Strecha na doživotie a do každého počasia. Ako ju získať?

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Strecha na doživotie a do každého počasia. Ako ju získať?

Marek


Staviate, alebo sa chystáte rekonštruovať strechu? Prečítajte si nášho stručného sprievodcu stavbou zastrešenia domov. Ak hľadáte tú správnu krytinu, alebo zvažujete rovnú a sedlovú strechu, určite sa vám hodia praktické rady odborníkov na strechy. Šindle do extrémneho počasia Vždy čitateľom prinášame zaujímavosti a novinky. Jednu z nich predstavil aj Vladimír Futás. Ide o šindeľ Cambridge Xtreme 9,5°. Jediný materiál svojho druhu medzi skladanými krytinami, zabezpečujúci vode odolnosť strechy už pri sklone 9,5°, bez nutnosti vytvorenia vodotesného podstrešia! Cambridge Xtreme je možné aplikovať na nízke sklony, ale zároveň aj na zvislé steny a teda 90° a na náš trh ho dodáva spoločnosť IKO Slovakia s.r.o. V článku Cambridge Xtreme 9,5° - hviezda medzi strešnými šindľami sa môžete s týmto materiálom oboznámi naozaj komplexne. Doprajte si kvalitu Pokladáte exkluzívne strešné krytiny iba za imidžovú záležitosť? Zsolt Zelinka zo spoločnosti DachBau  vás vyvedie z omylu. Viac o  exkluzívnych krytinách a ich kvalitách, dlhej životnosti aj výhodách hovorí v článku Exkluzívne strešné krytiny nie sú len o imidži. Hovorí aj o dôležitosti spoľahlivej firmy. Ako si ju vybrať radí Ľubomír Gallo zo spoločnosti GALLO a hovorí: „Veľmi veľkú úlohu pri konečnom výbere by mali zavážiť aj referencie. Od známych a reálnych ľudí, nielen na stránke.“ Návod na tú pravú firmu podáva v článku Firma na stavbu strechy musí byť odborná a spoľahlivá. Výhody rovnej strechy Určite rovná strecha nie je minulosťou stavebníctva. To dokazuje aj Ján Dzoba z firmy Bluestav. V článku Rovná strecha nie je popoluškou hovorí otvorene o dôvodoch, ktoré z rovnej strechy robia zaujímavú možnosť pre bytové, aj rodinné domy. Predstavuje moderné hydroizolácie a  najnovšie trendy v oblasti izolačných možností rovných striech. Aj v súčasnosti stojí za zváženie a investíciu aj rovné zastrešenie. Či už chcete atypický dom, priestor na relax, alebo nižšie investičné náklady. Kvality rovnej strechy sa oplatí zvážiť. Drevo je neprekonateľný materiál Nie je prekonané. Nie je minulosťou. Je materiálom, ktorý nikdy nevyjde z módy. Koncept drevodomov od prahu až po strechu predstavil Mário Kračík. Približuje drevodom a jeho praktickú stránku. Výhody, ktoré drevo poskytuje. V článku Drevené domy od strechy až po dvere sa dozviete, aké je to byť pod drevenou strechou aj to, že drevodom nemusí byť drahší od bežnej klasiky. Koľko trvá stavba strechy? Musí byť rýchlosť na úkor kvality? Je za týždeň postavená strecha kvalitná? Dá sa to zvládnuť? Čo všetko zabezpečuje firma, ak stavia strechu naozaj na kľúč? O tom hovorí  Arpád Kacz zo spoločnosti ARRI v článku Strecha na kľúč aj do týždňa.  

26.03.20157671
Firma na stavbu strechy musí byť odborná a spoľahlivá

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Firma na stavbu strechy musí byť odborná a spoľahlivá

Marek


So strechou je to ako so ženou. Bude to vzťah na dlhé roky. Vybrať si zle preto bude znamenať stres, vyhadzovanie peňazí a koniec – koncov, všetci naokolo vás budú ľutovať. Spoľahlivá firma, čo dodá kvalitné strechy patrí, k tým dôležitejším výberom v živote. Pozrite sa na minulosť Každá firma ju má. Niektorá ešte len začína, iná si prenajíma robotníkov aj klampiarov. Najkvalitnejšie firmy stoja na dobrých základoch. Majú za sebou roky na trhu a mnoho kvalitnej práce. „Veľmi veľkú úlohu pri konečnom výbere by mali zavážiť aj referencie. Od známych a reálnych ľudí, nielen na stránke. Dôležitá je aj komunikácia počas stavby a ústretovosť,“ hovorí Ľubomír Gallo zo spoločnosti GALLO. Kreativita nie je na škodu Pri stavbe nových striech ide o koncept podľa projektu. Pri rekonštrukcii je to však tak trochu aj o kreativite. „Dobrá spoločnosť je ochotná spraviť úpravy, operatívne sa pripraviť na veci, ktoré sa vyskytli. To vedia len tí, čo majú remeslo v ruke. Vedia pracovať s drevom a nie sú len obchodníci,“ prízvukuje Ľubomír Gallo. Práve schopnosť samotných robotníkov tvorí v konečnom dôsledku kvality firmy. Odbornosť  Pri prácach na streche je odbornosť jednou zo základných priorít. Základom je kvalita nielen na krytine, ale vytvoriť kvalitný krov je kľúčom k dlhotrvácnej a bezpečnej streche. Práve Ľubonír Gallo ako tesár pozná, čo všetko ovplyvňuje kvalita strechy, ktorú nevidieť. „Veľmi dôležité je pri práci myslieť na detaily. Napríklad inštaláciu podstrečných fólií, ktoré vytvoria pod strechou kvalitnú izoláciu. Rozhodujúce je dopredu myslieť, či budete mať pod strechou obytné priestory , alebo nie. Prirodzenou súčasťou stavby by malo byť, aby majster poradil aké materiály na vetranie, bezpečnosť aj izoláciu zvoliť,“ rozpráva Ľubomír Gallo. Kvalitná tesárska práca nezradí Kvalitné drevo, opracovanie, základ krovu ošetrený správnymi prípravkami. Tesárstvo je umenie, ktoré sa nedá zvládnuť za niekoľko dní. Preto Ľubomír Gallo upozorňuje, že ak chcete mať drevený krov, vždy si overte, aby ten, kto ho bude stavať, to s drevom vedel. Drevo totiž pracuje celý život a správny tesár vie ako ho skultivovať a predísť problémom v budúcnosti.   Firma Gallo bola založená v roku 1993. Svoje meno si buduje už dvadsaťdva rokov. Hlavnou činnosťou firmy sú tesárske práce, pokrývačské práce a klampiarske práce. Tesárske remeslo sa v rodine traduje už štvrtú generáciu. Preto tradícia Pradedo - Dedo – Otec – Synovia je zárukou našej kvality. Od svojho vzniku sa pozícia firmy na slovenskom trhu stabilizovala a vytvorila si svoje meno. Pôsobí hlavne v Trenčianskom kraji ale s našou prácou boli spokojní aj v ostatných krajoch, v Českej republike a Rakúsku.  

25.03.20155815
Exkluzívne strešné krytiny nie sú len o imidži

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Exkluzívne strešné krytiny nie sú len o imidži

Marek


Ponuka strešných krytín je nesmierne široká. Ako si vybrať tú pravú? Každý chce získať najlepší tovar za najlepšiu cenu. Pokiaľ chcete najlepšiu životnosť, kvalitu aj atraktívny dizajn exkluzívne krytiny určite neobchádzajte. Nie sú iba imidžovým prvkom. Francúzsky - mediteranský štýl Iný výzor aj rozdielna kvalita. To je prednosť exkluzívnych krytín, ktoré ponúka Zsolt Zelinka  zo spoločnosti DachBau a dodáva, že sa vôbec nedajú porovnať s klasickou škridlou. „Už len taká maličkosť, že pri rezaní škridle sa lámu aj diamantové vrtáky a rezné kotúče,“ hovorí Zsolt Zelinka. Výnimočná tvrdosť už sama o sebe predpokladá nesmierne dlhú životnosť. Základom je vysokokvalitná hlina a použitie technológií, ktoré robia zo škridly Imerys naozajstného lídra v otázke krytín. Exkluzívna škridla aj na bežnej konštrukcii Sú pevné, no čo sa týka váhy, nelíšia sa od konkurencie. Preto ich je podľa Zsolta Zelinku možné klásť aj na bežné krovy, ktoré udržia klasickú škridlu. Neexistujú prakticky žiadne obmedzenia pri inštalácii. Je však nesmierne dôležité klásť škridlu odborne. Čas na položenie exkluzívnej škridle zaberie aj profesionálom zo spoločnosti DachBau asi dvojnásobný čas v porovnaní s inými krytinami. Predĺžený čas pokládky sa však kompenzuje skutočne unikátnymi vlastnosťami. Škridly s doživotnou zárukou Zsolt Zelinka ponúka vo svojom portfóliu aj takéto strešné krytiny. To, čo je pre mnohých výrobcov nesplniteľný sen, v exkluzívnom segmente je doživotnosť celkom bežnou záručnou dobou. Ak chcete kvalitnú strechu a nie je pre vás prioritou mať to najlacnejšie na trhu, exkluzívnejšie krytiny určite stoja za zváženie. Nielen preto, že nasadia krásnu korunu domu, ale bezstarostne budete pod strechou spávať aj počas najsilnejších búrok.     Firma DachBau s.r.o. bola založená v roku 2008. Od začiatku svojho pôsobenia sa sústreďuje na kompletnú realizáciu striech (vrátane opráv a rekonštrukcií), strešných okien a klampiarskych prvkov, predaj strešných krytín od rôznych špičkových firiem a doplnkov – všetko za výhodné ceny vrátane zabezpečenia dopravy. 

25.03.20157034
Strecha na kľúč aj do týždňa

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Strecha na kľúč aj do týždňa

Marek


Strecha na kľúč, bez veľkých starostí. To je idea Arpáda Kacza zo spoločnosti ARRI s.r.o., ktorý sa snaží každému klientovi poskytnúť strešný full servis premyslený do posledného detailu. Spoľahlivosť a rýchlosť sa nemusia rozchádzať, keď otázku strechy zveríte do rúk skutočným profesionálom. Maximálne desať dní Spoločnosť ARRI nie je na trhu nováčikom. Preto už vie, čo môže sľúbiť a čo aj presne dodrží. Pri realizácii striech na nový dom je možné zrealizovať komplexnú strechu od siedmich do desiatich dní. Nielen postaviť krov, ale pripraviť celú sedlovú strechu na mieru. Čas v tomto prípade nie je na úkor kvality. O tej hovoria dlhoročné skúsenosti v obore. Rekonštrukcie od A po Z Dĺžka rekonštrukcie podľa Arpáda Kacza môže byť ešte kratšia ako výstavba novej strechy. Všetko ale v konečnom dôsledku závisí od pripravenosti podkladov. Pri dobrej firme nemusí klient zabezpečovať ani sanáciu starej strechy. Na kľúč totiž znamená renovácia strechy od likvidácie starej až po vystavenie novej. Odvoz aj nebezpečných materiálov V mnohých prípadoch staré strechy obsahovali azbest, ktorý je nebezpečným prvkom. Arpád Kacz vie aj staré azbestové strechy ekologicky zlikvidovať, eliminovať možnosť znečistenia okolia a zabezpečí odvoz sute. Zároveň podľa dohody a projektu vystavia so svojim tímom strechu novú. Z plochej sedlová Veľmi častá požiadavka, v rámci ktorej spoločnosť ARRI realizuje komplexné nové zastrešenie starých plochých striech. „Kľúčovým je spraviť dobrú prípravu podkladu, vystavať konštrukciu a celý dom dostane úplne iný vizuál do pár dní. Stačí niekoľko slnečných dní a môžete mať strechu, ktorá vydrží desiatky rokov bez porušenia,“ hovorí Arpád Kacz.      

25.03.20156101
Rovná strecha nie je popoluškou

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Rovná strecha nie je popoluškou

Marek


Na zlej povesti rovných striech sa podpísalo socialistické dedičstvo nekvalitných materiálov. Dnes však nové strechy využívajú úplne nové technológie, materiály dostávajú výrazný konkurenčný náskok pred strechami šikmímy. Podkrovie verzus terasa Pri šikmej streche máme okamžite k dispozícii podkrovné miestnosti. Ak hľadáte priestor na zvýšenie  obytného priestoru, je vhodným riešením ak radšej stavíte na krásnu terasu, oddelenú od pohľadov okolia. Aj v bežnej radovej zástavbe vás rovná strecha chytí za srdce. Bytový dom jedine s plochou strechou Niektoré bytové domy pri renovácií strechy siahajú po šikmej streche. Ján Dzoba z Bluestav hovorí, že to nie je rozumné a príliš drahé riešenie. Priestor pod strechou je nevyužitý, je nákladná výstavba aj údržba, nehovoriac o problémoch pri ľadovci a vetre. Kvalitné izolačné vlastnosti spravia z rovnej strechy cenovo prijateľné a spoľahlivé riešenie aj pre paneláky. Rovnako spoľahlivá, len bezpečnejšia Najviac ľudí sa obáva rovnej strechy z dôvodu menšej efektivity a výdrže pri porovnaní so strechou šikmou. Nie je to však pravdivé konštatovanie. „Súčasné kvalitné materiály a systémové prvky v podobe modifikovaných hydroizolačných pásov, fólii z mäkčeného PVC, bitúmenových stierok či manžiet okolo prestupov zaručujú, že pri správnej realizácii bude plochá strecha bezpečná a bezproblémová ako šikmá,“ vysvetľuje Ján Dzoba z firmy Bluestav. Zabudnite na asfalt Moderné hydroizolačné fólie sú výraznejšie tenšie aj spoľahlivejšie ako klasické asfaltové pásy. Sú vynikajúco tvarovateľné a odolné voči ÚV žiareniu. „Úroveň súčasných materiálov je veľmi vysoká, samozrejme treba sa spoľahnúť aj na odbornú montáž a vyhotovenie. „Pracujem s tými najkvalitnejšími fóliami FATRAFOL, ktoré majú vysokú spoľahlivosť,“ hovorí Ján Dzoba a dodáva, že sú lacnejšou a efektnejšou alternatívou, najmä tam, kde človek hľadá nie celkom štandardný, ale napríklad kaskádovitý či zelený rodinný dom. Prednosti strešných hydroizolačných fólií FATRAFOL Vynikajúca odolnosť poveternostným vplyvom Štruktúrna pevnosť a odolnosť proti mechanickému namáhaniu Veľmi dobrá chemická odolnosť agresívnym vplyvom ovzdušia Vysoká priepustnosť pre vodné pary Odolnosť proti prerastaniu koreňov rastlín Vynikajúca zvariteľnosť a spracovateľnosť Minimálne priťaženie nosnej konštrukcie strechy Minimálne požiarne zaťaženie objektu Hygienická a ekologická nezávadnosť  

24.03.20157332

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Päť tipov, ako si na jar vylepšiť život aj bývanie

Dom a byt:Jarné inšpirácie

Päť tipov, ako si na jar vylepšiť život aj bývanie

Marek Zdravie a krása


Možno hľadáte ľahkú, spoľahlivú trvácnu, vysoko odolnú strešnú krytinu. Ak si vyberáte z praktických dôvodov medzi strešnými skladanými krytinami, predstavujeme vám skutočnú elitu. Samolepiaci 3D šindeľ IKO Cambridge Xtreme 9,5°.  „Je to jediný materiál svojho druhu medzi skladanými krytinami, zabezpečujúci vodeodolnosť strechy už pri sklone 9,5°, bez nutnosti vytvorenia vodotesného podstrešia! Cambridge Xtreme je možné aplikovať na nízke sklony, ale zároveň aj na zvislé steny a teda 90°, hovorí Ing. Vladimír Futás zo spoločnosti IKO Slovakia s.r.o. Strecha na skutočné extrémy Dalo by sa povedať, že je železným mužom medzi asfaltovými šindľami. Okrem toho, že má Cambridge Xtreme najširšie možné využitie od 9,5°-90° tiež je tento unikátny strešný materiál odolný voči silným vetrom a vetrom hnanej dažďovej vode. „Jeho silu vydržať v extrémnych podmienkach dokazuje aj záznam z náročných testov, ktoré simulujú extrémne počasie, ktoré v Európe nastáva len raz za 50 rokov!,“ hodnotí Vladimír Futás zo spoločnosti IKO Slovakia. Čím je Cambridge Xtreme výnimočný? Šindeľ Cambridge Xtreme je laminovaný šindeľ s 3D vzhľadom, určený pre najnáročnejších klientov. So svojim jedinečným vzhľadom sa podobá na šindeľ Cambridge Xpress, ktorý v sebe kombinuje vysokú flexibilitu a architektonickú slobodu s jedinečnou materiálovou odolnosťou. Výzor pravého šindľa Nie je to len úžitková prednosť, čo hrá v prospech Cambridge Xtreme. Každý chce mať strechu nielen funkčnú, ale aj krásnu.  „Strecha pokrytá takýmto šindľom je veľmi podobná prírodnej bridlici, respektíve tradičným dreveným šindľom a cenovo ostáva na úrovni kvalitných šindľov. Dve vrstvy šindľa zaručujú výnimočnú mechanickú odolnosť a zároveň flexibilitu. Jeho aplikácia je vďaka nepravidelnému tvaru veľmi jednoduchá a rýchla,“ hodnotí estetické aj funkčné kvality Vladimír Futás. Extrémna záruka Spoločnosť IKO Slovakia na daný produkt poskytuje až 30 ročnú limitovanú záruku a 15 ročnú platinovú záruku, ktorá v prípade zatekania strechy garantuje opravu strechy a náhradu škody až do výšky 100%. Životnosť produktu je až 40 rokov s minimálnymi nárokmi na údržbu. Je dostupný v 4 exkluzívnych prírodných farbách. Keramizovaný granulát na povrchu zabezpečuje UV ochranu a farebnú stálosť počas celej životnosti. Pre koho je šindeľ vhodný? Strešné šindle Cambridge Xtreme sú vhodné na nové strechy, ale vďaka svojej nízkej hmotnosti sú obľúbené pri renováciách (hmotnosť cca 12kg/m2). Oproti tradičným strešným materiálom nečaká majiteľov domov dlhý rad zmien ako  inštalácia paropriepustnej fólie, latovania, nové klampiarske prvky, vysunutie strešných okien a ich úprava v interiéri. Naplánovanie prác súvisiacich len s prekrytím šindľov je tak oveľa jednoduchšie  a časovo menej náročné ako pri celkovej renovácii. Pri kúpe šindľov vás neprekvapia  vysoké ceny jednotlivých tvaroviek, pretože samotné doplnky sa vyrábajú zo základného šindľa vyrezávaním. Výhody renovácie šindľových striech v skratke - Prijateľné  materiálové náklady - Žiadne starosti s likvidáciou opotrebovaného materiálu - Rýchla  aplikácia novej vrstvy bez špeciálnych meraní - Možnosť aplikácie až 3 nových (spolu 4) vrstiev šindľov! - Životnosť každej vrstvy 30 -40 rokov!     Spoločnosť IKO je  lídrom v oblasti strešných a hydroizolačných materiálov v Európe. Novým myslením a technologickou inováciou zlepšujú kvalitu života našich zákazníkov. IKO je jediný výrobca, ktorý je schopný kontrolovať celý výrobný proces, distribúciu, až po predaj vlastných produktov koncovému zákazníkovi. IKO nevyrába produkt, ale ponúka riešenia, po ktorých zákazníci túžia.  

03.05.201824670

Neberte dvere len ako nutnosť

Dom a byt:Dvere do vášho domova

Neberte dvere len ako nutnosť

Marek Dom a byt


Možno hľadáte ľahkú, spoľahlivú trvácnu, vysoko odolnú strešnú krytinu. Ak si vyberáte z praktických dôvodov medzi strešnými skladanými krytinami, predstavujeme vám skutočnú elitu. Samolepiaci 3D šindeľ IKO Cambridge Xtreme 9,5°.  „Je to jediný materiál svojho druhu medzi skladanými krytinami, zabezpečujúci vodeodolnosť strechy už pri sklone 9,5°, bez nutnosti vytvorenia vodotesného podstrešia! Cambridge Xtreme je možné aplikovať na nízke sklony, ale zároveň aj na zvislé steny a teda 90°, hovorí Ing. Vladimír Futás zo spoločnosti IKO Slovakia s.r.o. Strecha na skutočné extrémy Dalo by sa povedať, že je železným mužom medzi asfaltovými šindľami. Okrem toho, že má Cambridge Xtreme najširšie možné využitie od 9,5°-90° tiež je tento unikátny strešný materiál odolný voči silným vetrom a vetrom hnanej dažďovej vode. „Jeho silu vydržať v extrémnych podmienkach dokazuje aj záznam z náročných testov, ktoré simulujú extrémne počasie, ktoré v Európe nastáva len raz za 50 rokov!,“ hodnotí Vladimír Futás zo spoločnosti IKO Slovakia. Čím je Cambridge Xtreme výnimočný? Šindeľ Cambridge Xtreme je laminovaný šindeľ s 3D vzhľadom, určený pre najnáročnejších klientov. So svojim jedinečným vzhľadom sa podobá na šindeľ Cambridge Xpress, ktorý v sebe kombinuje vysokú flexibilitu a architektonickú slobodu s jedinečnou materiálovou odolnosťou. Výzor pravého šindľa Nie je to len úžitková prednosť, čo hrá v prospech Cambridge Xtreme. Každý chce mať strechu nielen funkčnú, ale aj krásnu.  „Strecha pokrytá takýmto šindľom je veľmi podobná prírodnej bridlici, respektíve tradičným dreveným šindľom a cenovo ostáva na úrovni kvalitných šindľov. Dve vrstvy šindľa zaručujú výnimočnú mechanickú odolnosť a zároveň flexibilitu. Jeho aplikácia je vďaka nepravidelnému tvaru veľmi jednoduchá a rýchla,“ hodnotí estetické aj funkčné kvality Vladimír Futás. Extrémna záruka Spoločnosť IKO Slovakia na daný produkt poskytuje až 30 ročnú limitovanú záruku a 15 ročnú platinovú záruku, ktorá v prípade zatekania strechy garantuje opravu strechy a náhradu škody až do výšky 100%. Životnosť produktu je až 40 rokov s minimálnymi nárokmi na údržbu. Je dostupný v 4 exkluzívnych prírodných farbách. Keramizovaný granulát na povrchu zabezpečuje UV ochranu a farebnú stálosť počas celej životnosti. Pre koho je šindeľ vhodný? Strešné šindle Cambridge Xtreme sú vhodné na nové strechy, ale vďaka svojej nízkej hmotnosti sú obľúbené pri renováciách (hmotnosť cca 12kg/m2). Oproti tradičným strešným materiálom nečaká majiteľov domov dlhý rad zmien ako  inštalácia paropriepustnej fólie, latovania, nové klampiarske prvky, vysunutie strešných okien a ich úprava v interiéri. Naplánovanie prác súvisiacich len s prekrytím šindľov je tak oveľa jednoduchšie  a časovo menej náročné ako pri celkovej renovácii. Pri kúpe šindľov vás neprekvapia  vysoké ceny jednotlivých tvaroviek, pretože samotné doplnky sa vyrábajú zo základného šindľa vyrezávaním. Výhody renovácie šindľových striech v skratke - Prijateľné  materiálové náklady - Žiadne starosti s likvidáciou opotrebovaného materiálu - Rýchla  aplikácia novej vrstvy bez špeciálnych meraní - Možnosť aplikácie až 3 nových (spolu 4) vrstiev šindľov! - Životnosť každej vrstvy 30 -40 rokov!     Spoločnosť IKO je  lídrom v oblasti strešných a hydroizolačných materiálov v Európe. Novým myslením a technologickou inováciou zlepšujú kvalitu života našich zákazníkov. IKO je jediný výrobca, ktorý je schopný kontrolovať celý výrobný proces, distribúciu, až po predaj vlastných produktov koncovému zákazníkovi. IKO nevyrába produkt, ale ponúka riešenia, po ktorých zákazníci túžia.  

15.11.201813136

pani Linda

1 103

Drevo dodané do Miloslavova

Služby Ekopalivka hodnotím na výbornú 👌 Maximálna spokojnosť - jeden deň sme…

Ekopalivko
5/5 96 hodnotení

Vonkajšie žalúzie S-90

Aj pri tejto zákazke sa dodržalo pravidlo: Náš klient - náš pán. Aj napriek…

AMG STUDIO
4.9/5 116 hodnotení

Vonkajšie rolety

Ďakujem a odporúčam

AMG STUDIO
4.9/5 116 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím