Ušetrite na kúrení viac ako 300 eur ročne

Dom a byt:Teplejší domov

Marek 13.10.201524198

Ušetrite na kúrení viac ako 300 eur ročne

Vykurovacia sezóna už pozvoľne začína. Väčšina domov využíva klasické plynové kúrenie, na ktorom túto zimu môžete ušetriť stovky eur. Pritom využijete unikátnu technológiu solárnej  ventilácie a dom bude prehriaty, nehrozí vlhnutie a ušetríte na kúrení..

Unikátna technológia SolarVenti

SolarVenti je praktický vzdušný solárny panel s vysokým výkonom, ktorý vetrá a ohrieva vzduch. Princípom je solárny panel s ventilátorom poháňaným slnkom, ktorý do domu vháňa teplý vzduch získaný zo slnka. Ivan Bálent hovorí: „Princíp je veľmi jednoduchý. Samotné slnečné lúče uvedú do chodu panel, čerstvý vzduch je nasávaný zadnou stranou panela, tu sa ohrieva slnkom a následne je vháňaný do miestnosti. “ Vďaka tomu, že slnko hreje aj počas zimy sa podľa štatistík a ohlasov klientov, ktorí zariadenie používajú je úspora za sezónu na jeden dom aj 350 eur pri použití najväčšieho panelu SV30. Vďaka tomu sa návratnosť pohybuje v rozmedzí 2 – 5 rokov.

Vetranie, odvlhčovanie a temperovanie pomocou slnečnej energie

Okrem zahrievania vzduchu počas zimy je SolarVenti vhodný hlavne pre odvlhčovanie a ventiláciu miestností, ktoré sa nepoužívajú celoročne, alebo je problematické ich vetrať. Pri slnečnom počasí je panel schopný v závislosti od veľkosti vháňať zhuba 35 až 200 metrov kubických vzduchu do miestnosti, temperovaného na teplotu 15 – 40 stupňov Celzia. Tieto teploty sú merané na výduchu panela.

Jednoduchá inštalácia

Ivan Bálent hovorí, že SolarVenti je užívateľsky nastavený tak, aby si ho podľa technického výkresu vedel nainštalovať aj zručnejší majster. Spoločnosť SolarKomfort s.r.o však v prípade potreby zabezpečuje aj komplexnú inštaláciu. Ivan Bálent dodáva, že hoci je inštalácia jednoduchá, je potrebné sa pred kúpou zariadenia poradiť s odborníkom. Je rozdiel, či chcete vykurovať malú miestnosť, alebo niečo sušiť, prípadne temperovať celoročne. Vedia fundovane poradiť veľkosť panela, jeho orientáciu na dome k aj potrebu rozmeru k veľkosti izby. Správne nastavenie totiž zaručí optimálny výkon panelu.

Roky úspor

Investícia do panelu SolarVenrti sa vráti dostatočne rýchlo a pritom jeho životnosť je odhadovaná na 25 rokov. Každý zákazník dostáva 5 ročnú záruku. Solárny panel sa dá inštalovať na strechu, alebo priamo na stenu domu a tak aj samotná nehnuteľnosť získava pridanú hodnotu. 

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 45 referencií
SolarKomfort

SolarVenti sú patentované teplovzdušné solárne panely, ktoré sa vyrábajú už od roku 1992 a tešia zo…

Panel SV30 stena

Panel SV30 stena

SV30 na strechu

SV30 na strechu

Panel SV7

Zariadenia celý čas funguje k našej spokojnosti a tak nám ostáva veriť, že tak…

SolarKomfort
4.8/5 45 hodnotení

Čítajte ďalej

Solárny panel – jednotka v odstraňovaní vlhkosti

Dom a byt:Vzduchotechnika a klimatizácie

Solárny panel – jednotka v odstraňovaní…


14.04.201524198

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím