Čo sa stane s domovom, ak doň umiestnite stôl z masívu?

Dom a byt:Zariaďujeme interiér

Marek 05.09.201620057

Čo sa stane s domovom, ak doň umiestnite stôl z masívu?

Masívne drevo je odjakživa klasikou, ktorá vytvára v dome neopakovateľné čaro. Umožňuje atypické prevedenie, poctivú ukážku ručnej práce a pokojne môže byť kusom nábytku, ktorý sa bude dediť z generácie na generáciu. Priniesť si stôl z masívneho dreva domov znamená zmeniť od základov charakter bývania.

Každý stôl je originál

Niekedy je skutočne oriešok nájsť stôl do kuchyne tak, aby pasoval k zariadeniu a hlavne rozmerom. To bol dôvod, prečo sa Mgr. Jozef Kandráč rozhodol zhotovovať stoly na mieru. Každý kus je originál a keďže sa vyrábajú z masívu, poctivou ručnou prácou, nie je žiadny problém upraviť ich do požadovaného tvaru, veľkosti alebo rozmeru.  „Na inšpiráciu na našom webe ponúkame masívne stoly istých rozmerov, no klient si môže navoliť rozmer vlastný, presne vypočítaný na centimetre,“ hovorí Jozef Kandráč. Vďaka tomu miestnosť dostane unikáty vzhľad, pretože stôl presne zapadne tam, kam patrí. Bez kompromisov.

Aké drevo?

Najčastejšie sa na drevené stoly používajú materiály dub, orech, jaseň, javor, ale aj čerešňa. Rôzne druhy dreva je možné kombinovať aj s podnožím od dreveného, cez kov až po chróm. Farbu dreva je vhodné vybrať podľa osobného vkusu. Záujemcom Jozef Kandráč vždy pošle vzorkovník, no upozorňuje, že samotnú farebnosť dreva vie do veľkej miery ovplyvniť aj povrchová úprava. Finálna farba sa dosahuje reakciou prírodných trieslovín, ktoré sú prítomné v dreve a činnosťou chemických látok. Farba sa tak ustáli do konečnej formy až po dobe  3 – 6 mesiacov. Práve povrchová úprava je špecialitou masívnych stolov.

Vytvorte nezameniteľné čaro domova

Krása dreva môže vystúpiť v podobe surového kartáčovania, úpravy hobľovaním, zaujímavé je aj dotvorenie imidžu vintage s nádychom stôp po červotočoch, alebo dokonca spaľovaním povrchu. Takýto stôl získa punc jedinečnosti, vysokej estetickej hodnoty a je perlou interiéru. Zároveň spoločnosť Wenge ošetruje povrch stolov vysokokvalitnými olejmi Osmo, ktoré dlhodobo chránia štruktúru dreva a konzervujú zvolený typ úpravy. 

Zvoľte správne rozmery

Pri výbere vhodného stola je potrebné počítať s počtom ľudí, ktorý zaň zasadne. Ak máte radi napríklad oslavy s príbuznými, nezabudnite, že napríklad šesť osôb sa zmestí ku stolu s dĺžkou 180 cm. Pre každého zostane plocha 60 cm a hĺba 30 cm postačí pre pohodlné stolovanie. Pre štyri osoby napríklad postačí obdĺžnikový stôl s veľkosťou 80×140 cm. Ak sa vám páčia okrúhle stoly, je potrebné počítať s tým že vyžadujú viac miesta a nedajú sa umiestniť k stene. Priemer 100 cm postačuje maximálne pre štyri osoby.

Ako správne nastaviť výšku?

Ideálne umiestnenie dosky jedálenského stola by malo byť vo výške 75 – 80 cm nad podlahou. Zároveň je potrebné dbať aj na okolité možnosti umiestnenia stola, aby vznikol priestor medzi sedadlom stoličky a doskou stola aspoň 25 cm pre pohodlné usadenie. Potom bude pôsobiť stôl nielen pekne, ale aj prakticky. To je jedným z benefitov stolov na mieru. Dokážu sa presne prispôsobiť estetike a aj potrebám domova.

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 12 referencií PRO
Dubové stoly

Sme slovenský výrobca masívneho dubového nábytku. V našej ponuke nájdete jedálenské stoly z masívu…

Stoly

Stôl Premium 260x90x75 cm - nohy 12x12 cm povrchová úprava olej Osmo 3032

KOVOVÁ PODNOŽ SLIM

Príjemná komunikácia priamo v showroome, termíny dodania dodržané - nemám…

Gajdosechova

1 335

Interiér na mieru

S kvalitou práce sme veľmi spokojní, všetky zariaďovacie prvky boli precízne…

Dubové stoly
4.8/5 12 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím