Biokrb – ideálny spoločník do panelákov

Dom a byt:Teplo Vášho domova

Marek 08.09.201559945

Biokrb – ideálny spoločník do panelákov

Bývate v bytovke, ale láka vás čaro otvoreného ohňa? Bez komína, bez splodín, zahreje, ale predovšetkým romanticky a esteticky pôsobí - Biokrb. Je vhodnou alternatívou na doplnenie funkčnej estetiky v byte, na chate, alebo aj v dome. Jednoducho pre všetkých, ktorým chýba oheň, ale nie starosti spojené s klasickými krbmi.

Prečo biokrb?

Základnou charakteristikou biokrbu je spaľovanie kvapalného paliva, ktorým je denaturovaný lieh a možnosť mať biokrb prakticky bez akejkoľvek rekonštrukcie domu. Stačí ho zavesiť na stenu, alebo položiť na podlahu – jedná sa o „Závesné biokrby“ a „Voľnestojace biokrby“. V prípade, že sa predsa len rozhodnete biokrb zabudovať, sú na to vhodné skoro všetky závesné biokrby, alebo biokrby, ktoré boli vyvinuté výhradne na zabudovanie a patria do sekcie „Zabudovateľné biokrby“, vysvetľuje Stanislav Šproho zo spoločnosti BIO FLAME, s.r.o.. Krby sú uspôsobené na to, aby ich bolo možné použiť okamžite ako dekoračný a čiastočne aj výhrevný prvok, na miestach kde kozub, alebo krb neprichádzali do úvahy. Stali sa tak právom favoritmi panelákov. Umožnili romantiku skutočného plameňa preniesť z domov do bytov.

Len para a kysličník uhličitý

Žiadne škodlivé splodiny pri horení bio krbu nevznikajú. Vysvetľuje Stanislav Šproho„ Palivom je certifikovaný 96 percentný bio-alkohol, ktorého základom je etanol (lieh). Tento je upravený a denaturovaný tak, aby horel krásne žltým plameňom bez dymu a škodlivých splodín. Nemusíte sa obávať splodín z horenia, pretože výsledkom horenia bio-alkoholu je len kysličník uhličitý (CO2) a voda (H2O), čiže presne to, čo vydychuje aj človek. Pre porovnanie, vyprodukované množstvo CO2 je asi také, aké vyprodukujú dva horáky vo vašom plynovom variči.“  Napriek tomu je vhodné po každom vyhorení paliva vyvetrať, poprípade počas horenia ponechať pootvorené okno. Dôvodom je ľahký zápach denaturátu, ktorý sa môže objaviť. Ten však eliminujú liehy s prídavkom arómy, ktoré nie sú výrazné ako vonné oleje, skôr eliminujú pach liehu a denaturátov pri dohorievaní paliva.

Kúriť nebude, ale romantika bude na 100%

"Biokrb na rozdiel od klasických krbov nie je nástrojom na kúrenie. Je vhodný na dokurovanie jednej miestnosti, napríklad počas chladnejších večerov, keď sa v panelákoch ešte nekúri a v obývačke vám začína byť chladnejšie. Ak chcete maximálne využiť tepelnú energiu produkovanú biokrbom, vyberte si hneď pri kúpe biokrb s dostatočným tepelným výkonom a snažte sa ho umiestniť čo najnižšie, nakoľko sálavé teplo smeruje ku stropu “ hovorí Stanislav Šproho. Prirodzene, čím vyšší výkon, tým vyššia spotreba paliva. Milovníci biokrbov však sami prídu na to, že na dokurovenie v jeseni je biokrb ideálny spoločník.

Neobmedzené možnosti

Biokrby sú špecifické aj svojim dizajnom. Môžu imitovať klasický krb, ale rovnako byť skutočne dizajnovou perličkou. Tvary, dizajn, prevedenie, farby. Všetko môžete prispôsobiť vášmu interiéru. Krb je tak na 90% estetickým a na 10% funkčným doplnkom. No spojením dostávate 100% zážitku priamo v obývačke. Ide o funkčný dizajn plný emócií.  

Komentáre Disqus.
(5/5) 18 referencií PRO
LACNÉ BIOKRBY

Sme spoločnosť so sídlom v Lučenci, ktorá vznikla v roku 2009 založením živnosti Stanislav Šproho -…

Slavo

6 2638

Biokrb v byte

Rodičov som chcel na Vianoce prekvapiť krbom v byte. Vobec nevedeli že dačo…

Slovenská kvalita - biokrb Trend

Je naprosto úžasný, kvalita a dobrá cena, udělá krásnou atmosféru.

Marek

1 369

Dizajnový krb

Vynikajúci krb. Expresne rýchle dodanie, vynikajúca komunikácia, kvalitné…

LACNÉ BIOKRBY
5/5 18 hodnotení

Čítajte ďalej

Luxusné a estetické variácie krbu v paneláku

Dom a byt:Zahrejte sa počas zimy

Luxusné a estetické variácie krbu v paneláku


24.11.201759945

MarekDom a byt

Vianočné teplo rodinného krbu aj v byte!

Rodina:Vianočné inšpirácie

Vianočné teplo rodinného krbu aj v byte!


30.11.201659945

LACNÉ BIOKRBYRodina

Biokrby ako ozdoba v modernom aj rustikálnom interiéri

Dom a byt:Krb - srdce vášho domu

Biokrby ako ozdoba v modernom aj rustikálnom…


17.08.201659945

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím