Praktické tipy pri zariaďovaní kúpeľne

Dom a byt:Vytvorte si interiér snov

Marek 05.11.201530381

Praktické tipy pri zariaďovaní kúpeľne

Kúpeľňa v každom príbytku je tým najintímnejším a najosobnejším miestom. V oblasti plánovania, realizácie a užívania moderných kúpeľní sa oproti starým klasickým kúpeľniam veľa zmenilo. O tom, čo patrí do trendy kúpeľne a čo naopak treba nechať minulosti, sme hovorili s Ivanou Judyckou zo spoločnosti Ivadesign.

Určite si priority

Pred realizáciou novej, alebo rekonštrukciou starej kúpeľne by sme si mali všetko dôkladne premyslieť, a pokiaľ nie sme odborníci v tejto oblasti, mali by sme sa s odborníkom určite poradiť. „V prvom rade si musíme uvedomiť, čo v kúpeľni chceme mať – čo je pre nás dôležité. Niekedy máme totiž požiadavku – mať v kúpeľni úplne všetko, no neuvedomujeme si, že to nie je možné,“ hovorí Ivana Judycká. Sústreďte sa na priority.

Nevynechajte nič potrebné

Treba si premyslieť, čo bude pre vás hrať v obmedzenom priestore kúpeľne prioritu. „Najprv si zodpovieme otázku, či vaňu, alebo sprchu (prípadne oboje) či toaletu v kúpeľni, alebo samostatne, prípadne oboje, ďalej či umývadlo jedno, jedno veľké – dvojumývadlo, alebo dve, ak môžeme pridáme bidet, či pisoár, a okrem kúpeľňového nábytku ďalší úložný priestor, „ vymenúva Ivana Judycká.

Nezabudnite na náčrt

V myšlienkach vieme občas veci zľahčiť, vtesnať aj tam kde nepatria a preto je dobré pripraviť si reálny náčrt kúpeľne. Hneď sa nám ukážu aj možnosť, prípadne, čo treba osekať. „Ak sme si vybrali všetky zariaďovacie predmety, pokúsime sa ich formou jednoduchého náčrtu v pôdoryse – samozrejme ideálne za pomoci odborníka  umiestniť do nášho priestoru. Tu zistíme, čo nám priestor dovolí. Teda akú veľkosť môžu mať predmety, kde musia alebo kde by mali byť umiestnené, aby to kúpeľňu zbytočne nepredražilo ale hlavne ako celý priestor zvoliť čo najúčelovejšie a najpraktickejšie,“ dodáva Judycká.

Pár tipov z praxe od Ivadesign ako zariadiť modernú kúpeľňu

 • Keď sme sa rozhodli pre vaňu a milujeme relax v nej, zvážme možnosť hydromasáže. Znásobí zážitok z relaxu v nej. Vaňu môžeme zabudovať, alebo použijeme originálny panel.
   
 • Sprchový kút už nemusí mať 90x90. Môže to byť čistý otvorený priestor s čiastočnou fixnou sklenou zástenou (tu žiadajte úpravu skla proti vodnému kameňu)


 

 • Odtok vody v sprche máme možnosť riešiť formou vaničky, alebo podlahového žľabu. Podlahový žľab je praktické, dizajnové, ale i bezbariérové riešenie. Vanička je stále uprednostňovaná ako riešenie hygienickejšie. Do podlahy sa pritom dá osadiť aj žľab, so schodíkom a samozrejme aj vanička.Výber je teda na vás. 
   
 • Pri voľbe sanitárnej keramiky máme väčšinou jasno, či bude wc závesné, alebo kombi s nádržkou ... odporúčame toaletu so sedátkom s pomalým sklápaním... a zvážte možnosť bidetového sedátka, či bidetovej spršky...
   
 • Ak trebárs nevidia všetci členovia domácnosti veľký význam bidetu vo vašej kúpeľni, je fajn uvedomiť si,  že môže poslúžiť aj na opláchnutie nôh, či rýchla toaleta, pre vaše domáce zvieratko.
   
 • Pisoár v domácom použití- veľmi praktická vec! Ak je možnosť a priestor, treba to zvážiť. Dnes sú na trhu praktické dizajnové pisoáre s poklopom pre privátne kúpeľne...
   
 • Umývadlá sú na trhu od výmyslu sveta! Tu odporúčame vyberať znova podľa účelu a použitia. 
   
 • Nábytok do kúpeľne hľadajte skutočne vyrobený z kvalitných materiálov vhodných do vlhkého prostredia.
   
 • Čo sa týka batérií, dnes vedú podomietkové systémy, ktoré okrem toho, že vyzerajú skvele a sú veľmi praktické.
   
 • Ak ste sa rozhodli pre kúpeľňový radiátor, dajte pozor na typ vykurovania, samostatné podlahové vykurovanie na radiátor nie je postačujúce. A tiež na povrchovú úpravu. Nie každá je ideálna...
Komentáre Disqus.
(4.9/5) 50 referencií
Ivadesign -…

Ivadesign je firma, ktorá vo svojej práci zúročuje dlhoročné skúsenosti v oblasti stavebníctva a…

lotta

2 258

Kúpeľňa

Návrh dispozície, viacero 3D návrhov, dodanie kúpeľne komplet

Nová kúpeľňa

Návrh a dodanie kúpeľne v rodinnom dome.

Ivadesign -…
4.9/5 50 hodnotení

Čítajte ďalej

Ako premeniť obyčajnú stavbu na vysnívaný domov?

Dom a byt

Ako premeniť obyčajnú stavbu na vysnívaný…


10.09.201430381

MarekDom a byt

Staviame praktickú, krásnu a modernú kuchyňu

Dom a byt:Vyberáme novu kuchynu

Staviame praktickú, krásnu a modernú kuchyňu


15.08.201430381

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím