Čo robiť, keď pes na ochranu majeteku nestačí?

Dom a byt:Zabezpečovacie systémy

Marek 30.07.201529560

Čo robiť, keď pes na ochranu majeteku nestačí?

Tabuľka Pozor zlý pes, už mnohých zlodejov neodradí. Navyše ostré tesáky bojového psa nie je možné na ochranu majetku využiť vždy. Ak chcete mať istotu, že váš majetok je v bezpečí 24 hodín denne, aj keď cestujete, alebo ste na dovolenke, skúste nájsť kvalitné riešenia. Technika v súčasnosti dovoľuje za malé náklade zabezpečiť objekty na profesionálnej úrovni. Treba len vedieť ako.

Ostré oko kamery

Kamerové systémy sa stali bežnou súčasťou našich životov. Na trhu je množstvo typov a rozličných zariadení. Nie je však jednoduché si vybrať a preto sme vám priniesli článok Ako si správne vybrať vhodnú bezpečnostnú kameru? V ňom  Gejza Vajkai zo spoločnosti ISURUS hovorí nielen o rozdieloch medzi analógovými a IP kamerami, ale radí aj ako vybrať kameru podľa svietivosti, typu objektívu a ďalších parametrov. Ponuku kamier dopĺňa aj článok Túžite po bezpečnejšom domove? IP kamera je spoľahlivé a lacné riešenie! Kamera totiž nemusí byť len nástroj na ochranu hmotného majetku. Funkcie IP kamery Foscam sú napríklad použiteľné aj ako Baby monitor. Dieťa budete mať pod dohľadom aj v noci, či počas dňa.

Bezpečnosť, to nie je len kúpa kamery

Jedna kamera nemusí vyriešiť všetky nároky na bezpečnosť. Pre tých, čo majú vyššie požiadavky ako upriamenie kamery pred vchod, sme pripravili článok Čo obsahuje kamerový systém na mieru? V ňom Jaroslav Kristín z firmy COMET, hovorí, prečo sa kúpa zabezpečovacieho systému podobá viac poradenstvu, ako predajom produktu. Prirodzenou súčasťou kamerového systému je aj odborná inštalácia zabezpečovacích systémov, o ktorých hovorí  článok  K bezpečnostným zariadeniam patrí aj bezpečná inštalácia. „Našou prioritou je, aby zákazník dostal komplexnú službu. Vždy dodávame zariadenia s kompletnou montážou aj sprevádzkovaním,“ hovorí Iveta Marčeková a vysvetľuje, že ich prioritou je, aby sa zákazník o nič nemusel starať. Všetko je na mieru a na kľúč. Aj tie najkvalitnejšie systémy sa však môžu pokaziť a preto sme doplnili sériu článkov aj o text Prečo je rýchly servis rovnako dôležitý ako kvalita kamery? V ňom sa dočítate, že pri akejkoľvek poruche je dôležitý servis už do 24 hodín, čo zabezpečí len krátkodobé prerušenie monitoringu. „U nás neexistuje čakanie na reklamácie tridsať dní, meníme kus za kus,“ vysvetľuje Patrik Drobný, konateľ spoločnosti, ktorá zabezpečuje, aby monitorovanie bolo pri poruche mimo prevádzky čo najmenej.

Spoznajte formy aktívnej ochrany

Zaujímavým v oblasti zabezpečenia je nesporne aj bezpečnostný systém PARADOX, o ktorom hovorí Ľubomír Bafrnec z firmy KOBAKU. V článku V čom všetkom je jedinečný zabezpečovací systém PARADOX, sa dozviete, ako je jednoduché celý systém riadiť pomocou mobilného telefónu, ale aj s podporou pre Smartphone a IPhone pomocou a je jedno či ide o byt, dom, alebo veľké kancelárske priestory. V spolupráci s Ing. Vladimírom Bakom zo spoločnosti INEGO sme priniesli krátky prehľad, ako si zabezpečiť vstup do objektu v rámci komplexnej bezpečnostnej techniky. Článok Komplexná ochrana vstupu do objektu na najvyššej úrovni vás zasvätí do používania prístupových systémov, audio a videovrátnikov aj výhod elektromagnetických zámkov.

Vyššia forma ochrany

Aj v zabezpečenom objekte je niekedy potrebné dodatočné zabezpečenie. Hovoríme o peniazoch, cennostiach, či dátach. Chcete vedieť o zvýšenej miere ochrany viac? Prečítajte si článok Trezor, chrániaci pred zlodejmi, ohňom aj vodou! V ňom  Igor Ulrich Rottner Security Slovensko predstavuje ich unikátne trezory, ktoré odolajú vandalom aj ohňu a vode, pritom dáta, alebo listiny v nich ostanú nepoškodené aj v prípade, že miestnosť ľahne popolom. Doplnkom, ale určite dôležitým, je aj zabezpečenie automobilu. Článok Autoalarm, ktorý pošle sms aj GPS súradnice, hovorí o výhodných autonómnych zabezpečovacích systémov a Michal Kővári v ňom dopodrobna predstavuje výhody autonómneho zabezpečovacieho systému Athos, s ktorým môžete auto pokojne odstaviť s istotou, že bude v bezpečí aj v noci na sídlisku.

Komentáre Disqus.
(5/5) 3 referencií
NejKam.sk

Sme firma s mezinárodným pôsobením, od roku 2013 sa špecializujeme na kamerové systémy a…

(4.7/5) 23 referencií
FOSCAM.sk

IP kamery Foscam patria do generácie pokročilých, vysoko kvalitných sieťových kamier navrhnutých…

(0/5) 0 referencií
COMET

Firma COMET bola založená v roku 1998. Zaoberáme sa hlavne dodávkou a montážou zabezpečovacích a…

(5/5) 14 referencií
SpinTN

Firma SPIN TN s.r.o. od svojho vzniku 16.2.2001, realizovala niekoľko desiatok komplexných montáží…

(0/5) 0 referencií
Elemont

Hlavnou činnosťou spoločnosti Elemont bezpečnostné a kamerové systémy s.r.o.je dodávka a montáž…

(0/5) 0 referencií
Kobaku

Spoločnosť KOBAKU s.r.o. Vám ponúka návrh, montáž a servis pre: - zabezpečovacie systémy Paradox …

(4.9/5) 17 referencií
Inego

Riešenie prístupového systému závisí od požiadaviek zákazníka. Ponúkame jednoduché prístupové…

(4.8/5) 11 referencií PRO
Rottner Security…

Naša spoločnosť je dcérskou spoločnosťou rakúskej spoločnosti Rottner Tresor GmbH. je to rodinný…

(5/5) 3 referencií
emikoelectric

Naša spoločnosť emiko electric s.r.o. bola založená v roku 1998 ako firma vyrábajúca drobnú…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím