Ako môže hypotéka ovplyvniť váš sen o bývaní!

Dom a byt:Stavby , ktoré ušetria

Marek 20.10.201620280

Ako môže hypotéka ovplyvniť váš sen o bývaní!

Málokto má dnes na účte dostatok hotovosti, aby zafinancoval kúpu, či stavbu nového domu. A aj v prípade dostatočnej zábezpeky je hypotéka niekedy vhodným riešením a financie sa hodia na rekonštrukciu, či vybavenie. Hypotekárna a realitná špecialistka Helena Štrebová preto odpovedá, ako si správne vybrať hypotéku.

Dôležitá je analýza

Je vhodné, aby klient mal svoju predstavu o bývaní ešte pred tým, ako sa vydá do realitnej kancelárie. No nemenej dôležité je poznať vlastné limity. Vysvetľuje Helena Štrebová: „Pred tým, ako sa s klientom vyberieme na obhliadku nehnuteľností a začneme vyberať bývanie, rozprávame sa o možnostiach financovania. Pretože slobodná matka s dvoma deťmi a príjmom 500 eur jednoducho s hypotékou počítať nemôže a preto je zbytočné riešiť možnosti, ktoré presahujú jej finančný rámec.“ Rovnaké to je aj pri domoch. Do hry vstupuje vek klienta, stav, deti, záväzky, rovnako príjem, ale aj hmotné zabezpečenie, ktorým bude istiť hypotéku.

Nevyberajte si z jednej ponuky

Každá banka dnes poskytuje iné akcie, rôzne zľavy a výhody. Pred konečným výberom je preto vhodné zvážiť viacero možností a poradiť sa s odborníkom na úvery. „Bežne dávam klientovi na výber model hypotekárneho financovania z 3 – 4 bánk. Vysvetlíme si výhody aj nevýhody, ak klient niektorú banku preferuje, nie je problém spraviť prepočet aj v nej. Následne sa rozhodne, čo je najvýhodnejšie,“ hovorí Štrebová.

Čiastkové financovanie

Nechcete kupovať, ale stavať? V takomto prípade banka umožňuje využiť čiastkové financovanie. Banka akceptuje ako istinu pozemok a následne môže klient čerpať úver podľa hodnoty aký dom stavia. Ak je napríklad projekt nastavený na stavbu v hodnote 150 000, banka uvoľňuje peniaze podľa percent dokončenej stavby.

Založiť môžete aj inú nehnuteľnosť

Ak plánujete z hypotéky kupovať pozemok aj stavať dom, je možné založiť nehnuteľnosť niekoho  iného na získanie úveru. Následne po dostavaní bytu sa ťarcha dlhu presunie na nový dom. Aj to je jedna z možností, ktorou dokážu pomôcť napríklad rodičia pomôcť mladým postaviť si vlastné hniezdočko.  

Nedostali ste dostatočnú hypotéku? Aj tak môžete bývať!

Niekedy netreba zúfať, ak vám banka nedá hypotekárny úver do požadovanej výšky. Aj vtedy je šanca bývať vo vysnívanom dome. Niekedy stačí prejsť len možno 10 kilometrov za mesto. Opäť vysvetľuje Helena Štrebová: „Bežne sa stretávame s tým, že rovnaký dom môže v meste stáť povedzme 100 000 eur, ale pár kilometrov od mesta, v menšej dedine je o 50% lacnejší. Klient teda získa požadované parametre na bývanie a ušetrí značnú časť nákladov.“ Niekedy pritom takéto bývanie v sebe nesie aj výhody v podobe pokoja, záhrady, či blízkosti lesov a podobne.

Vyberte si niektorý z ponuky nízkoenergetických domov, ktoré môžete ľahko financovať prostredníctvom hypotéky.

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 10 referencií
All For You reality

Spoločnosť ALL FOR YOU bola založená po skúsenostiach vo všetkých oblastiach, ktorými sa dnes…

(0/5) 0 referencií
ponuka


Čítajte ďalej

Realitný maklér môže zarábať neobmedzene

Rodina:Predávame nehnuteľnosti

Realitný maklér môže zarábať neobmedzene


21.09.201520280

MarekRodina

Ako správne určiť cenu realít pri predaji?

Dom a byt:Realitné kancelárie

Ako správne určiť cenu realít pri predaji?


15.07.201520280

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím