Praktické tipy, ako získať úsporný a vysnívaný dom!

Dom a byt:Stavby , ktoré ušetria

Marek 14.11.201617437

Praktické tipy, ako získať úsporný a vysnívaný dom!

Bývanie vo vlastnom dome je pre mnohých celoživotným snom. Existuje niekoľko možností, ako sa k nemu dopracovať. Už nemusíte len snívať. Dnes vám ponúkame spoľahlivé rady, ktoré vám pomôžu bývať vo vlastnom a zároveň úspornom dome.

Pri hypotéke rozhodujú aj maličkosti

Hypotéka je často práve tým mostom, po ktorom musíme prejsť v snahe o nové bývanie. Na druhej strane je to jedna z najlepších pôžičiek, pretože nehnuteľnosť vám vždy ostane a dokonca dnes rastú na cene. Pre všetkých, ktorí chcú kupovať, alebo stavať dom prinášame článok Ako môže hypotéka ovplyvniť váš sen o bývaní! V ňom sa dozviete nielen to, ako výhodne financovať bývanie hypotékou, ale napríklad aj to, kedy je vhodná hypotéka aj keď máte dostatočnú hotovosť.  Helena Štrebová dokonca radí, že je možné ušetriť desiatky tisíc eur iba tým, že svoje rodinné hniezdo si vyhliadnete napríklad pár kilometrov za mestom, kde sú stavby lacnejšie a bývanie často krajšie.

Ani pasívne domy nie sú len pre bohatých

Nízkoenergetický alebo pasívny dom je výhodný z hľadiska úspory energiu. No mnohí si povedia, že na vstupné náklady príliš náročný. Nemusí to tak byť. Práve tejto tematike sa venuje článok Nízkoenergetický alebo pasívny dom nemusí byť drahá záležitosť! Dobrý projekt veľa ušetrí! Podľa slov Petra Stana zo štúdia  3linea by malo byť základom, aby architekt zistil vaše potreby, čo stopercentne musíte mať, čo by ste chceli mať, a čo môžete, ale nemusíte mať. Zároveň ak architekt dobre pracuje s okolitým terénom a jeho možnosťami, vie ušetriť rodine mnoho nákladov pri stavebných prácach. Článok vám poradí, na čo sa zamerať už pri výbere projektu, aby ste mohli stavať skutočne výhodne.

Montovaný a pasívny sa nemusia vylučovať

V zahraničí sú montované domy bežnou súčasťou miest a u nás začínajú vzrastať na obľube. Dôvodov je niekoľko. Cena je nižšia v porovnaní so stavbou, životnosť dosahuje parametre štandardného tehlového domu, bývate za tri mesiace a nemusíte sa báť, že by tieto domy boli náročné na energie. Spĺňajú parametre nízkoenergetických domov. Keďže ide o stavbu montovanú,  drevodom vďaka tomu možno stavať aj za počasia, ktoré bežnej stavbe nepraje. Prečítajte si viac o výhodách montovaných drevodomov v článku Montovaný dom. Čo sa za ním skrýva?

Zamerajte sa na odborníkov

Dnes je na trhu stále veľké percento ľudí, ktorí napriek sprísňujúcej sa legislatíve vyžadujúcej stavať už prakticky len nízkoenergetické domy, sa stále snažia nájsť okľuky. Netreba však zabúdať, že dom je nielen dlhodobá, ale prakticky viacgeneračná záležitosť. Kvalitné materiály, dobré postupy a odborná garancia sú zárukou, že sa vám bude bývať dobre aj o niekoľko desiatok rokov. Navyše energie už lacnejšie nikdy nebudú.

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 10 referencií
All For You reality

Spoločnosť ALL FOR YOU bola založená po skúsenostiach vo všetkých oblastiach, ktorými sa dnes…

(4.7/5) 3 referencií
3linea Architekti

Zameriavame sa na architektúru a interiérový design, najmä na rodinné domy, nízkoenergetické domy a…

(5/5) 6 referencií
JK Slovakia

Výstavba úsporných, nízkoenergetických, lacných montovaných domov, poradenstvo pre montované domy,…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím