Drevené domy od strechy až po dvere

Dom a byt:Strecha pre Váš domov

Marek 24.03.20156254

Drevené domy od strechy až po dvere

Mať dom z prírodných materiálov je nielen ekologické, prirodzené, ale aj  pekné. Súčasné drevodomy poskytujú vysoký štandard bývania od dverí až po strechu. Pritom sú cenovo výhodné a trvácne. Sú jednoducho v kurze.

Stavba priamo na mieste do dvoch mesiacov

Mário Kračík  z firmy Dreworld hovorí, že drevo je pre človeka materiálom, ktorý k človeku jednoducho patrí. Bývať v dome z popolčeka a kvalitného dreva je podstatný rozdiel. Nejde  pritom o žiadne prefabrikáty, ktoré sa na pozemok donesú ako hotové bývanie. „Drevodomy staviame priamo na mieste. Prinesieme všetok materiál priamo na pozemok a dom sa stavia podľa projektového zadania. Pekný trojizbový dom je možné zhotoviť za približne dva mesiace,“ hovorí Mário Kračík .

Aj na kľúč

Drevodom je možné postaviť ako skelet, ale Mário Krajčík vie po dohode zabezpečiť stavbu aj na kľúč, vrátane dreveného zariadenia. Vybrať si môžete, či chcete dom s tradičným vizuálom, alebo moderný. „Je možné z vonkajšej strany aplikovať klasickú omietku, alebo sa obloží klasickým drevom, prípadne morenými latkami. Vizuálne je drevený dom stále atraktívny,“ konštatuje Krajčík.

Drevodom je nízkoenergetický

Pre rozhodnutie postaviť drevodom je v súčasnej dobe výhodnejšie ako kedykoľvek pred tým. Nízke náklady zabezpečuje vysoká miera izolácie. „Pri drevodome máme na niektorých miestach domu až 60 centimetrov izolácie. Je preto prakticky pasívnym domom,“ hovorí Krajčík. Vnútrajšok domu sa modeluje z yporu, no všetky ostatné súčasti sú drevené.

Porovnateľná cena a strecha podľa želania

V otázke životnosti samozrejme treba zohľadniť starostlivosť. V štandardom prevedení rodinný drevodom vydrží pokojne aj sto rokov. Všetky drevené súčasti sú ošetrené voči škodcom. Za cenu, ktorá je porovnateľná so stavbou celého domu z yporových tvárnic. Strecha sa robí v tradičnom štýle z dreveného krovu a voľba krytiny je už na rozhodnutí majiteľa. Drevodom však nemá žiadne obmedzenia a je možné použiť akýkoľvek krytiny. Aj tu sa ukazuje flexibilita drevodomu. 

Komentáre Disqus.
(4.1/5) 12 referencií
DREWORLD KM

Zaoberáme sa výrobou nábytku na mieru a ponúkame aj montážne stolárske práce. Nábytok vyrábame…

Obývačka

Výroba a montáž obývačkovej steny

Schody

celkom dobrá práca za primeranú cenu

Kuchynská linka

Výroba a montáž kuchynskej linky so zástenou.

DREWORLD KM
4.1/5 12 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím