Kotly na biomasu so štátnou podporou

Dom a byt:Teplo Vášho domova

Marek 08.09.201525488

Kotly na biomasu so štátnou podporou

Vo svojom dome môžete kúriť lacnejšie, afektívnejšie a ekologickejšie. Alternatívne zdroje tepla získavajú na popularite. Jednou z efektívnych možnosti, ako si zabezpečiť teplo a výhodné financovanie, je staviť na 

biomasu aj na vlastnej adrese.

Moderný spôsob vykurovania

Biomasa je novodobou alternatívou vhodnou na vykurovanie bytov, aj celých komplexov. Vo svojej podstate má biomasa mnoho podôb od odpadových surovín až po pelety vyrábané priemyselne. Stále sa však radí k ekologickým a účinným palivám. Biomasu je však potrebné spaľovať v špeciálnych kotloch. „Kotle na biomasu môžu plne nahradiť kotol v dome,“ hovorí Ján Chovan z firmy AJKrby, ktorá sa venuje aj výmene klasických krbov aj kotlov za biomasové. Výhodou je nielen efektivita, úspora, ale aj štátna dotácia.

Pre rodinné domy s finančnou podporu

V rámci projektu Zelená domácnostiam bude možné získať podporu na inštalácie kotlov na biomasu, ktoré pokrývajú potrebu tepla a teplej vody v domácnosti. Podpora sa týka kotlov na spaľovanie peliet, brikiet, štiepok a kotlov na splyňovania kusového dreva. Podpora pre rodinné domy bude v prípade, ak sa kotlom na biomasu nahradí existujúci alebo plánovaný kotol na spaľovanie fosílnych palív, napríklad uhlia alebo zemného plynu, ak rodinný dom nie je možné pripojiť k systému centralizovaného zásobovania teplom a ak inštaláciou kotla nedôjde k odpojeniu domácnosti od systému centralizovaného zásobovania teplom (CZT) alebo k výraznému zhoršeniu parametrov systému CZT. „V rámci projektu  Zelená domácnostiam, budú z európskych fondov a štátneho rozpočtu podporené inštalácie malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v rodinných a bytových domoch,“ hovorí Ján Chovan z firmy AJKrby, ktorý rád poskytne záujemcom viac informácií.. Ak chcete mať kvalitný systém a na biomasu, určite je práve teraz vhodný čas. „Z odpadu pri sušení sa dá vyrobiť teplo, ktoré je veľmi lacné. Týmto odpadom sa dá vykurovať sušička, alebo aj hospodárske a obytné budovy,“ dodáva Chovan.

Krbové dvierka zvyšujú efektivitu

Spoločnosť aj krby sa zaoberá okrem dodávok celých zariadení a ich inštalácie aj výrobou krbových dvierok na mieru. Táto súčasť však nemá len estetický prínos. „Vyrábame na mieru a montujeme krbové dvierka s ovládaním spaľovacieho vzduchu do otvorených krbov, čím sa výrazne zlepší ich účinnosť, protipožiarna bezpečnosť ako aj ekonomické využitie paliva,“ hovorí Ján Chovan. Spoločnosť okrem dvierok na mieru dodáva aj čistiaci chémiu, doplnky, či súčasti krbov aj žiaruvzdorné sklo na mieru, komponenty na rozvod vykurovacieho vzduchu, špeciálne krbové ventilátory a žiaruvzdorný stavebný a izolačný materiál, lepidlá a krbárske omietky. Všetko, ak hľadáte komplexnú starostlivosť o krby.

AJKrby, s.r.o. Komárno, je špecializovaná kamenná, aj elektronická maloobchodná predajňa na predaj alternatívnej vykurovacej techniky a paliva do nej. Činnosť sa zameriava na predaj a autorizovaný servis teplovodných kotlov a generátorov na výrobu vykurovacieho vzduchu na biomasu: pelety, drevnú štiepku, piliny a obilie. Dodávané kotle veľmi dobre spaľujú aj také palivo, akým je odpad pri sušení obilnín a kukurice. 

Komentáre Disqus.
(5/5) 3 referencií
AJ KRBY

Sme špecializovaná predajňa na predaj alternatívnej vykurovacej techniky a paliva do nej. Predávame…

Peletkový kotol

Montáž a oživenie peletkového kotla na ÚK a TÚV, WOODY 16 kW

Peletkový kotol

Montáž a oživenie peletkového kotla na ÚK a TÚV, WOODY 30 kW

Rumcajs

Rumcajs

1 1863

Peletkový kotol

Pán Chovan je naozaj milý pán, príjemne komunikoval, prišiel na čas a…

AJ KRBY
5/5 3 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím