmierne trvácna. Dáva sa pod špeciálne sklo, ktoré zvýrazňuje samotný obraz a zvyšuje jeho atraktivitu. Toto dekorovanie vstavaných skríň možno považovať za najnovšiu technológiu potlače a vydrží prakticky tak dlho, ako celá skriňa, takže nastálo,“ hovorí o výhodách UV tlače Patrik Župánek zo spoločnosti Rolkom. Výhoda tejto technológie tak isto je, že umožňuje na vstavanej skrini zachytiť akýkoľvek obrazec. Vstávať môžete každé ráno ako na dovolenke Predstavte si, že máte vstavanú skriňu v spálni a hneď po prebudení sa pozriete na krásny obraz ryžových políčok, ktoré ste si odfotili niekde na exotickej dovolenke. Alebo milujete pyramídy z Egypta? Žiadny problém. Nabijete sa tak každý deň úžasnou energiou. Fotografie vytvorené pomocou UV tlače sú totiž stále a farby nevyblednú ani po rokoch. Môžete pritom použiť akúkoľvek vašu fotografiu, grafiku, alebo obrázok, ktorý vás poteší. Zharmonizujte si interiér Patrik Župánek hovorí, že UV tlač je vhodná ako na menšie dekorácie na vstavenej skrini, tak aj celoplošné. Nemusíte mať v spálni alebo v obývačke iba fotografiu, ale napríklad aj čoraz modernejšie harmonizujúce obrazy, rôzne vibračné obrazce, ktoré  farbami a štruktúrou dokážu zharmonizovať celé okolie. Takýto dizajn sa hodí nielen pre byty a domy, ale napríklad aj pre dekoráciu masážneho štúdia, meditačných miestností a podobne. UV tlač pritom vyzdvihne samotné farby a dostanú tak ešte intenzívnejší a krajší nádych. UV tlač prekonala foto tapety Fototapety na vstavaných skriniach nevyzerali zle, avšak UV tlač je podstatne vyšší level. Fototapety nemali taký lesk a navyše ani tak dlhú životnosť. UV tlač je zatiaľ neprekonateľná. Je potom už len na vás, či si touto technológiou dáte potlačiť celú skriňu alebo napríklad len výrez na ozdobenie. „Existuje mnoho možností, ako si pomocou UV tlače okrášliť priestor. Výsledok je však vždy rovnaký, budete sa z neho tešiť,“ dodáva Župánek. Cenovo je UV tlač drahšia ako použitie fototapety, ale dizajnom aj kvalitou je úplne inde. Lenže nezabudnite, že vstavanou skriňou nekupujete len nábytok, ale plnohodnotnú súčasť bývania. Viac informácií o vstavaných skriniach na mieru a možnostiach UV tlače nájdete tu: https://www.vstavaneskrine.com/    

24.04.20191747
Jar je tu. Okná potrebujú nielen umyť, ale aj renovovať

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Jar je tu. Okná potrebujú nielen umyť, ale aj renovovať

Marek


Umývanie okien už tradične patrí k rituálom, ktorý chce väčšine domácnosti stihnúť v jarnom období. Je však rozdiel umyť len sklá a postarať sa o okná komplexne. Jar a leto sú pritom ideálny čas, keď môžete okná oživiť nielen tým, že ich umyjete. Pretože okná nie sú len na to, aby sme cez ne videli. Zabezpečujú nám aj dobrú klímu v miestnosti a sú súčasťou vzhľadu interiéru  aj exteriéru. Všetky tieto zložky si zaslúžia, aby sme im venovali pozornosť. Iba vtedy budú dobre slúžiť. Starajte sa o eurookná Eurookná patria k najspoľahlivejším aj najekologickejším oknám. Drevo je drevo a takéto okná vydržia prakticky celý život. Má to však háčik. Treba sa o ne aspoň z času na čas postarať. Marián Drahovský z firma DM servis hovorí: „Ľudia si často myslia, že ak si kúpia eurookná, tak im budú slúžiť roky bez toho, aby sa o ne starali. Zabúdajú, že ide o drevo, ktoré je vystavené poveternostným vplyvom a údržba v podobe obnovy vonkajšieho náteru, ošetrenia voskom alebo natrenia náterom proti plesniam a zahnívaniu je základom.“ Práve počas teplých letných dní je priestor, na to, aby ste aj eurooknám venovali starostlivosť, vďaka ktorým budú skutočne dlho slúžiť a nezačnú po pár rokoch trpieť na problémy s tesnením. Popraskaný lak sa dá ľahko opraviť Hliníkové okná sú po zimách náchylné na popraskanie laku. Aj tu sa im dá rýchlo pomôcť. Obrúsením starého laku a nanesením nového. Takáto obnova okien sa oplatí napríklad aj v prípade, že meníte fasádu domu alebo si chcete premaľovať izbu na inú farbu. Premaľovať tak môžete aj okná, aby lak ladil aj s novou maľovkou. Oplatí sa čistiť aj plastové okná Plastové okná nenatierame ani neobrusujeme, ale napriek tomu si zaslúžia ochranu a oživenie. Marián Drahovský  hovorí: „Aj platové okná môžu opäť zažiariť svojou krásnou bielou farou. Slnko a počasie vedia plast nepekne patinovať. Existuje však čistič, ktorý im dokáže vrátiť oživenú farbu.“ Bolo by škoda, ak by ste umyli len sklenené tabule a rámy ostali „špinavé, v DM servis registrujú preto čoraz viac požiadaviek na úpravu okien práve týmto typom obnovy. Problematická tesniaca pena Leto je ideálny čas aj na väčšie stavebné zásahy a doteplenie okien. Marián Drahovský upozorňuje, že často za problémom zlého tesnenia nie sú samotné okná, ale zvetraná tesniaca pena okolo nich. „Aj táto pena má svoju životnosť. Vždy meriame termokamerou, kadiaľ vedie únik tepla. A tesniaca pena okolo okien má životnosť približne 15 rokov. Ak je pod tenkou vrstvou omietku, životnosť sa znižuje.“ Aj to sa dá riešiť bez výmeny okien. Obvykle stačí  penu nahradiť novou, okná dobre osadiť a potom už ostáva len obnoviť parapet novým nástrekom a máte okná opäť ako nové,  nielen umyté. Na zimu tak zamedzíte tepelným mostom a už v lete sa dostaví lepšia izolácia v podobe menšieho prechodu teplého vzduchu do interiéru. Ak chcete obnoviť okná určite navštívte DM servis

10.04.20191417
Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Marek


Nové bývanie je vždy veľký krokom pre každého jednotlivca aj rodinu. No o tom, ako sa budete v novom príbytku cítiť, nerozhoduje len počet metrov štvorcových, lokalita a prípadne susedia, ale aj to, ako pekne, dobre a funkčne vybavíte svoj interiér. Myslíte na to najdôležitejšie Ak ste si vybrali svoj nový projekt na bývanie  a je jedno, či ide napríklad o byt alebo dom, je dôležité premyslieť si nielen obstarávacie náklady na zabezpečenie samotnej nehnuteľnosti, ale aj na jej vybavenie. Pritom ak budete počítať s financiami na zariadenie, je vždy dobré investovať najviac do toho, čo budete používať najviac a najčastejšie. To znamená, že sa neoplatí vybrať sedačku ak napríklad nemáte vyriešenú kuchyňu. Práve v tomto bode je vhodné premýšľať o kuchyni na mieru. Pretože práve to je riešenie, ktoré vám dokáže maximalizovať využitie priestoru, dokonale je možné kuchyňu zladiť s interiérom a tak isto aj kvalita kuchýň na mieru je o pár kategórii vyššia ako bežná strojová výroba v „hypermarketoch s nábytkom“. Skúste sa inšpirovať Výhodou kuchyne na mieru nie je len to, že nemusíte riešiť kompromisy a že vám nikde neostanú medzery, kde nebudete vidieť, čo dať a zbytočne sa tak ukrajujete o úžitkovú plochu, ale odborný predajca zo spoločnosti Kuchyne bmv hovorí, že je to aj o inšpirácii: „Nájdete kuchyňu, ktorá sa vám páči. Napríklad v časopise alebo u známeho. A zrazu nie je problém mať takú istú alebo podobnú.“ S rovnakými funkciami, odkladacími priestormi. Prípadne si môžete kuchyňu sami nakresliť, vysnívať a nechať vyrobiť. Nie je to krajšie mať kuchyňu podľa vlastných predstáv, ako sa uspokojiť s tuctovými modelmi z obchodu? Nemáte nápad? Zoberte si bývanie aj s kuchyňou Kvalitné kuchyne na mieru od Kuchyne bmv si napríklad vybral developer pre svoje stavby v Rezidencii Miloslavov, v obci vzdialenej necelých 10 km od Bratislavy, pričom prijekt stelesňuje predstavu pokojného bratislavského vidieka. Tu si môžete bývanie nielen kúpiť už rovno s kuchynskou linkou v špičkovej kvalite od Kuchyne bmv, ale v ukážkových realizovaných domoch si aj pozrieť, ako taká kuchyňa vyzerá. Ako funguje a čo všetko obsahuje. Práve spojenie síl v podobe kvalitných stavieb a špičkových Kuchýň bmv posunie vaše bývanie na novú úroveň. Výborná kuchyňa aj k rekonštrukcii Kuchyne bmv však nie sú určené len do novostavieb a nových bytov. Je zaujímavé aj pri rozsiahlejšej rekonštrukcii siahnuť po kuchyni na mieru. „Kuchyňou na mieru pri rekonštrukcii môžete objaviť skryté rezervy a možnosti a tak vlastne radikálne zmeniť funkčnosť aj vzhľad vášho bývania,“ hovorí odborný predajca z Kuchyne bmv. Ak teda chcete zariaďovať nový priestor, alebo rekonštruovať, voliť si kuchyňu na mieru je jedno z najlepších rozhodnutí.   Pre kuchyne viac informácií o kuchyniach na mieru navštívte: https://www.kuchyne-bmv.sk/  , alebo priamo spoločnosť na Popradsej 5 v Bratislave. Informácie vám poskytnú aj na telefónnom čísle 0948 228 119.    

15.03.20192925
Strecha na doživotie a do každého počasia. Ako ju získať?

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Strecha na doživotie a do každého počasia. Ako ju získať?

Marek


Staviate, alebo sa chystáte rekonštruovať strechu? Prečítajte si nášho stručného sprievodcu stavbou zastrešenia domov. Ak hľadáte tú správnu krytinu, alebo zvažujete rovnú a sedlovú strechu, určite sa vám hodia praktické rady odborníkov na strechy. Šindle do extrémneho počasia Vždy čitateľom prinášame zaujímavosti a novinky. Jednu z nich predstavil aj Vladimír Futás. Ide o šindeľ Cambridge Xtreme 9,5°. Jediný materiál svojho druhu medzi skladanými krytinami, zabezpečujúci vode odolnosť strechy už pri sklone 9,5°, bez nutnosti vytvorenia vodotesného podstrešia! Cambridge Xtreme je možné aplikovať na nízke sklony, ale zároveň aj na zvislé steny a teda 90° a na náš trh ho dodáva spoločnosť IKO Slovakia s.r.o. V článku Cambridge Xtreme 9,5° - hviezda medzi strešnými šindľami sa môžete s týmto materiálom oboznámi naozaj komplexne. Doprajte si kvalitu Pokladáte exkluzívne strešné krytiny iba za imidžovú záležitosť? Zsolt Zelinka zo spoločnosti DachBau  vás vyvedie z omylu. Viac o  exkluzívnych krytinách a ich kvalitách, dlhej životnosti aj výhodách hovorí v článku Exkluzívne strešné krytiny nie sú len o imidži. Hovorí aj o dôležitosti spoľahlivej firmy. Ako si ju vybrať radí Ľubomír Gallo zo spoločnosti GALLO a hovorí: „Veľmi veľkú úlohu pri konečnom výbere by mali zavážiť aj referencie. Od známych a reálnych ľudí, nielen na stránke.“ Návod na tú pravú firmu podáva v článku Firma na stavbu strechy musí byť odborná a spoľahlivá. Výhody rovnej strechy Určite rovná strecha nie je minulosťou stavebníctva. To dokazuje aj Ján Dzoba z firmy Bluestav. V článku Rovná strecha nie je popoluškou hovorí otvorene o dôvodoch, ktoré z rovnej strechy robia zaujímavú možnosť pre bytové, aj rodinné domy. Predstavuje moderné hydroizolácie a  najnovšie trendy v oblasti izolačných možností rovných striech. Aj v súčasnosti stojí za zváženie a investíciu aj rovné zastrešenie. Či už chcete atypický dom, priestor na relax, alebo nižšie investičné náklady. Kvality rovnej strechy sa oplatí zvážiť. Drevo je neprekonateľný materiál Nie je prekonané. Nie je minulosťou. Je materiálom, ktorý nikdy nevyjde z módy. Koncept drevodomov od prahu až po strechu predstavil Mário Kračík. Približuje drevodom a jeho praktickú stránku. Výhody, ktoré drevo poskytuje. V článku Drevené domy od strechy až po dvere sa dozviete, aké je to byť pod drevenou strechou aj to, že drevodom nemusí byť drahší od bežnej klasiky. Koľko trvá stavba strechy? Musí byť rýchlosť na úkor kvality? Je za týždeň postavená strecha kvalitná? Dá sa to zvládnuť? Čo všetko zabezpečuje firma, ak stavia strechu naozaj na kľúč? O tom hovorí  Arpád Kacz zo spoločnosti ARRI v článku Strecha na kľúč aj do týždňa.  

26.03.20155276
Firma na stavbu strechy musí byť odborná a spoľahlivá

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Firma na stavbu strechy musí byť odborná a spoľahlivá

Marek


So strechou je to ako so ženou. Bude to vzťah na dlhé roky. Vybrať si zle preto bude znamenať stres, vyhadzovanie peňazí a koniec – koncov, všetci naokolo vás budú ľutovať. Spoľahlivá firma, čo dodá kvalitné strechy patrí, k tým dôležitejším výberom v živote. Pozrite sa na minulosť Každá firma ju má. Niektorá ešte len začína, iná si prenajíma robotníkov aj klampiarov. Najkvalitnejšie firmy stoja na dobrých základoch. Majú za sebou roky na trhu a mnoho kvalitnej práce. „Veľmi veľkú úlohu pri konečnom výbere by mali zavážiť aj referencie. Od známych a reálnych ľudí, nielen na stránke. Dôležitá je aj komunikácia počas stavby a ústretovosť,“ hovorí Ľubomír Gallo zo spoločnosti GALLO. Kreativita nie je na škodu Pri stavbe nových striech ide o koncept podľa projektu. Pri rekonštrukcii je to však tak trochu aj o kreativite. „Dobrá spoločnosť je ochotná spraviť úpravy, operatívne sa pripraviť na veci, ktoré sa vyskytli. To vedia len tí, čo majú remeslo v ruke. Vedia pracovať s drevom a nie sú len obchodníci,“ prízvukuje Ľubomír Gallo. Práve schopnosť samotných robotníkov tvorí v konečnom dôsledku kvality firmy. Odbornosť  Pri prácach na streche je odbornosť jednou zo základných priorít. Základom je kvalita nielen na krytine, ale vytvoriť kvalitný krov je kľúčom k dlhotrvácnej a bezpečnej streche. Práve Ľubonír Gallo ako tesár pozná, čo všetko ovplyvňuje kvalita strechy, ktorú nevidieť. „Veľmi dôležité je pri práci myslieť na detaily. Napríklad inštaláciu podstrečných fólií, ktoré vytvoria pod strechou kvalitnú izoláciu. Rozhodujúce je dopredu myslieť, či budete mať pod strechou obytné priestory , alebo nie. Prirodzenou súčasťou stavby by malo byť, aby majster poradil aké materiály na vetranie, bezpečnosť aj izoláciu zvoliť,“ rozpráva Ľubomír Gallo. Kvalitná tesárska práca nezradí Kvalitné drevo, opracovanie, základ krovu ošetrený správnymi prípravkami. Tesárstvo je umenie, ktoré sa nedá zvládnuť za niekoľko dní. Preto Ľubomír Gallo upozorňuje, že ak chcete mať drevený krov, vždy si overte, aby ten, kto ho bude stavať, to s drevom vedel. Drevo totiž pracuje celý život a správny tesár vie ako ho skultivovať a predísť problémom v budúcnosti.   Firma Gallo bola založená v roku 1993. Svoje meno si buduje už dvadsaťdva rokov. Hlavnou činnosťou firmy sú tesárske práce, pokrývačské práce a klampiarske práce. Tesárske remeslo sa v rodine traduje už štvrtú generáciu. Preto tradícia Pradedo - Dedo – Otec – Synovia je zárukou našej kvality. Od svojho vzniku sa pozícia firmy na slovenskom trhu stabilizovala a vytvorila si svoje meno. Pôsobí hlavne v Trenčianskom kraji ale s našou prácou boli spokojní aj v ostatných krajoch, v Českej republike a Rakúsku.  

25.03.20153712
Exkluzívne strešné krytiny nie sú len o imidži

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Exkluzívne strešné krytiny nie sú len o imidži

Marek


Ponuka strešných krytín je nesmierne široká. Ako si vybrať tú pravú? Každý chce získať najlepší tovar za najlepšiu cenu. Pokiaľ chcete najlepšiu životnosť, kvalitu aj atraktívny dizajn exkluzívne krytiny určite neobchádzajte. Nie sú iba imidžovým prvkom. Francúzsky - mediteranský štýl Iný výzor aj rozdielna kvalita. To je prednosť exkluzívnych krytín, ktoré ponúka Zsolt Zelinka  zo spoločnosti DachBau a dodáva, že sa vôbec nedajú porovnať s klasickou škridlou. „Už len taká maličkosť, že pri rezaní škridle sa lámu aj diamantové vrtáky a rezné kotúče,“ hovorí Zsolt Zelinka. Výnimočná tvrdosť už sama o sebe predpokladá nesmierne dlhú životnosť. Základom je vysokokvalitná hlina a použitie technológií, ktoré robia zo škridly Imerys naozajstného lídra v otázke krytín. Exkluzívna škridla aj na bežnej konštrukcii Sú pevné, no čo sa týka váhy, nelíšia sa od konkurencie. Preto ich je podľa Zsolta Zelinku možné klásť aj na bežné krovy, ktoré udržia klasickú škridlu. Neexistujú prakticky žiadne obmedzenia pri inštalácii. Je však nesmierne dôležité klásť škridlu odborne. Čas na položenie exkluzívnej škridle zaberie aj profesionálom zo spoločnosti DachBau asi dvojnásobný čas v porovnaní s inými krytinami. Predĺžený čas pokládky sa však kompenzuje skutočne unikátnymi vlastnosťami. Škridly s doživotnou zárukou Zsolt Zelinka ponúka vo svojom portfóliu aj takéto strešné krytiny. To, čo je pre mnohých výrobcov nesplniteľný sen, v exkluzívnom segmente je doživotnosť celkom bežnou záručnou dobou. Ak chcete kvalitnú strechu a nie je pre vás prioritou mať to najlacnejšie na trhu, exkluzívnejšie krytiny určite stoja za zváženie. Nielen preto, že nasadia krásnu korunu domu, ale bezstarostne budete pod strechou spávať aj počas najsilnejších búrok.     Firma DachBau s.r.o. bola založená v roku 2008. Od začiatku svojho pôsobenia sa sústreďuje na kompletnú realizáciu striech (vrátane opráv a rekonštrukcií), strešných okien a klampiarskych prvkov, predaj strešných krytín od rôznych špičkových firiem a doplnkov – všetko za výhodné ceny vrátane zabezpečenia dopravy. 

25.03.20154487
Strecha na kľúč aj do týždňa

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Strecha na kľúč aj do týždňa

Marek


Strecha na kľúč, bez veľkých starostí. To je idea Arpáda Kacza zo spoločnosti ARRI s.r.o., ktorý sa snaží každému klientovi poskytnúť strešný full servis premyslený do posledného detailu. Spoľahlivosť a rýchlosť sa nemusia rozchádzať, keď otázku strechy zveríte do rúk skutočným profesionálom. Maximálne desať dní Spoločnosť ARRI nie je na trhu nováčikom. Preto už vie, čo môže sľúbiť a čo aj presne dodrží. Pri realizácii striech na nový dom je možné zrealizovať komplexnú strechu od siedmich do desiatich dní. Nielen postaviť krov, ale pripraviť celú sedlovú strechu na mieru. Čas v tomto prípade nie je na úkor kvality. O tej hovoria dlhoročné skúsenosti v obore. Rekonštrukcie od A po Z Dĺžka rekonštrukcie podľa Arpáda Kacza môže byť ešte kratšia ako výstavba novej strechy. Všetko ale v konečnom dôsledku závisí od pripravenosti podkladov. Pri dobrej firme nemusí klient zabezpečovať ani sanáciu starej strechy. Na kľúč totiž znamená renovácia strechy od likvidácie starej až po vystavenie novej. Odvoz aj nebezpečných materiálov V mnohých prípadoch staré strechy obsahovali azbest, ktorý je nebezpečným prvkom. Arpád Kacz vie aj staré azbestové strechy ekologicky zlikvidovať, eliminovať možnosť znečistenia okolia a zabezpečí odvoz sute. Zároveň podľa dohody a projektu vystavia so svojim tímom strechu novú. Z plochej sedlová Veľmi častá požiadavka, v rámci ktorej spoločnosť ARRI realizuje komplexné nové zastrešenie starých plochých striech. „Kľúčovým je spraviť dobrú prípravu podkladu, vystavať konštrukciu a celý dom dostane úplne iný vizuál do pár dní. Stačí niekoľko slnečných dní a môžete mať strechu, ktorá vydrží desiatky rokov bez porušenia,“ hovorí Arpád Kacz.      

25.03.20154404
Drevené domy od strechy až po dvere

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Drevené domy od strechy až po dvere

Marek


Mať dom z prírodných materiálov je nielen ekologické, prirodzené, ale aj  pekné. Súčasné drevodomy poskytujú vysoký štandard bývania od dverí až po strechu. Pritom sú cenovo výhodné a trvácne. Sú jednoducho v kurze. Stavba priamo na mieste do dvoch mesiacov Mário Kračík  z firmy Dreworld hovorí, že drevo je pre človeka materiálom, ktorý k človeku jednoducho patrí. Bývať v dome z popolčeka a kvalitného dreva je podstatný rozdiel. Nejde  pritom o žiadne prefabrikáty, ktoré sa na pozemok donesú ako hotové bývanie. „Drevodomy staviame priamo na mieste. Prinesieme všetok materiál priamo na pozemok a dom sa stavia podľa projektového zadania. Pekný trojizbový dom je možné zhotoviť za približne dva mesiace,“ hovorí Mário Kračík . Aj na kľúč Drevodom je možné postaviť ako skelet, ale Mário Krajčík vie po dohode zabezpečiť stavbu aj na kľúč, vrátane dreveného zariadenia. Vybrať si môžete, či chcete dom s tradičným vizuálom, alebo moderný. „Je možné z vonkajšej strany aplikovať klasickú omietku, alebo sa obloží klasickým drevom, prípadne morenými latkami. Vizuálne je drevený dom stále atraktívny,“ konštatuje Krajčík. Drevodom je nízkoenergetický Pre rozhodnutie postaviť drevodom je v súčasnej dobe výhodnejšie ako kedykoľvek pred tým. Nízke náklady zabezpečuje vysoká miera izolácie. „Pri drevodome máme na niektorých miestach domu až 60 centimetrov izolácie. Je preto prakticky pasívnym domom,“ hovorí Krajčík. Vnútrajšok domu sa modeluje z yporu, no všetky ostatné súčasti sú drevené. Porovnateľná cena a strecha podľa želania V otázke životnosti samozrejme treba zohľadniť starostlivosť. V štandardom prevedení rodinný drevodom vydrží pokojne aj sto rokov. Všetky drevené súčasti sú ošetrené voči škodcom. Za cenu, ktorá je porovnateľná so stavbou celého domu z yporových tvárnic. Strecha sa robí v tradičnom štýle z dreveného krovu a voľba krytiny je už na rozhodnutí majiteľa. Drevodom však nemá žiadne obmedzenia a je možné použiť akýkoľvek krytiny. Aj tu sa ukazuje flexibilita drevodomu. 

24.03.20156250

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Neberte dvere len ako nutnosť

Dom a byt:Dvere do vášho domova

Neberte dvere len ako nutnosť

Marek Dom a byt


Možno hľadáte ľahkú, spoľahlivú trvácnu, vysoko odolnú strešnú krytinu. Ak si vyberáte z praktických dôvodov medzi strešnými skladanými krytinami, predstavujeme vám skutočnú elitu. Samolepiaci 3D šindeľ IKO Cambridge Xtreme 9,5°.  „Je to jediný materiál svojho druhu medzi skladanými krytinami, zabezpečujúci vodeodolnosť strechy už pri sklone 9,5°, bez nutnosti vytvorenia vodotesného podstrešia! Cambridge Xtreme je možné aplikovať na nízke sklony, ale zároveň aj na zvislé steny a teda 90°, hovorí Ing. Vladimír Futás zo spoločnosti IKO Slovakia s.r.o. Strecha na skutočné extrémy Dalo by sa povedať, že je železným mužom medzi asfaltovými šindľami. Okrem toho, že má Cambridge Xtreme najširšie možné využitie od 9,5°-90° tiež je tento unikátny strešný materiál odolný voči silným vetrom a vetrom hnanej dažďovej vode. „Jeho silu vydržať v extrémnych podmienkach dokazuje aj záznam z náročných testov, ktoré simulujú extrémne počasie, ktoré v Európe nastáva len raz za 50 rokov!,“ hodnotí Vladimír Futás zo spoločnosti IKO Slovakia. Čím je Cambridge Xtreme výnimočný? Šindeľ Cambridge Xtreme je laminovaný šindeľ s 3D vzhľadom, určený pre najnáročnejších klientov. So svojim jedinečným vzhľadom sa podobá na šindeľ Cambridge Xpress, ktorý v sebe kombinuje vysokú flexibilitu a architektonickú slobodu s jedinečnou materiálovou odolnosťou. Výzor pravého šindľa Nie je to len úžitková prednosť, čo hrá v prospech Cambridge Xtreme. Každý chce mať strechu nielen funkčnú, ale aj krásnu.  „Strecha pokrytá takýmto šindľom je veľmi podobná prírodnej bridlici, respektíve tradičným dreveným šindľom a cenovo ostáva na úrovni kvalitných šindľov. Dve vrstvy šindľa zaručujú výnimočnú mechanickú odolnosť a zároveň flexibilitu. Jeho aplikácia je vďaka nepravidelnému tvaru veľmi jednoduchá a rýchla,“ hodnotí estetické aj funkčné kvality Vladimír Futás. Extrémna záruka Spoločnosť IKO Slovakia na daný produkt poskytuje až 30 ročnú limitovanú záruku a 15 ročnú platinovú záruku, ktorá v prípade zatekania strechy garantuje opravu strechy a náhradu škody až do výšky 100%. Životnosť produktu je až 40 rokov s minimálnymi nárokmi na údržbu. Je dostupný v 4 exkluzívnych prírodných farbách. Keramizovaný granulát na povrchu zabezpečuje UV ochranu a farebnú stálosť počas celej životnosti. Pre koho je šindeľ vhodný? Strešné šindle Cambridge Xtreme sú vhodné na nové strechy, ale vďaka svojej nízkej hmotnosti sú obľúbené pri renováciách (hmotnosť cca 12kg/m2). Oproti tradičným strešným materiálom nečaká majiteľov domov dlhý rad zmien ako  inštalácia paropriepustnej fólie, latovania, nové klampiarske prvky, vysunutie strešných okien a ich úprava v interiéri. Naplánovanie prác súvisiacich len s prekrytím šindľov je tak oveľa jednoduchšie  a časovo menej náročné ako pri celkovej renovácii. Pri kúpe šindľov vás neprekvapia  vysoké ceny jednotlivých tvaroviek, pretože samotné doplnky sa vyrábajú zo základného šindľa vyrezávaním. Výhody renovácie šindľových striech v skratke - Prijateľné  materiálové náklady - Žiadne starosti s likvidáciou opotrebovaného materiálu - Rýchla  aplikácia novej vrstvy bez špeciálnych meraní - Možnosť aplikácie až 3 nových (spolu 4) vrstiev šindľov! - Životnosť každej vrstvy 30 -40 rokov!     Spoločnosť IKO je  lídrom v oblasti strešných a hydroizolačných materiálov v Európe. Novým myslením a technologickou inováciou zlepšujú kvalitu života našich zákazníkov. IKO je jediný výrobca, ktorý je schopný kontrolovať celý výrobný proces, distribúciu, až po predaj vlastných produktov koncovému zákazníkovi. IKO nevyrába produkt, ale ponúka riešenia, po ktorých zákazníci túžia.  

15.11.20183840

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Dom a byt:Sklenený dizajn

Sklo ako dokonalý prvok pre váš domov

Marek Dom a byt


Možno hľadáte ľahkú, spoľahlivú trvácnu, vysoko odolnú strešnú krytinu. Ak si vyberáte z praktických dôvodov medzi strešnými skladanými krytinami, predstavujeme vám skutočnú elitu. Samolepiaci 3D šindeľ IKO Cambridge Xtreme 9,5°.  „Je to jediný materiál svojho druhu medzi skladanými krytinami, zabezpečujúci vodeodolnosť strechy už pri sklone 9,5°, bez nutnosti vytvorenia vodotesného podstrešia! Cambridge Xtreme je možné aplikovať na nízke sklony, ale zároveň aj na zvislé steny a teda 90°, hovorí Ing. Vladimír Futás zo spoločnosti IKO Slovakia s.r.o. Strecha na skutočné extrémy Dalo by sa povedať, že je železným mužom medzi asfaltovými šindľami. Okrem toho, že má Cambridge Xtreme najširšie možné využitie od 9,5°-90° tiež je tento unikátny strešný materiál odolný voči silným vetrom a vetrom hnanej dažďovej vode. „Jeho silu vydržať v extrémnych podmienkach dokazuje aj záznam z náročných testov, ktoré simulujú extrémne počasie, ktoré v Európe nastáva len raz za 50 rokov!,“ hodnotí Vladimír Futás zo spoločnosti IKO Slovakia. Čím je Cambridge Xtreme výnimočný? Šindeľ Cambridge Xtreme je laminovaný šindeľ s 3D vzhľadom, určený pre najnáročnejších klientov. So svojim jedinečným vzhľadom sa podobá na šindeľ Cambridge Xpress, ktorý v sebe kombinuje vysokú flexibilitu a architektonickú slobodu s jedinečnou materiálovou odolnosťou. Výzor pravého šindľa Nie je to len úžitková prednosť, čo hrá v prospech Cambridge Xtreme. Každý chce mať strechu nielen funkčnú, ale aj krásnu.  „Strecha pokrytá takýmto šindľom je veľmi podobná prírodnej bridlici, respektíve tradičným dreveným šindľom a cenovo ostáva na úrovni kvalitných šindľov. Dve vrstvy šindľa zaručujú výnimočnú mechanickú odolnosť a zároveň flexibilitu. Jeho aplikácia je vďaka nepravidelnému tvaru veľmi jednoduchá a rýchla,“ hodnotí estetické aj funkčné kvality Vladimír Futás. Extrémna záruka Spoločnosť IKO Slovakia na daný produkt poskytuje až 30 ročnú limitovanú záruku a 15 ročnú platinovú záruku, ktorá v prípade zatekania strechy garantuje opravu strechy a náhradu škody až do výšky 100%. Životnosť produktu je až 40 rokov s minimálnymi nárokmi na údržbu. Je dostupný v 4 exkluzívnych prírodných farbách. Keramizovaný granulát na povrchu zabezpečuje UV ochranu a farebnú stálosť počas celej životnosti. Pre koho je šindeľ vhodný? Strešné šindle Cambridge Xtreme sú vhodné na nové strechy, ale vďaka svojej nízkej hmotnosti sú obľúbené pri renováciách (hmotnosť cca 12kg/m2). Oproti tradičným strešným materiálom nečaká majiteľov domov dlhý rad zmien ako  inštalácia paropriepustnej fólie, latovania, nové klampiarske prvky, vysunutie strešných okien a ich úprava v interiéri. Naplánovanie prác súvisiacich len s prekrytím šindľov je tak oveľa jednoduchšie  a časovo menej náročné ako pri celkovej renovácii. Pri kúpe šindľov vás neprekvapia  vysoké ceny jednotlivých tvaroviek, pretože samotné doplnky sa vyrábajú zo základného šindľa vyrezávaním. Výhody renovácie šindľových striech v skratke - Prijateľné  materiálové náklady - Žiadne starosti s likvidáciou opotrebovaného materiálu - Rýchla  aplikácia novej vrstvy bez špeciálnych meraní - Možnosť aplikácie až 3 nových (spolu 4) vrstiev šindľov! - Životnosť každej vrstvy 30 -40 rokov!     Spoločnosť IKO je  lídrom v oblasti strešných a hydroizolačných materiálov v Európe. Novým myslením a technologickou inováciou zlepšujú kvalitu života našich zákazníkov. IKO je jediný výrobca, ktorý je schopný kontrolovať celý výrobný proces, distribúciu, až po predaj vlastných produktov koncovému zákazníkovi. IKO nevyrába produkt, ale ponúka riešenia, po ktorých zákazníci túžia.  

29.08.20184470

Bednar

1 811

Dvere

Od firmy Fedák Plus máme krásne vchodové dvere . Fungujú spoľahlivo ,super cena…

Fedak
5/5 12 hodnotení

Nábytok na mieru do domu

New Design nám robil nábytok na mieru do detských izieb, pracovne ako aj…

New Design
4.8/5 48 hodnotení

Moderná kúpeľňa

V štúdiu Tarchi sme boli veľmi spokojní ako s ponukou a kvalitou materiálu, tak…

TARCHI
4.9/5 29 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím