Zelená podpore tepelných čerpadiel

Dom a byt:Teplejší domov

Marek 12.10.201514285

Zelená podpore tepelných čerpadiel

Obnoviteľné zdroje. Sú efektívne, ekologické a ich rozvoj podporuje aj štát. Práve vďaka štátnej podpore je teraz možnosť vymeniť staré vykurovacie systémy, alebo inštalovať nové zdroje na alternatívne palivá s finančnou dotáciou.

Podpora domácnostiam

Rodinné a bytové domy sa budú môcť uchádzať o podporu formou poukážky na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE) vďaka národnému projektu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) s názvom Zelená domácnostiam. Práve do tohto projektu je zapojená aj spoločnosť Juflex, s.r.o. „Vieme záujemcom dodať čerpadlá a zariadenia na alternatívne zdroje, ktoré sú certifikované a teda spĺňajú podmienky získania dotácie. Človek tak šetrí dvakrát. Raz na vykurovaní a raz pri štátnej podpore. Každému záujemcovi vieme fundovane poradiť,“ hovorí Ing. Ján Bobák z Juflexu.

Pripravte sa už dnes

Aktuálne je národný projekt Zelená domácnostiam len v prípravnej fáze, domácnosti ešte nemôžu žiadať o podporu, no očakáva sa, že projekt bude spustený v priebehu niekoľkých málo mesiacov. Preto je vhodné už dnes zvažovať a konzultovať možnosti aktuálneho vykurovania.  Domácnosť bude môcť vybrať zariadenie zo zoznamu podporovaných zariadení, ktoré spĺňajú určené technické podmienky. Následne môže elektronicky požiadať o vydanie poukážky, ktorú si uplatní pri inštalácii u zhotoviteľa. Spoločnosť Juflex tento servis bude plne zabezpečovať.

Dostatočná podpora aj pre kvalitu

Podpora projektu bude nastavená tak, aby domácnosti boli motivované nakúpiť si kvalitné systémy s primeraným výkonom, s dlhšou životnosťou a vyššou účinnosťou premeny energie a nepodceňovali odbornosť pri inštalácii. Podpora nesmie prekročiť 50 % z oprávnených výdavkov. V praxi to znamená, že poukážkou možno hradiť polovicu nákladov a budú pokrývať časť ceny za dodávku a montáž celého systému. Hodnota poukážky bude určená automaticky na základe druhu a výkonu zariadenia. Pri jednotlivých druhoch zariadení je určená sadzba za 1 inštalovaný kW výkonu a zároveň maximálna suma podpory na inštaláciu.

Ušetríte dvakrát

Výhoda využitia alternatívnych palív na vykurovanie a ohrev teplej vody tak prináša dvojnásobnú úsporu. Kvalitné systémy ušetria na kúrení aj 70% nákladov v porovnaní s olejovými, alebo plynovými kotlami a s 50%-nou podporou od štátu je možno získať kvalitné kúrenie za neopakovateľné ceny. Poraďte sa o možnostiach ako ušetriť na kúrení už dnes.

Komentáre Disqus.
(4/5) 11 referencií
JUFLEX

Naša spoločnosť má dlhoročné skúsenosti v danej oblasti. Značnú dôležitosť kladieme na kvalitu…

Martin Chyla

128 168

Servis kotla Buderus

Perfektná práca, ako vždy. Ďakujeme.

kotolňa

výmena kotla a rekonštrukcia kotolne

Ján G

1 1140

Podlahové vykurovanie, stropné…

Som maximálne spokojný s firmou Juflex. Vyniká spomedzi iných firiem, aj…

JUFLEX
4/5 11 hodnotení

Čítajte ďalej

Výmena starých kotlov prináša pohodlie aj úsporu

Dom a byt:Teplejší domov

Výmena starých kotlov prináša pohodlie aj…


14.10.201514285

JUFLEXDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím